Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jejku jak ja zazdroszcze tym z Was które juz niedlugo będa rodzić i maja jakieś oznaki tego:/ Ja ciagle czuje się swietnie,mimo że od czasu do czasu brzuch mi twardnieje ale nic poza tym 😞 chyba będe ostatnia w kolejce...
Cóż ale ktoś zawsze musi być pierwszy i ktoś ostatni 😁 Ciekawe która z nas pierwsza będzie z malenstwem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Elasia, nie bojaj, ostatnia nie będziesz 🙂Ja mam na 13.08 więc już mam po Tobie termin,Paula chyba też ma na 13.08 potem bodajże jest Asiaczek, Agniesia a Sandroos chyba zamyka szeregi sierpniówek.
Dorcia to ma cesarkę i niedługo poda nam termin.
A prawdopodobnie rozpakowywanie zacznie Asnet, bo ma już 38 tc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hheheh ale zabawne ja juz kurcze nie moge wkolko nie przesapne noce ciagnie jak cholera jeszcze do tego rozwolnienie i dzisiaj bole krzyzowe szczerze chce juz rodzic wszystkie u nas w rodzinie porodzily a ja jeszcze chodze a ciotki tylko chodza i mowia kiedy ta nasza Monisia wyjdzie z brzucha hehe 😁.

Ale jeszcze moze i Goshe mnie przegoni :P bo z tego co pisze to widze ze razem wyladujemy na porodowce heheh i z tego co wiem to chce rodzic w tym szpitalu co ja :P ale bym sie smiala :P

Ide do lozka moze zasne normalnie chodz w co watpie 🙂 buziaki Dobranoc babeczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SAndroos a ja żadnych rozstepów nie mam 🙂 Jakna razie- wkońcu nie chwalmy dznia przed zachodem słońca 🤨 chociaż nie powiem bo brzuzek bardzo mi wypieło:P A stosuję najzwyklejszą oliwkę na wilgotny brzusio i jest ok 😉
Elesia a przy tym twardnieniu brzuszka to masz jakies bóle? Bo wczoraj rozmawiałyśmy o tych fazach porodu i pytałam się jak rozpoznać skurcze to babka mówiła że zawsze twardnieje brzuszek przy tym. A ja też chciałbym mieć to za sobą a tu kurcze chyba przed ostatnia jestem 😞
Asnet ale fajnie by było gdybyś spotkała się z Goshe na jednej sali 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też się tego boje ze przenosze do września bo wolałabym nawet urodzić przed czasem... no ale zobaczymy jak tam Olusiowi bedzie sie śpieszyć bo narazie nie za bardzo chce sięspotkać twarza w twarz z rodzicami:P
Pauli siępytałam czy USG wykazało że malutka jest owinieta pępowiną to napisała że lekarz powiedział że nie może nic zagwarantować więc aby lepiej została na obserwacji w szpitalu 😞
jak o powiedziałam mojej bliźniaczce to powiedziała że właśnie dziś(znaczy wczoraj)słuchała w radiu ze jakaśbabka niedaleko nas nie czuła ruchów maluszka i zgłosiła się do lekarza. Lekarz powiedziałże wszystko jest ok i ysłał ją do domu. Na następny dzień mążprzywiuzł ja na pogotowie bo dalej nie czuła nic, no i urodziła martwą cureczkę-Lenkę 😞 do tego musieli usunąć jej macice i dostało się jakieś zakarzenie, a babka po godzinie zmarła 😞 teraz mąż procesuje się w sądzie z lekarzami 😞 Kurcze... żal mi tego mężczynay. Mój jak jemu to powiedziałam to powiedział że zabił by drania. mógłby siedzieć do końcazycia w więzieniu ale zabił by za takie coś... 😞
Aby Nicolce się nic nie stało i dobrze żePaula zgłosiła ię w porę do szpitala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet napisał:
hheheh ale zabawne ja juz kurcze nie moge wkolko nie przesapne noce ciagnie jak cholera jeszcze do tego rozwolnienie i dzisiaj bole krzyzowe szczerze chce juz rodzic

Asnet - czytałam, że jak jest często rozwolnienie, to organizm w naturalny sposób przygotowuje się do porodu, taka wiesz.. naturalna lewatywa 🙃 Czyli możliwe, że niedługo założymy wątek: Asnet - pierwsza sierpnióweczka urodziła 🙂

Agniesia - straszna historia z tą małą Lenką co napisałaś 😞
Ja nawet niedopuszczam do siebie myśli że u Pauli takie coś może być. Może ma bardzo spokojną córeczkę.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu

Weź proszę Ty mnie nie strasz... Ja od kilku dni mam luźnego stolca i myślałam że jest to spowodowane owocami które wcinam 🙂 a Ty mi tu piszesz że może to być już przygotowanie się do porodu. Jasna bladź to ja nie zdążę dojechac do szpitala :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorcia - tak mi w szpitalu powiedzieli 🙂 ale spokojnie, przy zaczynającym się porodzie ponoć też jest uczucie parcia na odbyt, więc jak wtedy złapie Cię rozwolnienie, to może znaczyć że organizm dodatkowo się tam oczyszcza 🙂
Ah.. coraz bliżej porodu.. 😲
Ostatnio zmieniły mi się ruchy Grzesia ( pewnie dlatego bo ma coraz mniej miejsca), stały się rzadsze, i częściej się "przeciąga" i napręża w brzuchu. Czasami śmiesznie jest bo wystawi coś, kolano albo piąstkę i czuć malutką kulkę pod brzuchem 🙂

Ja uciekam z forum, pewnie wieczorem tu zajrzę, lecę zrobić pranie bo mi się góra tego uzbierała.. papa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia mi tylko brzuch twardnieje-staje się twardy jak kamień i to sprawia ze ciężko mi usiedzieć ale chyba żadnych dodatkowych boli nie mam przy tym:/

Co do oczyszczania organizmu przed porodem to słyszałam ze praktycznie równa się on lewatywie wiec Dorcia jak jest u Ciebie? 🙂

I faktycznie dziewczyny jeśli tylko nie czujecie ruchów dzidziusia to polecałabym szpital-moja koleżanka 3 dni przed data porodu zgłosiła się do lekarza ze nie odczuwa ruchów ale było już za późno-niunia już nie oddychała 😞 straszna straszna tragedia 😞 a ciąża był wzorowa,żadnych problemów i nawet potem nie potrafili stwierdzić co było przyczyna,nie była okręcona pępowina żadnych wad serduszka czy innych narządów,do tej pory nie znają przyczyny co jest też straszne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochane moje 😘 :laugh:
Bylam u lekarza i kurcze martwie sie troszke bo zobaczyl moja wage(od 3 tyg stoi w miejscu 😞) i powiedzial ze mam niedowage w ciazy, ze za malo przybieram na wadze...przez to dzidzius nie jest za duzy bo zaczynam 37 tydzien a Oliwierus wazy ok 2600-2700 tylko 😞 mowil ze moze nie przekroczyc 3 kilo przy porodzie 😞 😞 kazal stosowac diete wysokobialkowa i za 2 tyg mam przyjsc znowu do kontroli...nie wiem dlaczego nic nie tyje ostatnio, przeciez jem tyle co zawsze 😞 ogolnie z maluszkiem wszystko okej, glowke ma nisko w macicy ale moja szyjka nie wierze ze znowu to pisze 😉 ale ma 3,8cm!!!skrocila sie tylko 2 milimetry;/ zadnego rozwarcia wiec porod przed 8 sierpnia mnie nie czeka(chociaz lekarz powiedzial ze dzidzius sam najlepiej wie kiedy ma wyjsc z brzuszka 🙂)
a co do tego strumyczka to nie byly wody polodowe tylko uplawy ale w poniedzialek mam isc na KTG wybadac te skurcze co mam
Oj kurcze martwie sie ta waga mojego skarbeczka... 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale fajnie Asnet rodzi hihi pierwsza sierpnioweczka 🙂ciekawe czy to falszywy alarm czy zaraz dostaniemy wiadomosc o swiezo upieczonej mamusi i jej corci 😁 😁
hehe my to raczej sie z Asnet nie spotkamy na porodowce 😉 bo mojemu Oliwierkowi to narazie dobrze w brzuszku i nie zamierza wychodzic 🙂
Co do rozwolnienia to ja tez mam od paru dni ale to raczej przez te upaly i przez tony owocow ktore pochlaniam 🙂
Kasia ja tez nie narzekam na ruchy maluszka heh teraz to tylko sie przeciaga i wystawia mi kolanka, stopki czy lokcie 🙂 🙂slodko to wyglada 🙂 ale to co pisalyscie o braku ruchow dzidziusi to tragedia...jak sa nie wyczuwalne to naprawde od razu leciec na pogotowie, nie ma na co czekac bo moze dojsc do niepotrzebnej tragedii.
Dobrze ze Paula szybciutko zareagowala i z jej Nikolcia wszystko dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gohe nie prezjmuj się niską wagą Maluszka. Wczoraj położna mówiłanam ze jezeli dzieciątko ma ponad 2500 to ciąża jest donoszona i wszystko jest w pożadku 😉 więc na pewno z Twoim Maluszkiem jet wszystko ok 🙂
A to możliweżeby upławy tak bardzo ciekły aby pomylić je z wodami płodowymi??? 🤔 to nawet tego nie wiedziałam... ale najważniejsze że Oliwierek dobrze sie rozwija i nic innego się nie liczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj ależ jestem ciekawa czy Asnet właśnie na porodówce jest! 🙂Koniecznie Agniesia daj znać jak coś będziesz więcej wiedziała!

Goshe nie martw się,mi znowu ciągle mówią ze moja dzidzia z kolei za duża jest wiec też nie tak dobrze bo poród możne być trudny 😮
Postaraj się więcej i może częściej jadać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
huhu 🙂 co ja czytam, Asnet na porodówce 🙂 niedługo pewnie będzie po wszystkim, ale fajnie! jak ja jej zazdroszczę, że wkrótce będzie tulić bobaska 🙂

Goshe, nie martw się wagą Oliwierka, takie dzieciaczki do 3 kilo najłatwiej się rodzi. A na pewno u Ciebie jest wszystko ok, bo w każdej książce jest napisane, że w sumie ciężarna powinna przytyć 10-15 kg,a Ty zdaje się pisałaś, że masz już 10 kg do przodu, więc nie wiem jaką tam niedowagę Ci lekarz widzi 🤨
A szyjkę to masz ładną 🙂 mocna i widać że silna! 🙂to śmiało możesz dalej brykać :P ( ja ja Ci zazdroszczę.. ☺️ )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiaku 🙂
Dużo wcinaj kalorycznych rzeczy a napewno waga pójdzie w górę, głowa do góry najważniesze jak pisze Agniesia że dzidzia przekroczyła już 2500g. Będzie dobrze zobaczysz 🙂

To super że już niebawem pierwsza sierpnióweczka może być już mamą 🤪
Asnettrzymamy mocno za Ciebie kciuki, oby wszystko poszło sprawnie i jak najmniej boleśnie 🙂

A Wy dziewuszki jak tam, macie już małego stresika??
Ja dopiero przed chwilą wstawiłam pranie z ciuszkami dla mojej kruszynki i może w sobote zacznę się pakować do szpitala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorcia - u mnie stres powoli jest przed tym, jak to będzie wyglądało gdy się będzie zaczynało.. :P Boje się swojej reakcji jak mi czop odejdzie lub wody. A jak już będę na porodówce, to się uspokoję, że w bezpiecznym miejscu jestem 🙂

Dziś odebrałam wyniki z posiewu z pochwy. Wynik ujemny, żadnych nieprawidłowości nie stwierdzono i jak powiedziała laborantka: może pani śmiało rodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu To super że wyniki ok, ja dopiero jutro dostanę skierownie na posiew. Ciekawe czy coś tam się dzieje, bo otatnio byłam na gynalgin'ie bo miałam jakieś małe "bakteryjki" i wydzielinę taką która non stop brudziła bieliznę.

Ja już tak nie mogę się doczekać spotkania z niuńką że najchętniej już jutro dałabym się ciąć... Pewnie troszkę inaczej bym myślała gdybym miała rodzić naturalnie, większy stres i ten moment wyczekiwania trzyma w napięciu... Jeszcze trochę i wszystkie będziemy pisać, co począć na czkawke itp. itd. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie sie rozkoszuje.. wstretna, niezdrowa mirinda 🙂)

Goshe rzeczywiscie szyjka konkret ja jak mnie badala w 31tc to mialam 3 cm...Doktor ci spr dopochwowa glowica dlugosc szyjki???
Nie martw sie kochana naprawde waga maluszka...Jedz tak jak powiedzial wysokobialkowo, bo jak wiadomo to budulcowe..
niekoieczie wysokokaloryczne, ale wysokobialkowe, zeby maluch jak najwiecej skorzystal, a nie Tobie w biodra poszlo...

Ja z tą moja waga tez caly czas stoje jestem ciekawa ile bedzie mala wazyc w tym 36tc jak pojde do lekarza...jeszcze w sumie 2 tyg niecierpliwosci...
W pon podejde skontrolowac sobie morf, cukier i mocz..

Alez mnie ciekawosc zzera, co u Asnet 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam w necie ciekawy artykuł odnośnie zaczynającego się porodu 🙂 http://zdrowie.onet.pl/1525286,3580,,,,por_d_jak_rozpozna_e_ju_si_rozpocz_,ekspert_polozna.html
jako że coraz częściej o tym myślę, to coraz więcej takich artykułów sobie wyszukuję :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze martwie sie tym moim Szkrabem taki chudziutki i drobniutki 🤨 🤨 ehh moje zadanie na te 2 tyg to przytycie 1,5 kg heh wtedy i maluch sie zaokragli 🙂
Szyjka konkret heh prosze Cie Sandroos ja sie zalamalam jak mi powiedzial bo to oznacza ze nie mam co liczyc na porod przed czasem...ale moze to i dobrze moze Oliwierek przytyje do tego czasu troszke 🙂
No ciekawe jak tam Asnet 😁 ja tez jej zazdroszcze 🙂 byc moze ju tuli swoje malenstwo 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...