Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
moniczek napisał:
Cześć dziewczyny!
Mam trochę nietypowe pytanie...ile kupowałyście pampersów na początek w rozmiarze mini i kiedy zmieniłyście na większe?

pozdrawiam 😉




ja kupowalam trzy paczki hagisow jedynki i do szpitala bralam jedna, a na dwojki przeszlam jakos po miesiacu to juz bedziesz widziec ze sa male 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
krociu super julcia wyglada taka umazana 🙂

beti lyzeczkowanie to taka lyzka z dluga raczka bardzo dluga i zeskrobuja niz z macicy reszte lozyska po calym porodzie jak tam wszystko jest naruszone 😞 ( ta lyzka wyglada jak u dentysty to lusetrko tylko jest bardziej zaokraglona i duzo wieksza ) nie zycze tego nikomu 😞

patrysiu to mialas ciezki porod rany dobrze ze to sie zapomina 🙂 drugi bedzie inny 🤪 ja odzie rodzilam 14 h a tosie tak szybciutko 🙂

ide spac dobranoc dziewczyny

trzymajcie kciuki jutro jedziemy do urzedu i sprawa slubu sie wyjasni mam nadzieje ze pozytywnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to rzeczywiście dziewczyny się omęczyłyście strasznie, ale ważne że czas leczy rany :-)

Patrysiu a może spróbuj piwa KARMI ? Nie wiem gdzie to wyczytałam, może ktoś mi powiedział że to piwo doskonale na laktację wpływa, ostatnio jak miałam takie problemy to się trochę napiłam i rzeczywiście miałam potem dużo mleczka, oczywiście trzeba troszkę odczekać. Nie maltretuj też tak długo piersi bo muszą mieć troszkę czasu żeby to mleczko się naprodukowało i napłynęło dla maluszka. A najgorsze to że się denerwujesz - to bardziej może spowodować zastój lub zanik 😲 Więc spokojnie, zrób sobie ciepłą kąpiel i ciepłym prysznicem piersi ogrzewaj - to powoduje jego napływ, a dzieckiem niech się zajmie tata albo jakaś ciocia żeby uniknąć stresu dla ciebie i dla niej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula wlasnie dzisiaj myslalm o Tobie...Wiem ze nie mam sie stresowac ale jak sie tu nie martwic...mama mi dzisiaj mowi ze moze kupic modyfikowane na wszelki wypadek a ja powiedzialam ze "Nie,moje mleko to jedyne mleko na swiecie!!!Inne nie istnieje!!!"Bylam zalamana...pilam duzo herbatek dzisiaj z kopru,rumianku,zielona...jedlam kasze,chalwe,boze robilam wszystko i mam wrazenie ze jest poprawa...na wieczor Mala juz zjadla normalnie:laugh: Tez slyszalam o Karmi ale u mnie nie ma Karmi,jak bylam w ciazy to kiedys szukalam bo mialam smak:P na nie ale nie moglam znalezc...Moze to te zmeczenie ostatnio tak wplynelo na mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam dzisiaj z Julką u lekarza sprawidzić skąd ten stan podgorączkowy i okazało się, że przeszła łagodną infekcję gardła 😞 Do tego lekarz stwierdził, że jest bardzo blada i trzeba sprawdzić czy nie ma ANEMII. Byłam z nią u badania krwi. Boże, jak ona krzyczała. Jak wyszliśy z przychodni to się pobeczałam razem z nią. Jutro jeszcze muszę jej pobrać mocz rano. 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli dzieki ze mi wytlumaczylas a kiedy tak jest ze musza lyzeczkowac?
trzymam kciuki zeby ze slubem wszystko sie wyjasnilo 🙂

patrysia
czasem tez tak mam ze jak jestem zmeczona to tez czuje ze mam mniej mleka

asiula
a po tym piwie karmi moge karmic normalnie czy trzxeba odciagnac zanim jej dam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny wszystko udalo sie zalatwic pomyslnie na szczescie a od rana mialam takiego stresa ze szok !!!!!

krociu wspolczuje dla ciebie i juleczki oklask na pocieszenie 🙂mam nadzieje ze wszystko bedzie ok

patrysiu to dobrze ze juz lepiej z twoim mleczkiem

beti lyzeczkuja jak nie urodzi sie lozyska wcale lub w calosci i jakies resztki jego zostana w srodku ja wcale go nie urodzilam , i dlatego mnie wylyzeczkowali 😞


lece zalatwiac dalej sprawy to juz za 5 dni hahaha stres coraz wiekszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krocia-To dobrze, ze Juleczka nie ma anemii. 🙂 uff... 🙂

oli-Super, ze zalatwilisci ewszystko pozytywnie. 🙂 Teraz tylko czekacie na ten dzien. 😁 ale fajnie 🙂

jusmarkl-Dodalas sliczne zdjecia na NK. 🙂 Wiem, ze sie powtarzam, ale nie moge uwierzyc ze taka z Ciebie laska po dwoch ciazach. 🤪 SUPER, tylko pozazdroscic! 🙂 🙂

patrysiu-Dobrze, ze z laktacją coraz lepiej! 🙂

nie zdazylam Rudej Rybce zyczyc milego pobytu w PL, ale zycze teraz. 🙂

A u Nas ciagle brzydka pogoda. 😞 Wczoraj byla ladna to pol dnia robilam pierogi, a drugie po spedzilismy na spacerku. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny . ja juz po wczasach 🙂 Bylo swietnie , wlasnie dodaje zdjecia do albumu internetowego i ktora bedzie chciala , to bedzie mogla obejrzec. Jak skoncze , to wrzuce Wam link.
Tusienka24 dziekuje Ci :* nie uwierzysz jak Ci powiem , ze mialam nadzieje , ze zostanie mi kilka kg po ciazy ... no i niestety nie zostalo nic :/he. Tak to juz jest , ze zwykle chce sie tego czego sie nie ma 😉
Ja daje pomalutku malemu jedzonka , ostatnio dostal jabluszko , pozniej troszke chlebka , pozniej nawet dalam mu kawalek ugotowanej piersi z kurczaka ... jak sie cieszyl niesamowicie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczyny dzisiaj to samo z tym mlekiem,jak ona sie wscieka przy tym cycku to normalnie mysle ze wyjde z siebie i stane obok!
Oli tak sie ciesze ze ze wszystko oki.
Krociu zal mi Juleczki,mam nadzieje ze bedzie oki!!!Najwazniejsze ze nie ma anemi.
Dziewczyny padam i nawet nie mam sily nic wiecej pisac,wpadlam tu tylko na chwilke zobaczyc co u Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl oczywiście racja dla dziewczyn super zdjęcia 😆

Patrysiu cierpliwości !!! Ja tak wczoraj miałam mało mleczka, ale denerwowałam się bo zaczęłam ten kurs i tak podświadomie człowiek się stresuje chociaż narazie nie ma czym, ale na mleczku się odbiło, na szczęście w nocy się unormowało :-) Tobie też tego życzę, ale w razie czego kup jakieś mleczko modyfikowane bo malutka może rzeczywiście być głodna i będzie się denerwowała a Ty razem z nią :-)

Tusieńko że też masz cierpliwość do lepienia pierogów 🤪 ja teraz to pierogi w garmażerce kupuję bo nie mam czasu na to.

Dziś Misia poszła do przedszkola i nawet zadowolona była, ja też bo ostatnio szkoda mi jej że tak nie mam dla niej czasu tylko Franek, Franek, Franek. A Frankowi wychodzą ząbki i jest strasznie marudny, ślini się niemiłosiernie, pcha wszystko do buzi, robi zielone kupki a do tego zaczął troszkę podgryzać mi sutki - O MATKO.

Beti co do KARMI to ja piłam zaraz po karmieniu więc do następnego karmienia myślę że nie będzie, jeśli się martwisz to odciągnij a następne daj dopiero :-) Oczywiście nie wypijaj całego tylko z kimś na spółkę, ja zawsze z mężem także ok. szklaneczki to wypiję od czasu do czasu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj rano zaniosłam mocz Julki do badania. Mam nadzieję, że nic nie będzie. Po południu idziemy do lekarza. Cała nerwowa chodzę.

Asiula - Julka też teraz ząbkuje. Mały czas się ślini, wszystko wkłada do buzi, a jak biorę ją na ręcę to mnie gryzie po ramieniu. :laugh: Do tego cały czas przesuwa językiem po dziąsełkach. Ma już na dole 2 białe kreski, myślę że to ząbki, które już widać ale jeszcze się nie przebiły.

Widzę Jusmarkl, że też podajesz Kevinkowi pierwsze stałe pokarmy. Tak sobie myślałam, może macie jakieś przepisy na pokarmy stałe dla maluszków???

Tusienko ja też lubię roić pierogi ale ostatnio nie mam czasu. Może w sobotę jak mężuś będzie w domku to pobawimy się w kuchni razem. :P :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

my juz po rozpoczeciu szkoly 🙂

my tez bylismy z tosia u lekarza tez nam kazala zrobic morfologie i zelazo bo mowi ze jest bladziutka 😞 ale mysle ze bedzie ok, poza tym to jest michala rodzicow sasiadka jest pediatra dzieciecym szefowa szpitala i powiedziala nam tak ze to ze tosia zalewa sie slina tak strasznie to zadne zeby tylko po 3 mc zycia dzieci zaczynaja produkowac duzo sliny i nie wiedza co z nia zrobic wiec sie slinia nie ktorym dziecia podczas tego wychodza zeby i dlatego uwazane jest to jako objaw ale tak nie jest , zapisala nam masci na policzek i glowe na to ciemiaczko bo mowi ze tam juz jest bardzo brzydko bo smarowalismy to oliwka a tosia naj prawdopodobniej jest uczulona na wszelkie kosmetyki i dlatego to tak sie spaskudzilo kazala ja myc szarym mydle i smarowac specjalna mascia robiona na recepte i zadnych kosmetykow i tak od wczoraj robie i po szarym mydle juz lepiej wyglada prac ciuchy tosi tez w tym kazala i powiem wam ze jestem zla na tosi lekarke ta u nas w przychodni bo mowila ciagle ze to na glowie w koncu zejdzie 😞 a to tylko sie pogarszalo 😞

a toska teraz zaczela tak glosno gadac ze wszyscy na ulicy za wozkiem sie ogladaja az pan w sklepie za lady wyszedl zobaczyc ja hihihihihi i w dodatku tak piszczy ran ale jak glosno szok 🙂

od jutra znowu szkola jestem przerazona moga chodzic tylko w niebieskich bialych i granatowych ciuchach a odzia wszystko rozowe szkoda gadac nie bede jej calej garderoby wymieniac a obnizaja ocene z zachowania za ubior szok to jest normalnie paranoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 🙂

No ja tez wlasnie z Mezem lepilismy pierogi, tzn zaczelam sama, Mezus uspal Lenke i przyszedl mi pomoc. 🙂

Oli-Kurcze w tej szkole to przesadzają, nie dosc ze tyle wydatkow z ta szkola to jeszcze takie wymogi mają, co jeszcze wymyslą? szok normalnie. ;/
Moja Lenka to sie zrobila taka piszczałka i zaczela smiac sie na glos, wczoraj jak to uslyszlam ze ona tak sie chichra to sie poryczalam i popuscilam ze smiechu, Taka radocha 😁 😁

Dzis jej kupilam sliczną kurteczke na jesien, nie moglam sie powstrzymac zeby jej nie kupic, oczywiscie Hello Kitty :P Pozniej wkleje zdjecie. 😉

Jusmarkl- zdjecia superanckie. 🙂

Patrysiu-Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze z tym mleczkiem!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...