Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
dziewczyny co to może być tak jakbym miała kolkę tylko gdzieś w okolicy pępka tak jak obudziłam się 5.30 do tej pory czy nospa mi pomoże???


niedawno tez mialam taki ucisk w okolicy pepka, nie bralam nospy, bo juz mam dosyc lekow do brania.. wiec przeszlo poznym popoludiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki, od rana nie mogłam się tu dostac, wyskakiwał mi bład.
W nocy strasznie wiało, padało ale burzy nie było, a dzisiaj też pada.
W południe jadę do pracy zawiezc zwolnienie, a dostałam już wczoraj do końca września i w pracy jestem umówiona z koleżanką, ma mi dac ciuszki narazie do 74 po swoim synku i wczoraj też dostałam jedną torbę od znajomej, więc znowu będzie pranie i prasowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy wy zaraz po porodzie bierzecie urlop z tego roku czy bierzecie od razu macierzyński, a czy na macierzyńskim i na wychowawczym w moim przypadku bezpłatnym jestem nadal pod ochroną i nie mają mnie prawa zwolnic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
izarybka napisał(a):
dziewczyny co to może być tak jakbym miała kolkę tylko gdzieś w okolicy pępka tak jak obudziłam się 5.30 do tej pory czy nospa mi pomoże???


Pewnie maleństwo gdzieś uciska... czy no spa pomoże trudno powiedziec możesz spróbowac

no własnie wczoraj łapałam kolanko w tym miejscu a teraz znów zaczyna może jakiś zakwas się zrobił 🤔 a niech buszę jak mu się podoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie chyba zabiore za prasowanie ubranek , bo juz wyprane , czekaja na prasowanko , nie mam za wiele co prawda , ale na pierwsze kilka dni z maleństwem mam nadzieje że starczy taka ilośc ...
Zazdroszcze Wam dziewczyny jak tak dostajecie ubranka reklamówkami od znajowmych .... ja niestety nie mam tak fajnie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Maga napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Maga napisał(a):
Leginsik napisał(a):
To tak jak mój,od miesiaca juz mu sie weselicho sni..biedny tak to wszysto przezywa..po wczorajszej rozmowie z ksiedzem troche sie uspokoil 🙂 tlumacze jemu i sobie ze nie zdazymy sie obejzec jak szybko ten dzien minie dlatego trzeba sie cieszyc kazda sekunda 🙂 🙂

Mi wczesniej emoty nie wyskakiwaly,pojawialy sie jakies kody 😮


no i masz racje, bo zleci dokladnie w sekunde 🙂 ale jak dzis pamietam tanczenie razem nad ranem... przy prawie juz pustym parkiecie...

Coś pieknego 🙃 do rana to ja raczej nie wytrzymam,ale do tej 2 musze na pewno.
Co do pierwszego tanca na szczescie jest mozliwosc aby pozostac przy wlasnym utworze wiec juz piosenke wybralismy i co prawda nie udeza prosto w milosc ale jest piekna i bardzo spokojna 🙂


ja tez nie czulam sie najlepiej, ale dostalam takiego powera, ze moj tato do dzisiaj sie smieje ze o 5 jak sie dowiedzialam jaka godzina to z zalem "coo.. ja bym chciala jeszcze tyle.. szkoda ze nie ma poprawin" bo on byl zmeczony nieziemsko 😁
a co wybraliscie?
bo sentyment zostanie Ci na zawsze 😉 btw chodzicie na lekcje tanca?

no to faktycznie stracilas poczucie czasu,to znaczy ze sie swietnie bawilas 🤪
na lekcje tanca mielismy chodzic bo w planie byl mix na pierwszym tancu,ale jak sie dowiedzialam ze jestem w coazy to odpuscilismy sobie i zostalismy przy klasyce.
Wybralismy utwor Johna Lennona-Imagine od zawsze mialam sentyment do tej piosenki 🙂


A ja sie nie wyróżnie pewnie,bo w tamtym roku piosenka do której tańczyliśmy grana była chyba na każdym weselisku 😁 Tańczyliśmy do Paulli "Od dziś" 🙂



A my tańczyliśmy walczyka do utworu z Nocy i dni...
A Paule ... Od dziś ... mieliśmy do krojenia torta



my tanczylismy do krajewskiego Wielka miłość 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MALEX napisał(a):
Dziewczyny czy wy zaraz po porodzie bierzecie urlop z tego roku czy bierzecie od razu macierzyński, a czy na macierzyńskim i na wychowawczym w moim przypadku bezpłatnym jestem nadal pod ochroną i nie mają mnie prawa zwolnic?


No właśnie ja sie zastanawiam jak to jest..czy jak po porodzie wezme sobie te dni urlopu z tego roku czy poźniej normalnie moge iść na macierzyński?? zielona jestem w tym temacie kompletnie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Ja sie chyba zabiore za prasowanie ubranek , bo juz wyprane , czekaja na prasowanko , nie mam za wiele co prawda , ale na pierwsze kilka dni z maleństwem mam nadzieje że starczy taka ilośc ...
Zazdroszcze Wam dziewczyny jak tak dostajecie ubranka reklamówkami od znajowmych .... ja niestety nie mam tak fajnie ...


ja tez Karola wszystko sama kupuje jesli chodzi o ubranka
dostałam lezaczek,kołyskę i stojak pod wanienke dobre i to bardzo sie z tego ciesze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
Ja sie chyba zabiore za prasowanie ubranek , bo juz wyprane , czekaja na prasowanko , nie mam za wiele co prawda , ale na pierwsze kilka dni z maleństwem mam nadzieje że starczy taka ilośc ...
Zazdroszcze Wam dziewczyny jak tak dostajecie ubranka reklamówkami od znajowmych .... ja niestety nie mam tak fajnie ...


ja tez Karola wszystko sama kupuje jesli chodzi o ubranka
dostałam lezaczek,kołyskę i stojak pod wanienke dobre i to bardzo sie z tego ciesze 🙂


A ja nie dostałam kompletnie nic...wszyściutko sama musze kupić..ciężko jak cholera,ale przynajmniej mam satysfakcje,że mi to zostanie na przyszłość i nie bede musiała niczego oddawać i martwić się,żeby czegoś nie zepsuć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia napisał(a):
MALEX napisał(a):
Dziewczyny czy wy zaraz po porodzie bierzecie urlop z tego roku czy bierzecie od razu macierzyński, a czy na macierzyńskim i na wychowawczym w moim przypadku bezpłatnym jestem nadal pod ochroną i nie mają mnie prawa zwolnic?


No właśnie ja sie zastanawiam jak to jest..czy jak po porodzie wezme sobie te dni urlopu z tego roku czy poźniej normalnie moge iść na macierzyński?? zielona jestem w tym temacie kompletnie 😮


Witam 🙂

Ja ostatnio również próbowałam się nieco dowiedzieć w tej kwestii. W kadrach uzyskałam informację, że w pierwszej kolejności (od dnia porodu) rozpoczyna mi się urlop macierzyński, a dopiero po jego wykorzystaniu biorę zaległy urlop.
Co do ochrony:Pracownica jest szczególnie chroniona przed wypowiedzeniem umowy o pracę od dnia złożenia wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu. Gdy zatem zakończy się okres wykorzystywania urlopu - pracownica przestaje też być chroniona przed wypowiedzeniem. Oznacza to, że już pierwszego dnia pracy możesz wręczyć jej wypowiedzenie umowy.
Po zakończeniu urlopu wychowawczego, gdy pracownica powróciła już do pracy, możesz jej wręczyć wypowiedzenie w każdym czasie. To samo dotyczy macierzyńskiego.
I jeszcze jedna kwestia: po powrocie z urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego do pracy na pełny etat pracodawca ma prawo w dowolnym momencie wręczyć wypowiedzenie, ALE wystarczy, że zmniejszysz etat np do 7/8 i przez 12 m-cy pozostajesz pod ochroną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia160482 napisał(a):
Anulcia napisał(a):
MALEX napisał(a):
Dziewczyny czy wy zaraz po porodzie bierzecie urlop z tego roku czy bierzecie od razu macierzyński, a czy na macierzyńskim i na wychowawczym w moim przypadku bezpłatnym jestem nadal pod ochroną i nie mają mnie prawa zwolnic?


No właśnie ja sie zastanawiam jak to jest..czy jak po porodzie wezme sobie te dni urlopu z tego roku czy poźniej normalnie moge iść na macierzyński?? zielona jestem w tym temacie kompletnie 😮


Witam 🙂

Ja ostatnio również próbowałam się nieco dowiedzieć w tej kwestii. W kadrach uzyskałam informację, że w pierwszej kolejności (od dnia porodu) rozpoczyna mi się urlop macierzyński, a dopiero po jego wykorzystaniu biorę zaległy urlop.



Dziękuje za informacje 🙂 😘

ps. szczerze liczyłam na sępa 😁 że wezme sobie jeszcze w tym roku zaległy urlop i dostane dzięki temu wczasy pod gruszą..bo nie wiem czy tak w standardzie jest czy tylko moja frma jest tak walnięta,ale żeby dostać wczasy pod gruszą musze wykorzystać 14 dni urlopu a ja zdążyłam tylko 2 wykorzystać 😮 i dupcia blada 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia napisał(a):
Kasia160482 napisał(a):
Anulcia napisał(a):
MALEX napisał(a):
Dziewczyny czy wy zaraz po porodzie bierzecie urlop z tego roku czy bierzecie od razu macierzyński, a czy na macierzyńskim i na wychowawczym w moim przypadku bezpłatnym jestem nadal pod ochroną i nie mają mnie prawa zwolnic?


No właśnie ja sie zastanawiam jak to jest..czy jak po porodzie wezme sobie te dni urlopu z tego roku czy poźniej normalnie moge iść na macierzyński?? zielona jestem w tym temacie kompletnie 😮




Witam 🙂

Ja ostatnio również próbowałam się nieco dowiedzieć w tej kwestii. W kadrach uzyskałam informację, że w pierwszej kolejności (od dnia porodu) rozpoczyna mi się urlop macierzyński, a dopiero po jego wykorzystaniu biorę zaległy urlop.



Dziękuje za informacje 🙂 😘

ps. szczerze liczyłam na sępa 😁 że wezme sobie jeszcze w tym roku zaległy urlop i dostane dzięki temu wczasy pod gruszą..bo nie wiem czy tak w standardzie jest czy tylko moja frma jest tak walnięta,ale żeby dostać wczasy pod gruszą musze wykorzystać 14 dni urlopu a ja zdążyłam tylko 2 wykorzystać 😮 i dupcia blada 😮


U mnie też niestety trzeba wykorzystać pełne 2 tygodnie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj chłop wzial się za remont lazienki ,więc pomagam i wpadam na chwilkę do Was podczytać 🙂
jeśli chodzi o urlop to nie wiem jak jest gdzie indziej, ja się cieszę że w szkole jestem, bo po macierzyńskim odbiorę jeszcze urlop za wakacje (6 tyg) a od kwietnia do czerwca biorę wychowawczy,a od lipca mam już normalnie płacone, tak że 3 miesiące niecałe bedę tylko bez kasy...mam nadzieję że damy radę 🙂 A od września 2012 wracam do pracy a Gabi do żłobka idzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny!!Jak tam zdrówko,bo ja miałąm dzis w nocy straszne skurcze na wysokosci biodra-udo masakra tak mnie boli po obu stronach że szok ,nie wiem czy to normalne i czy przypadkiem nie podskocze dzisiaj do lekarza z tym,miałą któras z was tak??nie wiecie czy to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jastin203 napisał(a):
Czesc dziewczyny!!Jak tam zdrówko,bo ja miałąm dzis w nocy straszne skurcze na wysokosci biodra-udo masakra tak mnie boli po obu stronach że szok ,nie wiem czy to normalne i czy przypadkiem nie podskocze dzisiaj do lekarza z tym,miałą któras z was tak??nie wiecie czy to normalne?

Hej! Kurcze nie wiem, ja tak nie miałam, ale zdaje się że to może być normalne, w końcu te wszystkie skurcze i bole to teraz norma u nas 🙂 A spróbuj może zadzwonić do lekarza i zapytać, może nie będziesz musiała się fatygować i Cię uspokoi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia160482 napisał(a):
Anulcia napisał(a):
MALEX napisał(a):
Dziewczyny czy wy zaraz po porodzie bierzecie urlop z tego roku czy bierzecie od razu macierzyński, a czy na macierzyńskim i na wychowawczym w moim przypadku bezpłatnym jestem nadal pod ochroną i nie mają mnie prawa zwolnic?


No właśnie ja sie zastanawiam jak to jest..czy jak po porodzie wezme sobie te dni urlopu z tego roku czy poźniej normalnie moge iść na macierzyński?? zielona jestem w tym temacie kompletnie 😮


Witam 🙂

Ja ostatnio również próbowałam się nieco dowiedzieć w tej kwestii. W kadrach uzyskałam informację, że w pierwszej kolejności (od dnia porodu) rozpoczyna mi się urlop macierzyński, a dopiero po jego wykorzystaniu biorę zaległy urlop.
Co do ochrony:Pracownica jest szczególnie chroniona przed wypowiedzeniem umowy o pracę od dnia złożenia wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu. Gdy zatem zakończy się okres wykorzystywania urlopu - pracownica przestaje też być chroniona przed wypowiedzeniem. Oznacza to, że już pierwszego dnia pracy możesz wręczyć jej wypowiedzenie umowy.
Po zakończeniu urlopu wychowawczego, gdy pracownica powróciła już do pracy, możesz jej wręczyć wypowiedzenie w każdym czasie. To samo dotyczy macierzyńskiego.
I jeszcze jedna kwestia: po powrocie z urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego do pracy na pełny etat pracodawca ma prawo w dowolnym momencie wręczyć wypowiedzenie, ALE wystarczy, że zmniejszysz etat np do 7/8 i przez 12 m-cy pozostajesz pod ochroną...


Cześć dziwczynki, my jesteśmy piękne, czyściutkie, pachnące i z nową fryzurą na kaśce 😁, czyli gotowe na wizytację u gina.
Pogoda u mnie masakra, nic się nie chce, leje strasznie już by mogło przestać, a ja mam autobusami się doczłapać do lekarza 😞 😞 😞 😞,może coś wymyślę. 😉
Co do tematu, jest tak jak pisze Kasia:
1. macierzyński
2. urlop wypoczynkowy zaległy i bieżący , wniosek jednocześnie jeśli któraś planuje oczywiście urlop wychowawczy, Urlop bieżący przysługuje wówczas w pełnym wymiarze. Po urlopie macierzyńskim nie stosuje się reguły proporcjonalności urlopu, nawet w sytuacji gdy pracownica nie przepracowała w danym roku (np. z powodu niezdolności do pracy lub korzystania z urlopu macierzyńskiego) ani jednego dnia.
3. wychowawczy

Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę podczas urlopu wychowawczego, są jednak wyjątki:
- ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy,
- gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika.
- pracownik może być również zwolniony w sytuacjach wskazanych w ustawie z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.(powyższą ustawę stosuje się wyłącznie do pracodawców zatrudniających co najmniej 20 pracowników.

Wczasy pod gruszą lub inne formy dofinansowania wypoczynku można otrzymać od pracodawcy który utworzył ZFŚS. Warunki i zasady przyznawania dofinansowania powinny wynikać z regulaminu ZFŚS określonego przez pracodawcę.
Warto poczytać regulamin,bo często są inne formy pomocy i dofinansowań dla pracowników. Decyzja o ich przyznaniu i ich wysokości powinna pozostawać w zależności z sytuacją życiową, rodzinną i materialną pracownika.
To tyle na temat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jastin203 napisał(a):
Czesc dziewczyny!!Jak tam zdrówko,bo ja miałąm dzis w nocy straszne skurcze na wysokosci biodra-udo masakra tak mnie boli po obu stronach że szok ,nie wiem czy to normalne i czy przypadkiem nie podskocze dzisiaj do lekarza z tym,miałą któras z was tak??nie wiecie czy to normalne?


Ja od trzech dni mam takie "ciągnące" bóle krzyża, które promieniują do podbrzusza i ud. W pierwszym dniu śmiało mogłabym to nazwać właśnie skurczami. Byłam z tym u lekarza kazał mi brać Aspargin (magnez + potas), od tego czasu jest trochę lepiej, ale nie do końca ustąpiło.... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie w firmie jak nie birzesz kasy za wczassy jak np ja nie moge bo nie biore urlopu to moge to wykorzystac na bilety lub basen,

moja bratanica przylatuje w poniedzialek do mnie na miesiac na wakacje z londynu i mam zamiar te kase wykorzystac w taki wlasnei sposob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...