Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Asik z Zielonej ...ten pierwszy szlafrok to bomba idealny na porodówke hi hi hi hi hi ......
Ja bede uzywała jednorazowych pieluszek ....


to szlafrok służący podziękowaniu dla lekarzy za poród 🤪 😁 😁 😁 😁


hehe dokładnie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
achm napisał(a):
w szkole rodzenia mówią,że dwie plus jedna do porodu taka krótsza ; mówili też żeby jak ktoś ma to nie brać tylko nowych ubranek do szpitala bo dziecka przecież od razu nie kąpią i że mogą się potem nie doprać

to ubierają na brudne dziecko, w tej krwi i mazi???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://allegro.pl/koszulka-na-ramiaczka-ciazowa-producent-i1656656788.html
http://allegro.pl/muzzy-koszula-nocna-do-karmienia-rozm-s-okazja-i1633840595.html
http://allegro.pl/koszulka-nocna-ciazowa-oraz-do-karmienia-l-xl-i1645184317.html

ja się zastanawiam nad tymi trzema 🙂 musze wybrać do tego szlafrok i będzie kolejny zakup mniej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
letka82 napisał(a):
Zocha napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
Zocha napisał(a):
asia85a napisał(a):
witam brzuchole ja dopiero sniadanie bede jesc wczoraj zrobilismy sobie wycieczke po bieszczadach

bieszczady..... zazdroszczę!!!!! to moje ukochane miejsce ...


hej Zocha 🙂 jak samopoczucie ?? nereczki się uspokoiły ?

hej 🙂
z małymi przerwami dają się we znaki cały czas- teraz mam mały oddech więc wpadam od razu na brzuszka 🙂 bo jak boli to wysiedzieć nie mogę 😞
malutka cały czas mi naciska i robi zastoje... z dnia na dzień waga potrafi mi się zmieniać w dół lub w górę nawet o 1,5 kg... ale daje rade- nagroda coraz bliżej 🙂 nawet wczoraj pierwszy zakup dla mojej gwiazdki zrobiliśmy 🙂 o taki : http://allegro.pl/show_item.php?item=1662222490 może kogoś zainteresuje...

Aniu ja też się zastanawiałam nad takimi pieluchami, ale niestety nie mam wśród znajomych nikogo kto miał styczność z takim wynalazkiem 😞 A opinie w necie są bardzo rozbieżne...


dokładnie nagroda coraz bliżej 🙂 wszystko idzie wycierpieć oby tylko maluch był zdrowy to jest najważniejsze 🙂 te pieluszki to słyszałam że fajna sprawa , ja na początek będę pakować Małego w tetrę ale muszę też pomyśleć nad takimi pieluchami , kupić chociaż 2,3 sztuki i faktycznie spróbować warto 🙂

Ja tez sie nad nimi zastanawialam kurcze ,fajne one takie sa ...hehe
Aga rozm 1 to jest ten ktory wkleilas -dla noworodkow ,rozm 2 to juz 3-6kg-i te bedziesz korzystala dluzej niz noworodkowe,bo dzidzi szybko rosnie 🙂Takze na dzien dobry kup 1 paczke tych w rozm.1 ,albo odrazu rozm. 2 http://www.sklep-dla-dzieci.com.pl/pieluszki-pampers-rozmiar-36kg-jumbo-paczka-p-554.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh szlafrok pierwsza klasa, gorzej mina męża hehe 😉
ja koszule do karmienia kupie inna niż ta co podawałyście, za dużo kombinacji jak dla mnie odsuwanie wyciąganie..
a kiedy planujecie spakować torbę? ja tak myślałam że na początku sierpnia już będzie leżeć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariola-s napisał(a):
achm napisał(a):
w szkole rodzenia mówią,że dwie plus jedna do porodu taka krótsza ; mówili też żeby jak ktoś ma to nie brać tylko nowych ubranek do szpitala bo dziecka przecież od razu nie kąpią i że mogą się potem nie doprać

to ubierają na brudne dziecko, w tej krwi i mazi???


kąpią dopiero po jakimś czasie chyba po 24h o ile dobrze pamiętam-chociaż to też pewnie od szpitala zależy ale zarówno mi jaki kumpeli coś takiego mówili a chodzimy do różnych szkół rodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
achm napisał(a):
w szkole rodzenia mówią,że dwie plus jedna do porodu taka krótsza ; mówili też żeby jak ktoś ma to nie brać tylko nowych ubranek do szpitala bo dziecka przecież od razu nie kąpią i że mogą się potem nie doprać

to ubierają na brudne dziecko, w tej krwi i mazi???

wycierają oczywiscie krew i maźie. Ale to też chyba trzeba zapytać w szpitalu bo z tego co ja słyszałam to w jednym kapia odrazu w drugim nie. Raz żeby nie narazac dziecka na dodatkowy szok 2 taka biała substancja na ciele chroni dzieciaczka do 1 doby zycia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
achm napisał(a):
w szkole rodzenia mówią,że dwie plus jedna do porodu taka krótsza ; mówili też żeby jak ktoś ma to nie brać tylko nowych ubranek do szpitala bo dziecka przecież od razu nie kąpią i że mogą się potem nie doprać

nie wiem jak jest u was w spzitalu ale tam gdzie ja bede rodzic dawaja swoja koszule do porodu mega krotka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
achm napisał(a):
mariola-s napisał(a):
achm napisał(a):
w szkole rodzenia mówią,że dwie plus jedna do porodu taka krótsza ; mówili też żeby jak ktoś ma to nie brać tylko nowych ubranek do szpitala bo dziecka przecież od razu nie kąpią i że mogą się potem nie doprać

to ubierają na brudne dziecko, w tej krwi i mazi???


kąpią dopiero po jakimś czasie chyba po 24h o ile dobrze pamiętam-chociaż to też pewnie od szpitala zależy ale zarówno mi jaki kumpeli coś takiego mówili a chodzimy do różnych szkół rodzenia


na początku i tak leżą wy zwijane w jakieś pieluchy o ile dobrze kojaże , potem myją i ubierają dopiero ....tak mi się wydaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
Asiula tu masz do karmienia http://allegro.pl/koszulka-nocna-ciazowa-oraz-do-karmienia-s-m-i1569710425.html

super u tego sprzedawcy nawet 🙂Ja chyba zamowie i z bani...bede sie zastanawiac i kupe kasy wydawac na raz???bez sensu ,a to niech posluzy chocby w szpitalu tylko i w domu ,na sam poczatek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
Zocha napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
ja do podtrzymywania tetry kupię takie majteczki http://allegro.pl/canpol-majteczki-ceratkowo-bawelniane-roz-s-i1642563700.html ale nad tymi co zamawiałaś też pomyślę , tym bardziej że można regulować wielkość 🙂

też fajne tylko się zastanawiam czy to się pierze????


to jest całe z ceratki tylko do podtrzymywania więc ewentualnie można przepłukać , jakby niespodzianka bokiem uciekła 😜 😁 😁 😁
mialam takie Asiu 😉Ale szybko przeszlam na pamperki itak 🙂wygoda kurcze wziela gore ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
Asiula tu masz do karmienia http://allegro.pl/koszulka-nocna-ciazowa-oraz-do-karmienia-s-m-i1569710425.html

super u tego sprzedawcy nawet 🙂Ja chyba zamowie i z bani...bede sie zastanawiac i kupe kasy wydawac na raz???bez sensu ,a to niech posluzy chocby w szpitalu tylko i w domu ,na sam poczatek 🙂


dlatego przesłałam bo u jednego sprzedawcy 🙂 ja kiedyś zamawiałam u nich bluzki i jakościowo były ok , jeszcze mieli inne szlafroki ale teraz nie mają wystawionych 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nic nie wiem;/ jestem zielona czas leci a ja wiem tyle o ile.
koszule do karmienia kupie tą http://moda.allegro.pl/v-s-koszula-nocna-do-karmienia-100-bawelna-xl-i1653974208.html
a do porodu jakaś zwykła..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nie wszędzie dają koszulę wiem,że kobiety też rodzą w t-shirtach facetów 🙂 natomiast mówili nam,że dobrze by było aby górę miała niezabudowaną,łatwą do zsunięcia;po porodzie kładą Tobie maluszka więc ma leżeć na Twojej skórze a nie na koszulce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
Zocha napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
ja do podtrzymywania tetry kupię takie majteczki http://allegro.pl/canpol-majteczki-ceratkowo-bawelniane-roz-s-i1642563700.html ale nad tymi co zamawiałaś też pomyślę , tym bardziej że można regulować wielkość 🙂

też fajne tylko się zastanawiam czy to się pierze????


to jest całe z ceratki tylko do podtrzymywania więc ewentualnie można przepłukać , jakby niespodzianka bokiem uciekła 😜 😁 😁 😁
mialam takie Asiu 😉Ale szybko przeszlam na pamperki itak 🙂wygoda kurcze wzuiela gore ☺️

jak malenstwo bedzie mialo prawidlowo rozwiniete bioderka to tez bede leciec od poczatku na pampersach,pewnie ze to wygoda ! a na tetrowe pieluchy przyjdzie pora jak zaczne uczyc siusiania do nocnika 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
koszule biore z 3,2 szlafroki,majtki jednorazowe i najwieksze podpaski jakie sa.
do karmienia przynosza dzidzie a kapac juz dawaja matce.


podpaski rozmiru XXXXXL bo normalnie co się ponoć dzieje po porodzie to szok 😮 tyle krwi uchodzi 🥴


dlatego pewnie lepiej kupić te podkłady poporodowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
Słuchajcie a ile koszul nocnych trzeba ( tzn najlepiej) mieć do szpitala...? Ja myślałam o 3, a wy???

Agatka,to zalezy od szpitala ...u mnie nie mozna bylo miec swoich 😠i dosgtalam z takim rozpierdakiem po pipke niemal 😠ale powiazalam jakims tam ledwie trzymajacym sie troczkiem...teraz biore swoje i mam nadz ,ze bede mogla nosic...do porodu wiem ,ze daja jakas tam (to przezyje)ale potem juz bede walczyc by sie moc w swoja przyodziac...wiec ja wezme jedna ,a druga na przebranie...i ten szlafrok nieszczesny ..ale sie okaze..kazdy szpital ma swoje zasady ,wiec nie ma co ,lepiej sie dowiedziec u siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
achm napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
koszule biore z 3,2 szlafroki,majtki jednorazowe i najwieksze podpaski jakie sa.
do karmienia przynosza dzidzie a kapac juz dawaja matce.


podpaski rozmiru XXXXXL bo normalnie co się ponoć dzieje po porodzie to szok 😮 tyle krwi uchodzi 🥴


dlatego pewnie lepiej kupić te podkłady poporodowe


dokładnie , podpachy podpachami a zabezpieczenie w formie podkładów też wskazane , zawsze to jakiś komfort psychiczny że w razie przecieku coś pod dupskiem będzie dodatkowo 🥴
ehhh ... same przyjemności nas czekają 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To mnie zaczyna przerażac a tu czas ucieka...
Z jednej strony bardzo chcę mieć już Gabrysię i nie mogę się doczekać, a z drugiej....boję się jak cholera......
Im więcej myślę o porodzie, tym gorzej....i teraz cieszę sie ze nie chodzę do szkoły rodzenia.im mniej wiem co mnie czeka tym lepiej. Tak myślę 🙂
A na dodatek nie wiem w jakim szpitalu mam rodzić, tam gdzie chciałam nie ma opcji znieczulenie, a w razie w chyba chciałabym mieć taką możliwość...chociaż znajome chwalą ten szpital mimo braku znieczulenia... Kurde masakra jakas....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...