Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej,

wracam do wcześniejszego wątku: tetno.

nasze dziecko na początku USG bylło ruchliwe (chociaż przyciśnięte aparatem i niezadowolone z tego powodu). Serducho waliło jak oszlałe. Aż tu nagle w jednej sekundzie wszystko zaczęło wyglądać jakby gin. włączył spowolniony obraz, przewijanie w tempie 10 razy wolniejszym. Wówczas ginekolog powiedział nam "one tak mają - idą spać".

Czkawkę czułam raz - śmieszne, lekkie, rytmiczne uderzenia - nie do pomylenia z kopniakami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Boberek ja nie moge z tego okreslenia :P
Slyszalam juz jezyk ale boberek hahaha dobre 🤪
Dziewczyny Wam tez sie tak strasznie chce pic??? bo ja to sie czuje jakby kaca miala 😞 pije i pije i sie napic nie moge no i oczywiscie wc co 30minut przez to...kiedys porafilam sie napic porzadnie gazowana woda ale teraz juz jej nie pije o mnie meczy pozniej w brzuszku, poza tym nie jest za zdrowa wiec przerzucilam sie na niegazowanke ale jakos tak sie napic nia nie moge 😞 macie jakies pomysly na ugaszenie pragnienia??? Normalnie wypilabym kufel lodowatego piwka ale nici z tego przez najblisze miesiace :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to bardzo dobrze ze chce ci sie pic anitek tej wody!! dzienne zapotrzebowanie dorosłego zdrowego człowieka wynosi 2 litry dziennie!! a teraz gdy nosimy w sobie malutkiego człowieczka musimy pić jeszcze więcej! Pij ją powoli ale w dużych ilościach najlepiej niegazowane z małą ilościa sodu 🙂 Nasze ciało składa się w ponad 60 proc. z wody, a ciało nienarodzonego dziecka aż w 94 proc. !! naszym maluszkom jest to bardzo potrzebne! 🙂 a jeśli na prawde az tak Ci to przeszkadza to do wody wrzuc kilka plasterków cytryny lub limonki i co bardzo ważne kilka listkow mięty pomaga i w dodatku zdrowe , smaczne a nie tak jak te inne wody smakowe kupne 🙂
Tak dla wiadomosci ostatnio dowiedziałam sie ze mała woda smakowa pol litrowa zawiera 6 łyzeczek cukru masakraa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez tak spijam ale mi najbardziej pomaga herbatka owocowa bez cukru. Ja nigdy nie slodze herbat,nawet ziolowych i mi pomoga. Tutaj w Niemczech polecaja ciezarnej picie dziennie szklanki herbaty z pokrzywy ktora jest zdrowa bo posiada min. zelazo i wapn i w dodatku zciaga zbedna wode z organizmu. Dziewczyny polecam,naprawde. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech ja nie przepadam za herbatami w tym problem :P no coz nadal chyba pozostaje mi picie wody z cytrynka i lodem 🙂 jak Dzidzia chce to trzeba pic i tyle 🙂 zauwazylam ze jak siedze nie oparta to mnie dusi w brzusiu nad pepkiem chyba juz coraz mniej miejsca sie robi...wczesniej nie zwracalam na to uwagi dopiero dzisiaj 🙂
Jejkus jak ja juz sie nie moge doczekac tej Dzidzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek ja tez mam takie dziwne uczucie w gornej czesci brzucha jak siedze. Mojemu mezowi to tlumaczylam jakby cycki mi lezaly na brzuchu i mi to przeszkadza. Dziwne okreslenie ale to pierwsze co mi przyszlo do glowy. 🙃 Brzuszek nam rosnie i musimy sie do tego zaczac przyzwyczajac 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tam jakas truskawkowa mam ale i tak czekam az ostygnie :P
jakos nie bardzo przepadam za cieplym piciem 😞
Andzia trafne okreslenie tzn moglabym tak powiedziec gdybym mialam duzzze cycki :P a mam tylko "C" hehe :P
ale tak wlasnie ucisk ze sie ciezko oddech bierze...Dodi chyba tez tak ma???mysle ze tak juz zostanie do porodu :P To juz raczej bob mialam tak samo poszlam na badanie i zrobil usg szyjki i nerek i nic wiecej i teraz musze czekac do 10tego 😞 jeszcze 15dni Mamuski : 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Widzę,że poruszyłyście temat pępka i innych pobolewań.Ja od tygodnia odczuwałam pod prawym żebrem takie kłucie jakbym miała kolkę,właściwie to bardzo mi to doskwierało,bo nawet nie mogłam przyjąć w miarę wygodnej pozycji siedzącej,a już najgorzej było w pracy 🤢
Za to dzisiaj strasznie boli mnie pępek i sama nie wiem czy to przez te tony akt,które musiałam ponosić w pracy czy być może dzidzia zajmuje już większą powierzchnię i zaczyna się przemieszczać ponad wysokość pępka 😮
Czy któraś z was miała podobne dolegliwości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek85 ja tez mam "susze w gardle" i non stop pije.... oprocz czystej wody, pije wode z cytrynka i toszke miodu, albo dolewam sobie soczek. No w koncu udalo mi sie wkleic zdjecie brzuszka:P .... Ja mam co jakis czas pobolewanie, taki ucisk na pecherz, pewnie to malenstwo. ja nie czuje zadnego bulgotania, laskotania tylko pukanie od srodka.... Dzisiaj nawet w trakcie pukniecia brzuszek sie poruszyl.... mam nadzieje ze to malenstwo... Ja jestem dosc szczupla jak zobaczycie na zdjeciu wiec moze inaczej to odczuwam.... Ale mam nadzieje ze to moje malenswto 🤪 Ja tez na wizyte i usg musze poczekac do 16.... ale mysle ze jak mi sie uda to pojde prywatnie wczesniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam wlasnie prywatnie bo tutaj sa tylko 2 usg przez cala ciaze taka Irlandia nic sie nie to nie poradzi :P no ja bolu w pepku nie mam ale jak jestem nieoparta to czuje ucisk taki nad pepkiem ze oddech ciezej zlapac ;> co do rozszerzania sie macicy to wlasnie to nastepuje od teraz 18tygodnia do 21wszego wtedy w 3tygodniach jest najwiekszy przyrost w pionie a nie w poziomie no i moze nas oczywiscie cos bolec...ja juz ruchy czuje ale nie jakies mega kopniaki :P co do pecherz to ostatniej nocy bylam 5razy ale zlapalam Dzidzie detektorem tetna ze lezala sobie na pecherzu wiec sie nie dziwie ze mnie bolal i do tego siiusiu co chwilke :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie dziewczyny, pewnie jeszcze długo nikt sie nie odezwie bo smacznie śpicie. Ja niestety masakra, obiecałam sobie że w weekend odeśpię bo małej do szkoły nie prowadzę a tu klops, o 6.30 miałam dość przewracania się z boku na bok i wstałam. ale to nie pierwszy taki weekend w ciąży że rano wstaje a wierzcie mi przed ciążą potrafiłam spać do 10 - 11tej, no ale co zrobisz , życzę wszystkim miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to już raczej bób ja też tak mam że nie mogę rano spać, dzis zwlokłam sie 6, żeby małża nie budzić, przynajniej niech on sobie pośpi 🙂jeszcze jakiś czas temu wstawałam bo budził mnie mały głód 🙂 🙂 no może nie taki mały poprostu nie mogłam leżeć bo strasznie chciało mi sie jeść 🙂 🙂 a teraz to już sama nie wiem czemu się budzę, trudno, jakoś to wytrzymam.
pozdrawiam i miłego dzionka zyczę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zaczynam dziń od kanapek z mięsem, jak nie jem mięsa to ciagle jestem głodna i nieważne co bym jadła, straszne to jest ale cóż... prawdziwe. dzisiaj mam własnie dzień produkowania mięska, marynuję i piekę w piekarnikualbo wędzę a potem jem 🙂 🙂 przynajmniej bez sztucznych dodatkówi nietłuste.
owoce za to pożeram popołudniu, rano niemam ochoty

ale podobnie jak ty jak wstanę rano to pić mi sie chce 🙂
pojadłam teraz pora na kawusię.....pychota tak z rana smakuje najlepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...