Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Klaudia86 napisał:
no a ciuszki dla maluchów są śliczne, jeszcze jak niektóre dla dziewczynek to poprostu bajka 🙂 Chociaz wkurza mnie troche to że sie ucieło iż kolor niebieski to chlopak a rozowy dziewczynka, nie podoba mi sie jak matki ubieraja tylko w te kolory, bo pozniej te dziewczynki to az sa przesłodzone moim zdaniem. Ja kupuje rozne kolory, niebieskie też, ale zółte zielone ecru 🙂 Jakie mi sie podoba 🙂 Czytalam w rankingu ostatnio ze rodząc dziewczynkę do 18 steg roku zycia wydasz na nią 50% wiecej niż na chłopca 🙂 🙂


ja mam tez rózne kolory nawet jeden dresik różowo biały
ufff jakie szczescie ze bede miała chłopca bo bym bankrutem została :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No wlasnie mowie ze zalezy od lekarza chociaz to dziwne bo wszedzie jest napisane ze 24-28tydzien ciazy jak dla mnie to cos nie tak ze lekarz kaze to badanie robi w 20tyg przeciez to spora roznica czasu...
Andzia spokojnie 🙂 czasem moze byc lekko podniesione stezenie dostaniesz zakaz zjadania slodyczy jakas dietka i bedzie dobrze 🙂 wierz mi 🙂
Klaudia co do ciuszkow to masz racje...Moja siora czasem tak ubierala swoja core ze mowili ech ale ladny chlopczyk...I tak sobie mysle bo co dziewczynka to musi byc oblepiona rozem. Ja akurat rozowego nie lubie. A i do chlopca mam kilka niebieskich reszte mam kremowy,zielony,zolty,jakies kolorowe,brazowe,szare 🙂 i jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzia27 napisał:
Anitek jak chcielismy jego numer telefonu to dostalismy tylko z praxisu a dzisiaj a juz maja zamkniete bo piatek jak to rozbestwieni Niemcy. 😠 Prywatnego tel. nie daje wiec lipa. W tej ciazy jakos przezyje ale kiedys przy nastepnej zmienie lekarza. Pisalas ostatnio o ile pamietam ze po wypiciu glukozy bedziesz czekac 2 godziny a ja czekalam godzine i nie wiem czemu tak roznie kazda musi czekac. Co zrobic. Jak tam zajade to sie ode mnie dowie. Musze sie czyms zajac bo jakas rozdrazniona jestem az mi niedobrze. 🙂


ja tez czekałam 1h być może jak pijesz 50 g to czekasz 1h a jak 75 g to 2h
w sumie cukrzyk jak bada cukier to mierzy na czczo i 2h po jedzeniu wiec nie wiem dlaczego tak jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja teraz swojego Ginka odwiedzam 24 🙂 I bede mmiała USG wiec zobacze ile Malutki już waży 🙂 bo przy 22 tygodniu miał 460 g 🙂 mam nadzieje ze wylecze ten stan zapalny i nie bede musiala isc do tego lekarza 😞 😞

Anitek ja już ciuszki kupowałam od 4 mc i nie wiedziałam co było wiec brałam kolory uniwersalne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Andzia 🙂
co do badan to ja zmienila swojego lekarza. i teraz nie place wogole za badania toxo juz mialam dwa razy. I pytalam o cytomegalie i mi to badanie zrobi 3grudnia rowniez a u poprzedniego lekarza mowili ze 50e bo to sie nie wlicza w pakiet dla ciezarnych. Ale moja lekarka to swietna babka 🙂 co do telefonow zawsze odbiera nawet jak ma pacjenta to pozwala laczyc rozmowy a to duzy plus 🙂 jedyny minus to taki ze nie pracuje w weekendy no i codziennie jest albo od 9do14 albo od 14do7 no ale to tez czlowiek wiec odpoczac musi 🙂
Ja mam teraz ochote na tosta z dzemem i wiecie co? ja tak sie objadam tym slodkim bo wlasnie jak sie okaze ze mam cukrzyce to sie skonczy :P a jak narazie nie wiem wiec zjadam slodkosci :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ah wiesz co jakiś stan grzybiczny wykrył u mnie juz 6 tyg temu zapisał antybiotyk i mineło do ostatniej wizyty. Teraz jak byłam we wtorek to znow mowi ze mam to samo i znowu zapisał mi antybiotyk i 4 rodzaje tabletek. Ale powiedzial ze jak sie nie wyleczy to mnie do szpitala skieruje bo nie moze co chwile podawać antybiotyku. Pytałam sie skad to sie bierze bo przeciez nawet teraz z mezem jak już wspolzyjemy to raz na ruski rok :P a o higienę dbam, no ale powiedział mi ze w ciazy jestem bardziej narazona na tego typu bakterie. Ogolnie wykrył to w moczu, tylko podejzewa ze ten mocz wyszedl brzydki bo go zanieczyscily wlasnie te bakterie od grzybicy.

jezu jak to starsznie brzmi , ale wierzcie mi nawet zadnych objawów nie miałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc

Co tam dziewuszki w piatkowe południe słychac??
Ja nie spałam do 3. A o 7 rano mała mnie obudziła kopniaczkami i znowu spałam , wiec wstałam o 11 dopiero 🙂

Ja tez miałam bakterie w moczu, bardzo duzo, było napisane ze zakrywają całe pole widzenia (czy jakos tak) ale byłam przeziebiona wczesniej i dlatego te bakterie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia w ciazy ze inne ph i niestety wspomaga to rozwoj bakterii 😞 ja mialam cos w 16stym tyg ale to nie byly zadne grzyby tylko przerost naturalnej flory bakteryjne dostalam czopki i pozniej wymaz wyszedl super. No co do sexu to my mamy zakaz. Choc mysle ze duze znaczenie ma czystosc partnera wiec zwracaj uwage na to zeby Twoj zawsze przed bral prysznic to tez wazne.
Co do szpitala no coz uwazam ze czasem lepiej isc na pare dni i wyleczyc i miec spokoj 🙂 bo to dla dobra Synusia w koncu no i Twojego rowniez 🙂
robilyscie badanie na cytomegalie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia86 napisał:
ah wiesz co jakiś stan grzybiczny wykrył u mnie juz 6 tyg temu zapisał antybiotyk i mineło do ostatniej wizyty. Teraz jak byłam we wtorek to znow mowi ze mam to samo i znowu zapisał mi antybiotyk i 4 rodzaje tabletek. Ale powiedzial ze jak sie nie wyleczy to mnie do szpitala skieruje bo nie moze co chwile podawać antybiotyku. Pytałam sie skad to sie bierze bo przeciez nawet teraz z mezem jak już wspolzyjemy to raz na ruski rok :P a o higienę dbam, no ale powiedział mi ze w ciazy jestem bardziej narazona na tego typu bakterie. Ogolnie wykrył to w moczu, tylko podejzewa ze ten mocz wyszedl brzydki bo go zanieczyscily wlasnie te bakterie od grzybicy.

jezu jak to starsznie brzmi , ale wierzcie mi nawet zadnych objawów nie miałam 😞


ja tez mam stany zapalne i biore jakies globulki
a co do moczu to tez miałam zle wyniki wiec gin kazała mi włożyc do pochwy wacik moze byc taki do demakijazu (tylko musisz trzymac go palcem bo raz mi wpadł do pojeminiczka :P ) no i zrobiłam tak i mocz wyszedł ok
mi wczoraj gin powiedziała ze nawe od zaparc można miec stan zapalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to nie przez wacik robisz tylko to pochwy sobie wsadzasz zeby grzyby nie leciały razem z moczem

ja przed wymyłam sobie pożadnie wsadziłam wacik do pochwy tylko musisz trzymac bo wyskoczy i wtedy d.... no i srodkowy strumien moczu
bo przy cewce moczowej moga byc tez jakies bakterie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oklaska sie daje za rozne tam pozytywy za jakas dobra rade albo nawet jak komus smutno haha :P daje sie za 20sty tydzien ciazy bo to polowa 🙂 a ja Dodi dalam za 100dniowke 🙂 bo tyle jej zostalo do porodu Corci 🙂
Z tamponem no coz lepiej go nie wkladaj...jak juz to tak jak Kikos wacik. Wlasnie byla wzmianka gdzies o tym ze jak komus doskwiera mocna wydzielina to zeby nie stosowac w zadnym wypadku tamponow.
Co do wyniku Kladudio to chodzi o to zeby oddzielic mocz ktory wpada do pojemnika do badania od wejscia o psitki zeby sie po drodze wlasnie nie zmieszalo z wydzielina i wtedy przynajmniej mozna wykluczyc bakterie w moczu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki za oklaski mamuśki 🙂

Klaudia, przy kazdym poscie masz dwie ikonki oklask zielony i czerwony, zielony dajesz komus , za różne rzeczy np.za to ze cos powedział mądrego 🙂 lub na pocieszenie, albo jak sobie tam chcesz, mozesz tez zabrac oklask jak Ci cos sie nie spodobało 😞 MASZ ODE MNIE PIERWSZEGO A CO 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja czytalam ze tampon nie bo mozna uszkodzic cos 😞 bo to suche jest...Ja tam mam spokoj na szczescie 🙂 choc robie posiew w poniedzialek to zobaczymy, bo jak narazie w moczu leukocyty mam albo ponoc to normalne...
ale mam temat do drugiego sniadania :P ja wlasnie zjadlam 4tosty z dzemem malinowym ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ale żarłok ze mnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...