Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂
Ale znowu stroniczek zapisałyście 🙂

Ja jeszcze jestem u rodziców..dzisiaj po południu wracamy do domku. Zazdroszczę Wam już tych pięknych kącików dla maluszków. Ja swój będę urządzała może pod koniec następnego tygodnia jak mąż będzie miał urlopik 🙂

Jeśli chodzi o sukienkę ślubną to ja też miałam wypożyczoną i wcale tego nie żałuję i nie uważam, że to wstyd 🙂 Moja normalnie kosztowała 3600 zł więc szkoda było mi wydawać tyle kasy - wolałam zapłacić za wypożyczenie 1800zł. A moje koleżanki które szyły teraz narzekają że nie mają co z nią zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Śliczna ta suknia...Ale mi już się nie przyda 😞
I Paula nie przejmuj się tym, że wypożyczona. Ja miałam szytą ale oddawałam ją do wypożyczalni i ie żałuję 😉 Co ja miała bym z nią robić??? Moja siostra kupywała i teraz tylko nie potrzebnie zajmuje jej miejsce w szafie, więc lepiej wypożyczyć 😉
Co do pokoików to śliczne zrobiłyście 😉 Kasiu moja siostra ma takie same naklejki i faktycznie mówiła że dała troszkę więcej taśmy bo bała się że się odkleją 😉 Asiaczek piękny kolor ścian:P JUż mojemu pokazywałam i powiedziałam że jak Alkowi bedziemy robić pokoik to na tej samej zasadzie tylko na niebieko 😉
Kurcze iałam jeszcze coś napisać ale miałam tylke stron do nadrobienia że już zapomniałam na jakie tematy miałam jeszcze sięwypoewiedzieć 🤔 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
elasia kiecka super 😁 Ale wypozyczenie kiecki bardziej sie oplaca tak jak marta mowil ze jej kiecka kosztowala 3600 no to dajcie spokoj zawsze te pare grosza jest w kieszeni 🙂 a potem tak jak mowia kolezanki wasze nie maja co zrobic z tymi kieckami i wisza w szafie a wcale nie jest tak latwo sprzedac kiecki to sie tylko tak mowi 🙂.
Ja sie chyba tez skusze na wypozyczenie w zaleznosci ile ta moja bedzie kosztowac :d ja to sie sieje bo slub za rok a ja juz mam kiecke wybrana jaka chce zwykla prosta ale przesliczna 🙂 przynajmniej dla mnie.

A i te szablony gotowe do malowania to fajna rzecz mysmy tez w sypialni sobie zrobilismy i latwo sie to robi i szybko :P.
Kurcze mala mi sie tak ulozyla pod zebrami i wypycha sie wkolko ale dzisiaj ide do lekarza na 16.15 jak wroce to dam znac jak tam z moja kruszynka :P.
Ide sie polozyc :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elasia, suknie miałaś naprawdę ładną i elegancką 🙂Ja na swoim ślubie miałam dwuczęściową z gorsetem, ale takim poszerzanym bo Grzesiu miał wtedy już 17 tygodni 🙂Do tej pory nie mogę jej niestety sprzedać, mimo, że wstawiłam ją w komis. Może dlatego, że była robiona właśnie "pod ciężarną", do tego ma bardzo długi dół, od pasa jakieś 125 cm bo mi się za dużo urosło i dostałam zbyt długie nogi 🤨

Mam takie w sumie śmieszne pytanie do Was :P Czy Wy na brzuszkach też macie taką ciemną kreskę? U mnie biegnie środkiem od połowy brzucha, omija szerokim łukiem pępek, potem schodzi znów na środek i się kończy na dole brzucha. Śmiesznie to dla mnie wygląda, ale nie znalazłam nigdzie wytłumaczenia czemu tak naprawdę ma służyć ta krecha :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się zdenerwowałam bo mój wrócił szybciej z pracy bo padało i poprosiłam go aby poszedł ze mną do szkoły rodzenia to nie chce 😠 Bo chorka tak głupio matka mu wpoiła że mężczyzna jest tylko do głaskania brzuszka i tulenia później dzidziusia po naraodzinach oraz zajmowanie isę nim a poród to tylko sprawa kobiety 😠 Jakbym kurcze czasami ja dorwała...ehs brak mi słów :X
Goshe doskonale wiem co to znaczy czekanie na łóżeczko. Jak pisałam ja w pzryszłym tygodniu idę pooglądać łóżeczka a wózek niestety kupimy na początku września bo brak funduszy 😞
A mam do Was prośbę kochane. Możecie jeszcze raz podac wyprawkę do szpitala dla dzidziusia i mamusi ale z przybliżonymi cenami???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał:
Elasia, suknie miałaś naprawdę ładną i elegancką 🙂Ja na swoim ślubie miałam dwuczęściową z gorsetem, ale takim poszerzanym bo Grzesiu miał wtedy już 17 tygodni 🙂Do tej pory nie mogę jej niestety sprzedać, mimo, że wstawiłam ją w komis. Może dlatego, że była robiona właśnie "pod ciężarną", do tego ma bardzo długi dół, od pasa jakieś 125 cm bo mi się za dużo urosło i dostałam zbyt długie nogi 🤨

Mam takie w sumie śmieszne pytanie do Was :P Czy Wy na brzuszkach też macie taką ciemną kreskę? U mnie biegnie środkiem od połowy brzucha, omija szerokim łukiem pępek, potem schodzi znów na środek i się kończy na dole brzucha. Śmiesznie to dla mnie wygląda, ale nie znalazłam nigdzie wytłumaczenia czemu tak naprawdę ma służyć ta krecha :P

Mi kochana zaczyna się robić taka kreska i też nie wiem czemu ona służy tylko że u mnie to biegnie od góry brzuszka do pempka i później nic. Nawet pod pępkiem nie mam 😉 Ale siostra mówiła że z czasem po porodzie powinna ona zaniknąć i nie szpecić brzuszka:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to mi dopiero teraz zaczęłą wychodzić i tak jak mówiem pomiżej pępka nie mam tylko powyżej... Ale każda z nas inaczej przechodzi ciążę i może mi ona już nie zciemniec do czasu rozwiązania ale zobzczymy jak to bedzie 😉
A powiedzcie mi bo słyszałam że przy samym porodzie moga wystapić rozstępy. Słyszałyście coś takiego bo ja bardzo się tego boję. Tearz aszczescie na brzuszku ich nie mam ale boje sie ze wyjda one przy samym porodze... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piekna sukienka Elasia podoba mi sie ja to szczerze jeszcze sie nie rozgladalam za zadnymi sukienkami w koncu do czerwca jeszcze rok prawie 😉 ale ja jednak kupie nowa, jakos nie chce wypozyczac ani szyc tzn tak jest na dzien dzisiejszy a jak zrobie pozniej to sie okaze 🙂 🙂
JA ta dziwna kreche to mam od polowy ciazy gdzies heh i to ciagnie sie przez cala dlugosc brzucha i robi kolko wokol pepka hehe smieszna jest ale mam nadzieje ze zniknie po porodzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie ceny kształtowały się mniej więcej tak:
wózek - 1100 zł
łóżeczko, ochraniacze, przewijak, pościel - ok. 250 zł
kosmetyki dla małego - ok 50 zł
wyprawka ( trochę ciuszków, przybory higieniczne, smoczek, butelka, wanienka... ) - ok. 400 zł
zakupy w aptece - maść bepanthen, pokłady poporodowe, sól fizlogiczna - ok. 30 zł
do szpitala: torba, koszula nocna do karmienia, kapcie, podręczne kosmetyki dla mnie - ok. 80 zł

licząc jeszcze na jakieś niespodziewane wydatki, które wyjdą w praniu, u mnie cała wyprawka może dojśś do 2000 zł 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kreski na brzuszku nie mam,ale za to mam tak zwana ostudę na buzi 😞
Czyli ciemne plamy pod oczami tak ze wyglądam ciągle na zmęczona i wogole nie ładnie to wyglada:/ podobno to za duża ilość barwnika jaka jest produkowana w ciąży 🤔 te kreski na brzuszkach to tez sprawka tego samego barwnika 🙂
wolałabym mieć jednak kreskę a nie plamy na twarzy 🤢

Moja siostra bardzo spuchła pod koniec ciąży i w ostatnim tygodniu przed porodem pojawiły się jej rozstępy na brzuszku 😞
Są strasznie duże i niestety mimo smarowania maściami i innymi specyfikami na rozstępy po pół roku nadal są czerwone i gigantyczne ☺️
A że podobno rozstępy w dużej mierze zależą od genów to tez się ich spodziewam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rewelcja 🙂) Macie juz wsrod siebie peloprawa polozna.. 🙂) i to na 5 🙂 Prawo wykonywania zawodu zdobyte, to porod swoj odbierac mozna 🙂)))

Goshewiem co czujesz, bo nam maja przywiezc lozeczko z Warszawy, ale nie wiedza czy beda jechac w okolice poznania do porodu, wiec jak nie zdaza to maz kupi jak bede w szpitalu...ale juz bym chciala zlozyc, ubrac ladnie zeby oczy cieszylo...

Ostudy na szczecie nie mam, choc niektorzy patrzac na mnie podejrzewaja...ale u mnie to standard ze moje oczy wygladaja jakbym byla zmeczona badz jakby mnie kto bil 🙂) tak wiec wiekszosc przywykla... taka moja uroda 🙂
Ktreske rowniez bardzo delikatna...za to meszek wlosow na brzuszku..
Poza tym ciaza jakos ogolnie malo co na mnie wplywa, zero wymiotow, wzdec, minimalna zgaga, brak obrzekow.. tylko sie cieszyc i dziekowac.. 🙂)
Alem padnnieta jestem, bo maz wczoraj z kuzynem do 1 siedzieli, wiec okolo 2 poszlam spac...a 5 pobudka na egzamin 😞 Heh... szkoda ze w dzien spac nie potrafie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja teraz tak podliczylam ta wyprawke i wyszlo mi ok 2700 a nie liczylam jeszcze drugiej poscieli(120zl), laktatora(60zl) no i lozeczka z materacykiem no i przewijaka...kurcze sporo wyszlo..a i ciuszkow nie liczylam wcale bo wiekszosc dostalismy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia1986 i Asiaczek1982 slicze lozeczka i zdoby na scianach... ja mialam malowac pokoj ale mam pod farba tapete (po ostatnich wlascicielach domu) wiec najpierw trzeba ja zdzierac potem malowac ehs duzo roboty...
Elasia81 ja teorbe soakowalam brakuje mi podkladow tylko i poduszki poporodowej hihi

Najbardziej boje sie rany poporodowej bardziej niz porodu eh 🤨

Goshe napewno doczekasz sie lozeczka ale masz racje Tobie tylko miesiac a kolezanka rodzila w 37tc
Apropos sukni wypozycze 🙂

Kreske na brzuszku tez mam 🙂 ale strasznie dekolt mi wykroszczylo i tam mam takie plamki ciemniejsze eh;/
A rozstepu zaleza od genow ale moja mama nie miala a ja dostalam 😞 juz teraz... kolezance dzien przed porodem wyszly ale fakt nie takie duze jak w przypadkach kiedy rozstepy sie ma wczesniej ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja mama tez nie miala rozstepow ja poki co tylko na cyckach 🙂 a na brzuchu to chyba nie dostane bo nie mam za duzego (100cm)
Sandra to gratuluje tytulu poloznej 🤪 a z lozeczkiem to ja dokladnie to samo zlozyc, ubrac zeby oko cieszylo 😁 😁 😁
aha ja jednak kupilam zamiast tej poduszki poporodowej takie kolko dla dzieci za 3 zl rozowe hehe przykryje recznikiem zeby nie gniotlo i luzik 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam na dłuższym spacerku,ale teraz jestem zmęczona! 🙂 Ale wole tak się zmęczyć niż przewracaniem się z boku na bok na wersalce 🙃

A torby nie spakowałam jeszcze bo sporo rzeczy mi brakuje i jutro planuje wybrać się na zakupy żeby dokupić resztę i mieć to z głowy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi położna mówiła ze w miejscowosci oddalonej ode mnie 12km jest darmowa szkoła rodzenia(sama teoria) i płatna(z cwiczeniami) 60zł za godzinę 🤨 Ehs te dziewczyny co tam mieszkają to przyjeżdżają do nas pytac sie czy moga uczeszczac do naszej szkoły rodzenia ale u nas moga tylko te które rodza u nas w szpiatalu.
co do ćwiczeń to postaram sie to jak najlepiej opisac. moze opisze ze 2 lub 3 😉 mianowicie podstawa jest oddychanie przepona czyli kładziemy sie na wznak z ugietymi nogai, kładziemy reke na brzszku i wciagamy powietrze nosem ale tak aby nie podnosiła sie klatka piersiowa tylo brzuszek. nastepnie powoli wypuszczamy powietrze ustami. tkie cwiczenie powtarzamy pare razy. co do miesni nóg, to w trakcie lezenia na plecach składamy stopy razem i w trakcie oddychania rzeponowego gdy jest wdech nogi rozkładamy na bok tak jakbyśmy starały się kolanami dotknąć podłogi. w trakcie wypuszczania powietrza nogi złańczamy. taki cwiczenia mozna wymyslać samemu jak np. leżenie na boku gdy wciagamy powietrze to jedna noge podnosimy do góry w jak wypuszczamy powietrze to opuszczmy ja. Ale wszystko robimy oddchajac przepona. mam nadzieje ze w miare łatwo to wyjaśniłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...