Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sandroos gratuluję 🤪
A j anie dawno wrociłam ze szkoły rodzenia 😉 jestem zadowolona bo ćwiczymy mięśnie nóg pochwy, brzucha, barki i oddychanie przeponą 😉 jakby tego było mało to ćwiczymy również się relaksować i odpoczywać pomiędzy skurczami 😉 Mamy praktycznie same ćwiczenia i tylko troszkę teori ale bez skrępowania możemy zadawać pytania dotyczące czego kolwiek 😉 Ogólnie to jestem najstarsza jeżeli chodzi o wiek ciąży i jesteśmy tylko we 3 więc bez problemu położna może poświęcić każdej z nas swoją uwagę 😉 I co najważniejsze to były 1 zajcia a już czuję mniejszy lęk przed porodem:P
rozmaiwliśmy na temat wyprawki do szpitala to powiedziała nam że u nas w szpitalu mamy dla maleństwa mieć tylko pampersy jeżeli takowe chcemy używać a reszta jest na miejscu, no i kosmetyki dla siebie 😉 A jeżeli chodzi o kosmetyki dla maleństwa to mówiła aby najlepiej kupywaćpolskie produkty i nie szlaeć z firmami bo te zagraniczne mają dużo detergentów i szkodzą tylko Maleństwu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mialam isc i wkoncu nie poszlismy jesli chodzi o ta szkole rodzenia 🙂.
Co do tej lini na brzuchu to ona po porodzie znika ja jej nie posiadam zadnych przebarwien tez nie ale niestety wyszly mi roztepy na brzuchu i co zrobic tak juz widocznie musialo byc.
Co do wyprawki ja nawet sie nie wypowiadam na ten temat ile kasy poszlo u nas.
A mysmy byli dzisiaj u lekarza no i do poltora tygodnia urodze dziecko mam nisko w kanale rodnym szyjka sie jeszcze nie otwiera. Do tego zrobil mi badanie na posiew z pochwy zawiozlam do laboratorium. Z mala jest wszystko ok rosnie prawidlowo wazy juz 3100g ja tak mysle ze do 3700 gdzies bedzie duza no i nogi ma dlugie wszystko jest dobrze 😁. Ale mala kopie jak diabli mowil ze jeszcze troche ma miejsca ale juz nie dlugo 😁 teraz ide sie polozyc :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja właśnie wróciłam do domku. Niestety prawie w ogóle dzisiaj nie chodziłam, a stopy spuchły mi jak cholera 😞 Jutro będę u lekarza to muszę mu o tym powiedzieć. Dzisiaj ściągnęłam już ledwo co obrączkę 😞 Smutno mi było, że murze ją ściągnąć, ale cóż....
NIe wiem jak wy ale ja dzisiaj czułam się fatalnie w tę burzową pogodę. Mała jeszcze na dodatek strasznie waliła mnie po żebrach...kurde mam już troszkę dosyć...niech ten czas szybciej leci.

Sandra gratuluję 🙂 Pewnie rodzinka jest z Ciebie dumna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandroos - gratuluję tytułu położnej 🙂 fajnie, że masz już wszystkie egzaminy za sobą 🙂

Asnet - to już dużą masz dziewuszkę 🙂 to już chyba przesądzone, że będziesz pierwszą z nas, która rozpakuje się z dwupaku 🙂

Ja też dziś byłam u lekarza, z małym wszystko ok, bardzo żywotne dziecko wg lekarki 🙂 Krążek będę miała zdejmowany w 39 tc. Pytam się lekarki, czy do tego czasu jest możliwość rozpoczęcia porodu, to powiedziała mi, że owszem, skurcze mogą wystąpić mimo, że jest krążek. Wtedy mam jechać do szpitala, i jak już będzie akcja porodowa, to mi go zdejmą :P Czyli moje przekonania, że skoro jest krążek to nie może być porodu, legły w gruzach :P Chyba czas zacząć się oszczędzać 😉

Za tydzień natomiast idę na wymaz z pochwy na obecność jakiejś tam bakterii 🤨, to samo co Asnet miała :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale Ci fajnie Agniesia mniej stresu :P ajj...
to opowiedz o ile sie da obrazowo moze na czym polegaja twiczenia oddychania przepona i miescni pochwyi brzcha...
sama bym kurcze poszla ale trzeba wplacic jednorazowo 200zl a ja tyle nawet teraz nie mam heh ;/

Sandroos gratuluje dyplomu 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez niedawno wrocilam, mielismy jechac do szpitala zrobic obchod hehe ale moj maluch byl taki niedobry 🙂 i tak mnie kopal strasznie i naciskal na pecherz ze nie dalam rady jechac ani isc nawet heh wiec zrobilismy krociutki spacerek i do domku z powrotem 😁
Aga to fajne te zajecia, wszystkiego sie dowiesz, ja tez bym moze chodzila gdyby u mnie byly darmowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki!

Wpadłam tylko na moment, dopiero teraz wróciliśmy do domu z mężem, bo po lekarzu pojechaliśmy jeszcze do rodziców. Kacper waży około 2800g, lekarz sprawdził nereczki, żołądek, pęcherz i serduszko. Wszystko OK. Jest ułożony dokładnie na środku brzucha kręgosłupem do zewnątrz i główką w dół. Zaczyna mi mocno naciskać na pęcherz. Na KTG, wyszły mi lekkie skurcze ale na razie nie groźne. Lekarz zainteresował się jednak bardziej moimi obrzękami i muszę zrobić dodatkowe badania na kreatyninę, białko w moczu i mocznik, bo przy takiej skali opuchlizn boi się o zatrucie ciążowe. Chyba dołoże do tego badania enzymów wątrobowych. Kurcze już mam dość bo prawie nie mogę chodzić.

sandroos serdecznie gratulacje!

Asnet niezła waga córeczki! Mi z wymiarów główki i brzuszka na USG też wychodzi termin na 29 lipiec, ale lekarz kazał się tym tak bardzo nie sugerować bo może być tak, że mały po prostu urodzi się trochę większy.

Martuś, witaj w klubie, czuję się dziś fatalnie, o nogach nie wspominając....

Co do sukni ślubnej mogę Wam posłać któregoś dnia zdjęcie, na razie nie sprzedawałam, ale jakby ktoś chciał to nie ma sprawy 🙂

Co do kosztów wyprawki nie liczyłam dokładnie, ale podobnie jak to liczyła, chyba Kasia. tak to jakoś wychodzi.

Aguś korzystaj z tej szkoły rodzenia za nas wszystkie! 🙂 Będziesz nam tu robiła przyspieszony kurs korespondencyjny ! :laugh:

A... co do wagi, to ja się już może nie będę wypowiadała... tragedia, zwłaszcza, że ta woda w organizmie wciąż się odkłada...obłęd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitki 🙂
Asia Kacperus zdrowiutki i sporo wazy 🙂 super a szyjka Ci sie skraca??pewnie zrob sobie te badania bedziesz spokojniejsza 🙂
A co do kilogramow to ja od 26 czerwca stoje w miejscu, przytylam tylko 100g heh troche sie martwie tym 🤨 i jak narazie to w dalszym ciagu 10kg...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet już nie mogę się doczekać do piewszej sierpinióweczki:P Mam nadzieję, że dasz znać jak Ci poszło i oczywiście jak MOnisia 😉
Co do problemów na sotronce to ja wczoraj opisałam pare ćwiczeń tak jak chciała Paula a tu nic nie wyszło:P
Asiu nie przejmuj się na pewno jest wszystko wpożądku 🙂
Kasiu ja jestem 13,5kg na plusie 😞 połozna rodziła jesćmało ale co 2-3 godzinki i tak aby wyszło 5 porcji dziennie a najlepiej ałatki i takie tam lekkie rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>paula8966 napisał:
ale Ci fajnie Agniesia mniej stresu :P ajj...
to opowiedz o ile sie da obrazowo moze na czym polegaja twiczenia oddychania przepona i miescni pochwyi brzcha...
sama bym kurcze poszla ale trzeba wplacic jednorazowo 200zl a ja tyle nawet teraz nie mam heh ;/

Sandroos gratuluje dyplomu 🙂 🙂 🙂

kochana szukałam troszkę w internecie ale nie natrafiłam tam na żadne konkretne ćwiczenia
a więc podstawą jest oddychanie przeponą. kładziesz się na plecach i kładziesz reke na brzuszku. wciągasz powietrze tak aby podnosił się brzuszek a nie klatka piersiowa. następnie wypuszczasz powietrze ustami. ćwiczenie powtarzasz pare razy aby je utrwalić. nastepnie dalej leżąc zginasz nogi i w trzkcie wdechu (ciągle oddychanie przeponowe) podnosisz 3 razy biodra do gory a na wydechu kończysz ćwiczenie i oczywiscie powtazrasz je pare razy 😉Inne to kładziesz się na boku(dolna noga zgięta górna wyprostowana) i na wdechu podnosisz nogę do góry a na wydechu opuszczasz ją na dół. nasępnie zmieniasz strone. takie ćwiczenia można wymyślać samenu jak np. w trakcie leżenia gdy masz nogi ugiete w czasie wdechu rozkładasz nogi na bok tak aby jakbyś kolanami próbowała dotknąć podłogi tak abyś czuła wszystkie mięśnie na nogach. Na wdechu oczywiście wracasz do pierwszej pozycji.
Mam nadzieję że w miarę jasno to opisałam i przepraszam że tak dużo miejsca to zajęło ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziewczyny nie napisałam, że rozmawiałam wczoraj ze swoją położną. Zmartwiła mnie bardzo, bo mówi, że jest tyle porodów teraz, że nawet ze znajomościami jak będzie dużo dziwczyn to mogę być odesłana z kwitkiem do innego szpitala, nie mówiąc już o porodzie rodzinnym. A mój Grzesiek, to by bardzo chcial ze mną rodzić, ja też czułabym się jakoś pewniej i wogóle. Nie mogę tego zrozumieć, że Bielsko, dość duże miasto, a ma tylko 2 małe porodówki, no i jeszcze jest prywatna klinika, no ale tam to się idzie rodzić na cesarkę na żądanie, czego ja nie uznaję.
Położna też mi powiedziała, że momentami to sceny dantejskie się dzieją w tym szpitalu, gdzie chciałam rodzić, że dawno takiego oblężenia nie mieli. Ludzie prawie się biją o przyjęcie. Ja chciałabym takiego stresu sobie oszczędzić.
Zastanawiam się więc czy nie załatwiać czegoś w tym drugim szpitalu u nas, bo tam jrst mniejsze oblężenie, choć podobno bardzoej narzekają na personel. Ale znowu miałabym większe szanse na poród rodzinny. Boże nie dość że teraz mamy bkońcówkę, trzeba wszystkiego dopilnować, to jeszcze w niby takich nowoczesnych czasach a jeszcze problem z dostaniem się do porodu... Nie mogę tego zrozumieć.
U Was też tak jest?
No nic pożaliłam się trochę...
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia jak tylko urodze to wysle ci od razu sms z waga wzrostem i tym wszystkim :P i jak sie czuje i wogole 😜

A mnie mala dzisiaj w nocy dala takie kopniaki ze myslalam ze padne ryczalam jak bobr i sie na dodatek nie wyspalam zaraz ide sie kapac zjesc sniadanie bo czuje ze glodna jest bo teraz tez wali 😁

A co do wagi to 8-9kg na plusie 🙂 na szczescie bo i tak mialam duza nadwage przed ciaza 😁. A po ciazy tylko zostaje odchudzanie do slubu :p i nastepne przygotowywania zleci jak tralala :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet napisał:
A ja mialam isc i wkoncu nie poszlismy jesli chodzi o ta szkole rodzenia 🙂.
Co do tej lini na brzuchu to ona po porodzie znika ja jej nie posiadam zadnych przebarwien tez nie ale niestety wyszly mi roztepy na brzuchu i co zrobic tak juz widocznie musialo byc.
Co do wyprawki ja nawet sie nie wypowiadam na ten temat ile kasy poszlo u nas.
A mysmy byli dzisiaj u lekarza no i do poltora tygodnia urodze dziecko mam nisko w kanale rodnym szyjka sie jeszcze nie otwiera. Do tego zrobil mi badanie na posiew z pochwy zawiozlam do laboratorium. Z mala jest wszystko ok rosnie prawidlowo wazy juz 3100g ja tak mysle ze do 3700 gdzies bedzie duza no i nogi ma dlugie wszystko jest dobrze 😁. Ale mala kopie jak diabli mowil ze jeszcze troche ma miejsca ale juz nie dlugo 😁 teraz ide sie polozyc :P


Cześc widzę że mamy ten sam termin! Mój synuś pewnie urodzi się wcześniej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet ty szczesciaro:P Też bym chciała miecgóra 10 kg doprzodu a tu przekroczyłam swój limit:P no cóż trzeba bedzie sie wziasc za siebie po porodzie 😉
Asiaczek u mnie jesttylko jeden szpital i raczej nie ma żadnego problemu tylko próbuje swojego namówić na te zajecia w szkole rodzenia bo narazie chodzimy same ale przyjdzie czas ze trzeba bedzie przyjsc z partnerami a nie chcem byc jako jedyna sama bez 😞
I nie przejmuj sie tym szpitalem bonie to jest najważniejsze tylko aby poród odbył się prawidlowo i bez zadnych komplikacji oraz aby synek i Ty dobrze się czuliście. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet koniecznie jak urodzisz daj znać na forum! I napisz jak było tylko bez przerażających szczegółów 😉

Agniesia ja tez już dawno przekroczyłam swój ustalony przed ciąża limit-chciałam max przybrać 13 kg a tu miesiąc przed porodem już 15 kg na plusie 🤨
Czego się nie robi dla dzieci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia ja również uważam ze dobrze jest wiedzieć jakie są fazy porodu i jak się przygotować do niego ale szczegóły związane z bólem wole sobie oszczędzić 🤔
Wiem że będzie zajeb... bolało ale wole o tym teraz nie myśleć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe zajrzałam do grudiówek i znalazłam tam jedną ciekawą stronkę
http://www.babyboom.pl/ciaza/czas_wolny/nasze_historie/przesady_w_ciazy.html
ale się uśmiałam 🤪 ale nie powiem bo jeżeli chodzi o przesądy dotyczące płci dziecka to jednynie przed ostatnie mi się nie sprawdziło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do szkoły rodzenia nie chodzę, natomiast podobnie jak Elasia, czytam sobie o fazach porodu, jak postępować w każdej z nich, co mnie może czekać, ogólnie jak przebiega poród 🙂 Bólu nie jestem w stanie sobie wyobrazić, wyjdzie wszystko w praniu. Pocieszam się, że ten ból nie będzie trwał wiecznie, i po prostu trzeba go dla naszych Bąbli wytrzymać 🙂
Wczoraj dostałam lekkich skurczy wieczorem, parę razy ścisnęło dół brzucha, trochę się przestraszyłam, bo nie chciałabym żeby Grzesiu już był na świecie. Wolę, by pogrzał się w brzuszku min. do 38 tc 😉

wypadałoby coś na obiad ugotować 🤨 idę zobaczyć co można byłoby wyczarować do jedzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...