Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Gosia, ale świetny ten Twój Maluszek 🙂

Kasia przed chwilą napisała smska, że o 19 już wychodzą ze szpitala. Podobnie jak Ty Gosiu - pokarmu ma nawał 🙂 Jedynie co to macica ją boli bo się obkurcza, ale napisała, że jak spojrzy na Grzesia to wszystko przestaje ją boleć 🙂

Ja właśnie wróciłam po podróży pociągiem. Musiałam jechać 70 km w jedną stronę po dyplom - i jakby tego było mało musiałam jeszcze latać do 3 bibliotek obiegówkę podbić 😠 Jak wracałam teraz ze stacji do domu to już myślałam, że nie dojdę 🙂 Ale doszłam...hehehe....może to troszkę przyspieszy poród. Chociaż powiem Wam, że jest mi to już obojętne. Co ma być to będzie. Jak nie chce wychodzić to niech sobie w brzuchu siedzi. Tak i tak za 3 tyg najpóźniej wyjdzie więc sobie spokojnie będę na nią czekać 🙂

Wczoraj jak byłam na tym ktg w szpitalu to babka na izbie przyjęć mówiła, że było w tym dniu 15 porodów i jeszcze 3 kobitki urodzą na pewno w nocy 🤪
Maskara ponoć co się dzieje....totalny "wysyp" dzieciaczków 🙂 niech się rodzą...pracy przynajmniej dla mnie nie zabraknie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kurcze zaczyna denerwować mnie to forum. Weszłam i doszłam do wątku z żarcikiem męża Sandry a patrzę a tu jeszcze 2 strony do nadrobienia 🤪
Gosiu piękny kącik dla małego 🙂
Inka Asiaczek pisała że rodziła z mężęm i poleca wszystkim poród rodzinny, no i kazała ucałowac sierpnióweczki 😘
Ja osobiście rodze sama bo mój się boi że nie wytrzyma i zemdleje. Ale szczerze powiem że mnie jest to obojętne bo to ma byc dla niego i dla mnie radosna chwila a nie traumatyczne przeżycie 😉 Sama raczej nawet bym nie chciała aby był przy mnie, nie wiem dlaczego ale nie chcem...
marta masz rację- niech dzieciaczki się rodzą to dla mnie też bedzie praca, ale mam nadzieję że ta lepsza jako np. pedagog szkolny a nie w ośrodkach szkolno- wychowawczych 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super Kasia tez juz w domku bedzie dzisiaj 🤪 a ha laseczki kupcie sobie te staniki do karmienia jak ktoras jeszcze nie ma bo to rzecz rowniez niezbedna i jaka wygoda 🙂 aha i te czopki glicerynowe na kupke po porodzie 🙂 😉 dzialaja niemal od razu(przynajmniej u mnie) 🙂
Martus Ty sie tak nie przemeczaj ale dobrze ze juz wszystko sobie zalatwilas ze szkola i masz juz z glowy 🙂 a z tymi porodami to normalka heh tam na kamienskiego 10-12 porodow w ciagu doby to luzik 😁
LEA z cc jest tak ze caly czas jestes swiadoma tego co sie dzieje na sali tylko od pasa w dol tak jakby sparalizowana 🙂(po znieczuleniu)podlaczaja Cie do roznych aparatur i przed twarza zakladaja zaslone zebys nie widziala jak Cie rozcinaja..nie czuje sie bolu tylko takie jakby naciaganie. Znieczulenie dziala przez 4h a pozniej tak cholernie szwy bola ze bez mocnych przeciwbolowych sie nie obedzie ale bol szybko mija i jak sie czujesz na silach to wstawaj jak najszybciej i sie ruszaj to wtedy szybko dojdziesz do formy 🙂powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesia6891 napisał:
Goshe prawdziwy przystojniak z Oliwierka 😉 A w tych niedrapkach wygląda jak mały bokser 🤪
Sandra masz męża z niezłym poczuciem humoru haha:laugh: Się zastanawiam czy ja nie bede ostatnia bo nawet szyjka minimalnie się nie skróciła 😞

Moja mamcia mowi to samo ze maly boxer hehe a szyjka to Aga sie nie sugeruj bo wiesz jak u mnie bylo i co w ciagu paru godzin z 4cm calkiem sie skrocila i do tego jeszcze rozwarla na 1cm takze bedzie dobrze 🙂


Kurcze nie mam co robic maly spi, mama z Michalem na zakupy poszli ehh powiem Wam ze malam przed chwila akcje z malutkim hehe zmieniam mu pieluszke a on nagle wystrzelil kupka we mnie jak z armaty hehe:laugh: 🤪 i do tego jeszcze obsikal hehe nie moge mowie Wam tak sie smialam chociaz szwy rwaly hehe i jak tu go nie kochac 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe te rekawiczki to takie duze na tych kruchych malutkich raczkach...
Mamusie gratuluje dzieciaczkow zdrowych ciesze sie ze juz tyle ma to za soba 🙂zycze przespanych nocy teraz to chyba najwazniejsze no i zdrowia dla kryszynek
a tym co czekaja sloneczka to zycze wytrwalosci i aby wszystko bylo dobrze i porod lekki ...no i obserwujcie siebie i wszelkie oznaki porodu...i walczcie o swoje gdy nie beda traktowac Was lub dzieci jak ludzi bo sama przeszlam strasznie pobyt w szpitalu caluski gorace ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia to fajnie, że możesz sie jeszcze ponudzić przy dziecku 😉
Juz niedługo będziesz mogła zabierać swojego małego Oliwierka na spacerki 🙂 Z tą kupką to nieźle Cię urządził.

A powiedz mi nie masz obaw żeby go przewijać, ubierać itp??

Ktoś pytał o poród rodzinny - ja też chcę aby mój mąż był ze mną i on zreszta też. Chociaż wczoraj zażartował, że może za te 50 zł ( tyle kosztuje w Raszei) kupimy jakieś śpioszki dla Małej...Nie wyobrażam sobie jakby teraz mi powiedział, że jednak nie chce ze mna być 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja za to prawie od 11 tygodnia ciąży brałam luteinę,duphaston,a od 6 miesiąca nawet fenoterol,bo szyjka w bardzo szybkim tempie mi się skróciła i zmiękczyla a było jeszcze za wcześnie na poród.Teraz natomiast nie biorę już żadnych tabletek od około 2 tygodni,normalnie chodzę(mieszkam na 4 piętrze bez windy),sprzątam,piorę,prasuję itd.i tak się zastanawiam czy czasem przez te wszystkie tabletki teraz nie przechodze tej ciąży...Nie wiem czemu ale chciałabym urodzić jeszcze w sierpniu,poza tym cięzko już i wogóle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z twego co wiem to zapewniają wszystko dla dzidzi oprócz chusteczek. Ograniczona jest też liczba papmersów więc warto mieć swoje. Nie jestem też pewna czy zapewniają koszulę do rodzenia więc wezmę jakąś swoja starą, bo kupiłam 2 nowe ale na poród to mi ich troszke szkoda.

Nie zabierAM też wkładów poporodowych, bo są dostępne bez ograniczeń.

Inka zauważyłaś, że mamy w tym samym dniu urodziny?? Może i nasze dzieciaczki razem wyskoczą z brzuszków...hehehe....ale by było... i to jeszcze w jednym szpitalu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akcja "Szczęśliwa Mama = Szczęśliwie Dziecko" w Poznań Plaza

--------------------------------------------------------------------------------

W dniach 8 i 9 sierpnia w galerii Poznań Plaza odbędą się bezpłatne konsultacje i badania USG i USG 4D dla kobiet w ciąży w ramach akcji „Szczęśliwa mama = Szczęśliwe dziecko” organizowanej wspólnie z Fundacją „Szczęśliwe Macierzyństwo” Odety Moro-Figurskiej. Akcja odbędzie się w sobotę i niedzielę w godzinach od 10:00 do 18:00. W trakcie trwania akcji będzie także możliwość wykonania pomiaru tętniczego ciśnienia krwi. Na miejscu przyszłe i obecne mamy będą mogły nieodpłatnie skorzystać z porad ekspertów i usług wizażystów. Zapisy w dniu badania od godz. 10.00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

To dla tych z Was,które maja blisko do Poznania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie....wczoraj właśnie babka na Izbie przyjęć mówiła, że dla pacjentek ich lekarzy zawsze starają się znaleźć miejsce w szpitalu. Kurde szkoda, że idzie na urlop, bo mój lekarz też ma bardzo rzadko dyżury ( ponoć tylko we wtorki) i liczylam, że chociaż Koźlik będzie. Innych lekarzy nie znam w tym szpitalu ;/ Mam nadzieje, że są oki....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrzac na ilosc ciezarnych opanowujacych miasto, nie ruszam sie, bo pewnie bedzie kobietuf jak mrowkuff 🙂)

Ineczkarozmawialam dzis z mama chrzesniaka rodzila w lutym i mowi ze ogolnie wszystko jest na oddziale, ale ogranicOne bardzo wiec lepiej miec swoje:
chusteczki do pupy, pampersy, koszula do porodu jesli ktos nie ma to jest, ale raczej wola zeby byla swoja, wiec wezcie taka co do wywalenia sie nadaje najlepiej...
Gosia mowi, ze z racji tego, ze maly odsc sporo ulewal to miala ze soba nawet ciuszki dla babla..i jak go przynosily z kapieli, to jak ulal ubierala go juz w swoje...
Tyle sie dowiedzialam..

Koorcze ja robie tyle km dziennie, ze jestem w szoku ze jeszcze nie urodzilam... 🙂 jak nie urodze przynajmniej z tydzien przed terminem to bede w ciezkim szoku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też staram sie dużo ruszać, ale po dzisiejszej wycieczce jestem wykończona...bardzo źle się czuję i do tego coś mnie od kilku godzin kłuje po lewej stronie w dole brzucha...do tego stopnia,że nie moge sie położyć na tym boku. Nie wiem jak będę dzisiaj spała, bo na drugim też nie mogę bo Mała ma tam nóżki i jak się kładę to tak kopie, że spać nie mogę ;/ Chyba przyjdzie mi spać na siedząco 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...