Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No wlasnie do konca nie wiem jak to jest. Ale mi tez powiedzial ze jesli sa rodzice chrzestni juz po slubie i np byl to slub cywilny to tez nie moga byc chrzestnymi.
Musisz miec zaswiadczenie jakies jesli masz byc chrzestnym, chyba od bierzmowania tylko.
Eee nie wiem to cale prawo kanoniczne to jakis absurd.
He tak samo jak jesz tabletki antykoncepcyjne to zyjesz w grzechu i jak sie nie wyspowiadasz z tego to komuni nie mozesz przyjac.

chore nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jaiho moim zdaniem musza ochcic ale moja siostra trafila na kosciol ktory wymagal slubu rodzicow.siora wiec chciala sie ochajtac w takim wypadku i ochrzcic w ten sam dzien i wiecie co?ksiadz stwierdzil ze nie bedzie mial tyle czasu bo to byl okres swiat!glupota!siorka sie tak wqr.. Ze szok!poszla do innego kosciola i tam bez problemu.bez slubu.taki jest wlasnie pl kosciol!tfu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
My po wizycie w szpitalu, szpital generalnie ok, sala przedporodowa i porodowa jak więzienie, poporodowe super, podjęliśmy z mężem decyzje że weźmiemy pokój o podwyższonym standardzie, one są jedno lub dwu osobowe z łazienką i w ogóle super. Natomiast mamy problem z położną, bo ja niby mam lekarkę ale wszyscy mówią że lepiej mieć położną no i jestem w kropce. Pomóżcie podjąć mi decyzje.
Fajne jest w szpitalu to że straszy syn Adrian będzie mógł przyjść
po za tym mają wszystko i tak naprawdę nic nie trzeba brać, ubranka dla dziecka można przynieść na drugi dzień bo po porodzie i tak ubierają w szpitalne, po za tym podpaski i wszystko inne dają, mówił że dobrze jest zabrać na zmianę koszule bo ich są takie średnie, ale z kolei rozwiązał mi się problem bo będę rodzić w ich koszuli a na zmianę wezmę sobie swoje.
Plusem jest też to że jak pójdę na ktg w ok 37 tygodniu to mogę się od razu zarejestrować do szpitala, ułatwi nam to procedurę potem,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella to wlasciwie same dobre informacje 🙂
co do prywatnej poloznej to ja sie nie orientuje, bo gdybym rodzila w pl to tylko przez cc, wiec polozna mi do niczego potrzebna by nie byla, a ze jednak juz na 100% rodze poza pl, choc teraz jeszcze nie wiem jak ( cc czy sn) to o polozna tez sie nie artwie, bo jakos tu wszyscy rozumieja, jak wazny jest to moment dla kobiety i ze ma byc to wspanialy moment a nie trauma, wiec robia wszystko aby kobieta sie nie zameczyla poodem. najlepiej chyba jak popytasz na tych watkach co niedawno rodzily ( grudz. styczen) jakie maja doswiadczenia. 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie jak to jest z tymi położnymi?Czy wcześniej trzeba się umówić na jakieś spotkanie i porady?Co z ewentualną opłatą?Jeśli takowa jest w ogóle?
Lekarz tak naprawdę to pojawia się przecież nie przy każdym porodzie.Mój bardzo dużo czasu spędza w prywatnej poradni w samym szpitalu ma tylko sporadyczne dyżury więc istnieje duże prawdopodobieństwo,że akurat go nie będzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jai Ho dzięki wielkie w sumie masz rację, najlepiej u nich bo mają to już za sobą.
Co do porodu w Polsce to ja też chciałam przez cc, natomiast nie jest to takie proste, trzeba tylko prywatnie a to n ie mała kasę kosztuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titinka, w moim szpitalu jest opieka lekarza i położnej przez 24 h natomiast możesz sobie opłacić położną która przyjedzie specjalnie na poród i u nas kosztuje to 800 zł, plus 120 zł za dobę za pokój o podwyższonym standardzie jedno lub dwuosobowy ale to do wyboru 🙂
Zwykle powinno się umówić z położną na ok 2 tygodnie przed planowanym porodem, przynajmniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kiedys pytalam poloznej w pl. zanim jeszcze nie bylo zdecydowane, ze jak juz to ja do cc, jakie jest jej zdanie, oczywiscie powiedziala, ze to sprawa indywidualna itd. i ze poleca wynajmowanie wlasnej poloznej kobietom, ktore moga miec komplikacje ( chociaz wtedy to juz wkracza lekarz, a wlasna polozna moze tylko pomoc fizycznie i psychicznie) oraz tym, ktore sie bardzo boja, albo czuja bardzo niepewnie to wtedy daje im takie poczucie bezpieczenstwa, ze ktos sie nimi zajmuje od A do Z, a w innych przypadkach stwierdzila, ze czesto jest to zbedny wydatek. ale z drugiej strony mozna sobie wczesniej wybrac polozna i sie nie stresowac, ze sie trafi na jakas france, ktorej Twoj porod przeszkodzi w serialu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny u mnie zapowiada się poród SN, leżałam troszkę w szpitalu i miałam do czynienia z położnymi i lekarzami na których mam szansę trafić 🙂 i powiem Wam, że w moim przypadku głupotą byłoby branie za pieniążki położnej, bo oddział jest maleńki, położne spoko (oprócz jednej zołzy), i jak są dwa porody na raz to jest naprawdę fuks 🙂 i z tego co zaobserwowałam to jedna położna siedzi z Tobą non stopa 🙂 a i sama porodówka jest przyjemna, bo ma dwa łóżka, ładne różowe płytki na ścianach a w tle leci muzyczka! i to szpital państwowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kurcze cały czas się waham, nie wiem na co się zdecydować.
Może ta położna byłaby dobrym rozwiązaniem, a le z drugiej strony gdyby się cokolwiek działo to wtedy lekarka bardzo by mi pomogła, ta którą bym miała od ręki robiłaby cc. Mam okropny dylemat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej, ale dzis dzien mi minal, tv, komputer i wycieczki do kuchni 🙂)
Zmykam dziewczyny ograniczyc sie tylko do tv 🙂)
a tak na marginesie to sie usmialam z artykulu na onecie opisujacego opieke poporodowa w polskich szpitalach 🙂))) Piekna bajka na dobranoc! 🙂) 😉
spokojnej nocy zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski pewnie juz wiekszość śpi
u mnie dzisijszy dzień zlciał na kupowaniu rzeczy dla małego i dla mnie do szpitala
póki co juz z tych najważniejszych rzeczy prawie wszystko kupiłam został tylko fotelik samochhodowy juz prawie miałam ale niestety nie zdazyłam bo ktos juz go kupił 😞

dobra ide sie wykąpać

aaa co do karuzel to mi tez te misiowe pszczólki podobaja a co do wózka to ja mam wózeczek Deltim Emu - mały po złożeniu lekki bo tylko 11 kg stelaż+gondola i tak samo stelaż+spacerówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!!
ale miałam biegania dzisiaj, z rana sprzątanie domku po wczorajszym ale 3/4 mąż zrobił zajęło nam to do 14 fatalnie później szybko zakupki takie obiad, bo goście na 15 prędki obiad i posiadówka obiad, ciasto później market
zakupy kupiłam sukienkę polarową taką od 1-3 m-ca w carrefour była przecena z 40zł na 20zł dla tego wzięłam za 40zł bym nie kupiła wkleję Wam w sumie dopiero niedawno usiadłam bo jeszcze jak wróciliśmy to ponad godzinę odśnieżaliśmy, mąż jeszcze garaż odśnieżał bo mamy taki ogromny blaszak, spojrzał na dach domu a tam śniegu po kolana, tak bym się w tym śniegu pokulała 😁 już za tydzień dostanę wyprawkę od kuzyna, już nie mogę się doczekać i wtedy będe wiedziała co jeszcze muszę dokupić
ok śpijcie spokojne i słodkich snów i jeszcze ta sukienka 🙂 [img size=225]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/sukienka-e2225fdbedbe22fe3fe15f5995c7f3e1.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jai_Ho napisał:
nie wiem, nie wypada mi komentowac calej tej sytuacji z tyszanka, ale conajmniej dziwne jest dla mnie, ze dziewczyna wiedzac jaka wade ma dziecko godzi sie, pomimo posiadanej wiedzy na opozniony ( o jakies 6 tyg.!!) termin porodu, czeka do konca, jezdzi karetkami zamiast jak najszybciej do celu, cel tez zle obrany skoro nie bylo mozliwosci zrobienia na miejscu natychmiast operacji.... nie wiem... ciezko mi to ogarnac. 😞

A u mnie ja mam wrazenie, ze synek spi razem ze mna, tak naprawde, to rzadko czuje go w nocy, a nie sypiam juz jak susel raczej, przed moim zasnieciem i pozniej rano jak ja sie juz rozbudze to i on sie budzi i daje znaki. Oby mu tak zostalo! 🙂)


Mam to samo zdanie,choć wolałam się nie wypowiadać,ale mogę się pod tobą podpisać,gdyż czytając jej opowieść mam bardzo mieszane uczucia,choć bardzo ,ale to bardzo współczuję dziewczynie.Tak jak któraś napisała każdy jest dorosły i wie co robi.

Mam nadzieję,że dobrze się czujecie,bo ja mam dziś cały dzień straszne parcie w szyjce...chyba mogę odliczać dni... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry!! 🙂)

mycloud 🙂) to moze juz i na Ciebie przyszla pora do rozwiazania! Trzymam kciuki, aby nie trzymalo Cie za dlugo w niepewnosci i aby pozniej poszlo jak blyskawica 🙂)

A na dzis stwierdzilam, ze moj T. zeswirowal, po tym jak poruszalysmy kolejny raz temat wozkow, wczoraj z nim jeszcze raz ogladalismy nasz, sprawdzalismy i sie cieszylismy jak dzieciaki... no a dzis rano ja sie patrze a T. chodzi z wozkiem po podjezdzie i go testuje na sniegu, i to tez nie byloby dziwne gdyby nie fakt, ze wlozyl do niego KAPUSTE!! aby mial podobne obciazenie jak z Victorem. 😲 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...