Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sandroos przyczepiam się do Kasi 😉 jak możesz to poszukaj tam jakiejś kafejki i odwiedźnas chociaż na chwilę:P Mnie to forum tak wciągnęło, że bojem się co bedzie jak pójdę rodzić... Kurcze pare dni bez Was- jak ja to wytrzymam? 🤨
Goshe co do tego mieszkanka to też mi się tak wydaje. No ale co takie malutkie dziecko może zepsuć???
A do tych bóli i ciągnięcia w dół to na szkolerodzienia położna mówiła że są to skurcze przepowiadające i występują tak tydzień- 2 tygodnie przed porodem. Chociaż z tego co piszecie Kochane to niektóre z Was mają je troszkę dłużej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiaku
"Co nas nie zabije to nas wzmocni"
Rzeczywiście lepiej że teraz dowiedzieliście się o tym wymówieni, jeżelibyście mieli się dowiedzieć o tym jakbyście zrobili choć malutki remoncik; wtedy to by było nie miło. Wierzę w to że uda Wam się znaleść z partnerem lepsze, tańsze i większe lokum. Główka do góry. Będę trzymać kciuki 🙂

Co do tej daty to sama sobie ją wymyśliłam, zobaczymy czy Pani ordynator zgodzi się na nią 🙂

Kasiu
Współczuję tych duszności i słabości co do słonka. Ja jak nigdy czuję się rewelacyjnie. Rok temu o tej porze roku umierałam z powodu gorąca (rozwalona gospodarka hormonalna z powodu tarczycy). Dziś nawet nie zdążyłam wejść do wanny bo mój mi oznajmił że właśnie ją wyrzucamy i jedziemy do castoramy wybrać kabinę. Byłam w szoku, oznajmił że skoro zawsze marzyłam o kabinie to pora zfinalizować moje marzenie, tym bardziej że po wyjściu ze szpitala jedynie szybki prysznic wchodzi w grę po cc. Nawet dziewczyny nie wiecie jaką zrobił mi niespodziankę. Teraz właśnie składa ją z moim braciszkiem 🙂
Oby wszystko szło takpięknie jak do tej pory 🙂 Wam również życzę aby wszytsko szło po Waszej myśli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jakby ktoras urodzila, dajcie znac.. 🙂 albo jkaby jakies wazne rzeczy sie dzialy 🙂)

Numer moj macie 🙂 Co do kafejki, to oczywiscie, ze poszkam...
Wiem Goshe co to jest, bo Ty chyba rowniez masz orange 🙂 Bedziemy uwazac na siebie... 🙂
mam nadzieje, ze zadne rewelacje nam sie tam nie przytrafia 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandroos - będziemy trzymały kciuki, choć jestem pewna,że ta obrona, to już tylko formalność 🙂
Dorcia - no to Twój mężczyzna zrobił Ci super niespodziankę 🙂 Ja zdecydowanie wolę prysznic od wanny i mimo, że w łazience mam tylko wannę, używam ją jako prysznica.. a marzy mi się taka kabina z hydromasażem.. 😎 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja standardowo, jak co wieczór wyszukuję fajnych artykułów. dzisiaj znalazłam ten: http://www.badz.pl/noworodek/udana_kapiel_noworodka.html
ja swojemu mężowi już zapowiedziałam, że on będzie trzymał Grzesia, a ja będę go myć :P Ja bałabym się, że go upuszczę, że się wyślizgnie , a on jak silna ręką przytrzyma, to będę pewniejsza że mu z rąk nie wyleci :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WIDZĘ DZIEWCZYNY,ŻE WY TEŻ ZE SOBĄ ZWIĄZANE JESTEŚCIE,U NAS NA CZERWCÓWECZKACH TEŻ TAK BYŁO I JEST NASZCZĘŚCIE SIĘ POWYMIENIAŁYŚMY NR TELEFONÓW I JAK LEŻAŁAM W SZPITALU DZIEWCZYNY DO MNIE PISAŁY,A BYŁO TO TAKIE MIŁE,ŻE SZOK NIEMYŚLAŁAM,ŻE POZNAŁAM TAKIE SUPER DZIEWCZYNY 🙂ŻYCZĘ WAM,ŻEBY U WAS BYŁO TAK SAMO 🙂 I SZYBCIUTKIEGO PORODU I POWROTU DO FORMY!!!WAM ŻYCZĘ!!!A JUŻ LADA CHWILĘ BĘDZIECIE TULIŁY SWOJE DZIECIACZKI,JEJKU DOPIERO CO U NAS PO KOLIEI SIĘ ROZPAKOWYWAŁŚMY,A TU JUŻ NASZ DZIECI MAJĄ PO KILKA TYGODNI 🤪 JAK TEN CZAS LECI!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorcia no to faktycznie niezła niespodzianka 😉A ja jetem leniuszkiem i wolę poleżyć w wannie chociać nie powiem bo czasami szybki prysznic bardzo sie przydaje 🙂
Sandroos no pewnie że o Tobie nie zapomnimy jakby co 😉 chociaż mam cichą nadzieję, że reszta siępowstrzyma z rozpakowaniem bo sie okaże że tylko te które miały terminy na koniec bedą siernióweczkami czyli Ty i ja:P A na długo jedziesz??? No i oczywiście bedziemy trzymac kciuki oraz życzymy powodzenia 🙂
Goshe daj znać jak tam z mieszkankiem. szkukacie już coś nowego???

A mi wczoraj bardzo brzusio twardzniał i do tego miałam leciutkie bóle. Za to dzisiaj rano tak mnie ból na ole złapał, że nie umiałam sie zgjąć...od razu sprawdziłam jak brzusio no i był twardy... 🥴 A wczoraj jak byłam u kuzynki to akurat widziałam swoje odbicie w drzwiach balkonowych to zaóważyłam że bardzo brzusi mi opadł na dól... Oby Aluś wytrzymał do 9 miesiąca a później niech robi jak mu się podoba 😉 Chociaż ostatnio bardzo dużo osób mi mówi że chyba urodzęprzed czasem ehs... zobaczymy jak to bedzie... 😉
A ciekawe co z naszym Asiaczkiem bo ostatnio bardzo żadko nas odwiedza?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A propos wiezi brzuszkowych miedzy nami hihi xsloxymy watek albo bedziemy na tym pisac mam nadzieje ze kontakt sie nie urwie :*
Ja to Wam tych skurczow przepowiadajacych zazdroszcze bo u mnie skurczde najwieksze to w pachwinach haha:laugh:
Upaly okropne po 33 nawet 35 stopni w domciu siedze a i tak zdycham heh i non stop spie 🤔 i tylko z tymi ruchami musze ciagle uwazac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agniesiu kochana, jestem, jestem, widzę, że trzymasz rękę na pulsie... i BARDZO DOBRZE! Miło mi, że pamiętasz o mnie 😘 😘
Wczoraj byliśmy u znajomych na 31 urodzinach koleżanki i trochę posiedzielismy w ogrodzie, choc ten zaduch był okropny. wieczorem zerwał sie wiatr i polało, a dziś leje od rana. Trochę mozna pooddychać świeżym powietrzem w końcu!!!
Też mam te ciągnięcia, bole pachwin itp, itd... ale już wogóle stwierdziłam co ma być to będzie, Mały zadecyduje kiedy chce już wyjść 🙂
Mała naszej Asnet jest PIĘKNA i zazdroszczę jej bardzo, choć pewnie stres jeszcze miala mały jak włożyli Moniczkę do inkubatora... Wyobrażam sobie, ze to dziwne uczucie jak nie możesz w każdej chwili zobaczyć dziecka.

Dorcia 🙂 Czyli nie będziemy razem rodziły ... 🙂 Przegonisz mnie 🙂 Trzymam kciuki za termin! Bardzo! Ja to bym najchętniej chciała urodzić 2 sierpnia, bo moja mama ma wtedy urodziny i miałaby piękny prezent, tym bardziej, że ja się urodziłam w jej imieniny, a wnuczek mógłby w urodziny 🙂 Ale by było...
No i nie szalejcie Za bardzo z "opijaniem" 😉 tej nowej kabiny!!!:laugh: Super!

Goshe, wiesz co ja myslę o takich ludziach... może nie będę tego pisała. Już mu takie małe dziecko zniszczy ściany, obgryzie drzwi, zrobi balangę i "zarzyga okna" 😠 Przecież to żaden ciężar dla niego. Ale cóż... tak sobie myslę, że przynajmniej już wiecie, a gdybyście tam już do końca urządzili super gniazdko i nie daj boże jeszcze więcej pieniędzy zainwestowali to wtedy byłoby gorzej. A tak to nowy właściciel będzie wiedział, że macie maleństwo i żadna taka niespodzianka Was nie dotknie. głowa do góry! może to początek czegoś lepszego dla Was!

Sandroos, podziwiam Cie! 🙂 Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, że wybierasz się pod namiot, oj ja to bym już nie mogła! A obroną się nie martw, będzie wszystko OK. Jesteś zuch dziewczyna, więc na pewno nie dasz się zagiąć!

Paula uważaj na siebie, przyznam Ci się, że po Twoim poście, zaczęłam bardziej zwracać uwagę na ruchy Kacpra, jak się nie rusza za długo to zaraz wcinam cukierka, i czekam aż się poruszy... Tak jakoś jestem wtedy pewniejsza, że wszystko OK. Dobrze wiedzieć, na co teraz na końcu zwrócić większą uwagę! 🙂

😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandroos dokladnie obrona to formalnosc takze zdasz ja na 5 zobaczysz 🙂bedziemy pamietac o Tobie nie martw sie 😁 i bedziesz informowana jak ktoras urodzi hehe ale Ty takze daj znac jakby cos sie dzialo(a internet z Orange heh - i nigdy wiecej takich wynalazkow 🙂)
Dorcia super niespodzianka 😁 Twoj maz to umie Cie zaskoczyc 😁 ja tam tez wole prysznic moze dlatego ze w domu rodzinnym od zawsze byla wanna hehe
Aga ja Ci mowie idz na to KTG bo to nie sa zarty 🙂jeszcze urodzisz przedwczesnie i co?? my caly czas szukamy nowego domku 🙂 teraz to juz nie przez agencje bo nas nie stac teraz na to i jest troszke ciezej bo takich ogloszen od ludzi prywatnych jest niewiele ale na 2 mieszkanka juz jestesmy umowieni w tygodniu heh moze da rade cos wynajac przed porodem 🙂
Paula Ty mi czytasz w myslach albo ja Tobie bo wlasnie dzisiaj rano myslalam wlasnie o zalozeniu watku o sierpniowych mamusiach jak wszystkie urodzimy 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i dobrze ze wyzywa heh smiechem zartem ale to jest chore w polskiej mentalnosci... wrrr... trzeba szukac Goshe kochana :* mam nadzieje ze sie Wam uda
Asiaczek kochana ja po tym szpitalu jestem tak oprzeczulona ze bardzo dobrze ze zwracasz na to uwage ja czasem olalam ale teraz wiem ze to cholernie wazne caluje Was :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂)

Ale mnie tu długo nie było...i muszę powiedzieć, że bardzo mi Was brakowało 🙂Byłam z mężem u teściowej, bo robiliśmy tam remont pokoiku ( kiedyś mojego M) żeby było czysto jak będziemy przyjeżdżać z naszą niuńką 🙂 Remont trwał aż 5 dni...robiliśmy od 10 rano, a kończyliśmy ok 23 😞 Czasami miałam lekkie wyrzuty sumienia, jak później bolał mnie brzuszek w nocy, ale chyba jest wszystko9 oki 🙂 Mała kopie jak szalona 🙂

ASNET
- GRATULUJĘ córeczki 🙂) Tylko przeraził mnie ten bolesny poród ☺️

Gosiu muszę Ci powiedzieć, że ten facet to niezły szmac....rz. Mam nadzieje, że szybko znajdziecie jakieś mieszkanko. Obyście zdążyli przed porodem.

Paula na pewno z Twoją córeczką będzie dobrze 🙂 Musisz tylko obserwować jej ruchy. Muszę Ci powiedzieć, że jak przeczytałam Twój post to się przeraziłam...nie zdawałam sobie chyba sprawy, że w końcówce ciąży mogłoby się wydarzyć coś tak strasznego jak strata maleństwa.

Agniesia...co u Twojego siostrzeńca? Mam nadzieje, że już niedługo będzie w domku. Biedny Maluszek tyle musi się nacierpieć.

Dorcia ale Ci zazdroszczę, że będziesz wiedziała kiedy masz dokładny termin cc...to jest na pewno duże odciążenie psychiczne 🙂Może będziesz drugą z kolei sierpnióweczką, która urodzi 🙂

Asiu - bardzo mi przykro z powodu Twojego pupilka 😞 Mam nadzieje, że już się otrząsnęłaś po jego stracie. Zaraz muszę wejść na ten wątek o piwku i poczytać jak sprowadziłaś dziewczyny do pionu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej sierpnióweczki.
Wrzesień zaczął się rozpakowywać 🤪
Troszke szybko , ale dla zdrowia Naszej kolezanki Marty i jej córeczki 17 lipca zrobili jej cc.
Narazie wiemy tylko, ze mała jest w stanie cięzkim 😞
Śliczniutka, czarniutka panienka walczy o zdrówko.

Kochane zycze Wam porodów w terminie i jak najmniej bólu.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kar_ola napisał:
Hej sierpnióweczki.
Wrzesień zaczął się rozpakowywać 🤪
Troszke szybko , ale dla zdrowia Naszej kolezanki Marty i jej córeczki 17 lipca zrobili jej cc.
Narazie wiemy tylko, ze mała jest w stanie cięzkim 😞
Śliczniutka, czarniutka panienka walczy o zdrówko.

Kochane zycze Wam porodów w terminie i jak najmniej bólu.
Pozdrawiam.


Karola my rowniez bedziemy trzymac kciuki za malutka corcie Waszej kolezanki...mam nadzieje ze szybciutko nabierze sil i bedzie zdrowiutka..ale Wy to znaczy reszta wrzesniowek poczekajcie jeszcze z rozpakowywaniem 🙂
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tu widzę, że wszystkie z nas chcą się na początku sierpnia rozpakować.. heh 🙂, też bym chciała, ale u mnie póki żadnych oznak nie ma, jedynie sam maluch się pręży w brzuchu, a żadnych bóli póki co nie mam..

3mam kciuki za zdrówko za wrześnióweczkę Martę i jej bobaska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już sama nie wiem czy bym chciała na początku sierpnia...może i dla nas lepiej, ale chyba dla Maluszków będzie jeszcze lepiej jak posiedzą w brzuszku do tego 40 tyg.
Z tego co przeczytałam to Monisia Asnet urodziła się w 37 i teraz musi troszkę poleżeć w inkubatorze.

Ja od jakiegoś czasu odczuwam duży nacisk na kroczę 😞 Bardzo mnie boli np. przy podcieraniu...mam nadzieje, że to tylko organizm się szykuje do porodu 🙂

Gosiu a co do Twojej przygody z tym wyciekiem to miałam ostatnio podobnie tyle, że w domku. Siedziałam sobie na rozebranej kołdrze - wstaję a na niej mokra plama...ale się z moim mężem przeraziliśmy...szybko kazał mi założyć wkładkę żeby zobaczyć co to jest. Ale już tak nie leciało...podejrzewam, że to też tylko jakieś upławy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny miejmy Nadzieje, ze zadna wrzesniowa dzidzia juz tak sie nie pospieszy.
Co do oznak zblizajacego sie porodu- to kazda kobieta inaczej przechodzi.
Ja przy pierwszej ciazy dokładnie w dniu terminu z OM miałam naraz wszystko:odszedł czop, odpłyneły wody i juz byly skurcze co 5 minut.
Teraz mam planowana cc z powodu miesniaka i cukrzycy ciazowej, wiec mam nadzieje, ze nic szybciej sie nie zacznie.
Jeszcze raz pozdrawiam Was wszystkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola trzymamy kcuki za wrześnióweczkę i jej córeczkę. Niech wracają szybko do zdrówka i do nas 😉
Gosiu oststnio na szkole rodzenia miałam na tematt skurczy przepowiadających ięcwiem że to normalne i się wcale tym nie przejmuję, tym bardziej że Aluś cały czas intensywnie kopie, a codziennie rano spełnia swoje zadanie i po przebudzeniu skopie tatusia w plecki 😉
Asiaczek no wkońcu się odezwałaś 😉 Już myślałam że o nas zapomniałaś... ☺️ :P
Paula ja też teraz bardzo intensywnie zwracam uwagę na ruchy Maleństwa a jak się długo nie rusza to zaraz zaczynam go budzić a mąż tylko wkółko powtarza "zostaw mojego synka niech sobie śpi" 🙂 Ehs... lepiej być teraz przewrażliwoinym...
Martuś może Sebuś jutro wyjdzie ze szpitala. Wyniki miał bardzo dobre w tygodniu ale nie chcieli go wypuścic bo miał gorączkę przez ząbki, ale teraz jest wszystko ok 😉Fajnie że zrobiliście oddzielny pokoik dla małej u dziadków 😉
Kasiu i na Grzesia przyjdzie czas 😉 A lepiej niech posiedzi troszkę dłużej to będzie pewniejsze że jest wszystko ok 😉
Kurcze znowu sięrozpisałam... ☺️ 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Normalnie goraca atmosfera sie robi tu u nas... 🙂)
Wyrzucilam meza, zeby od sasiadow komputer na chilwe pozyczyl 🙂 zeby tu poczytac sobie i sie nie irytowac ( tez maja orange ale jeszcze im dziala.. 🙂

Koorcze wiekszosc sie obronbila, wziela latwe tematy i pasuje, a ja jak zawsze musialam kogos posluchac i wziac cos ambitniejszego i teraz sie stresuje... 🙂
bo nieciekawa komisje mamy 😞 W komisji siedzi u nas brat P:awla Wilczaka , tego z Kasi i Tomka, wiec jak na niego patrze to widze dokladnie jego i nie moge powstrzymac sie ze smiechu.. a taki z niego wstreciuch, ze sie przypiernicza na obronach 😞
Ale wydaje mi sie, ze raczej nikogo nie ulewaja na nich, i bedzie to tylko czysta formalnosc... nawet na 3, byle miec to za soba 🙂

Agniesia
wyjezdzamy z mezem i dzidzia w srode, a wracamy w niedziele wieczorkiem.. od srody niby ma byc ladnie, byle burz nie bylo, bo sie bede stresowac i dotarlo do mnie wczoraj, ze ja siusiu musze wstawac w nocu 🤪 maz bedzie budzony i bedzie musial ze mna lazegowac do kibelka 🙂

Trzymam mocno kciuki za wrzesniowego maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie kochane na kazda z nas przyjdzie odpowiedni czas hehe 😁 ja tam tez chce do 40tc dotrwac 🙂
Aga musze Cie zacytowac
...a jak się długo nie rusza to zaraz zaczynam go budzić a mąż tylko wkółko powtarza "zostaw mojego synka niech sobie śpi"
hehe moj identycznie mowi jak Oliwierek nie rusza sie przez jakis czas(bo ja juz tez przewrazliwiona jestem 🙂)
Matrus to u mnie tez uplawy byly 🙂 ale szok niezly co?? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ci panowie, to nas dopiero nie rozumieja..
Ja z kolei Mala klepie po tyleczku jak mi sie za dlugo nie rusza... to maz twierdzi ze" jeszcez sie nie urodzila, a juz stosuje wobec niej przemoc,a ona biedna obdukcji nie moze zrobic i jak nie przestane to mnie huknie" 🤪

Prosze jeszcze sie nie urodzila, a juz coreczka tatusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie wrocilam z zakupow i musze powiedziec ze dopiero teraz mam wszystko(tak mi sie wydaje ale to wyjdzie w praniu czy cos jeszcze potrzeba 😁) co potrzebne dla maluszka i dla mnie do szpitala ☺️ troche wstyd ze tak pozno 🙂 ☺️ (te resztki co mi zostaly do kupienia w koncu zalatwilam heh) i nawet taki lezaczek do wanienki gąbkowy malemu wzięłam nadobowiazkowo hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...