Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
U nas sredniawo 😞

wczoraj, mała dala popis, nie spala od 1 do 4.30 na zmiane z M. ja nosilismy i wogole SAJGON 😞 pomylila dzien z noca chyba 😞 generalnie chyba z 3 godz.spalismy 😞
Dzis na spacerze pospała 1,5 godz, a teraz nie spi znowu i wisi na cycku,mimo ze jadła 40 minut temu, zaczynam sie zastanawiac czy przez to co jem ,i przez tą zaostrzaoną diete nie mam jakiegos mało wartosciowego pokarmu, i moze sie nie najada?? ale jak tylko wspomne o butelce i ewentualnym dokarmieniu, to wogole juz jest wielkie WRRRRR ze strony M. tak sie uparł na tego cycka ze nie idzie wogole mu o czyms innym powiedziec 😞

Dzis miałam chwile grozy , zupelnie nie dawno, trzymałam mała tylko za pupę, jak na mnie lezała, i tak glowkę podniosła mocno i sie gibneła na lewo ze aż cała sie zatrzesłam , ledwo ją złapałam 😞 mam nadz.ze nic jej sie nie stalo.

Wczoraj wizyta u ortopedy, i usg bioderek, wszystko ok,zadnych komplikacji i zadnych przykurczów itp.
tak sie smialam bo lekarz tak ją wygimnastykował na golaska, śieszne to było, to ja czasem boje sie ja wziąsc jakos polozyc , a on nią manewrował na wszystkie strony, uciskał stópki, sprawdzał fałdki,ciemię duże, głowke,potem ją wział pod pachy i postawiłna nózkach, ppotem na brzuszku, czy glowe podnosi, mówie Wam 🙂:P smieszne to było, czy u Was tez tak to wygladało??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dodi nie obraz sie ale z jakiej racji Tobie Marcin mowi co masz robic??? to jest Twoja prywatna sprawa jak chcesz karmic dziecko!!! poza tym lepiej zeby dziecko bylo najedzone niz zeby plakalo z glodu 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana doczekasz sie usmmiechu 🙂) teraz to kwestia kilku dni, zauwazylam, ze Victor coraz bardziej lapie co sie dzieje i reaguje, a najbardziej sie smieje jak do niego mowie w dosc dziwny sposob 😉 pewnie ze mnie lacha drze, ale niewazne 🙂)) a od dzis zaczal sie smiac na glos typowe hahaha. Myslelismy, ze przypadkiem mu wyszlo, ale chyba jemu tez sie to spodobalo, bo powtarzal to pozniej non stop. Moj stary, twardy T. sie poplakal jak dziecko. 🙃 Podobnie jak go calujemy w usta to juz ma odruch otwierania ich jeszcze szerzej do calowania 🙂)

Dodi, nie chce sie wtracac, ale u mnie T. tez byl wrogiem ,,substytutow mleka", i ja tez jestem jak najbardziej za karmieniem piersia, ale jak juz nie dalo rady i widzialam, ze maly jest glodny a ja co pol godziny z cycem i mleka coraz mniej a nie wiecej, poprostu kupilam mleko, butelki mialam, przygotowalam mieszanke i dalam to T. aby nakarmil malego a ja poszlam do lazienki, Jak T. poczul jak to jest fajnie karmic, do tego zobaczyl spokojne, zadowolone i pieknie spiace dziecko i mnie bez grymasu bolu na twarzy tak od razu zmienil zdanie 🙂)
Nie rozmawiaj, bo nie ma o czym, poprostu zrob! 🙂) a co do gimnastyki to my tak malego molestujemy codziennie, nawet to lubi 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek ale zwała z ex 😞

Dodi ja nie rozumiem co ma M. do twoich piersi! qurcze czy też mówił jak masz rodzić?? i czy brać czy nie znieczulenie?? ech..z całym szacunkiem ale co on może wiedzieć??!!
pamiętaj że ZAWSZE matka wie najlepiej co dla dziecka dobre!
i chyba lepiej nie głodzić dzieciaka w imię .. no właśnie czego...
a my po 2gim spacerze po lesie - mam nowy wózek - mega wypas i na spacery mogę chodzić teraz non stop 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
taki tylko brazowo bezowo czarny:
http://allegro.pl/item965123642_2_w_1_bartatina_alu_alu_plus_najtaniej_jedo_2010.html#gallery

zupełnie klasyczny - idealny do lasu itp ma super amortyzację więc dzieciak nie czuje dziur

tak więc teraz Młoda ma dwie "fury" - miejską i wiejską :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wyglada fajnie 🙂 a do tego jak sie dobrze prowadzi to juz pelen sukces 🙂
A mam pytannie czy w Waszych fotelikach samochodowych dziecko tez ,,siedzi" jakies takie pomemlane? bo ja juz nie wiem czy to fotelik do dupy czy mi sie zdaje, ze on jakis taki pogiety w nim jest. 🥴 bo to ani lezy ani siedziec jeszcze nie moze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana usmialam sie z wiejskiej fury :P
co do ex to strasznie mi przykro z tego powodu 😞 ech zycie...

JaiHo Olafik tez ryje na glos 😁 ja z tego nie moge jakie to smieszne 🙂
a od jakis 2tyg przemawia sobie i wyzywa :P zanim sie rozplacze :P
tez slodkie hehe 😉

No i masz racje z tym karmieniem tez to napisalam ze lepiej dac niz glodzic dziecko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo u Nas w foteliku to samo :P
ani lezy ani siedzi i mam wrazenie ze wyglada to doslownie jak rogal 🤔
och Olafik wyzywa :P
normalnie nagram go i Wam wrzuce hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małalena napisał:
Cześć ukochane moje mamuśki 🙂

Wpadłam na chwilkę, mąż podrzucił laptopa.
Tak w dużym skrócie:

Dalej jesteśmy w szpitalu. Synuś złapał ode mnie paciorkowca i jest na antybiotykach. Jeszcze parę dni temu wyniki były kiepskie. W wyniku opicia się (zbyt dużą ilością) wód płodowych pojawiły się też zmiany miąższowe na płucach. Dzisiaj po raz pierwszy pojawił się dobry wynik moczu, natomiast posiewy z krwi są cały czas niedobre 😞 W szpitalu najprawdopodobniej będziemy do poniedziałku, oczywiście jeśli Kacper będzi miał rewelacyjne wyniki.
Ja już dostaję świra, nie mogę patrzeć jak kilka razy dziennie go kłują, robią szereg badań, a on biedaczek tylko płacze - normalnie nocami płaczę w poduszkę.
No ale modlę się tylko o to aby jak najszybciej mój synuś wyzdrowiał i żebyśmy wrócili do domku.

Ja się czuję w miarę. Po za cholernie ciągnącymi szwami nic nie boli.
Jedyne o czym teraz marzę to powrót do domku z moim synkiem.
Wtedy osiągnę pełnię szczęścia.

Ściskam was mocniutko.
Jak tylko będziemy w domku, wrzucę fotkę i napiszę więcej.

Buziaki


Małalenko, przypadkiem natrafiłam na Twój temat o starania o dzidziusia a teraz widzę że już jesteś mumusią. Bardzo się cieszę że się udało bo naprawdę sporo przeszłaś. Przykro mi że są kłopoty z maluszkiem, mój synus tez miał kłopoty na początku, miał bardzo niski cukier, kłuli go po kilkanaście razy dziennie a teraz jest dużym i zdrowym chłopcem. Będzie dobrze, mam nadzieję że już jest dobrze.
Trzymajcie się cieplutko 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂

Ale naskrobałyście tu od wczoraj 🙂
U Nas nocka spokonka pobódka o 2.30 i sen do 6 🙂 Wiec kolejną noc jestem WYSPANA 🙂
Oby to stało się regułą 🙂

Byłam mierzyć suknię ślubną niestety na wieloryby nie ma takich jak by mi się podobało 😞
I mogę pomarzyć o rozmiarze 36 🙂 Dół 38 a góra 40 przez moje wymiona wielkie jak donice :/ Esz w morde nie chce kupować nowej tylko wypożyczyć ale chyba nie będzie wyjscia bo przecież w brzydkiej nie pójde :P
Jutro ciąg dalszy przymierzania :P

U Nas piękna pogoda wiec szykuje się spacerek 🙂 trezba na poczte iść wysłać zaproszenia na ślub 🙂

Jai _Ho w moim foteliku też Mały niby leży niby siedzi :/ Do kito to bo jest wgnieciony w niego 😞


Dodi moj P tez jest wrogiem dokarmiania ale wie ze jeśli nie da rady z piersi to tzreba podać sztuczne mleko. JEsli masz wrażenie że Mała się nie najada nie patzr na niego tylko łap butle i podawaj i nie głudź Małej. A jak co Ci powie to się zapytaj czy fajnie by mu było być niedojedzonym. Wrr te dziady :/
Co do jakości pokarmu to moja położna twierdzi że każde mleko matki jest najlepsze i nie może być nie wartościowe.

teraz zmykam bo juz słyszę z łóżeczka " eeee ee ee" 🙂

do spisanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamy,

zycie jest piekne! wczoraj byli u mnie znajomi, mały dawał popis płacząc i zażartowałam sobie, że cudownie byłoby pospać ciągiem 6 godzin i... mały zasnął o 22:30 i obudził się o 5:30 🙂 tak to mi się podoba:P potem dałam cyca i spał do 8 🙂 teraz jest na raczkach, zaraz wybieramy sie na targ 🙂

Dodi, nie patrz na M! zrob tak jak Ci dziewczyny napisały! ja tez nie jestem za butla narazie, ale widzialam ze Igor jest przez moj cyc głodzony wiec dostał juz 4 razy mleko z butelki .

Jaiho - Igor w foteliku wyglada jak po co najmniej 4 piwach, głowa kolebie sie na boki przez ta wkladke redukcyjna dla niemowlat (juz ja wyciagałam ale jeszcze gorzej)i do tego prawie siedzi. tez mowilam do M. zeby wozic Malucha w gondoli ale jak sama zauwazylas to niebezpieczne.

Klaudia powodzenia na poszukiwaniach kiecki!

A co dzieje sie z Iwiokej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helloo 🙂 🙂

Mała ma co raz mniej kolek ..jupii.. zamówiłam jej kropelki jakieś z Niemiec podobno najlepsze na kolki i czekam na dostawę, może jeszcze bardziej się poprawi 🙂
Martwi mnie tylko jej ciągłe ulewanie, nie nadążam jej przebierać normalnie ehh

Anitek:
CandyMonka jak walka z hemoroidami??? jakies rady dla mnie???

Jedyne co mogę Ci polecić to picie tego siemienia lnianego i smarowanie się maściami.
Niestety u mnie była poprawa tylko na tydz od wczoraj znowu ból czuje z każdym wypróżnianiem gorszy. Dzisiaj była masakra kurde aż boje się jutra. Wzięłam sobie lusterkiem wczoraj popatrzałam i mam tam dwie małe ranki, poczytałam w necie i u mnie nie są to hemoroidy tylko szczelina odbytowa ;/ kurna

Jai_Ho u mnie z fotelikiem to samo. Też jakaś powykręcana siedzi/leży

Martuś zazdroszczę nocki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka.
Ja tez mam problemy z kupka.ale to nie hemoroidy.sama nie wiem co!gin tez nie.straszny bol przy zalatwianiu sie!i w dodatku czasem krew 😞eh c.monka moze mamy to samo?
Wczoraj dostalam okres .szybko tak jakos bo karmie persia.
Chyba ze to od tabletek anty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cmonka a co lekarz na twoja pupe? przeciez to nie jest normalne, zeby tyle czasu sie meczyc i zeby poprawy nie było..

Darusia a moze powinnas spozywac wiecej błonnika, a krew pojawia sie od wysiłku przy wyproznianiu? ja tak w ciazy miałam, moje dupne naczynka były bardzo słabe, do tego zaparcia, stad krew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski!

tak się zastanawiam nad tym mlekiem z cyca - czy faktycznie takie najlepsze..? ja mam wątpliwości po moim doświadczeniu - wiem ile mojego dawałam młodej bo odciągałam i dostawała z butli + sztuczne - i tak na zmianę i nie przybierała na wadze.
Ja mam małe piersi + chory przewód pokarmwy (od kilku już lat) więc może jednak moje mleko było jakieś do d.... nie miało wystarczająco składników odżywczych..? hm... lekarka jak poznała moją sytuację powiedziała że mam Młodą odstawić od cyca i dawać tylko sztuczne bo to dla niej najlepsze - i nie przejmować się gadaniem że niby cyc jest the best bo jest przereklamowany

trochę mi szkoda że nie karmię piersią (głównie tego magicznego kontaktu dzieciaczkiem) ale jak widzę jak ruszyła z wagą i też z rozwojem to nie żałuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CMonka może idź do jakiegoś dupologa - bo to już dosyć długo trwa no i ten ból...

a tak w ogóle jak mąż odda mi auto bo teraz je sobie przywłaszczył 😠 ) i będę bardziej mobilna to musimy się wybrać na spacerek - musze zobaczyć tą śliczną Nadinkę 🙂 !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, u nas noc znosna, pobudka o 1 potem 4 i 7 rano, teraz spi przy cycu od paru minut,ale zrobila kupcie a szkoda mi jej budzic ,ale musze bo sie odparzy.

Klaudia na pewno znajdziesz ladna kiecuszke, ladnemu we wszystkim ladnie , mawiała moja babcia 🙂

Aaana co do cyca troche racji w tym jest, a ja dzwonilam do doradcy laktacyjnej, i powieedziala, ze mała moze jesc czasem co godzina czy poltorej, jak nie doje w poprzednim karmieniu to moze tak byc,wiec narazie nie dokarmiam, bo mała przybiera ladnie na wadze, wiec moze sie myle odnosnie pokarmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂

Kolejny piekny, sloneczny dzien, chyba zaraz wytargam lezaki na taras i sama sie kimne na zewnatrz obok victora, choc temp. jeszcze nie sa takie jakw Polsce. 😞
Ja dzis jestem nieprzytomna, spalismy moze 2 godz. bo: wczoraj dziecko mi zasnelo ok 18 i tak´sobie spal i spal i ok 22 juz mnie zaniepokoilo, ze troche dlugo, ale pieknie 🙂) o 23 juz mialam schize, ze cos mu jest, bo nie szlo go dobudzic, nie chcial jesc, no i co mnie najbardziej zdziwilo mial zupelnie suchego pampersa, wiec kompletnie nie wiedzialam o co chodzi, nawet pytalam na styczniowkach czy tak sie zdarza, T. nie bylo. No i wlaczyla mi sie nadgorliwosc, wiec skoro nie chcial cyca na spiocha to dalam butle, on dalej nieprzytomny, 1 w nocy 🙂) no i jak na spiocha zjadl, tak sie na spiocha porzygal pierwszy raz w zyciu, ale strasznie. Czulam sie jak swinia delikatnie mowiac, ze mu to zrobilam 🤨 . T. przyjechal jakos nas ogarnal. No i 2:30 maly pieknie wyspany zaczal swoje gadanie, jedzenie, uzupelnianie pampersow, tak wiec noc z glowy 🙂) ale mam nauczke: NIE MA CO BYC NADGORLIWYM, DZIECKO SAMO TEZ WIE KIEDY CO I JAK! 🙂)

Ja mysle, ze kazda z nas juz coraz lepiej ,,czyta" swoje dziecko, mamy tez coraz wieksza wiedze i dzieki temu najlepiej wiemy co jest najlepsze dla naszych maluchow jezeli chodzi o karmmienie i nie ma co ulegac presji zadnej ze stron tylko robic tak jak sie uwaza za sluszne. Najwazniejsze aby dzieciak rosl proporcjonalnie i byl zadowolony 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobru 🙂

u nas nocka w miarę spoko poza 1ną godziną od 12 do 1szej, Mały miał wczoraj szczepienie i dostał gorączki, 2 razy w czasie mierzenia temperatury okupał mi termometr:laugh:
dałam syropek na gorączkę i temperatura zaczęła zaraz spadać, do tego okładzik na nóżkę i spokój

no i właśnie Dziewczyny które nie były jeszcze na szczepieniu, kupcie sobie altacet żel i wsadźcie do lodówki, na okłady jest super ale właśnie taki zimny, zaraz opuchlizna zeszła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry ja na chwilke :P nie pozeganlam sie wczoraj bo Maly sie obudzil :P
No i nocka znow bez zmian od 2giej akcja do 7-30rana jak co noc...

CandyMonka jakie krople zamowilas???
No i idz w koncu do lekarza z pupa bo naprawde to jest grozne i mozna sie raka nabawic 😞

Ja zaraz uciekam myc glowke i wyruszamy z Malym do CH na zakupy bo lodowka pusta no i musze jeszcze nowe butelki kupic bo te co mam Aventa mnie dobijaja 😞 ciekna jak cholera nawet jak zakladam ten cholerny smoczek tak jak jest w necie pokazane 😞 podobno to jest wada tych butelek 😞
gowna jakies!!! nie mam nerwow na to!!!
Mezus dzis wraca hurrrrraaaa 🙂
a tak wogole to co sie dzieje z Malelena? juz sie nie odezwala od tygodni 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie, ktos ma moze jakis kontakt z Malalena? po tym poscie wczoraj skojarzylam, ze dawno jej nie bylo.

Ok. ja lece sie jakos ogarnac i chate troche. Nie mam mocy dzisiaj, tak wiec syn teraz spi w naszym lozku przy otwartych drzwiach balkonowych, zawsze zlapie powietrze a obejdzie sie bez ubierania, przekladania do wozka itd. i ryzyka, ze mu sie cos w tym nie spodoba 🙂). Dzis ide na latwizne 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...