Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pani doktor powiedziała, że to połówkowe jest nawet ważniejsze niż to między 12-14 tc, bo tamto wykrywa zespół Downa i co zrobić jak będzie? Usunąć ciążę? Przecież nie da się tego wyleczyć. A połówkowe może wykazać wady operowalne jeszcze w łonie matki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kahlanik

dziekuje 😘

ja tez o wiele lepiej sie juz czuje 😉 wymiotuje okazjonalnie hihihi

co do badan prenatalnyuch polowkowych- to prawda, sa to bardzo wazne badania. sprawdzaja czy poszczegolne narzady odpowiednio dzialaja i w razie czego mozna dzialac w lonie matki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Malwinka ja juz bylam w ciazy,ale to sporo czasu minelo i prawde mowiac nie pamietam prawie nic,jakby ciemna dziura hehe 🙂Wiem ,ze lekarze robili mi usg ,to nic nie mowili co badaja ,a bylam przejeta bardzo w tym czasie (ok18,19 tydzien ciazy )bo falszywie zdiagnozowali u mnie odplywanie wod plodowych...Myslalam,ze umre wtedy 2 tygodnie w szpitalu lezalam z nogami ku gorze uniesionymi ,basen i te spr...Byly zle prognozy,ze nie donosze,zebym jak najszybciej sie postarala jak poronie o drugie dziecko ...Ja wewnetrznie wierzylam,ze bedzie dobrze,mimo,ze lekarze rozni codziennie w szpitalu mnie badali(ok 10 roznych lekarzy)i stwierdzali to samo ...Az wkoncu zbadal mnie taki mlody lekarzyk,swiezo upieczony i zadal pytanie-"kto Pani takich glupot nagadal,ze jakies wody odplywaja???wszystko jest w normie ,stan wod plodowych rowniez nie ma powodow do stresu,bedzie wypis " Myslalam ,ze oszaleje ze szczescia
Tak wiec moje zaufanie do lekarzy jest nieco zdystansowane ,trzeba wierzyc w cuda,ze wszystko bedzie dobrze-to tak dla tych dziewczyn,ktore czasami traca nadzieje... 😘 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie dziewczyny ,jak to jest z tymi wszystkimi swiadczeniami za urodzenie dzieciaczka becikowe dla wszystkich _to sie jeszcze zalapiemy 😉Cos jeszcze ? no bo dodatek z tytulu urodzenia dziecka to tylko dla tych rodzin ubozszych ,ktore sie kwalifikuja do zasilku rodzinnego...Jak dla mnie to jest chore,bo od lat prog ten wynosi 504zl netto na osobe ,a Ci co maja,np.600zl na osobe to juz nie rozumiem magnaci jacys i sie nie nalezy dzieciom? Masakra z tym ,co za debil to wymyslil,wg.mnie ten prog na rodzinne i wszelkie dodatki powinien byc zdecydowanie wyzszy...
P.S.-sie wyżalilam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kahlanik napisał(a):
Moja pani doktor powiedziała, że to połówkowe jest nawet ważniejsze niż to między 12-14 tc, bo tamto wykrywa zespół Downa i co zrobić jak będzie? Usunąć ciążę? Przecież nie da się tego wyleczyć. A połówkowe może wykazać wady operowalne jeszcze w łonie matki.

nie da się wyleczyć ale da sie do tego przygotować.Zawsze uważałam że lepsza jest wiedza nawet ta najgorsza niż nie wiedza i zaskoczenie.Poza tym z tego co wiem to to wcześniejsze wykrywa nie tylko zespół downa ale również szereg innych chorób ktore również można leczyć.Każdy lekarz jest najmądrzejszy i mówi co innego.Ja uważam że wszystkie te badania są równie ważne i istotne dla rozwoju ciąży,każde nawet zwykla USG jest ważne,bo w różych tygodniach rózne narządy się wyksztaucają i warto przez cały czas bacznie to obserwować.Ale to moje zdanie,a ja pewnie jestem przewrażliwiona.Test Papp-a też robiłam tylko po to żeby wiedzieć i przygotować się w razie czego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Moja pani doktor powiedziała, że to połówkowe jest nawet ważniejsze niż to między 12-14 tc, bo tamto wykrywa zespół Downa i co zrobić jak będzie? Usunąć ciążę? Przecież nie da się tego wyleczyć. A połówkowe może wykazać wady operowalne jeszcze w łonie matki.

nie da się wyleczyć ale da sie do tego przygotować.Zawsze uważałam że lepsza jest wiedza nawet ta najgorsza niż nie wiedza i zaskoczenie.Poza tym z tego co wiem to to wcześniejsze wykrywa nie tylko zespół downa ale również szereg innych chorób ktore również można leczyć.Każdy lekarz jest najmądrzejszy i mówi co innego.Ja uważam że wszystkie te badania są równie ważne i istotne dla rozwoju ciąży,każde nawet zwykla USG jest ważne,bo w różych tygodniach rózne narządy się wyksztaucają i warto przez cały czas bacznie to obserwować.Ale to moje zdanie,a ja pewnie jestem przewrażliwiona.Test Papp-a też robiłam tylko po to żeby wiedzieć i przygotować się w razie czego 🙂


pierwsze prentalne oczywiscie jest rownie wazne. wykrywa nie tylko zespl downa, bo ten zespol to akuarat najmniejsze zmartwienie(z nim da sie zyc) ale wykrywa rowniez zespol edwardsa i zespol patau oraz pewne nieprawidlowsci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mph napisał(a):
AsiulkaZG83

u mnie bylo zwykle 75c i chyba dalej tak mam tyle, ze piersi zrobily sie bardziej foremne-kobiece 😉hihihi

Ha ha ja tak samo mialam zawsze 75C ale na stronkach o prawidlowym doborze stanika ,np.stanikomania mam taki ,wydawalo by sie ogromny ..,a jest spory (ale nie do przesady) 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MALEX napisał(a):
WITAM PIĘKNE BRZUSZKI, ALE POGODA OBY DO WIOSNY.


Malex, mam pytanie, orientujesz się czy szpital w Policach jest otwarty do zwiedzania? czy mozna tam sobie pójśc na oddział i zobaczyć jak to wszystko wygląda? bo jestem ciekawa ogólnie co to za szpital, nie nastawiam się na niego, ale chciałabym go zobaczyć 🙂


Asia, jak sobie kupie tunikę zasłaniającą tyłek, to wyjdę w leginsach, inaczej nie ma mowy 😜

co do tych badań, to czy połówkwe czy prenatalne, ważne, że pokazują dokładnie stan dziecka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.
Jestem po badaniach genetycznych, czekam tylko na wyniki krwi. Niby wszystko jest ok. NT i kość nosowa ok.
Mam tylko obawy co do długości kości udowej. Jestem w 12tc5d a długość wynosi (FL) 0,47 cm oraz obwód brzucha (AC) 5,11cm. Stosunek FL/AC oraz FL/BPD jest bardzo poniżej normy.
Dziewczyny napiszcie proszę jak to wyglądało w waszych wynikacvh? Bardzo się denerwuję, aż mnie brzuch boli. Niby lekarz powiedział, że jest ok ale jak przeczytałam wyniki to byłam w szoku.... Odchylenia w tych dwóch stosunkach były ogromne....
😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gusia743 napisał(a):
Cześć dziewczyny.
Jestem po badaniach genetycznych, czekam tylko na wyniki krwi. Niby wszystko jest ok. NT i kość nosowa ok.
Mam tylko obawy co do długości kości udowej. Jestem w 12tc5d a długość wynosi (FL) 0,47 cm oraz obwód brzucha (AC) 5,11cm. Stosunek FL/AC oraz FL/BPD jest bardzo poniżej normy.
Dziewczyny napiszcie proszę jak to wyglądało w waszych wynikacvh? Bardzo się denerwuję, aż mnie brzuch boli. Niby lekarz powiedział, że jest ok ale jak przeczytałam wyniki to byłam w szoku.... Odchylenia w tych dwóch stosunkach były ogromne....
😞

Gusiu prosze Cie nie denerwuj sie ,bo gorzej poszkodzisz dziecku stresujac sie na zapas...Jesli lekarz stwierdzil ,ze jest prawidlowo to chyba sie zna ,a poza tym poczekaj kochana spokojnie na wyniki badan konkretnie bedziesz wiedziala RYBA!!! 😉
My ciezarowki mamy juz tak ,ze sie martwimy na zapas ,wiem,ale zachowaj zimna krew i wstrzym sie z paniką ,wstrzym sie mowie! 🙂 😘
P.S._A Ty robilas te badania u tegoPralata?Ile placilas za nie?
Nos do gory Kochana ,bedzie git! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Joasiu.
Za badania nie płaciłam nic. Były robione w Nowej Soli. Świetny lekarz 🙂 I USG i badanie PAPP-A na NFZ.
Ja się denerwuję i kurcze nic na to poradzić nie mogę. Chyba muszę się po prostu oswoić z badaniami. Ale bardzo bardzo dziękuję Ci za słowa otuchy....jest mi trochę lżej... Buziaczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia743 napisał(a):
Cześć dziewczyny.
Jestem po badaniach genetycznych, czekam tylko na wyniki krwi. Niby wszystko jest ok. NT i kość nosowa ok.
Mam tylko obawy co do długości kości udowej. Jestem w 12tc5d a długość wynosi (FL) 0,47 cm oraz obwód brzucha (AC) 5,11cm. Stosunek FL/AC oraz FL/BPD jest bardzo poniżej normy.
Dziewczyny napiszcie proszę jak to wyglądało w waszych wynikacvh? Bardzo się denerwuję, aż mnie brzuch boli. Niby lekarz powiedział, że jest ok ale jak przeczytałam wyniki to byłam w szoku.... Odchylenia w tych dwóch stosunkach były ogromne....
😞



hej gosiu.
ja jak robilam badania prenatlne to lekarz nie mierzyl jeszcze kosci udowej czy obwodu glowki bo to mm dopiero(?)
w poprzedniej ciazy mialm dopiero mierzone takie parametry od 14tc, czyli jak teraz dopiero pojde na wizyte. a dr Ci cos takiego powiedzial ze ten stosunek jest zbyt duzy? mysle, ze gdyby cos bylo nie tak, to lekarz wyslalby Cie na patologie ciazy a skoro powiedzial ze jest oki, to jest oki-nie zamartwiaj sie 🙂 a kiedy masz wizyte nastepna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W wynikach jest określony ten stosunek i jest dużo poniżej normy. Czytam o tym na necie i chyba głupawki zaraz dostanę. Chyba sobie odpuszczę i poczekam na resztę wyników.
Wizytę u mojego lekarza mam na 25 marca więc jeszcze trochę czasu. Wyniki PAPP-A będą za jakieś 10 dni. Muszę się chyba czymś zająć bo zwariuję....
Dziękuję dziewczyny, że jesteście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia743 napisał(a):
W wynikach jest określony ten stosunek i jest dużo poniżej normy. Czytam o tym na necie i chyba głupawki zaraz dostanę. Chyba sobie odpuszczę i poczekam na resztę wyników.
Wizytę u mojego lekarza mam na 25 marca więc jeszcze trochę czasu. Wyniki PAPP-A będą za jakieś 10 dni. Muszę się chyba czymś zająć bo zwariuję....
Dziękuję dziewczyny, że jesteście


wiesz co ja osobiscie mysle ze 11 tc to kurcze za wczesnie na badanie dlugosci kosci udowej(?) ale ja nie jestem lekarzem. nie zamartwiaj sie, najwazniejsze, ze te parmetry ktore sa obowiazkowe na 1prenatalnym sa w porzadku. one juz na 80%nmowia Ci ze jest oki-ze dzidzia nie ma wad genetycznych. pappa tylko dopelni ten wynik do 100%. bedzie oki. a wizyte masz juz niedlugo 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KASIU, PRZYKRO MI ALE NIE MAM POJĘCIA CZY SZPITAL W POLICACH JEST OTWARTY DLA ZWIEDZAJĄCYCH, PONOC FAJNE WARUNKI ALE BEZNADZIEJNA OPIEKA, JA NIEWIEM BO NIE RODZIŁAM TUTAJ TYLKO W NIEMCZECH I TERAZ TEŻ BYM TAK CHCIAŁA, TZN. W PASEWALKU.

SŁUCHAJCIE DZIEWCZYNY MAM PYTANIE CZY ZDARZYŁO WAM SIĘ ZEMDLEC, MI DZISIAJ TAK NA SZCZĘŚCIE W AJENCJI PKO I SZYBKO SIĘ MNĄ ZAJĘLI, ALE DZIEWCZYNY MÓWIĘ WAM OKROPNE UCZUCIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześc 🙂

ja juz po lekarzu 🙂 wszystko ok, szyjka zamknięta. Mam macicę wiekości na 14 tc, a dzidzia na 12 tc. Próbowałyśmy słuchac tętna ale jeszcze nie było nic słychać. PObrała mi cytologię 🙂
Mam na nast.wizytę zrobić badania krwi, moczu oraz glukozę 75 ml na czczo, bleh, znów przez to przechodzić 😜

a co do kosci udowej, mierzy się ją 2 albo w 3 trymestrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika, no, tak lepiej, bo po nicku jakoś głupio mi było pisać 😉

to naturalne ze się mdleje, dzis babka tez pytała sie mnie czy słabo mi się nie robi 🙂

mówisz, ze kiepska opieka? to podziekuję 🙂 na pomorzanach była bardzo dobra, natomiast w policach kuszą mnie te niby dobre i nowoczesne warunki, ale chyba opieka wazniejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...