Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Maga napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Laski bo ja jeszcze nie bylam u pediatry, bede w pn,
czy mam sama dawac jej te wit k+d3 jak jest w zaleceniu w ksiazeczce? bo kapsulki mam tylko nie wiem czy bez konsult z pediatra juz samej jej dawac


od 8 dnia zycia sie podaje, tak nam kazali w szpitalu 🙂


mi pediatra poweiedziala, ze jak karmie i swoim mlekiem i mieszanką to tylko wit D podawać od 2 tygodnia życia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Maga napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Laski bo ja jeszcze nie bylam u pediatry, bede w pn,
czy mam sama dawac jej te wit k+d3 jak jest w zaleceniu w ksiazeczce? bo kapsulki mam tylko nie wiem czy bez konsult z pediatra juz samej jej dawac


od 8 dnia zycia sie podaje, tak nam kazali w szpitalu 🙂


mi pediatra poweiedziala, ze jak karmie i swoim mlekiem i mieszanką to tylko wit D podawać od 2 tygodnia życia 🙂


no, ale przy samym cycu k trzeba podawac od 8, bo to w szpitalu dostaja trwa tydzien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulcia napisał(a):
Ehh nie wyspałam sie dzisiaj 😞 Śpie mega czujnie..niewygodnie mi budze sie co 30 min..boje sie,że Emilke zgniote..duży brzucholek mam..Ona lubi kopać mnie nóziami po lewej stronie a ja na lewej stronie własnie śpie i mam schizo że jak leże to Ona miejsca nie ma na nóżki i sie męczy..jak wstaje to brzuszek mam płaski z lewej strony..później wraca do normalnego stanu,ale boje sie że za bardzo Ją tam gniote... 😮


E ja sie dzien przed porodem obudzilam praktycznie na brzuchu, i sie wystrachalam, a nawet nie jest bardzo wyprasowana ta moja mała 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamiska napisał(a):
hej
jestesmy w domku hip hip hurra
dluga droga przed nami bo klopoty z brzuszkiem bedziemy teraz zwalczali ale najwazniejsze ze infekcja minela
wpadne pozniej dzieki za slowa otuchy Kochane 🙂 🙂


Super, że już zdrowi i w domku!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgrzedzicka napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
mgrzedzicka napisał(a):
Wszyskie mamusie obecne i te co czekaja... Dziendobry 🙂 Jesli wasze dziecko bedzie mialo kolki kupcie sobie krople sab simplex, to sa niemieckie krople w polsce ich nie ma wiec pewnie tylko w necie, a jak nie to moja polozna ma bede mogla Wam nawet powysylac od niej, na chwile obecna kosztowaly 42zl ale bardzo dziecku pomagaja, nie warto meczyc malenstwa, dla porownania espumisan 28 a mojej Olusi nie pomogl nic, Ona plakala a ja razem z nia z bezsilnosci


czekam na te krople właśnie od bratowej z niemiec 🙂syszałam o nich ze rewelka 🙂
Moja Olusia ma takie zajebiste kolki ze nawet one do konca nie pomagaja, ale jest ulga ogromna, juz moze jesc i spac, ale chyba i tak bede musiala kupic odgazowywacz do tylka, tylko o tym slyszalam nawet nie wiem jak to wyglada poki co jak krople nie daja rady pomagam termometrem, ale juz nie moge patrzec na jej bol, zebym mogla zabrac jej te kolki dla siebie niestety nie da rady 😞


Ja się właśnie nad nimi zastanawiałam, ale one mają ten sam lek w składzie. co te dostępne w Polsce (np. Bobotic), tylko w ciut większym stężeniu, podaje się też większą dawkę. Więc nie wiem czy po prostu nie można podać większej dawki takich naszych??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Ehh nie wyspałam sie dzisiaj 😞 Śpie mega czujnie..niewygodnie mi budze sie co 30 min..boje sie,że Emilke zgniote..duży brzucholek mam..Ona lubi kopać mnie nóziami po lewej stronie a ja na lewej stronie własnie śpie i mam schizo że jak leże to Ona miejsca nie ma na nóżki i sie męczy..jak wstaje to brzuszek mam płaski z lewej strony..później wraca do normalnego stanu,ale boje sie że za bardzo Ją tam gniote... 😮


E ja sie dzien przed porodem obudzilam praktycznie na brzuchu, i sie wystrachalam, a nawet nie jest bardzo wyprasowana ta moja mała 😆


hahah krejzolka 😘 😘 Śliczniutkie zdjęcie Laury 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulcia napisał(a):
Ojjjj coś czuje będzie weselicho niedługo !!!!!!!!!!! 😁 😁 😁 🤪 😁


taa ze chrzcinami od ręki a co
mama i tata wezma slub ze chrzcinami koscielny to i dziecie moze a co 😜 😜
ale poki co nie mamy pierscionka 😁 😁 😁 a wiesz jeszcze moze byc Czarna Polewka 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris5969 napisał(a):
Zocha napisał(a):
hej,
PYTANIE DO KARMIĄCYCH PIERSIĄ : CO jecie???? jakich przypraw używacie???? chcę jutro upiec schab ale nie mam pojęcia jak to zrobić... w szpitalu jadłam to co dawali i mała miała problem z brzuszkiem , węc w domu jem bardzo ostrożnie... mama ugotowała mi taki bardzo lekki rosołek i mam go już dosyć bo on nie ma smaku.. jest właściwie bez soli.. poza tym wszystko bardzo delikatne,.. tylko bułki białe albo angielka z wędliną drobiową albo szyneczką lub dzemem jabłkowym bo nawet nie jestem pewna czy próbować innych smaków- np truskawka???
niby mówili na szkole rodzenia co można jeść ale wtedy mi się wydawało ze ja będę jadła z umiarem ale w miarę wszystko.. a tu taka niespodzianka i teraz nie wiem co i jak.... 😞
pomóżcie!!!!!


dzemy mozna jesc wszystkie bo sa to produkty juz przetworzone ,gotowane,przyprawy to sól,majeranek,koperek,anyż i z tego co ja wiem to wszystko z pietruszka i selerem trzeba uważac bo sa alergiczne.Ja np.ugotowałam sobie krupnik na wywarze z warzyw i by dobry,jem chudy biay ser z dzemem ,mieso jak na razie jem tylko gotowane schab środkowy i piers z indyka a jutro planuje zrobic pulpety pewnie z indyka .Uważałabym na mięso z kurczaka bo ono znowu hormonami nafaszerowane .


Mięsa gotowane i duszone, przyprawy do nich naturalne, Vegety ciut też można. Dżemy, kompoty, czyli przetworzone owoce, na surowo można banany i jabłka, ale z bananami uważaj, bo mój miał po nich bóle brzucha. Nie można pieprzu, papryki, cebuli, ogórków, cytrusów i rzeczy kwaśnych, rzeczy wzdymających i ciężkostrawnych, grzybów. Można pomidory, buraki, ziemniaki, cukinię, marchewkę, szpinak, mleko i przetwory mleczne - nawet trzeba, bo tracisz wapń, chyba że dziecko nie toleruje. I trochę soli też można, w końcu minerały są potrzebne. Ja staram się jeść wszystko co pełnoziarniste i z błonnikiem: makarony, brązowy ryż, kasza jęczmienna (gryczanej nie można) chleby, płatki śniadaniowe i od tego czasu z brzuszkiem mamy spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maga napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Oo właśnie!
Wszystkiego naj naj naj dla naszych małych chłopaczków z okazji ich święta


PS. buziak dla A od L 😘 😘 ☺️ ☺️


ej wlasnie!!!! Antos ma dzis MIESIAC 🤪 🤪 jest juz NIEMOWLAKIEM 🙃 🤪


Ja ciee po mamusi lubimy starszych 😁 😁

GRATULACJE - nowy etap, nowe wyzwania 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Ojjjj coś czuje będzie weselicho niedługo !!!!!!!!!!! 😁 😁 😁 🤪 😁


taa ze chrzcinami od ręki a co
mama i tata wezma slub ze chrzcinami koscielny to i dziecie moze a co 😜 😜
ale poki co nie mamy pierscionka 😁 😁 😁 a wiesz jeszcze moze byc Czarna Polewka 😁 😁 😁



Pozostaje mi życzyć Szczęścia i wydzierać sie na całe gardło GORZKO!!!!GORZKO!! 😁 😁 😁 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maga napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Ojjjj coś czuje będzie weselicho niedługo !!!!!!!!!!! 😁 😁 😁 🤪 😁


A. lezy rozmarzony po tym buziaku 🤪 🤪


A moja Emilka sie awanturuje w brzuchu..pewnie zazdrości ☺️ heheh Ale i Ona znajdzie swojego adoratora 😁 może przez neta tak jak Jej Mamusia ☺️ 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Ojjjj coś czuje będzie weselicho niedługo !!!!!!!!!!! 😁 😁 😁 🤪 😁


taa ze chrzcinami od ręki a co
mama i tata wezma slub ze chrzcinami koscielny to i dziecie moze a co 😜 😜
ale poki co nie mamy pierscionka 😁 😁 😁 a wiesz jeszcze moze byc Czarna Polewka 😁 😁 😁


hehe smiej sie smiej- moja tesciowa robi czarna polewke hahaha 🤪 🤪 ale ja zawsze odmawiam 😁 😁 a co, trzeba sie jakos utrzymac, sila mnie musza wziac a nie polewka 🤪 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maga napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Ojjjj coś czuje będzie weselicho niedługo !!!!!!!!!!! 😁 😁 😁 🤪 😁


A. lezy rozmarzony po tym buziaku 🤪 🤪


A Tadzio właśnie usypia z uśmiechem na ustach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulcia napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Ojjjj coś czuje będzie weselicho niedługo !!!!!!!!!!! 😁 😁 😁 🤪 😁


taa ze chrzcinami od ręki a co
mama i tata wezma slub ze chrzcinami koscielny to i dziecie moze a co 😜 😜
ale poki co nie mamy pierscionka 😁 😁 😁 a wiesz jeszcze moze byc Czarna Polewka 😁 😁 😁



Pozostaje mi życzyć Szczęścia i wydzierać sie na całe gardło GORZKO!!!!GORZKO!! 😁 😁 😁 😘 😘


🙂 hhee poki co my ci bedziem wydzierac sie Push push.. przyj malenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia napisał(a):
Maga napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Ojjjj coś czuje będzie weselicho niedługo !!!!!!!!!!! 😁 😁 😁 🤪 😁


A. lezy rozmarzony po tym buziaku 🤪 🤪


A moja Emilka sie awanturuje w brzuchu..pewnie zazdrości ☺️ heheh Ale i Ona znajdzie swojego adoratora 😁 może przez neta tak jak Jej Mamusia ☺️ 😁


nie martw sie, ja tez, ale zupelnym przypadkiem 😁 ☺️ tzw szansa jedna na milion 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Ojjjj coś czuje będzie weselicho niedługo !!!!!!!!!!! 😁 😁 😁 🤪 😁


taa ze chrzcinami od ręki a co
mama i tata wezma slub ze chrzcinami koscielny to i dziecie moze a co 😜 😜
ale poki co nie mamy pierscionka 😁 😁 😁 a wiesz jeszcze moze byc Czarna Polewka 😁 😁 😁



Pozostaje mi życzyć Szczęścia i wydzierać sie na całe gardło GORZKO!!!!GORZKO!! 😁 😁 😁 😘 😘


🙂 hhee poki co my ci bedziem wydzierac sie Push push.. przyj malenka

hahah 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kahlanik napisał(a):
Maga napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Ojjjj coś czuje będzie weselicho niedługo !!!!!!!!!!! 😁 😁 😁 🤪 😁


A. lezy rozmarzony po tym buziaku 🤪 🤪


A Tadzio właśnie usypia z uśmiechem na ustach 😁


no wlasie, im wieksze te dzieciaki tym smieszniejsze 😁 Antek juz sie usmiecha pelna geba czasem 😁 ale to usmiechy skierowane do meza albo do cycka 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...