Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja myślę, że jak macie dobrą morfologię, to nie ma sensu brać dodatkowych suplementów oprócz kwasu foliowego. Zdrowe odżywianie to podstawa. Ja biorę folik, duphaston 2x1/2, femisept uro, bo miałam ciut bakterii w moczu i aspargin, bo mi serce czasem kołacze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kahlanik napisał(a):
Ja myślę, że jak macie dobrą morfologię, to nie ma sensu brać dodatkowych suplementów oprócz kwasu foliowego. Zdrowe odżywianie to podstawa. Ja biorę folik, duphaston 2x1/2, femisept uro, bo miałam ciut bakterii w moczu i aspargin, bo mi serce czasem kołacze.


ja jeszcze biore luteine 2/2 oprocz witamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zocha napisał(a):
Tak czytam o Waszych naturalnych witaminach i nie wierzę , że tak myślicie.
Dziewczyny!!! Kwas foliowy jest nadal potrzebny dziecku a nie ma możliwości dostarczenia go w odpowiedniej ilości do organizmu inaczej niż przez tabletki!!!

Ja biorę femibion ( nowa nazwa feminantalu). Moja lekarka jest przeświadczona, że to najlepszy specyfik dla mnie.. tego nie wiem na pewno- pewnie inne tańsze witaminy też są dobre ale na 100% całkowite minimum dla nas w tej chwili to kwas foliowy!!!
Ja też jem dużo owoców i warzyw ale nie wiem ile i jak różnych musiałabym dziennie zjeść żeby dostarczyć do organizmu aż tyle różnych witamin...

Zocha ja jestem tego samego zdania,uwazam,ze okres ciazy jest dla naszego organizmu tez ogromnym wysilkiem..Kapsułkę lykniesz i z bani ,a nie zawsze "przypilnujesz sie" ,aby jesc odpowiednia dzienna zalecana ilosc tylu witamin i mineralow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mph napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Ja myślę, że jak macie dobrą morfologię, to nie ma sensu brać dodatkowych suplementów oprócz kwasu foliowego. Zdrowe odżywianie to podstawa. Ja biorę folik, duphaston 2x1/2, femisept uro, bo miałam ciut bakterii w moczu i aspargin, bo mi serce czasem kołacze.


ja jeszcze biore luteine 2/2 oprocz witamin.

Ja tez biore 😉2*2 luteina ,nospa forte 3*dz(jednak ostatnio ograniczylam ją..kiedey mam skurcze i twardnienie brzucha ,wtedy biore).,no i oczywiscie witaminki i mineraly 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale nam się wywiązała dyskusja na temat tych suplementów 🙂

no a powiedzcie mi, w jaki sposób nasze mamy dostarczaly nam witaminek? wtedy nie było tych wszystkich tabletek 🙂

Postawą jets kwas foliowy, najlepiej do 12 tc, a potem te wszelkie witaminy to już dodatkowo dla własnej potrzeby, jak kto uważa 🙂

co dzisiaj robicie na obiad? ja własnie dusze żołądki drobiowe, zorbie sos do tego, ugotuje ryż i będzie obiadek 🙂

ha! przelamałam się co do ryby, po raz kolejny :0 tym razem wciągnęłam makrelę w puszce w sosie pomidorowym 🙂 bardzo mi smakowała, choć 2 miesiące temu patrzec na nią nie mogłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewuszki 🙂 no własnie Karoliny jakiś czas już nie ma.Dobrze niech sie nacieszy mezem. Widze co do suplementow witamin zdania podzielone. Macie racje póki co warzywa i owoce najlepsze ale tez przez zime teraz wiosne to jeszcze są półsztuczne i napędzane chemią. Tak się mowi ale tak naprawde cięzko, przynajmniej mi, utrzymać zbilansowaną dietę. Układalismy kiedyś diety na zajęciach nie łatwe zadanie...Ja raczej nie zjadam poł kg warzyw dziennie. Mieska tez dawno nie jadlam, no oprocz mielonki otatnio mnie naszlo z musztarda.Lepiej chronić siebie i bobo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie rybki powinnismy jesc 2-3 w tyg. W zyciu m i sie nie uda. Nasze mamy wczesniej nie bylo takiej diagnostyki, pewnie wiecej ciaz sie konczylo zanim kobieta o niej wiedziala. Kiedys nie bylo tyle chemii w jedzeniu. Mojej mamie nerki siadaly w ciazy. Ile kobiet choruje na osteoporoze, bo kobiety byly narazone na niedobor wapnia, w ciązy jest "kradziony" z kosci.
Ja na obiad sosik odgrzeje produkcji przyszlej tesciowej i chyba pojde po salate.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
Ale nam się wywiązała dyskusja na temat tych suplementów 🙂

no a powiedzcie mi, w jaki sposób nasze mamy dostarczaly nam witaminek? wtedy nie było tych wszystkich tabletek 🙂

Postawą jets kwas foliowy, najlepiej do 12 tc, a potem te wszelkie witaminy to już dodatkowo dla własnej potrzeby, jak kto uważa 🙂

co dzisiaj robicie na obiad? ja własnie dusze żołądki drobiowe, zorbie sos do tego, ugotuje ryż i będzie obiadek 🙂

ha! przelamałam się co do ryby, po raz kolejny :0 tym razem wciągnęłam makrelę w puszce w sosie pomidorowym 🙂 bardzo mi smakowała, choć 2 miesiące temu patrzec na nią nie mogłam 😉

Kasiu,kiedyts wielu rzeczy mnie bylo..i ludzie tez zyli.. 🙂Babcie w czasie wojny w kaluzach sie podmywaly podczas miesiaczki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześcć brzucholki
Widzę że dyskucja odnośnie witamin trwa 😁 😁 😁
Ach dziewczyny,niech każdy robi co chce,kazda z nas wie doskonale co jest dla niej dobre a co nie 😁 i pewnie krzywdy sobie same nie damy zrobić 😆 😆Ważne że wszystkie bierzemy kwas foliowy,on jest najważniejszy,a reszta to według uznania 🙂
Ja dziś rano wstałam i jak zobaczyłam że pogoda się zepsuła to aż mi sie słabo zrobiło,tak juz chcę tej wiosny 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):

Kasiu,kiedyts wielu rzeczy mnie bylo..i ludzie tez zyli.. 🙂Babcie w czasie wojny w kaluzach sie podmywaly podczas miesiaczki 😁



a mój dziadek latał na boso jak w domu butów brakowało .. i nic mu się w nogi nie działo 😁

wiadomo, trzeba korzystać z dobrodziejstw XXI wieku, ale z umiarem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):

Kasiu,kiedyts wielu rzeczy mnie bylo..i ludzie tez zyli.. 🙂Babcie w czasie wojny w kaluzach sie podmywaly podczas miesiaczki 😁



a mój dziadek latał na boso jak w domu butów brakowało .. i nic mu się w nogi nie działo 😁

wiadomo, trzeba korzystać z dobrodziejstw XXI wieku, ale z umiarem 🙂

Hi hi no tak zbyt duzo witamin to tez wieksza szkoda dla organizmu niz pozytek,jednak suplementy sa dostosowane skladem dla nas brzuchatek 😁
A zjadlam sobie urocze kanapki o...witaminki jak marzenie-z jajkiem na twardo,druga z poledwiczka,na to pomidorek,kiszony ogoreczek,cebulka w drobniutką kostke pokrojona ,na to nasiekana natka pietruszki,koperek,sol,pieprz do smaku i oczywiscie szklanka soku pomidorowego 😜 pycha
Ost.dwie szkl.soku pomidor. na raz wypilam ,a moj maz na mnie oczy wywalil 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki! Ja mam pytanie z innej beczki, otoz chodzi o moja siostre, miala faceta, byla w 9 miesiacu ciazy gdy on poszedl na jakas impreze urodzinowa gdzie byla jego byla dziewczyna, upili sie uwiodla go i sie z nia przespal po czym nieomieszkala napisac o tym mojej siostrze, co za stres dla przedporodowej ciezaroweczki 😠 ale jakos sie pogodzili bo synus w drodze itp, ale tej dziewczynie bylo malo upokarzania mojej siostry, znala wszystkie kody na jego nk i tam odpisywala na jego korespondencie i skasowala wszystkie zdjecia mojej siostry i jej chlopaka i wstawila jakies swoje stare z nim zdjecie i podpisala jako , moja ukochana, dodam ze skoro to jego profil to wszyscy znajomi mysla ze to on zrobil i ze zmienil ukochana, upokorzyla ja gorzej niz psa przed wszystkimi znajomymi, w koncu moja siostra i jej facet sie rozstali, dziecko ma weekendowego tatysia w miesiac po urodzeniu, a ona wypisyje do mojej siostry ze ma to spokojnie przyjac ze bedzie dobra macocha dla Oliwierka, przypominam ze jego matka nie umarla, i proponuje jej zeby oddala im dziecko!!!!!! i ogolnie ja gnebi psychicznie tymi glupimi tekstami, nie wiem jak jej pomodz, siostra jest we wiecznym stresie ciagle placze i ogolnie zalamka, az mam wyrzuty sumienia ze mi sie tak super ulozylo, nie moge sobie wyobrazic jak mozna wskoczyc facetowi do lozka wiedzac ze kogos ma i ze spodziewa sie dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
Cześcć brzucholki
Widzę że dyskucja odnośnie witamin trwa 😁 😁 😁
Ach dziewczyny,niech każdy robi co chce,kazda z nas wie doskonale co jest dla niej dobre a co nie 😁 i pewnie krzywdy sobie same nie damy zrobić 😆 😆Ważne że wszystkie bierzemy kwas foliowy,on jest najważniejszy,a reszta to według uznania 🙂
Ja dziś rano wstałam i jak zobaczyłam że pogoda się zepsuła to aż mi sie słabo zrobiło,tak juz chcę tej wiosny 🥴 🥴

Ja tez chce WIOSNY!!! 😠
Piekna foteczka w awatarze Malwinko!!!Przesliczne masz wlosy,zawsze chcialam takie krecone bujne 🤪 ..A mam piorka liche jak kurczak o!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda, to smutne i przykre co spotkało Twoją siostrę.
Co do tej laski, to za grosz wstydu nie ma i rozumu, zeby rozbijać czyjś związek. jest egosityczną zdzirą dla mnie, bo wiedziała, ze Twojej siostry chłopak jest zajęty, będzie miał dzieko a mimo wszystko zdecydowała się wpadkować mu do łozka.
Z drugiej strony facet też nie jets bez winy. gdyby miał rozum i sumienie to nie dałby się skusić tej panience.
Jak dla mnie ten facet nie dorósł do roli ojca i partnera dla Twojej siostry.

Powinna teraz dac dziecku dużo miłości, tak za dwoje rodziców , żeby nie odczuło braku ojca 😞
ps. a coś czuje że będzie ją błagał o powrót, że z tamta laską to tylko zauroczenie chwilowe..



Dziewczyny, zrobiłam sobie słaba kawke rozpuszczalna z mleczkiem i... smakuje mi!! genialna jest 🙂 zaczynam powracać do smaków, które mnie odrzucały jakis czas temu 🙂

dobra, idę popisac prace mgr, buziaki


ps2. aha, i nie kłocić mi sie czasami o te witaminki - nie ma nic gorszego jak pokłocone dziewczyny. Było tu na forum pare wątków, które kłóciły się i efekt był taki, że kazda posżła swoją droga. A byłoby mi smutno gdyby nasz wątek przestał istniec z jakiejś głupoty 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgrzedzicka napisał(a):
Hej Dziewczynki! Ja mam pytanie z innej beczki, otoz chodzi o moja siostre, miala faceta, byla w 9 miesiacu ciazy gdy on poszedl na jakas impreze urodzinowa gdzie byla jego byla dziewczyna, upili sie uwiodla go i sie z nia przespal po czym nieomieszkala napisac o tym mojej siostrze, co za stres dla przedporodowej ciezaroweczki 😠 ale jakos sie pogodzili bo synus w drodze itp, ale tej dziewczynie bylo malo upokarzania mojej siostry, znala wszystkie kody na jego nk i tam odpisywala na jego korespondencie i skasowala wszystkie zdjecia mojej siostry i jej chlopaka i wstawila jakies swoje stare z nim zdjecie i podpisala jako , moja ukochana, dodam ze skoro to jego profil to wszyscy znajomi mysla ze to on zrobil i ze zmienil ukochana, upokorzyla ja gorzej niz psa przed wszystkimi znajomymi, w koncu moja siostra i jej facet sie rozstali, dziecko ma weekendowego tatysia w miesiac po urodzeniu, a ona wypisyje do mojej siostry ze ma to spokojnie przyjac ze bedzie dobra macocha dla Oliwierka, przypominam ze jego matka nie umarla, i proponuje jej zeby oddala im dziecko!!!!!! i ogolnie ja gnebi psychicznie tymi glupimi tekstami, nie wiem jak jej pomodz, siostra jest we wiecznym stresie ciagle placze i ogolnie zalamka, az mam wyrzuty sumienia ze mi sie tak super ulozylo, nie moge sobie wyobrazic jak mozna wskoczyc facetowi do lozka wiedzac ze kogos ma i ze spodziewa sie dziecka

Boze ze takie sucze po swiecie stąpają!!!
Straszne to Madziu co ta Twoja siostra przechodzi...A ten partner Twojej siostry jest z ta piczą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda czyli ten facet tego dziecka wrocil to tej wrednej baby? Może i dobrze się stało, że się rozstali bo co za pajac poszedł na impreze kiedy kobieta jest w 9miesiacu brrr. 😠 A np nie mogla bym pojsc na policję, postraszyc ta dziewczynę?? skoro ona ją straszy ją ze bedzie dobra macochą to nie wiadomo co takiej do głowy strzeli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmmm...tym razem piszę bo ...właściwie nie wiem czemu...z jednej strony czuję się taka pusta w środku, z drugiej - wszystko we mnie krzyczy...W piątek miałam usg (12tc+5dni). NT poszerzone - 3,3mm 😞 wczoraj miałam biopsję kosmówki - tragedia - nie sam zabieg, ale podejście do kobiety. Cała poczekalnia kobiet,połowa zapłakana, obok biali jak ściana mężowie, pielęgniarka wyczytuje nazwiska z listy, agdy tylko jakiś mąż chce towarzyszyć żonie w tym trudnym momencie, to słyszy "A Pan gdzie?Niech pan zapomni, że tu wejdzie!Do widzenia!" I zapłakane kobiety, jedna po drugiej wchodzą na biopsję kosmówki czy amniopunkcję... Sam zabieg - nieprzyjemny, ale do przeżycia...usg przed zabiegiem wykazało NT 2,8mm, przy 7,8cm długości dzidzisia...trochę lepiej... Teraz przede mną oczekiwanie na wynik - oby tylko komórki chciały się namnażać i była ich wystarczająca ilość - inaczej za dwa tygodnie amniopunkcja i znowu oczekiwanie... choć wiem, że trzeba, to tak trudno mieć nadzieję....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
Magda, to smutne i przykre co spotkało Twoją siostrę.
Co do tej laski, to za grosz wstydu nie ma i rozumu, zeby rozbijać czyjś związek. jest egosityczną zdzirą dla mnie, bo wiedziała, ze Twojej siostry chłopak jest zajęty, będzie miał dzieko a mimo wszystko zdecydowała się wpadkować mu do łozka.
Z drugiej strony facet też nie jets bez winy. gdyby miał rozum i sumienie to nie dałby się skusić tej panience.
Jak dla mnie ten facet nie dorósł do roli ojca i partnera dla Twojej siostry.

Powinna teraz dac dziecku dużo miłości, tak za dwoje rodziców , żeby nie odczuło braku ojca 😞
ps. a coś czuje że będzie ją błagał o powrót, że z tamta laską to tylko zauroczenie chwilowe..



Dziewczyny, zrobiłam sobie słaba kawke rozpuszczalna z mleczkiem i... smakuje mi!! genialna jest 🙂 zaczynam powracać do smaków, które mnie odrzucały jakis czas temu 🙂

dobra, idę popisac prace mgr, buziaki


ps2. aha, i nie kłocić mi sie czasami o te witaminki - nie ma nic gorszego jak pokłocone dziewczyny. Było tu na forum pare wątków, które kłóciły się i efekt był taki, że kazda posżła swoją droga. A byłoby mi smutno gdyby nasz wątek przestał istniec z jakiejś głupoty 😘

heh a ja pije z Biedronki oczywiscie taka fajna,slabiutka kawa,a bardziej napoj kawowy 3w1 o smaku waniliowym,albo orzechowym lub tradycyjnym,dolewam sobie jeszcze mleka i jest super -polecam 🙂
A co do jakiś klotnito mysle ,ze chyba jeszcze grandy nie ma hehe.... bo byloby pewnie nie fajnie ,same rozgoryczone hormonalnie zachwiane ciezarowki w akcji 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...