Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja bym się bała tak samą małą puścić, żeby zjeżdżała. Co z tego, ze ktoś za nią biegł, ja bym się bała, że nie zdążę. Mnie troszkę przeraził ten filmik i bezmyślność rodziców.
Anitek ja zawsze unikałam zastrzyków, ale dzisiaj nawet nie było tak źle, więc chyba częściej będę korzystać hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej wieczornie 🙂
mona124 super, ze zab opanowany 🙂)
A ja mysle, ze Victora tez dosc szybko na narty wezmiemy 🙂 takie male dziecko jest duzo bardziej elastyczne i o kontuzjach raczej nie ma mowy, tyle samo razy sie przewroci( albo i wiecej) uczac sie chodzic, no i raczej nie puscimy go od razu ze szczytu lodowca 🙂))) mozna tylko sie upewnic u ortopedy jaki to ma wplyw na kregoslup.
Jak bylam ostatni raz dwa lata temu na nartach po kilkuletniej przerwie to mnie trzylatki zawstydzaly na stoku 🤢 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mona podziwiam... ja od czasow wizyty u dentysty jak mialam kilka lat (pani rwala mleczaka z ropa) i nie dala znieczulenia bo powiedziala ze i tak na rope dzialac nie bedzie...to od tego czasu mam taki uraz ze jak mialam isc do dentysty to nie spalam juz pare nocy przed wizyta i sie trzeslam jak siadalam na fotel...
wiec teraz nie ma znaczenia czy maly ubytek czy nie i tak prosze o znieczulenie 🙂 a moj dentysta mowi ze rowniez by nie dal sobie zrobic zeba bez znieczulenia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo no przez to napisalam ze takie moje zdanie 🙂 zdolnosc chodzenia to cos co dziecko predzej czy pozniej musi nabyc oczywiscie z upadkami czy bez choc wiekszosc z upadkami a nauka jazdy na snowbordzie czy nartach itd to raczej dla zabawy i relaksu i nie uwazam zeby byla to rzecz niezbedna i potrzebna w pierwszych latach zycia dziecka dlatego wole uniknac niepotrzebnego ryzyka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anitek równie dobrze upadnie na podłogę i złamie rękę, to co będziesz go trzymać za rękę??
Małe dzieci najszybciej przyswajają wszystko w tym również naukę pływania, jeżdżenia etc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jai_Ho mam nadzieję, że ząb opanowany, bo dr powiedziała, że według niej nie jest to ząb do leczenia kanałowego, ale jeśli będzie mnie bolał, to może okazać się, że trzeba będzie leczyć kanałowo 😞 Ale jak narazie jestem dobrej myśli i wierzę, że bedzie dobrze i nie będzie kanałówki 😉
Powiadasz, że trzy latki Cię zawstydzały? 🙂 Szok, jak te dzieci teraz szybko się uczą wszystkiego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 jak narazie mamy plan na przyszla zime, bo ja na nartach zjezdzam a T. tylko biega ( lek wysokosci nawet na niewielkiej gorce go dopada 🙂) ) wiec on bedzie zaczepial sobie sanki z malym i jazda 🙂).
dziecko dopiero sobie zasnelo, tak go wymeczylismy, ze juz mu sie oczy zammykaly ale jeszcze sie chichral resztkami mocy, mam cicha nadzieje, ze pospi do 6 chociaz 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jai Ho u nas tak samo, pewnie w przyszłym roku kupimy Amelii narty i będzie śmigać z mamą na oślej łączce, bo mama jest królową oślej łączki 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cruella napisał(a):
anitek równie dobrze upadnie na podłogę i złamie rękę, to co będziesz go trzymać za rękę??
Małe dzieci najszybciej przyswajają wszystko w tym również naukę pływania, jeżdżenia etc 🙂

Cruella zlo konieczne niestety...
ale chyba moge miec swoje zdanie no nie? 🙂
ja bym nie wystawila Olafka na takie ryzyko a przeciez Ty jak chcesz to ucz Amelci 🙂 moze tez Nam wkleisz linka za 2lata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek , wszyscy się dziwią, że ja bez znieczulenia zęby robię, może faktycznie ze mną coś nie tak 🙂 Ale naprawdę prawie nigdy mnie nic nie bolało 😉 Ale jakbym miała takie wspomnienia jak Ty, to może byłoby inaczej i też bym robiła ze znieczuleniem.
Ja to bym się bardziej bała, że ktoś mi dziecko staranuje, nie zauważy jej, bo przecież ta dziewczynka taka malutka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mona124, serio takie maluchy, ze ja bylam zdziwiona skad takie male buty maja 🙂) i ja tam zakosami na spokojnie, bo gorka calkiem konkretna a maluchy na kreche w dol z radosnym piskiem! 🙂).
Co do zebow, to ja mam swira na tym punkcie, doslownie, przy czym u denysty ( mojego aktualnego i mam nadzieje dozywotniego dentysty) na fotelu czuje sie bardziej zrelaksowana niz u kosmetyczki. Serio. Ale u mnie z zebami to bardzo dluga historia, wiele niepotrzebnego bolu,operacji, zlych dentystow, masa kasy a i tak wszystko skonczylo sie na implantach i w koncu mam spokoj. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jai Ho ja w pierwszej kolejności zapytałam Andrzeja skąd rodzicie takie maleńkie buty wzięli 😁 😁 😁 😁
Po za tym tam koło małej cały czas ktoś biegł, a przypuszczam że zanim się nie nauczyła to robiła mi konkurencje na oślej.
I też z najwyższych tras w Polsce suną takie maluchy i dosłownie na krechę, aż strach się bać a one wiatr we włosach i radocha bez granic.
Zresztą mój Adrian też odkąd pamiętam śmiga na nartach, dziś nie ma dla niego żadnego strasznego stoku.
A lepiej żeby się ruszał niż tv oglądał lub na kompie siedział 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo wspolczuje takich problemow 😞 zeby to wogole jakas masakra...a jak boli to szok normalnie 😞 ja aby z tym mleczakiem mialam problem i pamietam ten bol do dnia dzisiejszego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂
Witam wieczornie 🙂 Mnie osobiście filmik się podobał i jestem pełna podziwu dla tych maluszków,które potrafią zaskoczyć swoją sprawnością i umiejętnościami w różnych dyscyplinach.Fakt faktem dziecko nie ma świadomości co mu grozi i radykalnych sytuacjach jest elastyczne.To my dorośli panikujemy i dzięki temu łamiemy wszystko co popadnie 🙂
Kurcze mój mężuś poszedł 2 raz na nocną zmianę od ponad roku.Dziwnie tak zasypiać bez niego.Jak dobrze,że mam jeszcze jednego mężczyznę który mnie pilnuje w nocy 😉 Zamiast spać w łóżeczku zasypia z mamusią w łożu 😁 Taka mała kruszynka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella my to sie smiejemy, ze malemu to zycia braknie na te wszystkie ,,nasze pomysly" zwlaszcza, ze z T. mamy bardzo rozbiezne pasje i kazde chcialoby malego przekabacic na swoje 🙂)) ( niewazne,z e dziecko ma dopiero 3 m-ce a jak podrosnie to i tak samo zdecyduje co chce robic 🙂)) ) tak wiec mamy juz narty, plywanie, nurkowanie, taniec, brydz, pilka nozna, tenis, jakies sporty walki ( to chrzestny)... biedne dziecko 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał(a):
Mona Moj Tata to nawet kanalowe bez znieczulenia ja to bym zemdlala hehe 😉
szukam w dalszym ciagu ubranka do chrztu 😜


To tak jak ja,też kanałówki robię bez znieczulenia 🙂 Ale dzisiaj moja dentysta delikatnie mi zasugerowała, że musi dać znieczulenie, więc wolałam jej posłuchać 🙂

Cruella ja też jestem za uprawianiem sportów przez dzieciaczki, a nie siedzeniem przed tv lub komputerem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo u Nas tez narty plywanie nurkowanie pilka nozna koszykowka a bedzie wychowany w IRL wiec tutejszy harling badz rugby hehe 😁
ale wierze ze Maly sam bedzie wiedzial co lubi 🙂
poczekamy z tym wszystkim do wieku szkolnego 🙂a przed tym pewnie rower jakies rolki hulajnogi itd 🙂
co do tanca u mnie tylko freestyle no ale watpie ze Olaf sie czyms taki zainteresuje 😉
urosnie pewnie na 2metry wiec koszykowa brzmi calkiem calkiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titinka no ja tez sie nauczylam ze Maz czesciej jest niz go nie ma choc jak go nie ma to zazwyczaj na pare dni i wtedy tak smutno 😞 a Olafek idzie nynac ok 9tej i tyle w temacie hehe 😁
ale razniej we dwoje 🙂
co do ubranka to ja wlasnie szukam garniaczka malego bo mi sie podobaja 🙂
znalazlam na allegro 🙂
no ale musze jeszcze poszukac 🙂
jest stronka www.ubrankadochrztu.net zajrzyj tam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no zobaczymy jak to bedzie, najwazniejsze to chyba dac dziecku mozliwosc wyboru tego co lubi, stworzyc mu ku temu warunki i pozniej juz tylko motywowac, dla mnie bez znaczenia czy to beda szachy czy zapasy, aby tylko nie siedzial ,,kotlet" z czekolada i chipsami przed tv caly dzien 🙂).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...