Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

BUTELKI
-z dziurką
http://allegro.pl/butelka-z-ustnikiem-120-ml-canpol-polecam-i1692522672.html
- z uchwytem do trzymania
http://allegro.pl/canpol-butelka-250-ml-z-uchwytem-smoczek-wolny-i1690332035.html#gallery
-profilowana wąska, którą Maluszek pewnie bez problemu utrzyma 🙂
http://allegro.pl/butelka-profilowana-330-ml-21-205-canpol-i1696761162.html

ale przy tych trzech wyżej to już taki większy Maluszek-około roczny 🙂

-ja miałam takie dla córci FISHER PRICE, dla mnie były ok a i ona jak przyszedł czas potrafiła je trzymać-są profilowane i zwężone
http://allegro.pl/butelka-do-karmienia-fisher-price-250-ml-smoczek-i1691864607.html#gallery
-Teraz będę miała TOMME TIPPE 🙂 wydają się dobre do trzymania dla Maluszka bo są zwężane 🙂 polecane jako antykolkowe- I poleca mi je moja siostra 🙂
http://allegro.pl/listing.php/search?buy=1&category=99427&distance=1&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&postcode_enabled=0&state=0&order=p&price_from=&price_to=100&string=butelki&view=gtext¶ms_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8

Uważam, że na początek każda butelka będzie dobra 🙂 bo to Mamusie najpewniej będą pierwsze karmić Maluszka, a kiedy przyjedzie czas na samodzielne jedzenie Pociech, można kupić którąś z 3 pierwszych 🙂

BIUSTONOSZE
Ja bym poczekała z kupnem... Jeden tani przed porodem, bo wtedy się piersi mogą powiększyć...
A i po porodzie może być tak, że jeszcze urosną, bo będzie nawał pokarmowy po 3 dobie od porodu i jakiś czas będzie trwał, wtedy warto mieć dobry biustonosz, żeby nie uciskał, bo piersi mogą być bardzo czułe na dotyk, bolące... no i mleczko może samoistnie wypływać.
Oczywiście do tego wkładki laktacyjne 🙂
Ja miałam z materiału AVENTA 6 sztuk wtedy kosztowało jakieś 40zł (starczało zwykle na 12 godzin po czym prałam i zawsze miałam jeszcze 4 na wymianę)
a tu jednorazowe przykładowe
http://allegro.pl/johnson-s-baby-wkladki-laktacyjne-50szt-chlonne-i1709160458.html#gallery
http://allegro.pl/a-wkladki-laktacyjne-canpol-babies-40-20-gratis-i1704064400.html
Co do jednorazowych nie podpowiem, bo nie używałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Mama76 chyba właśnie mam to,że już przebyta choroba z tą toksoplazmozą.....

Gosia1989 nie wiem jak u Ciebie ale u nas strasznie idą na rękę ze szkoła. powiedz,że urodzisz maleństwo i super byłoby gdybyś miała rok tymbardziej,że masz opanowany materiał z poprzednich lat i mozesz sama to sobie przypomnieć we własnym zakresie i coś tam jeszcze naopowiadaj dyrektorce. nasza jest naprawde w porządeczku!


carpioo śliczniusi brzuszek! 🙂

ja w podstawówce się przyjaźniłam z Basią 🙂 ale też znam taką jedną Bachę której nie trawie strasznie.....

minona dokładnie..... pangi "mieszkają" w rzece do której spływają ścieki z jakiegos tam państwa.... i tym się żywią :| bleeee

Akneri wiele znajomych pozakladalo konta, polisy itp i zostali lekko oszukani dlatego ja sie boje i chyba póki co wole skarbonke! :|

Gosia1989 150zł to dość sporo ? ja od pół roku mam na utrzymanie dziecka 68zł miesięcznie!!!! ludzie im więcej mają, tym więcej oczekują....

Zuziaczek ja tez wcinam marchewki z ogrodka! smak nie do porownania z tymi kupionymi :P
Zuziaczek ja mając termin na 5 grudnia torbę spakowałąm na początku października tymbardziej ,że sytuacja była taka jak teraz czyli rozwarcie i szyjka skrócona. wolałam w razie czego być gotowa! 🙂

Koyotka z canpolu Lovi są dobre, używałam je przy małej tylko ,że smoczek sie zasysał. świetna jest ta z łyżeczką! do kaszki rewelacja a mleko też sięw niej podaje 🙂

Olalaenka aspargin jest na skurcze. te łydek i te brzucha. mi w tej ciazy skurcze łydek póki co nie dokuczają.

akneri przeciez roczne dziecko powinno juz pic z kubeczka niekapka :P

a butelke tez chyba tomme tippee wybiore , wygladaja na solidne i czytalam troche opinii



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oooo jeszcze cos takiego musze kupic, bo strasznie sie pocilam po porodzie a nie jest wskazane uzywanie antyperspirantow.

W Anglii kiedys bylo tak,ze kilka dob po narodzeniu umarlo ok 100 niemowlaczkow. okazalo sie,ze ich mamy karmily je piersia a uzywaly jakiegos antyperspirantu ktory przenikal do mleka i zatruwal dzieciaczki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się okaże czy są w porządku , w sumie 20 czerwca minęły te 3 lata a przecież mogę pozaliczać coś tam , więc myślę , ze się dogadam 🙂
Fredeczko 150 zł miesięcznie odłożyć to jest sporo jak dla mnie na przykład. A nie mówiłam Wam , mój Tomek prawdopodobnie wyjedzie we wrzesniu do pracy za granicę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu zaliczyc Ci raczej nie pozwola bo musialabys to zrobic przed rozpoczeciem nowego semsetru a nauczyciele maja wakacje.

a ja znalazlam nowa butelke z Lovi i bardzo mi sie spodobala..... http://allegro.pl/lovi-medical-butelka-250-ml-0m-nowosc-0-bpa-hit-i1695306908.html cena zblizona do avent ale wyglada solidnie, musze poszukac gdzies u nas i obejrzec ja w realu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka boska pogoda dziś coś łydka mnie boli jakbym naciągneła ścięgno co najmniej dziwne siedze przed kompem i boli
co do oszczedzania najbezpieczniej jest mieć konto zwykłe i do niego otworzyć konto oszczędnościowe można wtedy raz w miesiącu wypłacać procenty są różne od 3% do 7% może niezbyt dużo ale są bezpieczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do pogody to u mnie za goraco..... 28 w cieniu czyli jakies 35 w sloncu :|

aaaaaa a co do tego kalkulatora wagi to mi sie do tej pory zgadza!!!! http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/ chcialabym zeby bylo tak jak wdł tego kalkulatora, zebym nie przekroczyla tej wagi. wtedy w moment to zrzuce! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczko 🙂 masz racje, roczne dziecko można już 'odstawić' od butli, a nawet od piersi czy mleka modyfikowanego 🙂 Wszystko zależy od Mamus i od tego co wg każdej z nas będzie i jest dobre dla naszych pociech i 🙂
Moja córcia piła butlę do 2 lat, jak zamieniłam butlę na szklankę nie chciała już mleka... Wychodzi na to, że butla była przyzwyczajeniem... Bo inaczej w każdej formie podania mleczko by jej smakowało i by chciała je pić.
Mam przeróżniste kubeczki ( z niekapków już dawno nie pijała.. ) w niczym jej nie pasowało.. Więc mleko poszło w odstawkę.
Ale lubi różne jogurty, budynie, czasem zwykłego mleka się napije itp.. więc się nie martwię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akneri moja mala piła z kubeczka niekapka jakiś czas. butla poszla w odstawke jak miała jakieś 10mies. może 11mies. później normalna szklanka albo butelka po wodzie.

wtedy też była już na krowim mleku. pewnego dnia odwidziało jej się to modyfikowane. teraz wcina jogurty, ser, od czasu do czasu kaszka, płatki i zaspokaja potrzebe na wapń.

rodzina oczywiście krytykowała mnie o to odstawienie butli ale to była moja decyzja i wczoraj ciotka też ten temat poruszyła ,że gdyby mała miałą butelkę to by piła mleko. ale mam to w dupie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczko, masz rację - My jesteśmy rodzicami, to my decydujemy o naszych dzieciach.
Ja też nieraz byłam krytykowana za sposób odżywiania córki.
Emilka jak miała około roczek też zaczęła pić z niekapków albo zwykłych kubków, tylko mleko dawałam jej w butli. Z kaszek zrezygnowała jak miała około 8mcy, nie chciała jeść i tyle..
Wtedy zaczęłam mieszać mleko z kaszką i to było ok 🙂
Teraz też wcina czasem płatki z mlekiem, czasem na sucho 😉
Staram się jej do niczego nie zmuszać 🙂 Jak ma apetyt pochłania bardzo dużo, jak ma gorsze dni, je tyle ile potrzebuje i o ile się upomni 🙂 Albo mówi MAMA NIAM albo idzie pod lodówkę i sobie wybiera co chce zjeść 🙂 Obiady zjada ładnie, bardzo lubi zupy 🙂 z resztą wszystko lubi 🙂 owoce wcina w dużych ilościach. Pije dużo wody, soki staram się ograniczać 🙂 Więc myślę, że jej jadłospis jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka kochane 🙂no jak ja mam znaleźć czas na pisanie jak z ledwością nadążam nadrabiać czytanie...takie aktywne jesteście,że jak już do końca dobrnę to wymiękam i zapominam co właściwie chciałam Wam napisać i do czego się odnieść.

Tak z tego co mi nie wyleciało z głowy...Z butelk od początku używam aventa,zresztą podgrzewaczi sterylizator też miałam tej firmy i byłam bardzo zadowolona.Butelki sa oki ale niestety mają tą wadę,że zdarza im sie przeciekać(wiem,że nie tylko mi;przyjaciółka moja ma 3,5miesięcznego synka i też wspominała że czasem butla puszcza w miejscu zakrętki)W sumie już do tego przywykłam,ale chyba pomyślę o czymś nowym dla maluchów,co będzie pasowało gabarytowo do podgrzewacza aventu(tommy nie wchodzi)

Co do picia z niekapków to u nas nie przeszło..mały tylko zabawkę z tego miał i niekapki oczywiście kapiące zalewały cała chatę.Picie ze szklanki mu nie idzie wcale więc nadal korzystamy z butl mimo,że 05,07 skończył 1,5 roczku.

W kwestii oszczędzania to gdy mały skończył 3 miesiące założyłam w avivie polisę ale wpłacam sobie i jemu na moje konto(Wiktorkowi co miesiąc 100zł)bo postanowiliśmy z mężem że tylko w ten sposób będziemy mieli w przyszłości wgląd do tych oszczędności.Jak będzie mądry to mu te pieniążki oddamy do samodzielnego dysponowania,a jak będzie powiedzmy nie ułożony albo za młody w wieku 20 lat to przeciągniemy to do 25 roku życia albo ślubu...
Poza tym mały ma skarbonkę,do której wrzucam zwykle 1,2,5zł,jak sie 100 zł nazbiera to zamieniam i do koperty.W kopercie sie odkłada na coś jak będzie większy(tam jest też 800zł z chrztu małego)może laptop lub nie wiem coś na co nie będzie nas stać w danym momencie a będzie o tym marzył.Czasem też jak Akneri podbieramy z tych pieniążków na dobre buciki,ale częściej na droższe zabawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Caprioo:piękny brzuszek,czekam na aktualniejsza fotkę i sama muszę już powoli myśleć o zmianie zdjęcia profilowego,bo się gabarytowo poszerzam...tabelkę śmignęłam już o 1-1,5 chyba w stosunku do tyg.ciąży i mam na plusie do chwili obecnej 11,5kg...

Gratuluję decyzji o powrocie do szkółki 🙂mam nadzieję że pani derektor się ugnie pod naporem siły argumentów dzielnej przyszłej mamy 🙂podobno kobiecie w ciąży sie nie odmawia.

Iris:trzymam kciuki z Twoją poniedziałkową wizytę i to ,żeby bąbelek okazał się bąbelką 🙂

Fredeczko:uważaj na siebie kochana,kurcze nie szalej bo do terminu jeszcze daleko.Co do oszczędzania się przy dziecku to ja doskonale Cię rozumiem(nasze dzieci to prawie rówieśnicy)ale spróbuj sobie trochę odpuścić.Sama ostatnio trochę się forsuję a na wieczór tak mnie brzuch boli i się napina że masakra.Ciekawe jak u mnie szyjka?Dzieciaki tak szaleją jak by tam z czwórka buszowała a nie dwójka.Któreś mnie po pęcherzu atakuję bo czasem aż mnie prądy przechodzą.ą budzą mnie regularnie...ech pewnie warto trochę postrajkować niż później morze łez wylać.Nakazuję Tobie i sobie więcej rozwagi i daję przyzwolenia na czasowe opieprzanie się w granicach rozsądku.Bylę dzieci zasikane i głodne nie chodziły...a resztę można przeczekać.Z brudu w mieszkaniu tak szybko się nie umiera,a same nie mieszkamy przecież 🙂
,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri ja mam ten problem ze niestety mieszkam z rodzicami i jak nie widze to mala dostaje rozne rzeczy ktorych jesc nie powinna. aaaaa i zupy tez uwielbia ale jak mamusia ugotuje 😁 babci tez zje ale nie klepie sie po brzuszku :P

aga33 faktycznie dzieciaczki w podobnym wieku tylko ze moja zachowuje sie tak na 2-3mies do przodu.... dzisiaj na zakupach moja babcia po 5 min z Wiki stwierdziła ,że ma dość chociaż jest bardzo dobrego zdrowia pomimo ,że w tym roku skończy 70lat. Wiki biega, skacze, wyskakuje z wozka i chce na nozki ale za cholere nie chce isc za reke chyba ze robi jej sie " tsy " czyli raz dwa trzy i do gory. ale do tego potrzeba dwoch osob. w dodatku zaczyna robic histerie w sklepie jak cos chce....... zaczęło się...... jak patrze na dzieci w jej wieku to są raczej spkojniejsze, takie grzeczne.... ale w pierwszej ciazy bardzo sie denerwowalam i stresowalam przez mojego ex i to NAPEWNO ma wplyw na to jak ona sie teraz zachowuje.

no i fakt, nie mieszkamy same i gdybym mieszkala sama z moim G to mialabym w dupie porzadki bo wiem ,że on sam wszystko zrobi bez gadania i narzekania. natomiast moja mama i moj ojciec uważają sie za idealy i wszystko musi byc wysprzatane na blysk a jak nie jest to slysze ciaaaaaaaaaagle narzekanie. dobija mnie to psychicznie wiec wole zrobic chociaz cos zeby pozniej nie sluchac. dzisiaj moj G przyjezdza na grilla to wykorzystam go zeby mi sypialnie ogarnal troche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku ja Ci życzę,żebyś urodziła w 15 min ale tak na wszelki wypadek zaklep sobie kilkanaście godzin gdyby się nie udała wersja optymistyczna.Ja chyba tyle rodziłam ale przez cc ale sn to chyba trochę dłużej trwa 🙂Poza tym to wciąż z Ciebie ładniusia mamusia 🙂

Olalenka:mam nadzieję,że uda się poskręcać mebelki dla Roksi i dzień już do końca będzie udany 🙂Co do staników to widzę,że w związku z utratą wagi przed ciążą podobnie jak ja masz sklepowe zapasy na cięższe czasy 🙂Kupiłam sobie ostatnio w intimissimi komplecik na 50% tak miękki,ale bardziej z potrzeby serca niż faktycznego braku 🙂

Coś też pisałyście o koszulkach z muzzy do karmienia.Polecam tą firmę bo mają świetne bawełny i sama mam 2 koszulki z tej firmy tylko faktycznie nie przesadzajcie z rozmiarem,bo po porodzie troche sie Zmniejszymy a te bawełny sa rozciągliwe więć nie ma co się poszerzać dodatkowymi rozmiarami.A do porodu lepiej miec jakąś koszulkę tańsza,bo po porodzie może okazać sie do wyrzucenia,a nie wszystkie szpitale dają swoje koszule.

Laktator miałam medeli mini electric i jestem bardzo zadowolona(warto kupić używany za dobre pieniądze,tak jak ja bo firma jest dobra i awaryjność mała.Swój używałam przez 9 miesiecy,a od prawie 4 używa go moja przyjaciółka.Wiem,że dziewczyny pisały,że lepiej kupić porodzie ale mi osobiście przydał sie w szpitalu,bo mleka nie miałam a te na szpitalnym stanie okazały sie nie dość ze wielkie to niestety niesprawne...Mój laktator podratował też laktację dziewczyny z sali,która ściągała moim laktatorem podczas gdy jej mąż śmigał po sklepach w poszukiwaniu odpowiedniego modelu.Ja tam nie wiem ale od początku miałam z laktacja problemy.Niby nastawiłam się na karmienie piersią ale miałam w domu zestaw startowy butelek,sterylizator i podgrzewacz,które okazały się być potrzebne,a te rzeczy okazyjnie udało mi sie upolować za dobre pieniądze.Po porodzie może po prostu nie być okazji,bo produkty będą napewno.Pewnie Wam zatem nie pomogłam w tej kwestii...

Do smarowania obolałych i spękanych brodawek polecam maść purelan1000 firmy medela chyba Iris o niej już pisała.Tylko kupcie sobie odrazu 37g,bo 7g kosztuje niewiele mniej..można jej także uzywać na spękane usta np i jest bardzo skuteczna i wydajna.kosztuje ok 40zł.


Pamiętajcie też o herbatkach na pobudzenie laktacji.Najlepszy jest hipp ale nie ten w granulkach tylko w torebkach do zaparzania do kupienia w rossmanie albo bocianek.Z bocianka jest też kawa i chyba poza dobrymi aptekami można na allegro kupić bez problemów,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczko:musiałabyś poznać mojego synka.Histerię to ja mam na codzień...nie wiem po kim on charakter odziedziczył ale to istny szatanek.Moja mama została z nim ostatnio na godzinę a jak wróciłam to chaty nie poznałam,a ona miała wielkie oczy i wielki w nich strach.Sama stwierdziła,że ona juz sie nie nadaje i jak ja z nim w ciąży daje radę...Za rękę chodzić wcale nie chcial.Nauczył sie chodzić przy ścianioe jak miał 10 miesięcy i do dziś jest samodzielny w tej kwestii.Do tego nie lubi się za bardzo przytulać i jest strasznym indywidualistą proszę o buziaka to nastalia czoło lub nosek.POdczas przewijania robi takie manewry,że zużywam wszystkie siły by go poskromić.Oj rozumiem doskonale na jakim etapie rozwoju jest teraz Twoja córcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem pewna ze to zachowanie malej ma zwiazek z tymi nerwami w ciazy no i tym ,ze pozniej nie miala ojca i "wynagradzalam" jej to tym,ze byla rozpieszczana i wszystko jej bylo wolno. teraz pokazuje rogi i chcialabym cofnac czas i inaczej rozegrac ta sprawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka_O napisał(a):
Stanik Fajowy Tylko nie wiem czy mi cycki urosną bo na razie ani drgną 😞

ja na razie nie kupuję, bo ciągle rosnę 😉 I nie wiem, ile jeszcze urosną ... 🥴 ale wg. mnie już starczy 🙂
carpioo napisał(a):
bleeeee to tak jak węgorze.. 🙂
http://www.culinette.nl/wp-images/panga.jpg prosze jaka panga sliczna.. 🙂 starczyła by mi na rok 🙂
z tonę g...na musiała zjeść, żeby tak urosnąć 🙂
Mój bardzo lubi pangę, ale staram się go odzwyczajać, dziwi mnie to, że karpia nie lubi, sandacza i innych, a te syfiaste filety uwielbia :/
[quote="Iris"]wczoraj mu powiedziałam skąd to moje samopoczucie i cały wieczór mnie głaskał, zaczepiał dzidzię, tulił i całował żeby poprawić mi samopoczucie 🙂

no i czemu byłaś smutna ?

A dziś mój Miś wrócił z pracy i pierwsze co zrobił to mnie przytulił i głaskał brzuszek pytając : "co u Mai?" 🙂 Aj, jak mi się miło zrobiło 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też w ciąży zafundowałam małemu trochę pewnie niepotrzebnych stresów.Ogólnie to ja też nie należę do potulnych baranków.Ale w ciąży i tej pierwszej i tej teraz jakoś mnie normalnie szarpie podwójnie.I nie umiem sobie przetłumaczyć,że nie warto się przejmować choć wiem,że nie warto(taki groch z kapusta)Synek dodatkowo dostarcza mi tak skrajnych emocji,że czuję się jak na karuzeli.Musze zapytać lekarza o coś na uspokojenie,bo wszyscy się zamęczymy w tej rodzinie.Wiktor ma niby ojca(to znaczy ma napewno,przynajmniej w weekendy,bo tata nie pracuje)ale za to czekaliśmy na niego 7 lat więc siłą rzeczy też toche smyka rozpuściliśmy...Do tego mały urwis czuje zagrożenie w postaci rodzeństwa i kopie mnie i tłucze pięściami po brzuchu 😞no niestety nie mam takiej sielanki jak Iris i Akneri,i przykro mi z tego powodu.Z drugiej strony Mikołaj to już duży chłopiec a Wiktor niewiele z tej sytuacji rozumie.Miał i wciąż jeszcze ma mame na wyłaczność a tu widzi jak tatuś wieczorami mówi do brzuszka i go głaszcze czule więc brzuszka nie lubi ot co.W sumie to trochę mu się chyba nie dziwię.Ma 1,5 roku i chce maksimum miłości i uwagi...ech jakos to chyba będzie...mam nadzieję,że jak się dzieci urodza to nie będzie ich poduszką podduszał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga Wiki raz caluje i glaszcze brzuszek a na nastepny dzien jak ja zaczynam glaskac sie po brzuchu to jest krzyk nieeeee i placz i zabieranie mi rak od brzucha. albo jak grzesiek mnie przytuli tak stojac za moimi plecami i glaszcze brzuch to tez podbiega i mu rece zabiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...