Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ale powiem wam jaką miałam nie tak dawno sytuację w aptece, otóż koleś próbował namówić aptekarkę na sprzedaż pigułki wczesnoporonnej, prawie mu sprzedała ale zapytał jeszcze czy można ją brać przy karmieniu piersią, na to aptekarka pyta który to miesiąc a koleś że 3 tydzień po porodzie 🤪 , no i po tej informacji mu nie sprzedała mówiąc że to raczej niemożliwe żeby zaszli ( choć on nalegał), ale swoją drogą to nie wyobrażam sobie sexu po tak krótkim czasie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Och jaaaa no to niezla aptekarka przeciez one sa tylko na recepte...co do sexu to ja mam znajoma ktora po 2tyg probowala...zastanawiam sie jak to jest mozliwe????no chyba ze cos sciemniala :>
ja tam odczekam 6tyg :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie gadam z siora i siostrzenica chora biedaczka po wizycie u nas...39stopni goraczki...dzis juz lepiej ponad 37ma i antybiotyk oczywiscie ech biedne dziecuszko 😞 siora mowi ze w samolocie tak cieplo bylo ze szok...caly wczorajszy dzien jej spala na rekach a wierzcie mi Mala jest szalej numer jeden i spi doslownie dwa razy po 30min w ciagu dnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oh przykro anitko niech mała szybko wraca do zdrowia, bo takie maleństwa tylko się męczą , aż żal patrzeć 😞
ja też brałam tabletki przez 5 lat mykrogynion nie pamiętam jak to się pisze ale ale są bardzo tanie i jedyne jakie brałam i nigdy mnie nie zawiodły, nawet jak zapomniałam 🙂 a odstawiłam w styczniu a zaczęliśmy próbować od marca zaraz po ślubie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to fajne przekrety z tej parki. Kurcze ja jakos tez sobie nie wyobrazam tak szybko z seksem choc jeszcze nie rodzilam. Czarna magia jak dla mnie. 🥴 Dziewczyny wy tez tak spijacie mleko???? kurcze jakies to chore u mnie bo ostatnio nie moge sie od niego odczepic. Nawet nie oplaca mi sie wlewac do szklanki wiec pije z gwinta kartonu.
co do tabletek to przypomnialo mi sie jak moja znajoma zdecydowala sie na branie tabletek bo od 2,5 miesiecy miala nowego faceta i jakos tak byloby pewniej. Poszla do ginekologa a on jej na to ze nie moze jej przepisac tabletek. strasznie sie zdziwila i juz wsciekla spytala dlaczego??? A on jej na to ze nie moze bo juz jest w ciazy!!!!! To byl szok. 🥴 Nawet faceta dobrze nie znala.
A co do tych spirali to jak dla mnie to odpada na pewno.Anitek ja plastrow nie probowalam bo jakos bardziej wierze tabletkom a nie lubie eksperymentow. Teraz jest jakas szczepionka ze chodzi sie co jakis czas szczepic i oprocz tego juz nic sie nie bierze ale czy to takie pewne to tez nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Dziewczynki 🙂 juz jej lepiej bo ma antybiotyk.
Iwiokej ja tez bralam microgynon przez 3lata pozniej jakies jeszcze 2inne i na koncu cilest. ale nie mialam problemu z zadnymi wiec ok 🙂
ja tez zapominalam brac ☺️ i to tak czasem po kilku godzinach mi sie przypominalo i bralam :P
no ale coz :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie w ten paskudny, ciemny dzień 😉
Właśnie odebrałam wyniki z moczu i okazuje się, że mam liczne bakterie, zwariować można 😞
Do gina idę dopiero we wtorek ciekawe co mi powie skoro posiew wcześniej nic nie wykazał 🤨
Co do antykoncepcji, to my chyba powrócimy do naszej metody sprzed ciąży, czyli stosunek przerywany 😉 nie zawiódł nas ponad 10 lat, a jak chcieliśmy mieć dzidzię to już po miesiącu starań okazało się, że jestem w ciąży:P Ja jakoś boje się, że przytyje po tabletkach anty i że cała gospodarka hormonalna mi się rozreguluje. A co tam najwyżej wpadniemy i będzie rodzeństwo 😆 w sumie chyba chcielibyśmy tak gdzieś za rok, dwa latka mieć drugą dzidzię. Najwyżej później bedziemy się matrwić o antykoncepcję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia zastrzyki to raczej pewniaki...tutaj prawie wszystkie irlandki sa na zastrzykach a nie tabletkach. Podaje sie go co 3miesiace minusow duzo nie masz wogole okresu przez ten czas a wiadomo natury nie da sie oszukac wiec sa plamienia no i tyje sie okrutnie. U mnie 5lasek w pracy na zastrzykach i 3 maja wszczepione implanty na 2lata...i wszystkie przytyly masakrycznie i mowa tutaj o 10-15kg a nie o 5kg...
Plastry jak dla mnie to jakas porazka 😞 zreszta moglam sie domyslic predzej ze bedzie problem no bo skoro od normalnego plastra mam uczulenie to jak tu nie miec uczulenia od plastra ktory sie przykleja na pelne 7dni? do tego miejsca w ktorych mozna je bylo przyklejac byly naprawde ograniczone 😞 ramie,lopatka...nie wolno na brzuchu piersiach czy na lydkach...mowie Wam porazka no i odradzam oczywiscie!!!drogie i totalnie niekomfortowe 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂

Darusia dokladnie masz racje, kazda z nas inaczej znosi rozne metody antykoncepcji. Ja to w sumie nawet nie wiem co wybiore jeszcze, gin. stwierdzil, ze porobimy badania i cos sie wymysli optymalnego. Ja przez kupe lat bralam tabletki, z przerwami, pozniej mialam rozpizdziaj w organizmie ( ale nie przez tabletki, inne czynniki) i okazalo sie, ze raczej nie mam szans zajsc w ciaze, wiec juz nic nie stosowalam. A teraz to juz nie wiem co bedzie po porodzie, ale wiem napewno, ze nie chce miec wiecej dzieci niz jedno, wiec... 🙂)
Biustonosze do karmienia narazie sobie odpuszczam, w sklepach, gdzie kupuje bielizne nie maja dla karmiacych, a te co widzialam gdzies indziej lub w necie pozostawiaja wiele do zyczenia, poza tym te co mam to wiekszosc ma wypinane miseczki, wiec nie powinno byc problemu z uwolnieniem cycka 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek teraz dzieci chorują na potęgę niestety, szkoda mi takich malców chorych 😞

Moje rodzenstwo tez chore siostra i brat po 39 stopni 😞

Dziewczyny patrze a to dochodzi 14, a ja musze odebrac spodnie od krawca, i sie wykapac , wiec lece pod prysznic,
dzis obiad mam z wczoraj wiec mam luzik 🙂

do spisanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia to niezle znajoma zaszalala 🤪 no ale bywa :P
Mona ja w przerwance nie wierze poza tym uwazam ze taki seks to nie seks bo caly czas trzeba sie stersowac zeby wyciagnac na czas itd...choc tak jak mowisz w Twoim przypadku skoro chcesz dzidzie odrazu to pewnie dla Ciebie to optymalne rozwiazanie 🙂 ja chce poczekac ok 3latek poza tym w miedzy czasie chcemy slub koscielny 🙂
a po koscielnym postaramy sie o kolejnego Bobaska 🙂
Co do tycia to ja tez sie tego boje bo po ostatnich przytylam 10kg ale udalo sie zrzucic 5kg :P i pozniej waga stala w miejscu choc plusem bylo to ze waga stala w miejscu nie zaleznie od tego ile jadla i co jadlam i zawsze sie laski u mnie w pracy dziwily jak ja to robie ze tyle jem a do tego fast foodow i wogole nie tyje. Wiec kto wie mysle ze to tez zasluga tabletek 🙂
JaiHo a Ty na jednym konczysz? ja mysle ze 2 lub 3 zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nareszcie przyszla paczka. Czeka nas dzis wymiana w calym domu halogenow a raczej zarowek na LED. A mamy ich 40 wiec jest co robic. Inwestujemy w oszczednosc haha.

Te chorobska. Szczegolnie u dzieci. Wiecie co przedwczoraj dzwonila znajoma. Ma 2 dzieci. 10 letni synek cos piszczal jak mowil i zobaczyla mu do gardla. Tam cos dziwnego jakos kulke znalazla wiec poszla z nim do lekarza. Po badaniach okazalo sie ze to rak zlosliwy!!!! Az sie poplakalam bo to slodkie dziecko. Teraz czeka go chemia a lekarze powiedzieli ze zrobia wszystko zeby mu nie dac umrzec. Sa zalamani. Ale dzis stwierdzila ze jej syn w ciagu tego tygodnia bardzo wydoroslal. Jest dumna z niego bo zamiast ona jego pocieszac to on pociesza ja ze bedzie wszystko dobrze. Obiecala sobie ze jak wszystko sie uda to wroca na stale do Polski bo to marzenie jej synka. Bedzie dobrze. Musi.

O i znow paczka przyszka-teraz zamiast kolderki to kostiumik do spania dzidzi. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek dobrze, że z Małą Twojej siostry jest coraz lepiej, takie biedne te dzidziule jak gorączka i katar męczą.

Andzia ja też ostatnio bym się wściekła za mlekiem, takie zimne z lodówki, pycha 🙂 tylko jak się tak opiję, to mam wrażenie, że za chwilę pęknę.
Czytam o Waszych tabletkach, które brałyście i próbuję sobie przypomnieć nazwę tych, które ja brałam i nic,poprostu luka w pamięci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bób fajny ten staniczek tylko ja jakoś ostatnio boję się zamawiać przez allegro bielizny, bo chodziłam po sklepach jakiś tydzień temu i mierzyłam staniczki do karmienia i jakoś teraz z rozmiarem mam problem co firma to zupełnie inny rozmiar miseczki i pod biustem 🥴 i prawie wszystkie brzydko leżały 😞 oprócz jednego, ale niestety nie było rozmiaru 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mona co do wynikow badan moze powinnas dostac antybiotyk jak np na chlamydie albo cos takiego???
czesto jest tak ze posiew wychodzi jalowy i bakteri nie ma a wlasnie ogolne moczu pokazuje bakterie i leukocyty. a zapalenia pecherza nie ma. To wlasnie powoduja bakterie wywolywana chlamydia itp. testu Ci nikt na to nie zrobi bo wymaz sie pobiera z szyjki a w ciazy wiekszosc lekarzy woli tego nie robic. a wymaz z pochwy tego niestety nie wykryje.
ja mialam te kolki nerkowe non stop i wlasnie ginkowa powiedziala ze to moze byc to tym bardziej ze leukocyty byly poznej jakies tam bakterie a posiew jalowy wychodzil. Choc mialam robione badania przed ciaza i wszystko bylo ok, ale czasem jakies pochodne chlamydi moga sie ukrywac w organizmie i pozniej atakuja podczas ciazy jak kobieta ma oslabiona gospodarke.ja po tym antybiotyku nie mialam juz kolki wogole...myslalam ze wczoraj mnie lapie ale to byl raczej ucisk Malego bo kolka nerkowa boli nieprzewanie przez pare godzin a to mialam tylko co kilka sekund badz minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Andzia biedne dziecko 😞 😞 😞 pomodle sie za Niego. Straszne to jest jak takie dzieci choruja 😞
ech ja czasem tak mysle co to by bylo gdyby Mojemu cos dolegalo chyba by mi serce z bolu i zalu peklo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 tak, jestem ´w 100% pewna, ze chce miec tylko 1 dziecko. To, ze Victor zostal poczety i juz jest tak daleko i dobrze wszystko, to i tak taki maly cud, nie chce sie wiecej scigac z losem. Poza tym, wez pod uwage, ze jak sie synek urodzi ja juz bede miala 34 lata, T. bedzie mial 48, wiec tez patrzymy na to nasze rodzicielstwo z perspektywy naszego wieku 🙂) A jedynakiem nie bedzie poniekad, bedzie mial dwojke ,,przyszywanego" rodzenstwa, wiec... 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez sie modle za niego. To straszne. Ja zawsze mwilam ze takie chorobska chwytaja dobrych ludzi a ilu jest zlych i nigdy im nic nie ma choc nikomu nie mozna zyczyc zlego. Ja musze leciec bo maz za 10 minut bedzie w domu a ja w miejscu. Pozdrawiam dziewczynki. do pozniej .papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek dobrze, że przypomniałaś o slubie koscielnym, też bede się musiała wstrzymać z bobasem przynajmniej do ślubu:laugh:
My jakos się nie stresowaliśmy stosunkiem przerywanym, przynajmniej później tzn po paru latach podchodziliśmy do tego, ze jak bedzie dzidzi to będzie 🙂 Później to juz bardziej momentami zaczęłam się zastanawiać, czy my przypoadkiem mozemy mieć dzieci, tyle lat i nie wtopić? 🤪 Do mojego nie docierało wogóle na początku, ze jestem w ciąży, dopiero za którąś wizytą u gina dotarło 🙂
Ja to nie mogę słuchać i patrzeć na małe dzieci jak cierpią, a co dopiero na takie straszne choroby jak rak 😞 odrazu łzy mi się cisną do oczu i mam żal czym takie małe dziecko sobie zasłużyło na takie cierpienie? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski
ja wczesniej tez brałam tablety anty (harmonet) ale jak zwykle jest sutek uboczny tj. waga narazie nie zastanawiałam sie co bedzie pozniej

Jai_Ho jeszcze może być niespodzianka z kolejna dzidzia moja siostra starała sie przez 2 lata i jej sie udało po kuracji zastrzykami itp. bo u niej wykryto zespół policystycznych jajników no i gn powiedziała ze juz napewno dzieci wiecej nie bedzie miała a tu nagle okazało sie ze jest w ciąży
bo to tak jest jak sie bardzo chce to sie nie ma a jak nie to sie ma

a co do staników to ja nie mam pojecia jaki rozmiar sobie kupić bo w sumie jak tak patrze to cycki mi nie urosły pewnie zwieksza sie jak bede karmic mój aktualny rozmiar to 75A (malutkie 🤨 ) a w sklepach te do karmienia sa od B myslicie ze taki wystarczy?

a tak wogóle byłam dzis w hipermarkecie real i kupiłam mojemu małemu bluzeczke za jedyne 1 zł przecena z 15 zł [img size=490]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC00194.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo mi ginek mowil zeby byc 100%pewnym to tylko wymaz z szyjki da wynik...Ja mialam robiony wymaz z pochwy i wyszedl negatywny. Ale po ciazy zrobie sobie dla pewnosci wymaz z szyjki...Choc ten antybiotyk naprawde pomogl bo tych cholernych kolek juz nie ma od 2tyg 🙂
ale to nie byl tylko na chlamydie tam bylo wiecej wirusow.
Mona co do przerywanca to ja nie chce sie stresowac bo jednak jak juz zaplanuje slub koscielny to chce byc w pelni sil witalnych :P a tej ciazy od poczatku nie przechodzilam najlepiej...Choc wiecie co??? ja tak dalej pojdzie u mnie z samopoczuciem to stwierdze jednoznacznie ze 3ci trymestr jest najlepszym jak dla mnie 🙂
JaiHo co do dzieciaczkow to ciesze sie bedziesz miala chociaz to jedno 🙂 p.s. nie wiedzialam ze T. jest 14straszy no ale w zasadzie w milosci nie ma to znaczenia 🙂 co do dzieci to popieram Twoj tok myslenia chocby dlatego ze latka leca a im pozniej dzieci sie rodzi tym mniejsza szansa ze doczeka sie ich doroslego zycia niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...