Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kochane, podpatrzyłam bodajże u listopadóweczek link do filmu: http://peb.pl/filmy-dokumentalne/264523-rapidshare-discovery-doskonalosc-ciala-tvrip-lektor.html
polecam odcinek 2 🙂 ja pod koniec ryczałam jak bóbr 😞 ale to chyba z emocji :P
trzeba trochę ze ściągnięciem powalczyć:
1. kopiujemy poszczególny link do przeglądarki
2. jak nam wyskoczy okienko, to klikamy na "free user"
3. potem czekamy aż minie odliczany czas
4. można ściągać 🙂 i tak analogicznie 4 razy, tyle, że trzeba zachować przerwę 15 minut po każdym ściągnięciu, bo to darmowa wersja programu i producent wydziwia :P

no, to miłego oglądania :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Widze ze w kazdym szpitalu jest inaczej wiecspytam sie jutro na szkole rodzenia 😉
Goshe super że tak szybciutko znaleźliście nowe mieszkanko 😁
Kasiu to jest ten czop czy jakoś tam... 🤔 ostatnio miałam o tym na szkole rodzenia i jeżeli wody nie odeszły i nie ma bardzo intensywnego krwawienia to nie ma sie czym niepokoić...
A jednak Gdzrsiu zaczyna pchać się na świat 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>paula8966 napisał:
ja ty widze ze prawie u kazdej sa jakies a to skurcze a to czop sluzowy a u mnie ani widu ani slychu heh ...
po wypadnieciu czopa slyszalam ze nawet do 2 czy 4tygodni moze byc porod....

Kochana z tego co miałam na szkole rodzenia to tak do 2 tygodni, tak jak z tymi skurczami 😉 A nie przejmuj się że u Ciebie nie ma żadnych objawów bo nagle odejdą Ci wody i jeszcze przegonisz nas wszystkie 😉 Najważniejsze teraz jest aby Nicolka kopała jak należy 😉 A pomagają coś te tabletki które dostałaś??? Faktycznie częściej malutka kopie???
A ja może dzisiaj pojadę kupywać łóżeczko, ale wszystko zależy od tego czy dziadek bedze bardzo zmęczony po pracy 😉 chociaż jak babci powiedziałam o tych bólach to widzę, że najchetniej juz by kupiła:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ah Ci dziadkowie...tabletki kochanie biore ... w nocy po raz pierwszy poczulam jak sie kotluje mala ale tak mocniej jak nie ona...a na codzien nie wiem czy daja te tabletki ale przynajmniej jest poki co te 10 ruchow raz ok 14 raz ok17 ale jest... od 9 do teraz do 13 jest juz z 5 ruchow....
a moze babcia ma racje z tym lozeczkiem Alus hce sie na swiat wybierac do mamusi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ehs... zobaczymy czy pojedziemy kupywać, zależy od tego jak dziadek bardzo bedzie zmęcony po pracy i czy beda pieniazki bo jak wiadomo to nie mały wydatek 😉 Mowili że kupia po 15 bo wtedy dziadek miał wypłate ale wiadomo Sebuś był w szpitalu więc nikt nie miał do tego głowy...
A co do tabletek to najwazniejsze że pomagają- bo wkońcu o to chodziło 😉A jak Nicolka się tak w nocy intensywnie ruszała to jeszcze lepiej 😉 Mój jak póki co to daje mi spokojnie przespać nocki, tylko czasami muszę w drodze powrotnej z wc zachaczyć o kuchnie jak wcześnie zjem kolację bo malutki nie daje mi spokoju 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No no Kasia czop Ci odchodzi juz czyli malutki Grzesiu juz chce przytulic sie do mamusi 😁 😁 wiem ze jak odpadnie czop to mozna rodzic za pare dni ale i mozna za 2 tygodnie 🙂 takze zobaczymy co sie bedzie dzialo 🙂
kurcze szkoda ze filmiku nie moge obejrzec przez ten cholerny transfer :/;/;/
Paula no wlasnie pomagaja NIkolce te tabletki??kopie bardziej??
Agniesia to udanego zakupu lozeczka 😁 😁 😁 i jak kupisz i zlozysz to obowiazkowo zrob zdjecie i pochwal sie nam 😁 😁
Hehe nie wierze bylam wlasnie w wc i tez mi ten czop zaczal odchodzic(bo to chyba czop taka gesta wydzielina?!?)tylko ze moj jest bialy bez zabarwienia krwia 🙂 musze pogadac z moim Synem zeby dal mamusi jeszcze 2 tygodnie czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
goshe napisał:
Hehe nie wierze bylam wlasnie w wc i tez mi ten czop zaczal odchodzic(bo to chyba czop taka gesta wydzielina?!?)tylko ze moj jest bialy bez zabarwienia krwia 🙂 musze pogadac z moim Synem zeby dal mamusi jeszcze 2 tygodnie czasu 🙂

Kochana z tego co miałam na szkole rodzenia to ten czop może być gesty ale zawsze ma zabarwienie lekko czerwone lub różowe. Moga sie nawet pojawic ze 2 kreseczki tego koloru i to wtedy na pewno jest ten czop. Ja zupełnie o nim zapomnialam i musze zaczać zwracać uwage na to czy mi czasaem sie nie pojawia 😉
Co do łóżeczka to na pewno złoże i wstawię jak już bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj to super Paula ze malutka daje sporo o sobie znac 😁 to najwazniejsze 🙂
Aga mi moj malluch tez do tej pory dawal spac w nocy ale od paru dni to nie moge kurcze tak mi sie wierci i kopie jak sie przekrece ze nie idzie rady zasnac ehh i spie przez to tylko po pare godzin ale zmeczenia w dzien nie czuje a co do podjadania w nocy to ja codziennie od jakiegos czasu jak Michal wstaje o 4.00 to ide do kuchni i robie sobie platki z mlekiem hehe bo taki glod czuje ze szok!! 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesia6891 napisał:
goshe napisał:
Kochana z tego co miałam na szkole rodzenia to ten czop może być gesty ale zawsze ma zabarwienie lekko czerwone lub różowe. Moga sie nawet pojawic ze 2 kreseczki tego koloru i to wtedy na pewno jest ten czop. Ja zupełnie o nim zapomnialam i musze zaczać zwracać uwage na to czy mi czasaem sie nie pojawia 😉
Co do łóżeczka to na pewno złoże i wstawię jak już bedzie 😉


jak to dobrze Agusia ze chodzisz do tej szkoly rodzenia przynajmniej jestes bardziej doswiadczona przez to 😁 😁 powiem Ci ze troszke mi ulzylo ze to nie ten czop bo ja naprawde nie moge narazie rodzic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zas slyszalam ale Agniesia wie pewnie lepiej dzieki szkole ze jesli nie jest podbarwione krwia to tezx moze byc czop ale wtedy dluzej do poodu gdzies czytalam...

Agniesia mala sie ruszala bo mamusia pisala z jej tesciowa hehe :P patrzcie patzrcie na te czopki kto wie juz niedlugo 🙂 dzis juz 21 lipiec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
swoją drogą dobry był wybór tej szkoły rodzenia 😉 a może lepiej lekarza sie spytać na wizycie???
Co do porodu to pamietam jak niedawno sie poznawałyśmy a tu już mamy Monisie na świecie 🤪 kurcze piszę jak stara babka jakaś 😉:P
Paula mamy jeden kopniaczek więcej na dzisiaj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesia6891 napisał:
swoją drogą dobry był wybór tej szkoły rodzenia 😉 a może lepiej lekarza sie spytać na wizycie???
Co do porodu to pamietam jak niedawno sie poznawałyśmy a tu już mamy Monisie na świecie 🤪 kurcze piszę jak stara babka jakaś 😉:P
Paula mamy jeden kopniaczek więcej na dzisiaj 😉


Bedziesz nasza doradczynia 🙂 10 ruchow niestety liczyc mam od 9 do 21 hehe ale swiadomosc ze sie ruszala jest taka uspokajajaca...
teraz nie rusza sie ale ona to chyba na zlosc mi robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I tylko czekać aż bedziemy sie wszystkie rozpakowywać, a później pisać o przeżyciać że maleństwo umie czymaćgłówkęprosto, że uczy się chodzić, że ma pierwszy zabek...
Paula przeczytałam Twoją odpowiedz do "zachcianek" i przez Cieie teraz chodzi za mna piwko z sokiem schłodzone... a Aluś od tego momentu niesamowicie kopie- chyba też mu narobiła teścowa ochoty:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Myszki!

No widzę, ze już na powaznie każda się obserwuje. Mój Kacper rano to był tak spokojny, nie ruszał się całe rano, tak, ze poleciałam wcinać najpierw krówki a jak to nic nie dało to kanapki z twarożkiem żeby chociaż po tym słodkim czkawką dał znać, że wszystko OK. Grzesiek mówi, żebym nie była przwrazliwiona, ale ja tak się przyzwyczaiłam że wieczorem i wczesnym rankiem buszuje, że już sie wystraszyłam, że coś nie tak z Kacprem.

Co do zachcianek, to mam ostatnio ochotę na nabiał i wspomniane przeze mnie krówki. No i w ten upał napiłabym sie takiego zmrożonego piwka z sokiem malinowym.... to jakaś obsesja będzie po porodzie 😉

Agniesia mnie mdliło kilka dni temu tak, że też myslałam, że będę latała do wc, ale jakoś przeszło. Czytałam, że to normalne pod koniec ciąży.

A Paula narobiłaś mi ochoty na te parówki w panierce. Powiedz mi, czy ty je panierujesz tak jak kotlety w bułce tartej? Bo słyszałam, że tak niektórzy robią. I z czym podajesz? Zdradź mi bo może też spróbuję 🙂

No i Goshe GRATULACJE! Jesteście szybcy jak błyskawica z szukaniem mieszkania! Super, mówiłam Ci że to początek czegoś nowego lepszego! W końcu to 35m2. Większe i może Wam też ta zmiana lepiej zrobi!!!

😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh ja to raz mialam zgage przez cala ciaze 🙂 a mdlosci tez mam ostatnio ale jakos tak nawet nie myslalam o tym przez te nerwy z mieszkaniem zreszta te mdlosci to pewnie przez nerwy 🙂
Dziewuszki ogladacie TV? w TVN24 od paru godzin leci relacja z Warszawy..tam to prawie wojna: kupcy nie chca opuscic hali targowej(swoich miejsc pracy), policja i ochroniarze gazem ich traktuja i wogole masakra naprawde az ze strachem sie to oglada takie sceny ze szok!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Kochane tez jestem zadowolona ze z tym mieszkankiem tak szybko wyszlo 😁 😁 😁 Asia mi tez sie tak wydaje ze teraz to bedzie naprawde poczatek czegos nowego: nowe gniazdko, dzidzius i prawdopodobnie moj Michal dostanie awans 🤪 w pracy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno dziewczyny,

jakich pieluszek będziecie używały?
Bo zrobiłam ostatnio takie śledztwo w necie czego ludzie używają, bo Pampersy to taki potrafią być drogie, że jeśli jest coś porównywalnego to chętnie spróbuję.

To co udało mi się znaleźć, to to, że generalnie ludzie Pampersy chwalą, ale potrafi być część dzieciaczków uczulona na ten żel, który akurat w Pampersach jest. Ja kupiłam jakiś czas temu w Realu Huggies'y pakowane po 90 szt. rozmiar 2 i zapłaciłam 38,99zł ale już znów są za 45-47zł. Mamy, które ich używały nie narzekają, sa trochę tańsze od Pampersów, ale każą uważać, żeby kupować te z kubusiem puchatkiem na opakowaniu bo są bardziej miękkie od jakiejś wersji flex.
Co ciekawe, dość mocno chwalone są 2 rodzaje pieluszek: fioletowe z TESCO i pieluchy niemieckie z ROSSMANNA babydream. Podobno bardzo się sprawdzają, szczególnie w kolejnych miesiacach i są bardziej opłacalne cenowo.
Niektórzy wypróbowali też pieluchy Dada z biedronki, ale tutaj już jest więcej opinii negatywnych więc odpada, nie warto żeby dziecko miało odparzoną pupcię.
Dość rzeczowe opinie pisały też dzieczyny o pieluszkach Cien z Lidla, są podobno niemieckie i z dobrymi zapięciami, oraz mają jakąś falbankę, tak że dziecku nie zdarza się, że coś wypłynie na zewnątrz.
Nojgorsze opinie były na temat pieluch BELLA HAPPY. Podobno zła chłonność, twarde i rozmiary mają raz większe niż pisze na opakowaniu.

Spędziłam wczoraj cały wieczór szukając opinii na temat tych pieluszek. Może Wy też coś słyszałyście, bo tak jak mówię, mozna lecieć cały czas na Pampersach ale jeśli dziecko może mieć ten sam komfort w niższej cenie to też trzeba spróbować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i po zakupach 🤪 łóżeczko i wszystko mamy tylko czekamy na tatusia az wróci z pracy i złoży 😉 Przeraziłam się tą ceną jak podała babka w sklepie prawie 500zł (łóżeczko, materacyk, kołderka, poszewka bez baldachimu) dobrze, że siostra dostała 2 prześcieradła z czego tylko jedno uzywa więc dała mi drugie za darmo 😉 No i wybrałam pościel z motywem takim jaki mam na rożku tylko inny kolor- jakoś tak w domu się zorientowałam:P
Co do pieluszek- mam pampersy, ale zastanawiam się nad tymbardzo. Siostra używa Huggisy i jest bardzo zadowolona (ostatnio w biedronce widziałam za 40zł). Z tymi pieluchami DADA bardzo mnie Asiu zaskoczyłaś bo ja osobiście nie słyszałam o nich negatywnej oceny a prawie wszyscy znajomi je kupują. Niestety mieszkam w małym miasteczku do 10 tys. mieszkańców i jedyne markety jakie są u nas to Biedronka, Sedal i Polo Market. No teraz mają otworzyć Żabkę ale słyszałam że jest bardzo droga. Więc niestety nie mam możliwośći takich aby był LIDL, ROSSMAN czy TESCO 😞 A więc muszę zadowolić się tym co mam. Chciałam przejść na te DADA i wyprubować je jak dziecko bedzie miało ze 3 miesiące ale szwagierka mówiła, że ona jak pierwsze pampersy jej się skończyły to już od razu przeszła na te DADA i jest zadowolona. Ehs... zobaczymy KOchane
Paula zdradź ten sekret na parówki w panierce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...