Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
cześć 🙂
mówi do Was ciężki wieloryb, przytyłam 3,5 kg przez ostatnie 3 tygodnie 😲 co daje mi łącznie 14 kg na plusie. Ale moja gin stwierdziła, że waga bardzo ładna i 14 kg to nic. Więc się nie martwię 🙂
U mnie pessar nadal trzyma szyjkę, jest twarda ale z zewnętrznej strony można było śmiało podczas badania wsunąć palec. Gin stwierdziła, że gdyby nie było krązka już Michas byłby na świecie.
Kolejna wizyta za 2 tygodnie, będzie 37 tc i zdecydujemy czy trzymamy jeszcze krążek czy zdejmujemy bo to ponoc od samej szyjki zalezy 🙂
Po weekendzie idę zrobić wymaz na paciorkowca i licze że nic się tam na tej pałeczce nie wyhoduje 😉


Widze ze tym razem Anulka w szpitalu , niech się oszczędza i nosi jak najdłużej Pawełka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

kasia1986 napisał(a):
cześć 🙂
mówi do Was ciężki wieloryb, przytyłam 3,5 kg przez ostatnie 3 tygodnie 😲 co daje mi łącznie 14 kg na plusie. Ale moja gin stwierdziła, że waga bardzo ładna i 14 kg to nic. Więc się nie martwię 🙂
U mnie pessar nadal trzyma szyjkę, jest twarda ale z zewnętrznej strony można było śmiało podczas badania wsunąć palec. Gin stwierdziła, że gdyby nie było krązka już Michas byłby na świecie.
Kolejna wizyta za 2 tygodnie, będzie 37 tc i zdecydujemy czy trzymamy jeszcze krążek czy zdejmujemy bo to ponoc od samej szyjki zalezy 🙂
Po weekendzie idę zrobić wymaz na paciorkowca i licze że nic się tam na tej pałeczce nie wyhoduje 😉


Widze ze tym razem Anulka w szpitalu , niech się oszczędza i nosi jak najdłużej Pawełka 🙂


najwazniejsze ze jest ok 🙂 nie moge sie czwartku doczekac co tez sie dowiem co i jak z mala i jak tam z szyjka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
ANIA100 napisał(a):
Macierzyński : Nasz urlop będzie trwał na przełomie 2011/2012 więc należy nam sie wyrównanie w postaci 1tyg., żebyśmy nie były stratne. Czyli w sumie wychodzi 20tyg. urlopu macierzyńskiego i 3tyg. dodatkowego macierzyńskiego. Warunek jest jeden - musi być zachowana ciągłość pomiędzy jednym a drugim (piszemy najpóźniej 1tydz. przed końcem normalnego macierzyńskiego podanie do szefa o te 3tyg. dodatkowe i już, nie ma prawa Ci odmówić a jeszcze lepiej na jednym podaniu).

No czyli wszystko jasne 🙂 Dziękujemy Ania, bo my tu zielone jak tabaka w rowie 🙂


zielone jak tabaka w rowie 😁 😁 😁 😁 w ciazy strasznie bawią mnie porownania haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jasna281288 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
cześć 🙂
mówi do Was ciężki wieloryb, przytyłam 3,5 kg przez ostatnie 3 tygodnie 😲 co daje mi łącznie 14 kg na plusie. Ale moja gin stwierdziła, że waga bardzo ładna i 14 kg to nic. Więc się nie martwię 🙂
U mnie pessar nadal trzyma szyjkę, jest twarda ale z zewnętrznej strony można było śmiało podczas badania wsunąć palec. Gin stwierdziła, że gdyby nie było krązka już Michas byłby na świecie.
Kolejna wizyta za 2 tygodnie, będzie 37 tc i zdecydujemy czy trzymamy jeszcze krążek czy zdejmujemy bo to ponoc od samej szyjki zalezy 🙂
Po weekendzie idę zrobić wymaz na paciorkowca i licze że nic się tam na tej pałeczce nie wyhoduje 😉


Widze ze tym razem Anulka w szpitalu , niech się oszczędza i nosi jak najdłużej Pawełka 🙂


najwazniejsze ze jest ok 🙂 nie moge sie czwartku doczekac co tez sie dowiem co i jak z mala i jak tam z szyjka....


a Ty masz duże rozwarcie? czy profilaktycznie miałas się oszczędzac?
u nas jeszcze kilka dni, dobijemy do 36 tc i teoretycznie jak się urodzi to nic dziecku nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
cześć 🙂
mówi do Was ciężki wieloryb, przytyłam 3,5 kg przez ostatnie 3 tygodnie 😲 co daje mi łącznie 14 kg na plusie. Ale moja gin stwierdziła, że waga bardzo ładna i 14 kg to nic. Więc się nie martwię 🙂
U mnie pessar nadal trzyma szyjkę, jest twarda ale z zewnętrznej strony można było śmiało podczas badania wsunąć palec. Gin stwierdziła, że gdyby nie było krązka już Michas byłby na świecie.
Kolejna wizyta za 2 tygodnie, będzie 37 tc i zdecydujemy czy trzymamy jeszcze krążek czy zdejmujemy bo to ponoc od samej szyjki zalezy 🙂
Po weekendzie idę zrobić wymaz na paciorkowca i licze że nic się tam na tej pałeczce nie wyhoduje 😉


Widze ze tym razem Anulka w szpitalu , niech się oszczędza i nosi jak najdłużej Pawełka 🙂


najwazniejsze ze jest ok 🙂 nie moge sie czwartku doczekac co tez sie dowiem co i jak z mala i jak tam z szyjka....


a Ty masz duże rozwarcie? czy profilaktycznie miałas się oszczędzac?
u nas jeszcze kilka dni, dobijemy do 36 tc i teoretycznie jak się urodzi to nic dziecku nie będzie.


szyjka mu sie moja ostatnio nie podobala mowil zebym tylko do 34 tygodnia wytrzymala wtedy moge rodzic dlatego stresuje sie troche co teraz powie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jasna281288 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
cześć 🙂
mówi do Was ciężki wieloryb, przytyłam 3,5 kg przez ostatnie 3 tygodnie 😲 co daje mi łącznie 14 kg na plusie. Ale moja gin stwierdziła, że waga bardzo ładna i 14 kg to nic. Więc się nie martwię 🙂
U mnie pessar nadal trzyma szyjkę, jest twarda ale z zewnętrznej strony można było śmiało podczas badania wsunąć palec. Gin stwierdziła, że gdyby nie było krązka już Michas byłby na świecie.
Kolejna wizyta za 2 tygodnie, będzie 37 tc i zdecydujemy czy trzymamy jeszcze krążek czy zdejmujemy bo to ponoc od samej szyjki zalezy 🙂
Po weekendzie idę zrobić wymaz na paciorkowca i licze że nic się tam na tej pałeczce nie wyhoduje 😉


Widze ze tym razem Anulka w szpitalu , niech się oszczędza i nosi jak najdłużej Pawełka 🙂


najwazniejsze ze jest ok 🙂 nie moge sie czwartku doczekac co tez sie dowiem co i jak z mala i jak tam z szyjka....


a Ty masz duże rozwarcie? czy profilaktycznie miałas się oszczędzac?
u nas jeszcze kilka dni, dobijemy do 36 tc i teoretycznie jak się urodzi to nic dziecku nie będzie.


szyjka mu sie moja ostatnio nie podobala mowil zebym tylko do 34 tygodnia wytrzymala wtedy moge rodzic dlatego stresuje sie troche co teraz powie


najwyżej powie Ci, że w kazdj chwili mozesz urodzić 🙂 więc bądx zwarta i gotowa 🙂 ja na kolejne wizycie 5 wrzesnia będę miała w razie czego torbe do szpitala w bagażniku bo jakby zachciało się jej ściągac krążek to nie wiem czy nie już wszystko nie poleci.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
cześć 🙂
mówi do Was ciężki wieloryb, przytyłam 3,5 kg przez ostatnie 3 tygodnie 😲 co daje mi łącznie 14 kg na plusie. Ale moja gin stwierdziła, że waga bardzo ładna i 14 kg to nic. Więc się nie martwię 🙂
U mnie pessar nadal trzyma szyjkę, jest twarda ale z zewnętrznej strony można było śmiało podczas badania wsunąć palec. Gin stwierdziła, że gdyby nie było krązka już Michas byłby na świecie.
Kolejna wizyta za 2 tygodnie, będzie 37 tc i zdecydujemy czy trzymamy jeszcze krążek czy zdejmujemy bo to ponoc od samej szyjki zalezy 🙂
Po weekendzie idę zrobić wymaz na paciorkowca i licze że nic się tam na tej pałeczce nie wyhoduje 😉


Widze ze tym razem Anulka w szpitalu , niech się oszczędza i nosi jak najdłużej Pawełka 🙂


najwazniejsze ze jest ok 🙂 nie moge sie czwartku doczekac co tez sie dowiem co i jak z mala i jak tam z szyjka....


a Ty masz duże rozwarcie? czy profilaktycznie miałas się oszczędzac?
u nas jeszcze kilka dni, dobijemy do 36 tc i teoretycznie jak się urodzi to nic dziecku nie będzie.


szyjka mu sie moja ostatnio nie podobala mowil zebym tylko do 34 tygodnia wytrzymala wtedy moge rodzic dlatego stresuje sie troche co teraz powie


najwyżej powie Ci, że w kazdj chwili mozesz urodzić 🙂 więc bądx zwarta i gotowa 🙂 ja na kolejne wizycie 5 wrzesnia będę miała w razie czego torbe do szpitala w bagażniku bo jakby zachciało się jej ściągac krążek to nie wiem czy nie już wszystko nie poleci.. 😉


masz racje najgorsza jest ta niepewnosc heh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kahlanik napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
Maga napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
mgrzedzicka napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
jeszcze jedno pytanko mam wiem ze moze to glupie ale nie moge z mezem dogadac sie w tej kwesti. chodzi o to ze wynajmujemy mieszkanie i nie mozemy sie tu zameldowac no i maz jest zameldowany u swoich rodzicow a ja u swoich i kurcze nie chce zeby mala u tesciow byla zamelodowana tylko zeby ze mna byla..on gada dziecko przy ojcu bedzie ja sie nie zgadzam!.jak uwazacie?




jak dla mnie to dziecko powinno byc "przy matce" 🙂


jestem tego samego zdania 🙂 bede sie upierac i juz 🙂 tesciowej nie wierze nie daj boze z mezem bym sie poklocila i jeszcze by mi dziecko zabrali nie wierze im
dziecko automatycznie melduja przy matce, a maz nie ma do Ciebie zaufania ze sie tak upiera przy swoim?


czyli on za duzo do gadania nie ma? tesciowa pewnie mu cos nagadala ona zawsze miesza


Marta a długo jesteście małżeństwem?


od 24kwietnia 2010roku


to dwa miesiące dłużej niż my 🙂 pytam bo chyba ciągle sie docieracie 🙂 choc chyba na to nie ma reguły 😉 my bylismy razem przed ślubem jakieś 1,5 roku czyli niezbyt długo ale jakoś na większość ważniejszych spraw mamy podobne poglądy 🙂 a swoja drogą nie ma to jak usłużna teściowa 🤔 w niektórych przypadkach nawet mieszkanie daleko nie pomaga 😮


dociera to się człowiek całe życie 😮 tak dla pocieszenia 😜
ah nie ma jak "mamusia" 😮 🤢


sese 😁
a ja ta swoja tesciowa bardzo lubie, jest nawet bardziej "mamusiowata", ma w sobie duzo ciepla i checi do pomocy, ale nie jakies natretnej 🙂


samochwała 😜 😜 😉


TAKIE NIE ISTNIEJĄ!!!!!!!! Zaczną istnieć jak ja będę teściową 😎 😁 😁 🙃


Istnieją na Zagłębiu 🤪 🤪 🤪 bo mnie tez sie fartło, lepsza od mamy - zdecydowanie prawdziwa mamusiowata mamusia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
No starsznie jakoś .... ja mam jakos doła dziś .... 😞
A co z Asią z ZG ??? coś mi umkło dziś ??

Asia rano się odzywała 🙂Ale Agi Czarnej dziś nie było, Doroty też nie...w ogóle jakoś mało ruchliwie dziś na brzusiu 🙂
tylko ja dupę płaszczę, az mnie głowa już boli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
No starsznie jakoś .... ja mam jakos doła dziś .... 😞
A co z Asią z ZG ??? coś mi umkło dziś ??

Asia rano się odzywała 🙂Ale Agi Czarnej dziś nie było, Doroty też nie...w ogóle jakoś mało ruchliwie dziś na brzusiu 🙂
tylko ja dupę płaszczę, az mnie głowa już boli 🙂


mnie tez, caly dzien przed komputerem albo przy ksiazce 😁 mne boli pupa bardzej juz 😜
i tez schodze narazie, jak cos to bede zagladac 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
No starsznie jakoś .... ja mam jakos doła dziś .... 😞
A co z Asią z ZG ??? coś mi umkło dziś ??

Asia rano się odzywała 🙂Ale Agi Czarnej dziś nie było, Doroty też nie...w ogóle jakoś mało ruchliwie dziś na brzusiu 🙂
tylko ja dupę płaszczę, az mnie głowa już boli 🙂


ja tez nie jestem lepsza ... ale mam dziś kiepski dzionek ... a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasna281288 napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
mgrzedzicka napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
pamietacie jak pisalam wam o urodzinach tescia? maz sie uparl i w weeken jedzie te ponad 300km do siebie...na szczescie zrozumial ze ja w takie dalekie trasy sie nie nadaje...mial do mnie brat przyjechac ale to jest pod znakiem zapytania
moze zadzwonic, a troche przed porodem Ci dupy tesciem zawracac nie musi, zawsze moze pojechac za kilka miesiecy jak juz bedziesz sie nadawala i dziecko albo w przyszlym roku i tesc powinien zrozumiec chyba ze to wyjatkowa sytuacja


moim zdaniem nawet powinni mu powiedziec ze nie ma przyjezdzac i mnie tu zostawiac ale oni tylko dzwonia i sie pytaja kiedy przyjedziesz? w dupie maja ze sama moge byc jak brat moj nie przyjedzie. szczerze to szkoda moich nerwow chce niech jedzie do tatusia ja sobie poradze...


masz całkowita rację, powinni sobie odpuścić... szkoda gadać


teraz musze o dzidzi myslec 🙂 heh tak sobie mysle ale by bk byla jakby on pojechal do rodzicow a mnie by do szpitala wzieli heh szczerze to nie wiem czy bym mu o tym powiedziala bo skoro urodziny wazniejsze niz zona...ale by sie wtedy wkurzyl heh normalnie serio wredna sie robie heh


Wszyscy wspolczuja, ja tez jak najbardziej ALE:

Marta bez jaj, uzalasz sie nad sobą, wszyscy chca ci pomoc doradzic, ale bez sensu jak ty i tak nic z tym nie robisz bo za chwile dajesz sie uglaskac.
Szczerze to po prostu jest chore ze takie sytuacje wystepuja w pseudo"szczesliwym" malzenstwie a w ktorym za chwile ma pojawic sie dzidzia......Wez dziewczyno sie za to bo bedziesz jeszcze plakac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maga napisał(a):
Agamu napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
A tak w ogóle Agotko śliczne fotki .... wyglądasz kwitnąco....

Dziękuję bardzo 🙂


hehe ja tez tak uwazam, ciaza Ci sluzy 🙂 a brzuszek jest taaki smiesznie okrąglutki 😁

No wszyscy się śmieją, że piłkę połknęłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Maga napisał(a):
Agamu napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
A tak w ogóle Agotko śliczne fotki .... wyglądasz kwitnąco....

Dziękuję bardzo 🙂


hehe ja tez tak uwazam, ciaza Ci sluzy 🙂 a brzuszek jest taaki smiesznie okrąglutki 😁

No wszyscy się śmieją, że piłkę połknęłam 🙂

naprawde wyglądasz kwitnąco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przyszykowałam sie do przeglądu ale co gimnastyki to masakra
zycze milego wieczorku ja ostatnio padam dosc szybko
Karola
głowa do góry wiem ze czasem tak po prostu jest ze wszystko człowieka dobija ale juz niebawem Wojtus bedzie na swiecie i tylko to słoneczko kazdego dnia sie bedzie liczylo 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szotka wszystkiego naj z okazji urodzinek 🙂 szczęśliwego rozwiązania i samych pogodnych i szczęśliwych dni z Alą 🙂
Karola i Kasia super że po wizytach wsio ok 🙂 Kasia gdyby nie ten krążek to faktycznie byłabyś szczęśliwą mamą już !

ale tu puchy dziś 🙃 szok !
Ja po KTG zapis ok , niestety mnie nie badał a chciałam jak nigdy żeby mi pogmyrał i powiedział co z moją szyjką heheh 😮 😜 natomiast zrobił mi USG mimo że miałam w tamtym tygodniu 🙂 Młody już tak nisko że główki nie mógł doktorek zmierzyć 🙂 powiedział że mam odstawić no-spę i magnez bo to nie ma już najmniejszego sensu żebym hamowała skurczę . Jak zapytałam o wagę to powiedział że około 3,5kg 🙂 że jest ładnie donoszony i można rodzić 🙃 😁 ! Także pakuję w końcu torbę jutro rano i czekam 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
mgrzedzicka napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
pamietacie jak pisalam wam o urodzinach tescia? maz sie uparl i w weeken jedzie te ponad 300km do siebie...na szczescie zrozumial ze ja w takie dalekie trasy sie nie nadaje...mial do mnie brat przyjechac ale to jest pod znakiem zapytania
moze zadzwonic, a troche przed porodem Ci dupy tesciem zawracac nie musi, zawsze moze pojechac za kilka miesiecy jak juz bedziesz sie nadawala i dziecko albo w przyszlym roku i tesc powinien zrozumiec chyba ze to wyjatkowa sytuacja


moim zdaniem nawet powinni mu powiedziec ze nie ma przyjezdzac i mnie tu zostawiac ale oni tylko dzwonia i sie pytaja kiedy przyjedziesz? w dupie maja ze sama moge byc jak brat moj nie przyjedzie. szczerze to szkoda moich nerwow chce niech jedzie do tatusia ja sobie poradze...


masz całkowita rację, powinni sobie odpuścić... szkoda gadać


teraz musze o dzidzi myslec 🙂 heh tak sobie mysle ale by bk byla jakby on pojechal do rodzicow a mnie by do szpitala wzieli heh szczerze to nie wiem czy bym mu o tym powiedziala bo skoro urodziny wazniejsze niz zona...ale by sie wtedy wkurzyl heh normalnie serio wredna sie robie heh


Wszyscy wspolczuja, ja tez jak najbardziej ALE:

Marta bez jaj, uzalasz sie nad sobą, wszyscy chca ci pomoc doradzic, ale bez sensu jak ty i tak nic z tym nie robisz bo za chwile dajesz sie uglaskac.
Szczerze to po prostu jest chore ze takie sytuacje wystepuja w pseudo"szczesliwym" malzenstwie a w ktorym za chwile ma pojawic sie dzidzia......Wez dziewczyno sie za to bo bedziesz jeszcze plakac....


ano chore sytuacje trzeba likwidowac, poki jeszcze jestescie w 2 🙂 jak przyjdzie dziecko to bedzie tylko ciezej.. w sensie duzo wiecej pracy trzeba bedzie wkladac w zwiazek i duzo trudniej pewne problemy bedzie sie nam rozwiazywac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
Szotka wszystkiego naj z okazji urodzinek 🙂 szczęśliwego rozwiązania i samych pogodnych i szczęśliwych dni z Alą 🙂
Karola i Kasia super że po wizytach wsio ok 🙂 Kasia gdyby nie ten krążek to faktycznie byłabyś szczęśliwą mamą już !

ale tu puchy dziś 🙃 szok !
Ja po KTG zapis ok , niestety mnie nie badał a chciałam jak nigdy żeby mi pogmyrał i powiedział co z moją szyjką heheh 😮 😜 natomiast zrobił mi USG mimo że miałam w tamtym tygodniu 🙂 Młody już tak nisko że główki nie mógł doktorek zmierzyć 🙂 powiedział że mam odstawić no-spę i magnez bo to nie ma już najmniejszego sensu żebym hamowała skurczę . Jak zapytałam o wagę to powiedział że około 3,5kg 🙂 że jest ładnie donoszony i można rodzić 🙃 😁 ! Także pakuję w końcu torbę jutro rano i czekam 😁 😁 😁 😁 😁


hihi to dorodny Tymonek 😁 😁 taki w sam raz na teraz 🙂
a czesto bralas no spe i magnez Asiu? bo jak tak to kto wie.. jak odstawisz to moze nawet mnie przegonisz z ta planowa cc 😁 😁 skoro Tymon juz tak nisko siedzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...