Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Nikoś my też zabunkrowani w domku, okna pozamykane by żar nie wlatywał. Pogoda zwariowała.Tyle, że zauważyłam, że Igor śpi po 2-3 godziny o tej porze odkąd są upały. Ja karmiłam cycem 3 miesiące, i w tym czasie dawałam wodę z butli jak było b. ciepło.

Titinka, to prawda, że trzeba się dobrze przygotować przed karmieniem. Gdy Igor dostał pierwszą łyżeczkę marchewki od razu wpakował ręce do buzi, a potem wytarł je w spodenki, więc jak dla Nas śliniak to za mało 😜 Chyba, że super duży 🙂

A co do przygotowania marchewki samemu, to oki, tylko że pani doktor powiedziała mi że absolutnie nie gotować z tej pierwszej młodej marchewki, bo tam jest bardzo dużo azotu, dopiero taka starsza, dojrzała marchewka się nadaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj jaka przyjemność mały śpi już drugą godzinę 🙂 Dawno nie miałam takiego momentu w ciągu dnia bo wręcz się wścieka jak nie może zasnąć,śpi niespokojnie albo ucina sobie krótkie drzemki 😠 a ja tym samym nic nie mogę zrobić 😠

Gdzie mogę znaleźć posta o refluksie u którejś z dziewczyn??

Mój lekarz stwierdził ostatnio,że mały nie ma na obecną chwilę skazy białkowej a jeśli filip zdecydowanie bardziej toleruje mleko AR i faktycznie mniej ulewa to tylko takie podawać,a jak mu coś wyskoczy to wtedy będzie pił pepti przez jakiś czas aż zniknie 🙂

Co do ubioru to my też śmigamy tylko w body,a że wyjeżdżamy na spacery wieczorkiem to i z kapelutków rezygnujemy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titinka, wiem że Dominika Aaany ma refluks, przynajmniej tak lekarz Jej stwierdził.

A ja robię już 3 pralkę prania, piorę kurtki zimowe 🙂 bo tak pięknie wszystko schnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cholera zepsuł nam się wentylator-chyba oszaleję 😠 W domu mam 28 stopni a na zewnątrz jest 39 w cieniu 😎 😠

Koleżanka polecała mi urządzenie do przygotowywania pap dla maluchów

http://www.allegro.pl/item1074167969_philips_avent_parowar_i_blender_w_jednym_scf_870.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do witaminy D Filip dostaje jeden raz dziennie 2 kropelki.Teraz miał zmniejszone dawkowanie,bo wcześniej miał po 3

Tak w ogóle to sporo zażywa tych kropelek-ma witaminę A,witaminę D,multiwitaminę,debridat,zyrtec i espumisan 🤔 Na początku mnie ta ilość przerażała,ale wierzę temu lekarzowi więc podaję tak jak zaleca 🙂

Nie zauważam aby bardziej się pocił po tej witaminie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titinka faktycznie, Filip sporo tych witamin otrzymuje. A espumisan dlaczego Mu podajesz? Ma jeszcze problemy z brzuszkiem??

Fajne to urządzenie, napewno byłoby łatwiej i wygodniej w nim szykować jedzonko 🙂 ale ja mam garnek na parę i blender 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od kiedy Filip jest na mleku modyfikowany miał wprowadzony espumisan,bo nie każdego dnia robił kupkę i dlatego.Teraz każdego dnia coś znajduję w pieluszce a czasami nawet 2 razy.wczoraj oczywiście koloru marchewkowego 😁
No a tak z innej beczki to martwię się o jego układ pokarmowy i wydalniczy,bo ja choruję na wrzodziejące zapalnie jelita grubego i to nic miłego 🥴

Teraz doczytuję posty wstecz i widzę,że Sibi ma ten sam problem co ja
Gubię włosy garściami.Boję się myć głowę,bo wówczas najwięcej wypada a rozczesując też jest ich ogrom 😞
Tak więc hormony tak?
Do tego mam problem z trądzikiem i wciąż mi coś wyskakuje 😠
To pewnie wszystko przez huśtawkę hormonalną 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titinka tez gubie masowo włosy 😞 Sibi pisala, zeby udac sie do gina bo to hormony.
Musisz byc dobrej mysli jesli chodzi o jelitka Filipa 🙂
Igor robi mi kupe co 2-3 dni 😞mysle, ze to rzadko 😞ale pani doktor nie widzi w tym problemu 😮
wogole dalam mu dzis orzezwiajaca herb z hippa i juz ma pierdy, jest placz, bo brzusio boli 😞 boje sie co to bedzie z pokarmami stałymi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry
ja wlsnie siedze doslownie z nogami na stole 😜
Marcelina spi 😎
jesli chodzi o ubieranie malej to tak w domu ma tylko pieluche, na dwor spodenki krotkie i koszulke i koniec bez skarpet, czapek (jak jest wiatr to delikatna chusteczke), a na noc ma tylko body bez rekawow

jesli chodzi o wlosy to tak..... odwiedzialam lekarza rodzinnego, dermatologa i ich leki nie pomagaly!! tzn troche zaczely te wlosy odrastac ale dalej lecialy! a od gin dostalam Diane 35 mam brac przez 2 mies ciagle a pozniej normalnie z przerwami. to sa tez tabletki antykoncepcyjne. w ulotce jest napisane....
Wskazania do stosowania... łysienie androgenne, po 3-4 cyklach przyjmowania leku ustepuje wysypka tradzikowa,wczesniej nadmierne przetluszczanie sie wlsow i skory,zmniejsza sie znacznie wypadanie wloso!!

poniewaz u mnie stwierdzo znaczny spadek zelaza we krwii musze miec zachamowane krwawienie miesiaczkowe na min 2 cykle dlatego mam brac ciagle


co do kupy to moja czasem nie robi jeden dziec ale tak to codziennie glownie rano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha jeszcze jedno zjadlam ponad 200 tabletek drozdzy, biostymina, maska WAX, plyn loxon,szmpon leczniczy i wlosy dalej lecialy mam nadzieje ze te tabletki pomoga!!!!!!!!!!!!!!

lece nas pakowac bo jutro z samego rana jedziemy na dzialke

wstapie wieczorkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny troche sie boje tego mleka modyfikowanego, Julka tak lubi byc przy cycu,a ja nie wiem jak ja zaczac przestawiac, slyszałam ze modyfikowane daje sie rano zeby obserwowac reakcje dziecka, i powoli kazde karmienie zastepowac butelką, na koncu sie odstawia karmienie nocne .
I boje sie ze po modyfikowanym tez brzuch bedzie bolał Julkę, albo klopoty z kupą bedą.
A ja Julce dzis kupilam zwykłą herbatke koperkową i stwierdzilam ze bede jej dawac kilka łyczków w taki upał, mysle ze nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi_W napisał(a):
CMonka bede szukac jakiejs przyczyny i rozwiazania tej sytuacji .
Nie wiem czy to kolka, wydaje mi sie ze juz przeszly kolki, ja caly czas na diecie, wiec juz sama nie wiem.
Moze przyczyna odstawienia debridatu, brala 2 miesiace i nagle przestalam jej dawac moze brzuszek ja boli.
Nie wiem, ale wiem jedno ze zajebiscie mi ciezko, chce byc dobra matka ale potafie ze zlosci krzyczec , nerwy mi puszczaja .
Zawsze bylam nerwowa, ale teraz to sie wszystko razem wymieszalo, zmeczenie, brak towarzystwa itd. Kocham najbardziej na swiecie Julke, to moje dziecko, ale czemu musze tak dostawac w kosc ? nie dosc ze zostaly mi pakudne rozstepy na pamiatke po ciazy to jeszcze dziecko daje mi popalic. I jestem z tym wszysttkim sama.

A ciekawe ze Julke na rekach nic nie boli, tylko jak ja odkladam to placz.. juz zaczynam myslec ze przyzwyczailismy ja do noszenia.


Dodi a czemu nagle? lek taki odstawia sie bardzo stopniowo.Moja też go brała i musisz najierw zmniejszać dawki aż przestanie brać,żeby organizm sam zaczął tzn.ukł.pokarmowy pracować.Ot tu masz rozwiązanie zagadki czemu płakała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi_W napisał(a):
Dziewczyny troche sie boje tego mleka modyfikowanego, Julka tak lubi byc przy cycu,a ja nie wiem jak ja zaczac przestawiac, slyszałam ze modyfikowane daje sie rano zeby obserwowac reakcje dziecka, i powoli kazde karmienie zastepowac butelką, na koncu sie odstawia karmienie nocne .
I boje sie ze po modyfikowanym tez brzuch bedzie bolał Julkę, albo klopoty z kupą bedą.
A ja Julce dzis kupilam zwykłą herbatke koperkową i stwierdzilam ze bede jej dawac kilka łyczków w taki upał, mysle ze nie zaszkodzi.


dodi oczywiście nie zachęcam Cię do odstawienia,ale ona nie będzie ciagle na piersi,przyjdzie czas,że będziesz musiała jej rozszerzyć dietę i wtedy zawsze trzeba obserwować dziecko i zawsze jest pyt.czy będzie kupa? mleko modyfikowane ....rzadko dziecko boli brzuszek.Tak zacznij od rana i stopniowo.Herbatki ci nie polecam,gdyż powodują jedynie wzdęcia i jest tam sama glukoza.Najlepsza jest sama woda lub z dodatkiem soku jabłkowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Debridat brala 3 razy dziennie po 2,5 ml potem 2 razy , i juz nam sie konczyla butelka wiec pytalam kiedy mam go odtstawic, lekarz powiedzial ze mozna, nie mówil ze stopniowo, ale ta moha pediatra jest jakas dupna, dzis jade prywatnie do innego lekarza i zapytam.

Co do tej herbatki to ona nawet nie pije pożadnie, tylko 3 łyczki złapie i koniec, a woda zwykla przegotowana czy mineralna np. żywiec ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibi, brałam Diane 35 jak miałam 17lat 🙂 pomogła mi głównie na trądzik, ale później traktowałam je jako antykoncepcyjne 🙂

Dodi, zaczęłam sztuczne mleko dawać jak widziałam, że mały głodny. Później dokarmiałam tylko po kąpieli. Następnie w ciągu dnia i tak jakoś poszło, że całkowicie przeszłam na butlę. Ale cyce bolały parę dni po definitywnym zakończeniu karmienia. I podejrzewam, że to Tobie trudno rozstać się z cycem a nie Julce 🙂 ja tak miałam 🙂 Aha i Igor miał pierwszy tydzień na modyfikowanym rewolucje brzuszkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi_W napisał(a):
Debridat brala 3 razy dziennie po 2,5 ml potem 2 razy , i juz nam sie konczyla butelka wiec pytalam kiedy mam go odtstawic, lekarz powiedzial ze mozna, nie mówil ze stopniowo, ale ta moha pediatra jest jakas dupna, dzis jade prywatnie do innego lekarza i zapytam.

Co do tej herbatki to ona nawet nie pije pożadnie, tylko 3 łyczki złapie i koniec, a woda zwykla przegotowana czy mineralna np. żywiec ??

jak nie masz filtra do wody to ja kupuję mama i ja,trzeba zagotowac i już.
Leki na brzuszek trzeba stopniowo odtsawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi_W napisał(a):
Mycloud a gdzie tą wodę kupujesz ja nie widzialam takiej 😞 nie mam niestety filtra 😞


w kauflandzie,ale w auchan też być powinna.Poszperaj między wodami powinna być.I głowa do góry ja też miałam podobnie i też mam czasem bardzo marudne dziecko,które lubi być noszone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moze macie racje z cycem ze mi bedzie ciezej niz Julce, chcialam karmic do 6 miesiaca, moze stopniowo zaczne zmieniac mleczko, jakos mi wygodnie szczegolnie jak jest głodna to wyjmuje piers i juz, a z butelka to ciagle smoczki, buteleczki, podgrzewacz by sie przydał.
Ciezko bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...