Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bardzo współczuje Asnet,biedulka ma cięzkie przejścia za soba-ciężki poród i teraz jeszcze musi się denerwować na te wredne baby które chyba tylko o kolejnej kawce i ciasteczku myslą a nie o pomocy młodej mamusi i jej dzidziusiowi 😞

Dorcia nie martw się waga-już teraz nie powstrzymamy lawiny kilogramów 🙃 ale na pewno po ciąży nam się uda wrócic do formy dzięki bobaskom 🙂

W sumie za duzo przytyć to tragedia dla nas mamusiek ale za mało to tez żle bo nie wiadomo czy to normalne czy też spowodowane jest jakims problemem:/ Ale kazda ciaza jest inna i jak długo dzidziusie są szczesliwe w brzuszku mi to pasuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe, pozwoliłam sobie wejść na Twoje konto na nk ☺️ wysłałam Tobie zaproszenie, by być w kontakcie. Odnalazłam też parę dziewczyn, również im wysłałam. Jakbym kogoś pominęła, to napiszcie o mnie na nk.
Jak w fotce zobaczycie wielkiego brzuchola - to ja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu piękny masz brzusio 🙂 I dziękuję za azproszenie na nk 😉
Elesia co do wagi to całkowicie się z Tobą zgadzam- w sumie to za bardzo nie wiadomo jaka jest ta poprawna waga aby było wszystko dobrze, chociaż ja i tak wychodzę z założenia że i tak dzidzius weźnie od nas tyle ile potrzebuje i nie ważne czy przytyje się 8 czy 20kg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu rzeczywiście Twój pępuszek wyskoczył na maxa 🙂 U mnie dół pępka jest schowany a góra wyskoczyła...tak dziwnie to troszkę wygląda 🙂

Kurcze od godziny znowu męczy mnie ten twardniejący brzuchol...jak pomyślę, że tak może jeszcze być przez ponad 4 tyg.... 🤨 No ale cóż....jakoś muszę wytrzymać - to tylko pewien dyskomfort, a o bólach porodowych i prawdziwych skurczach wolę nie myśleć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam pępek cały czas mam ukryty, ale coraz mniej więc się zastanawiam czy jeszcze mi wyskoczy, wkońcu zostało 5 tygodni... co do brzuszka to mi martuś zawsze pomaga leżenie, w trakcie którego czytam gazetki dla młodych mam a wtedy Aluś zawsze zaczyna kopać tam gdzie mam ja opartą 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to przez całą ciążę mam skleroze 🤪
A powiedzcie mi Kochane bo ostatnio tak sięzastanawiam w czym się rodzi? Dostaje się koszulęszpitalną od nich czy trzeba mieć swoją lub jakąś koszulkę? bo szczerze powiem ze jak trzeba miec swoja to troszkę szkoda mi zupełnie nowa kupywać jak i tak później cała bedzie we krwi itp. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje kochane sierpnioweczki MAMY MIESZKANKO!!! 🤪 🤪 🤪 to na ktorym tak nam zalezalo 🤪 w srode podpisujemy umowe ale wprowadzic mozemy sie dopiero od 1 sierpnia bo Ci ostatni co tam mieszkali maja do konca lipca umowe ehh ale mysle ze przed porodem i tak zdaze 😁 ale jestem zadowolona az mi ulzylo naprawde 😁
Dorcia i Kasia dzieki za zaproszenie na nk 🙂 Kasia powiem CI ze fajny masz ten swoj pepek hihi moj jest podobny choc troszke mniejszy hehe
Agniesia mi sie wydaje ze to zalezy od szpitala czy daja Ci koszule na porod czy musisz miec swoja..ja kupilam taka za 10 zl w jakims tanim sklepiku z ubraniami PEKIN czy cos takiego bo wiem ze ona i tak od razu po porodzie pojdzie na smietnik bo bedzie cala zakrwawiona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
35m to bardzo dużo jak na kawalerkę 🙂 Koszt wynajmu naprawdę jest kosmiczny...my całe szczęście załapaliśmy się jeszcze na mieszkanie przed wielkim BUM mieszkaniowym...tak więc teraz spłacamy sobie tylko kredyt.

Kurcze ale dzisiaj pogoda kiepska...cały czas pochmurno i pada 😞 Jutro znowu jadę do rodzinki 🙂Trzy dni szybko zlecą, a od soboty zaczynamy z mężem wielkie przygotowania na nadejście Gabrysi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teraz jadę poleniuchować 🙂 Tak sobie właśnie spoglądnęłam na Twój termin - praktycznie za kilka dni to już możesz w każdej chwili rodzić 🤪 Kurcze jak to szybko leci....

Pamiętam dzień w którym zrobiłam test jakby to było wczoraj 🙂 Radość rodziców jak im powiedzieliśmy na Boże Narodzenia...a tu zaraz będzie już Niunia z nami :P Eh....aż się rozczuliłam :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe no to cudowna wiadomość że tak szybko znaleźliście mieszkanko! Na pewno będzie Wam tam lepiej przecież każdy dodatkowy metr jest ważny gdy ma się dzidziusia 😁

Tylko podczas przeprowadzki uważaj na siebie bo to już strasznie blisko Twojego terminu(mojego zresztą też bo ja mam na 9/08 🙂 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia - u mnie szpital daje wolna rękę jeśli chodzi o koszule. Zalecił jednak, by w trakcie porodu założyć ich koszule, bo wiadomo, zakrwawi się , a już po porodzie można leżeć w swojej 🙂

Goshe - super, że znaleźliście mieszkanko 🙂 Pewnie zdążycie się wprowadzić przed porodem, bo jak pisałaś, szyjkę masz ładną i zamkniętą, więc jak widać Oliwierkowi na świat się nie śpieszy 🙂

a ja dziś przeżyłam lekki szok. Idę o toalety, patrzę, a na wkładce lekko różowa wydzielina 😲 Nigdy w trakcie ciąży nie miałam żadnych plamień, dzisiaj dopiero pierwsze, ale nie boję się tego tak bardzo w końcu niedługo poród i ma prawo już coś tam lecieć. Póki co zdarzyło mi się takie coś raz, zobaczymy jak to będzie jutro.

W ogóle jakoś nie potrafię się odnaleźć w swojej kuchni. Brakuje mi jeszcze sporo rzeczy, w lodówce mieszkają póki co pingwiny i masło :P , no i ogólnie tak jakoś obco. Ale mam nadzieje, że wkrótce się przyzwyczaję..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do piżamki do porodu to ja kupiłam taka nie za piękna ale za to bardzo tania 🙂 Szukałam takiej co by się rozpinała z góry do dołu bo tutaj(przypomnę że będę rodziła w Anglii:/) od razu po porodzie kładą dzidziusia na brzuszku mamy - uważają że jest to bardzo ważne - uspokaja dzidziusia a mamusie są jeszcze bardziej szczęśliwe trzymając kruszynkę w ramionach zaraz po tak ogromnym wysiłku jakim jest poród! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o piżamkę to tam gdzie ja chcę rodzić dają ponoć wybór...albo szpitalna albo swoja...ja wybieram szpitalną, bo po co niszczyć swoją - chociaż kupiłam sobie dwie do szpitala, ale to raczej wolę wykorzystać po porodzie i później w domku 🙂 Jedną mam odpinaną, a druga ma takie zakładki przy piersiach, że swobodnie można ją wyjąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...