Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Właśnie wróciłam z tego wymazu, zapłaciłam 37 zł, wynik w czwartek. Lekarka powiedziała, że jeżeli coś w laboratorium "wyhoduje się" to mam jeszcze raz zapłacić 37 zł 🤢 .. eh..

Wczoraj wieczorem, po raz pierwszy ciąży zaczął bolec mnie krzyż.. coś jak na okres, ale nie był to taki uciążliwy ból, a dziś jak przeszłam się trochę to dostałam kłucia na dole pod brzuchem, i ledwo co doszłam do domu :| Matka natura chyba wie co robi i zaczyna mnie też przygotowywać do porodu :P

Agniesia - nie wiem czy na NFZ wymazy są darmowe. Ja mimo, że mam pobitą książeczkę z zusu, to normalnie płaciłam. Chyba, że nie chodzi o taką książeczkę ubezpieczeniową..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widze ze piszecie o bolach ciagnacych ...gdzies czytalam ze na te bole ciagnace o takim wlasnie charakterze trzeba zwrocic uwage (chyba chodzi wlasnie cos zwiazanego z porodem no nie wiem) kurcze widze ze u Was cos sie robi u mnie cisza jak makiem zasial heh nic a nic nie wskazuje jakby cos sie mialo dziac heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane ja mam brzuszek normalny tylko to ciągnięcie w dół... 🤨
Kasia zazdroszczę Ci że dopiero teraz zaczyna boleć ciebie krzyż. Ja co prawda miewam bóle krzyża, ne za czesto ale miewam, no i przede wszystkim bóle nóg bardziej mi dokuczają. czasami wieczorem nie umiem znaeźć sobie miejsca bo lubiem spać na boczku, ale jak sie położe to niesamowicie uda mnie bolą jakbym nie wiadomo ile leżała. jak przewrócęsię na druga stronę to jest to samo no i pozostaje mi leżenie na plecach (czego nie lubiem) lub chodzenie. Co do wstawania w nocy to ja tak wstaję ze 3 razy średnio. A powiedzcie mi kochane czy budzicie sie w nocy z głodem? Ja tak chyba miałam ze 3 razy i jeszcze mały tak był głodny że musiałam coś zjeść bo inaczej nie zasnęłam 😞 Kurcze a od nocnego podjadania najwięcej się tyje... 🤨 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ 🙂

Sandros
Piękna 🙂 Śliczną będziecie mieli dziewuszkę, ojj będzie trzeba jej pilnować 🙂

Mnie czeka o 16 ostatnie USG i kolejna wizytka, już nie mogę się doczekać no ale już tylko kilka godzinek i zobaczę moją perełkę 🙂

Ok, uciekam się szykować i na szczecin 🙂
Miłego popołudnia SIERPNIÓWECZKI :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zaluje, ze tak pozno poszlam, bo sie ciagle lapka zaslaniala 😞 Najlepszy efekt okolo 20 tygodnia...ale ciesze, sie ze pamiatka bedzie z ryjaczkiem malym 🙂)

Ja chyba w 36 bede miec jeszcze jedno, bo to takie "na lewo" zalatwiane bylo 🙂) wiec w sumie sie nie dowiedzialam, ani ile wazy ani nic.. bo 30 minut walczylmy eby lapki wziela z buziola..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandroos sliczna corcia 🤪 jak laleczka 🙂 🙂
Powiem Wam kochane ze niedawno przezylam SZOK!!!wiec tak 🙂 jestem w sklepie w smyku(dodam ze sama) i szukalam ciuszkow na 56 bo jak ostatnio pralam to mam tylko 3 body z krotkim na taki rozmiar 🙂 no i tak sobie szukam a tu nagle czuje jak mi taki strumyczek po nogach leci jakas woda!!! 😲 😲 Boze myslalam ze wody mi odchodza!!tak spanikowalam ze ledwo do domu dolecialam...teraz juz nic nie leci. Moj sie tez przestraszyl ze powiedzial ze juz samej mnie nigdzie nie pusci..ale dalej nie wiem co to bylo...myslalam ze moze siku mi sie jakos popuscilo ale nie bo kolor byl bezbarwny i bez zapachu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandroos - fajna Twoja córcia 🙂 zazdroszczę, że tak twarzyczkę pokazała 🙂 mój to tylko jaja wystawił i nic więcej nie chciał pokazać:P

Goshe - to Ty już lepiej sama nie wychodź z domku. 9 m-c to nie są żarty, w każdej chwili może nas coś chwycić 🥴
Ja dziś też się przestraszyłam, bo na dworzu chwyciły mnie kłucia na dole brzucha i lewo co doszłam do domu, musiałam się położyć-inaczej nie chciało przejść..

Agniesia - ostatnio w nocy chodzę zwykle 4-5 razy siku. Nawet mogę Ci podać godzinki: ok. 00:00, 01:30, 03:30, 05:00, 6:30 🙂
a najgorsze jest to, że mimo że jak już wrócę do łózka, to znów mi się chce bo mały mi napiera na pęcherz.. łazienkę mam piętro niżej, więc nieźle się nalatam do łazienki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie roznie bywa z tym sikaniem w nocy zalezy to chyba od tego ile i jak pozno cos wypije 🙂 ale srednio to 3 razy ( polnoc, ok 2.00 i 4.00) a potem zasnac nie moge:/ bo maly sie zaczyna wiercic 🙂ja go chyba budze tym wstawaniem hehe
aha bylam u fryzjerka i w koncu jak czlowiek wygladam hehe
Kasia dobre i jajeczka hehe ma sie czym chlopaczek pochwalic:laugh: a z ta koncowka ciazy to naprawde trzeba uwazac 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh, ja wstaje w sumie poki co dwa razy 00 30 i okolo 3 00.. chyba ze pozno ide spac, to jedno siusiu mnie ominie 🙂 🙂

Tata sie zakochal w corci jak zdjecie zobaczyl... juz chcil skrasc wstreciuch do portfela... ale musze kopie zrobic bo zaginie mi dzidzia..

Kurcze niektore z Was juz na dniach urodza 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki ja tylko na moment, bo trochę źle się czuję, upały mi dokuczają, brzuszek też już troche opadł i mały ciągnie niemilosiernie w dół.
Nie było mnie kilka dni na brzuszku bo zupełnie nie mam nastroju. W niedzielę po ostrym zatruciu straciliśmy naszego kochanego psa Jazza, jamnika, ktory był z nami 13 lat. Przeżyłam to strasznie, serduszko przestało mu bić praktycznie na rękach mojego męża. Byłam w szoku. Do teraz ciężko mi o tym wszystkim mówić i pisać. W drodze do lecznicy, w aucie jeszcze robiłam mu masaż serca, ale niestety. To trwało kilka sekund. Jakieś pól godziny wcześniej jeszcze szczekał i był szcześliwy. Był już schorowany ale wciąż wesoły i nikt by się nie spodziewał że odejdzie od nas terazz. Mój mąż jeszcze zdążył wziąć go na rece...
Ktoś musiał wyrzucić coś z trutką na trawnik i on to polizał. Miał biegunkę z krwią i całe jelita wypełnione krwią. Ludzie potrafią na osiedlach specjalnie podtruwać innym psy (wyobrażacie sobie jak można być taki podłym człowiekiem?????)Lekarze już nie wiedzą co robić a psy trudno upilnować jak ktoś do kiełbasy coś włoży.
Powoli dochodzę do siebie ale nigdy nie zapomnę Jazza oczu. Czlowiek traktuje takie zwierzę jak członka rodziny bo ciągle mu towarzyszy. Najgorsze, że to sie stało tak nagle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Agniesia, to zapalenie u Twojego siostrzeńca to jak na moją wiedzę będzie chodziło o odmiedniczkowe zapalenie nerek, a nie odbytnicze. Będzie musial najprawdopodobniej dostać odpowiedni antybiotyk i leki przeciwzapalne. dobrze, że jest pod opieką lekarską bo nerki to sprawa pierszorzędna. Buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goshe napisał:
Sandroos powiedz mi to mogly byc te wody plodowe???znasz sie troche ..czytam o tym w necie ale jakos nic szczegolnego nie jest na ten temat napisane..


a Goshe jeśli ci mogę poradzić, jeśli się boisz wypływu wod plodowych to w aptece kupisz specjalne paski do monitorowania czy jest to mocz czy wody plodowe, opierające się na pH. jesli wyplywają wody plodowe zabarwiają się na odpowiedni kolor.
zapytaj w aptese. To chyba najodpowiedniejszy sposób, bo w te upały zapach może być mylący. Buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiaczek, to smutne co się stało z Twoim pieskiem 😞 rzeczywiście, zwierzak to jak członek rodziny.. Eh, nie rozumiem ludzi, którzy mają frajdę z tego, że podłożą coś trującego dla zwierząt, okaleczą itp.
U mnie w domu mieszka 5 kotów ( większość czasu spędzają na dworze, jednak okarmia się je, pielęgnuje..) Niestety kota nie upilnujesz, latają gdzie chcą. Co jakiś czas znika nam jeden z kotów.. wtedy wiemy, że wpadł w sidła zastawiane niedaleko naszego domu. Ktoś stawia wnyki i poluje na króliki, a biedne koty na to się łapią. Skutkiem jest to, że jeżeli kot będzie miał szczęście i siły, to po paru tygodniach dojdzie z powrotem o domu, jednak połamany, kulawy, wycieńczony.. Każdy z kotów u nas już to przeszedł, mimo leczenia u weterynarza często pozostają już kulawe..
Po prostu czasami brak słów na to wszystko i wiem że Tobie Asiu też jest z tym wszystkim ciężko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki, założyłam na forum nowy wątek odnośnie sprzedaży mojej sukni ślubnej 🙂
http://www.brzuszek.net/index.php?option=com_fireboard&Itemid=37&func=view&id=72262&catid=7

Może któraś z Waszych znajomych myślała nad używaną suknią? Wiem, że większość z dziewczyn woli nowe suknie i daje sobie sprawę, że może być mi ciężko ją sprzedać.. heh 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiaczek biedulka... 😞 Ludzie to po prostu maja tak nie pokolei w glowie, ze to przechodzi ludzkie pojecie..

Goshe Asiaczek ma racje... najlepiej isc do apteki, albo zglosic sie do gina..

Jezeli Ci sie nie saczy caly czas to na pewno nie byl to ply owodniowy, bo jest go dosc sporo... wiec nie sadze aby odplynal niepostrzezenie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...