Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
moja koleżanka rodziła w Irlandii i rzeczywiście jest ok. Standardem w znieczuleniu jest gaz, który dają do wdychania. Przed porodem wypełnia się formularz, w którym zaznaczasz jak byś chciała żeby przebiegał poród krok po kroku. No i z przyjmowaniem dowolnych pozycji do porodu nie ma problemu. Jedyne co to nie chcą za szybko przyjmować rodzących na oddział. Dopiero jak już jest rozwiązanie tuż tuż to przyjmują standardową. Ale to doświadczenia z Dublina, gdzie jest spore obłożenie w szpitalach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja będę rodzić w szpitalu akademickim bo tam pracuje mój lekarz. słyszałam rózne opinie, bo w sumie co rodząca to inną ma opinię o lekarzach , połoznych czy opiece w szpitalu. moje znajome tam rodziły i chwaliły sobie opiekę. jednej koleżance podobało się to że były tam studentki połoznictwa (na praktyce lub stażu) i ciągle ktoś się koło niej kręcił i pomagał. wiem też że noworodki maja tak świetną opiekę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jak nie pracujesz tutaj to slono bys za to zaplacila. Generalnie kobiety w ciazy maja tutaj darmowa opieke ale musisz miec karte ciazy zalozona w Irlandii i lekarza swojego tez w Irlandii. I wtedy porod masz za darmo 🙂 no moja kolezanka miala epidural i mowi ze nie zaluje...jak czula ze bol jest ostrzejszy to wpuszczali wiecej i mowi ze na koncu jak lezala to moglaby rodzic tydzien. Ja mieszkam w Cork i w sumie z tego co widze to ta klinika rowniez ma duzo pacjentek bo to chyba jedyna klinika poloznicza w okolicy. Co do porodu bylam 3razy na pogotowiu i byly kobiety rodzace ktorym kazano chodzic i wrocic za godzine itd. powiem Wam ze cos w tym jest bo przeciez do szpitala powinno sie jechac gdy skurcze sa co 5minut a wiele kobiet jedzie zbyt wczesnie i pozniej niestety musza chodzic po szpitalu i czekac az czestlotliwosc skurczy wzrosnie. Mam nadzieje ze moj porod rowniez bedzie przebiegal bez zadnych problemow no ale coz chyba wszystkie przyszle Mamusie sie tym martwia 🙂











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaana napisał:
malalena pisałaś kiedyś że kupiłaś słuchawki lekarskie do osłuchiwania brzuszka - i jak? - sprawdzają się? bo też mam ochotę posłuchać co maluch "mówi"?

Aaana ja mam sluchawki kupilam sobie jakies 3tyg temu narazie nic nie slychac :P ale lekarka dzis mi mowila ze tak ok 20stego tygodnia powinnam uslyszec. Chyba lepszy jest miernik dopplerowki koszt ok 200zł ale tez nie kazda Mamusia znalazla serduszko :P ja mam sluchawki i codziennie nasluchuje 🙂 moja lekarka dopplerem znalazla dzis tetno Dzidzi takze mysle ze wkrotce sie uda 🙂











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz raczej bob 🙂 ech nie przejmuj sie kazda kobieta jest inna 🙂 ja mam 175cm i wogole prawie brzucha nie widac bo podobno dlatego ze wysoka i szczupla bylam :P najwazniejsze ze Dzidzia rosnie 🙂 co do wagi to lubie to kontrolowac bo kazdy przybyty kg to znak ze Moja Dzidzia rosnie a ja razem z Nia 🙂
Fajnie tak 🙂










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeszcze jedno, a propos artykułu " 😜rzywileje dla kobiet w ciąży"
Czytałyście komentarze do artykułu?? Mnie to śmieszy nawet. Ciekawa jestem kto to pisze. Na pewno nikt kto kiedykolwiek był w ciąży albo ja planuje. Mam wrażenie, że to jacyś gówniarze - karierowicze. Ale powiem Wam, że nawet mnie to śmieszy. No i zauważyłam, że pod każdym artykułem dotyczącym ciężarnych i ich przywilejów lub praw są podobne komentarze. Ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz raczej bób 🙂 spokojnie nie jestes 2tyg w tyl ja jestem w 16stym +5dni 🙂 wiec mniej wiecej to samo 🙂 mi kazdy mowi ze mam maly brzuch jak na ten okres wiec chyba to ja jestem jakim wyjatkiem 🙂 co do wielkosci to ja mialam usg w polowie 13stego i dziecko mialo 7.16cm. ale z tego co wiem to liczy sie dynamika wzrostu plodu a roznice pomiedzy Dzidziami moze wynosci nawet do 2cm w tych samych okresach 🙂










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie pomylil? albo dziecko jest starsze...hmmmm.... tzn u mojej kolezanki tez byla duza roznica wiec lekarz przesunal jej date porodu o tydzien w przod. No coz zapytaj przy nastepnej wizyty! ale mysle ze to nie jest powod do zmartwien gorzej gdyby bylo bardzo male no nie?










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...