Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzien Dobry Mamusie 🙂 ale dziwna noc mialam :> obudzilam sie o 2na siusiu i juz spac nie moglam ogladalam do 4tej tv i znow poszlam spac...
A snilo mi sie ze Synus znow tak fajnie kopal i ze nagle urodzilam szczurka brazowego...Ech ostatnio byly dwie myszki ciekawe skad to sie bierze w glowie takie cos 😞
ale taki dziwny ten sen na szczescie sie obudzilam.
Co do ruchow Malego to tak sie cieszylam w nocy bo Maly ruszal sie w brzusiu przez 1,5godz non stop 🙂 caly brzuch falowal bo nie kopal tylko jakos fajnie sie przemieszczal w pewnym momencie pepek wyszedl sobie na wierzch a za chwile sie schowal jejkus jakie to slodkie hehe 🙂 Moje Kochanie Malutkie...lezalam z raczka na brzusiu i cieszylam sie z tego jak dziecko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi trzymamy kciuki.

Anitek ale masz sny , mnie to sie ciagle sni ze sie z kims kłóce albo ze kogos gonie :P i tez nie wiem skad sie biora te sny 🙂

obiadek na jutro mam, posprzatane tez wiec jest git 🙂

Co do ruchow Małego to moj wojuje cały dzien i w nocy też :P nie daje mamie życ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wczoraj jak chcialam zasnac to sie nie dalo bo sie krecil ale oczywiscie bylam wniebowzieta a nie zla hehe :P On moze wszystko 🙂 co do snow to jakas masakra mi to czesto sie trupy snia albo jakies morderstwa ech szkoda gadac 😞
No Dodi sie oszczedzala wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze 🙂
dobrze ze jest w PL bo tutaj z taka szyjka nic by jej nie zrobili 😞
kurcze boli cos w pachwinie prawej dla odmiany...Babeczki jeszcze 12,5tyg i moge rodzic 🙂 czyz to nie cudowne hehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to mnie teraz normalnie przestraszyłaś z tymi tygodniami ;0 mam nadzieje tzn chcialabym nawet wczesniej troche urodzic niz w 40 tygodniu 😉 Tak juz bym chciala zeby Filipek był z nami. Ja wlasnie sprawdzac opinie na temat wozka co chcialam czyli Baby Active Jet ale kurcze 3/4 to negatywy. A powiedz jaka duża masz gondolę w środku ?? Tzn długosc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gondola jest skladana ze spacerowki nie jest taka skladana. Ale ja w sumie nie chcialam takiej bo miejsce aby zajmuje :P siora ma polroczna corke i kupuje spacerowke juz wiec nie ma sie cos przejmowac dlugoscia gondoli tym bardziej ze Nasze dzieci beda lutowe wiec tak naprawde 4miechy i lato bedzie a latem to ja juz bede jezdzic spacerowka bo moja spacerowke mozna zrobic na lezaco 🙂 i mieciutko 🙂
co do opini powiem tak ja sie tym absolutnie nie sugeruje bo kazda mama szuka czegos innego i wiadomo tyle ile wozkow i mam tyle bedzie opini. Jedyne co slyszalam ze przereklamowane xlandery...
Co do porodu to ja tez mysle ze fajnie by bylo ok 38tyg urodzic :P choc ja jak bede miec cesarke to tak to wlasnie bedzie :P
sie zobaczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No własnie i sie tak zastanawiam czy jest sens czytania tych opini, bo jedne mamy mowią ze są okey a drugie że nie. Hm bede musiala w koncu odwiedzic sklepy z wozkami, bo coraz mniej czasu a slyszalam ze w niektorych sklepach czeka sie dluzej ... Hm patrze na te długosc gondoli ale w sumie jakbedzie mroz wielki to za dluzo wozkiem nie wyjade a jak juz przyjdzie czarwiec to mysle ze spacerowke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja gondola wyglada tak jak sie ja zlozy ze spacerowki 🙂
no ja wlasnie jezdzilam i ogladalam sprawdzalam itd. i ten mi najbardziej w oko wpadl za rozsadna cene 🙂
czekalam 2tyg na niego a na lozeczko 3tyg. Ja jestem zdania ze lepiej wszystko miec uszykowane na stycznia bo nigdy nic nie wiadomo a do tego nie wiadomo jak sie bede czuc pozniej. [img size=315]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/2-5b23de43b9fb6afef3cfe303680cd169.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no własnie Anitek, a jak ja bym poszła za 2 tyg do szpitala na ten stan zapalny to kurcze w ogole nic nie zobaczę, dzisiaj z mężem podjadę do sklepu i zobaczymy jakie są, bo ja bym chciala z troche wieksza gondolą w srodku a tu wszystkie maja około 80 cm i nie wiem czy to nie jest zbyt mało jak dzidzia rodzi sie i juz ma ok 55 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 36. tygodniu ciąży współżycie jest zalecane, aby wyindukować skurcze macicy, które lepiej przygotują szyjkę do porodu. Wtedy można też kochać się bez prezerwatywy, bo prostaglandyny zawarte w nasieniu służą do zmiękczenia i lepszego przygotowania szyjki do porodu.

i coś takiego :

Aktywność seksualna, szczególnie pieszczoty piersi, uwalnia oksytocynę – hormon wywołujący i podtrzymujący akcję porodową.
Męskie nasienie zawiera prostaglandyny, które przyspieszają „dojrzewanie” i rozwieranie szyjki macicy. Ale przy prawidłowo rozwijającej się ciąży, na takie ilości prostaglandyny, jakie są w spermie, szyjka staje się wrażliwa dopiero po 38 tygodniu ciąży.

3 – 4 tygodnie przed wyznaczonym terminem porodu orgazm może wywołać skurcze przepowiadające, zwane skurczami Braxtona-Hocksa, które mogą trwać nawet do 30 min. Nie są one jednak w stanie wywołać akcji porodowej. Cześć ginekologów uważa, ze stosunek płciowy może pomóc w rozpoczęciu porodu przy ciąży przenoszonej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć brzuchate 🙂

Ja dopiero co po śniadanku, tylko z psem zdążyłam wyjść 🙂 Jadę zaraz na zakupy do tego sklepu co aaana mi poleciała, bedziem oglądać rzeczy dla malutkiej 🙂 🙂

Anitek naprawdę fajny ten Twój wózek 🙂
Klaudia, widzę nowa fotka profilowa 🙂 Słodki brzuchol 🙂
Co do gondoli to rzeczywiście lepiej wybrać dłuższą, bo to jeszcze kocyk i dziecko grubo ubrane ..ciasno się szybko zrobi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia to chyba juz taki standard te gondole ja jak szukalam wozka to wiekszosc miala 77cm.
Wiec jak widzisz zalezy 🙂
Wkleilam post o sexie bo tam jest wzmianka o nasieniu p.s. Dodi a Ty tam przypadkiem nie wywijalas za duzo 😉 bo wlasnie tam jest napisane ze nasienie przygotowuje szyjke rowniez...Hmmm ciekawe nie?
a czytalyscie artykul o tej babce ktora jest uczulona na sperme meza? ech tragedia 😞 przed slubem kochali sie z zabezpieczeniem a w noc poslubna juz bez i gosciarka miala mega pieczenie itd. i sie okazalo ze ma uczulenie i jej orgaznim niszczy jego plemniki 😞 straszne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CandyMonka Dziekuje 🙂 To brzuszek z 24 tygodnia teraz jest większy 🙂 Dziś mi mężulo zdjecie zdrobi to sobie jutro zobaczycie 🙂
Ale Ci zazdrosze z tymi zakupami, tez bym pojechała 😁


Anitek fajny artykuł 🙂 Trzeba bedzie go wdrożyć w życie 😁 😁
no masakra z tym nasieniem mężą 🙂 moj to by się chyba załamał 😁 ja zreszta tez :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ci powiem ze ciekawe jak im sie uda dziecko zrobic jedynie IV wchodzi w gre ale przeciez nawet przez takie zapolodnienie jej organizm moze zwlaczac zarodek ech tragedia.
CandyMonka ja sie nie przejmuje gondola bo i tak od ok 4-5miesiaca bede uzywac spacerowki ktora w tym wozku kladzie sie i jest prawie na prosto 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę się moim aktualnym brzucholem pochwalić, laptop mi padł, nie chce się naładować a w stacjonarnym USB nie działa i nie mam jak fotek zgrać buuu 😞

Co do sexu, to ja mam na razie ten problem z głowy hehe :P choć nie powiem odczuwam braki 😉

Lecę kochane bo już późno 🙂 napiszę jak wrócę czy udało mi się coś fajnego kupić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ho jest tu kto?
Anitek85 całkiem fajniutki ten wózio-ja czekam na wzorniki próbek materiałów i coś się nie mogę doczekać chyba sobie zapomnieli albo przesyłka zaginęła 🥴
Ja jeszcze nie nastawiam się na zakupki choć zaczyna mnie skręcać jak coś widzę.W czwartek np.widzieliśmy super koszulę sportową w krateczkę i dzierganą kamizelkę-powiedziałam mężulkowi,że prawie takie sam zestaw jak jego to stwierdził,że kupi małemu taka koszulkę,kamizeleczkę i dżinsy 😆 Więc mały będzie wyglądał tak samo jak duży 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titinka ja kupuje wszystko teraz bo nie wiadomo jak sie bede czuc pozniej...Nie lubie tak zostawiac na ostatnio chwile tym bardziej ze czekalam jak widzisz 3tyg za tym lozeczkiem a za wozkiem 2tyg. wiec wole miec uszykowane predzej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uciekam posprzatac balagan po wczorajszym obiedzie :P bo tak nam sie nie chcialo nic wczoraj ze wszystko wrzucilam do zlewu i tyle :P wiec musze tam zapakowac zmywarke chociaz wyglada to tak jakby sie nie wszystko mialo zmiescic do niej hehe :P
Zajrze pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...