Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

Mi gin kazała zrobić drugi raz zwykłą glukozę na czczo, bez obciążenia. Z obciążeniem z tego co wyczytałam robi się pomiędzy 24 a 28 tyg. więc może na następnej wizycie mi każe, a jak nie to się dopytam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
anczess napisał(a):
ogólnie to dziecko powinno się karmić do ukończenia pierwszego roku życia by potem mogło prawidłowo rozwijać mowę 🙂 ale tak dla przytulenia to dlaczego nie 🙂[/quote

Widzę że rozwinął się temat karmienia piersia ja mojego synka karmiłam 2,50 roku i nic na mowę ani wymowę nie wpłynęło 😁 Ale teraz nie chcę tak długo karmic fakt że wygoda i oszczędnosc ale nie będę oszczędzac na drugim dziecku póki co nie nastawiam się na ciągłe chodzenie z dzieckiem przy cycu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anczess napisał(a):
o badanie cukru to chodzi o tą glukozę co się ją pije? Słyszałam, że robi się ją ok 5 miesiąca więc może powie mi na wizycie, że mam wykonać to badanie, a jak nie to sama się upomnę 🙂


glukoza inaczej cukier,pobieraja Ci krew i wykonuja morfologie,biochemie (glukoza-cukier) i HIV. powinie wypisac ci skierowanie m.in na to badanie. to badanie wykonałam juz ok 12 tyg,pewnie to zależy od lekarza kiedy wypisac skierowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jastin203 napisał(a):
anczess napisał(a):
ogólnie to dziecko powinno się karmić do ukończenia pierwszego roku życia by potem mogło prawidłowo rozwijać mowę 🙂 ale tak dla przytulenia to dlaczego nie 🙂[/quote

Widzę że rozwinął się temat karmienia piersia ja mojego synka karmiłam 2,50 roku i nic na mowę ani wymowę nie wpłynęło 😁 Ale teraz nie chcę tak długo karmic fakt że wygoda i oszczędnosc ale nie będę oszczędzac na drugim dziecku póki co nie nastawiam się na ciągłe chodzenie z dzieckiem przy cycu.


O kurczę, 2,5 roku to kupa czasu! Podziwiam 🙂 Ja bym chciała do roku, ale nie wiem czy się uda, w końcu trzeba wrócić do swoich zajęć przecież, ale plan minimum to pół roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
anczess napisał(a):
o badanie cukru to chodzi o tą glukozę co się ją pije? Słyszałam, że robi się ją ok 5 miesiąca więc może powie mi na wizycie, że mam wykonać to badanie, a jak nie to sama się upomnę 🙂


glukoza inaczej cukier,pobieraja Ci krew i wykonuja morfologie,biochemie (glukoza-cukier) i HIV. powinie wypisac ci skierowanie m.in na to badanie. to badanie wykonałam juz ok 12 tyg,pewnie to zależy od lekarza kiedy wypisac skierowanie.

aaa biochemie miałam- coś takiego sobie przypominam..... no cóż... medyczny debil ze mnie...
W internecie sprawdzam tylko te wyniki, które nie są w normie a w biochemi było widać wszystko ok bo nie przywiązałam do niej zadnej wagi ☺️

Powiem wam natomiast co do ostatnich dyskusji o witaminach, że ja od początku biorę femibion i w ostatnim badaniu wyszła mi anemia 😞 Jem dużo owoców i ogólnie diete ma urozmaconą a tu prosze.... widać witaminy to może byćjeszcze za mało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
Leginsik napisał(a):
anczess napisał(a):
o badanie cukru to chodzi o tą glukozę co się ją pije? Słyszałam, że robi się ją ok 5 miesiąca więc może powie mi na wizycie, że mam wykonać to badanie, a jak nie to sama się upomnę 🙂


glukoza inaczej cukier,pobieraja Ci krew i wykonuja morfologie,biochemie (glukoza-cukier) i HIV. powinie wypisac ci skierowanie m.in na to badanie. to badanie wykonałam juz ok 12 tyg,pewnie to zależy od lekarza kiedy wypisac skierowanie.

aaa biochemie miałam- coś takiego sobie przypominam..... no cóż... medyczny debil ze mnie...
W internecie sprawdzam tylko te wyniki, które nie są w normie a w biochemi było widać wszystko ok bo nie przywiązałam do niej zadnej wagi ☺️

Powiem wam natomiast co do ostatnich dyskusji o witaminach, że ja od początku biorę femibion i w ostatnim badaniu wyszła mi anemia 😞 Jem dużo owoców i ogólnie diete ma urozmaconą a tu prosze.... widać witaminy to może byćjeszcze za mało
przy odbiorze wyników zawsze sie pytam czy jest wszystko ok 🙂 ja stosuje prenatal complex,no ale same witaminki nic nie dadza trzeba jednak zdrowo sie odżywiać i jakos urozmaicac te posilki, niestety czasem czlowiek chce dobrze a i tak wynik badan moze wyjsc rózny. ja teraz cierpie na bol gardla i zatoki,klade sie do lozka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Mamuśki ...
W nowym numerze miesięcznika M jak Mama jest coś ciekawego ... tzn. jest kalendarz badan obowiązkowych do wykonania w ciąży ... ja już wiem napewno że kilku nie miałam ...
to będę musiała kupić i zerknąć co jeszcze jest do zrobienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...