Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂

Już coraz bliżej, a to odliczanie jest chyba najgorsze :P

Dziś śniło mi się że poród odbierała moja mama i że na świat przyszły bliźniaki o płci męskiej, byłam w szoku i latałam po sklepie żeby kupić więcej ciuszków i wózek dla moich pociech :laugh:

Mówie Wam był tak realny że gdy tylko obudziłam się rano poszłam sprawdzić czy wystarczająco mam ciuszków dla skarbeńska, chwilkę ochłonęłam i zaczełam sama do siebie śmiać się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
u mnie tez snzy dziwaczne ...snilo mi sie ze mala tak sie wypychala ze przez skore brzuszka wszystko bylo widac i ze mala miala po 6 palcow u nog heh szok ...
a propos terminu najbardziej sprawdzaja sie terminy z poczatku samego ciazy...
ja kupilam ta oduszke popordodowa z gryka bo piszalo ze tez leczniczo i ze dopasowuje sie nie splaszcza itp zobaczymy co z tego bedzie bo z kolem balam sie ze peknie haha :* dzis do lekarza ide ... waga mnie czeka az zal myslec ile bedzie brrrr....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorcia każda bedzie cośznosić dla naszego maleństwa 😉 No i każdą z nas czeka jakiś ból 😉 Pamiętam ze siostra chyba przez 3 pierwsze dni w domu to nie umiała się wyprostowaćpo cesarce...
Paula własnie ile dzałaś za tą poduszkę i zamawiałas ja prze internet? A wogóle można kupić ja w sklepie? Daj znaćjak Nicolka sie czuje no i oczywiscie co lekarz powiedział 🙂
Sandroos mam pytanko. Bo właśni wróciłam od niuńka... 😞 Nie mogę tam długo siedzieć bo pani doktor mi zabroniła 😞 No bo wyniki wykazały że ma złewyniki moczu, coś z jelitkami, odbytnicze zapalenie nerek i biegunkę infekcyjną 😞
Możesz powiedzieć mi coś na temat tych 2 ostatnich bo siostra bardzo się denerwuje a w necie nie ma za dużo na ten temat, i chciała wiedziec czy któreś z nich może miec jakieś konsenkwencje w przyszłości? Bede Ci bardzo wdzięczna jeżeli naświetlisz mi troszkę ten temat(jeżeli oczywiście miałaścośo tym)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elasia takie poduszki na allegro kosztuja 15-20 zl
http://allegro.pl/item685377104_poduszka_poporodowa_z_luska_gryki_zapas_luski.html
sa i drozsze 😁 http://allegro.pl/item681865600_poduszka_poporodowa_zefir_z_dziurka_oryginalna.html

a z tymi snami to roznie bywa heh mi tez sni sie dzidzia prawie codziennie ale tak normalnie bez szalenstw 🙂 a dziaiaj to snilo mi sie ze skoczylam z 8 pietrowego wiezowca i normalnie nic sie nie stalo 🙂na nogi skoczylam i poszlam dalej heh o co chodzi??? 😉 😉

Paula to daj znac co slychac u Nikolci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>paula8966 napisał:
a propos terminu najbardziej sprawdzaja sie terminy z poczatku samego ciazy...


tak wlasnie przegladalam moje omowienia z USG i pierwsze mialam w 11tc i dopiero teraz odkrylam 🙃 ze tam jest napisane ze termin mam na 2 sierpnia 🙂 🙂 a na pozostalych dwoch (22tc i 29tc) na 8 sierpnia heh ciekawe kiedy maluszek zdecyduje sie wyjsc 😁


Agniesia nawet nie wiesz jak mi szkoda Twojego siostrzenca 😞 😞taki malutki i tak cierpi biedactwo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia
Rzeczywiście ciężko coś znaleść w necie na temat Twojego problemu, ale myślę że to chyba nic groźnego...

Goshe
Nogi jak z gumy 🙂 Mi też tydzień temu coś podobnego się śniło, tylko tyle że byłam gdzieś w górach i spadłam z giewontu, otrzepałam sie i poszłam dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie moge wejsc na forum "o wszystkim" znowu cos 🙃

Dorcia hihi to Ty jeszcze lepsza ode mnie 🙂 🙂 🙂 spadłam z giewontu, otrzepałam sie i poszłam dalej czasami te sny sa takie glupkowate heh skad to sie bierze i ciekawe co oznaczaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj nakręcacie mnie dziewczyny z tą poduszką poporodową :P Może też sobie taką sprawie 🙂

Ostatnio jestem pełna obaw jeśli chodzi o zaczęcie się porodu. Boję się pierwszego momentu, w którym stwierdzę, że TO JUŻ... nie wiem czy będzie ktoś wtedy w domu ze mną, nie wiem jakie to uczucie jak zacznie boleć, po prostu jedna wielka niewiadoma.. To dziwne, bo gdy patrzę na wózek, łóżeczko, ciuszki, to mam istne motylki w brzuchu na myśl, że za równy miesiąc mogę zobaczyć Grzesia, ale z drugiej strony paraliżuje mnie dziwny strach.. eh.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia biegunka infekcyjna to " grypa jelitowo-zoladkowa" tylko Pani doktor uzyla fachowej nazwy, tak wiec to nic groznego...objawy od5-7 dni,powinno ustapic...niebezpiecze o tyle ze trzeba bardzo dbac zeby maluszek sie nie odwodnil...

Co do drugiej jednostki, to pierwsze slysze 😞( Nie pokrecilas czegos???

Trzymam kciuki za maluszka...nie martw sie, na pewno jest w dobrych rekach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa i jeszcze dostałam właśnie herbatkę z liści malin od koleżanki która jest również w ciąży,mówiła ze bardzo pomaga w przygotowaniu do porodu-oczyszcza organizm,przygotowuje go do porodu-co Wy o tym sądzicie? Coś na necie czytałam na ten temat,niby nie szkodzi a zawsze może coś tam pomoże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Możesz Elasia spróbować tej herbatki 🙂 na pewno nie zaszkodzi.
Ja się "oczyszczam" wodą Jana, piję ją już od 30 tc. Ponieważ mam ciągle nogi spuchnięte jak u słonia, to muszę dużo pić i często robić siku by pozbywać się nadmiaru wody z organizmu. Lekarz zalecił mi jak najczęściej trzymać stopy ponad linią kolan, więc staram się jak najczęściej leżeć, albo jak przy komputerze siedzę, to nogi mam przed sobą na pufie.
Męża siostra przed porodem też miała problemy z puchnięciem nóg, to długo po porodzie walczyła z opuchlizną - czuje, że u mnie będzie to samo 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie taki wymaz to 50 zl kosztuje ale to chyba od przychodni zalezy jakie sa ceny..
Nogi na szczescie mi nie puchna no moze z 2 razy sie zdarzylo 🙂jak byly upaly a ja na spacerku 🙂
a ta herbatka z lisci malin to przyspiesza porod podobno, wywoluje skurcze

Wiecie co jakias godzinke temu dostalam takich mocnych skurczy ze az sie przestraszylam 🤨 moj M od razu kazal mi sie klasc do lozka wiec sie polozylam a jak wstalam tylko do WC to tak mnie ciagnelo w dole brzucha (zreszta nadal ciagnie jak wstaje)ze myslalam ze sie przewroce a co najlepsze maly w tym czasie tak mocno kopal i sie przeciagal ze myslalam ze mi z brzucha wyskoczy:/ Boziu juz czuc ze zbliza sie wielki dzien... boje sie tych poczatkow porodu, pozniej jakos to bedzie ale poczatek mnie przeraza 🤨 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos dziękuję Ci ardzo za odpowiedź troszkęmnie pocieszłaś bo pani doktor używa takich terminów których my nie rozumiemy... a do małgo dziś nie pójdę bo wczoraj miałam kaszel i taki stolec ze śluzem jak mały gdy u niego wszystko się zaczynało 😞
A te wymazy na NFZ są darmowe prawda? Kurcze jeszcze tylko 6tygodni i mały już bezie ze mną 😁 niemoge sie doczekać:P A do ciągnięcia w dół to wczoraj jak szłam do szpitala (z brzuszkiem 15min) to już w połowie tak zaczęło mnie ciągnąć w dół,że myslałam że nie dojdę, a z mpowrotem było jeszcze gorzej... jak to powiedziałam mojemu to zaraz kazał mi się bardziej oszczędzać i nie latać byle gdzie bez powodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ej wiecie co ja zwariuje chyba w rodzinie juz wszystkie porodzily a ja chodze i chodze 😉. I jeszcze teraz kolezanka mi pisze ze trafila do szpitala bo jej wody odeszly lezy pod ktg i nie ma jeszcze skurczy a jest w 33 tyg no ino zwariowac a ja tylko kombinuje jak by tu zrobic zeby juz rodzic 😁 hehe a co do herbatki z malin w moim przypadku napewno nie dziala i same maliny tez bo wcinam tego duzo 😁 i latam i pranie wieszam wszystko i dupa. 🙂)). A mala kopie jak diabli brzuch fakt faktem lekko opadl ale to za malo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...