Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Na poczatku marchewke chyba tylko. Mozna wprowadzac pokarm stopniowo ale moja siora co cos nowego jadla to Mala plakala tak ze masakra jakas. Nawet szynki jesc nie mogla. Tylko chleb z serem. Ja ryb nie cierpie a ile mozna jesc gotowane mieso poza tym jak masz pokarm to i podobno glodnym sie jest non stop. Co do pokarmu moja siora tez miala cesarke wiec na poczatku pila takie herbatki na tworzenie pokarmu ale one sa anyzkowe cos czego nie cierpie i gdybym miala to wypic to chyba bym nie wyszla z wc...
Zobaczymy jak bedzie ja sprobuje tak czy inaczej co do kolezanki Twojej Dodi to ja uwazam ze kazdy robi to co chce ja sie w to nie wtracam...Madre czy niemadre nie nam tu osadzac nie chciala karmic to trudno.
Czasem tez jest tak ze sie chce a nie mozna 😞 to podobno jest lipa wtedy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakies tam inne warzywka tez ale nie wolno straczkowych bo po tym dziecko ma kolki. Co do wygody hmmm zalezy jak na to patrzec bo w sumie ta co karmi butelka chyba ma gorzej musi rozrabiac gotowac wode wyparzac butelki itd. a cycatki tylko wyciagaja i juz jest 🙂 ale np tu w szpiatlu tez mi mowily o karmieniu 50/50 z racji tego ze na poczatku jest malo tego pokarmu dopiero po kilku dobach po porodzie dziecko moze sie najesc dopiero a tak to pije non stop i placze dlatego sie daje tez sztuczne mleko zeby biedne glodne nie bylo 🙂 CandyMonka zaraz Ci odpisze na temat zwolnienia i zasilku bo musze szybko wstawic obiad bo mam 30minut 🙃 zagadalam sie tutaj :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak to przecież przez 3 dni po porodzie to siara leci ponoć najpożywniejsze mleko i najzdrowsze, a co do warzyw strączowych to i w ciąży powinno się ich unikać i owoców pestkowych takich jak śliwki gruszki ... tak mi mój ginekolog powiedział bo wtedy my mamy wzdęcia i zaparcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dieta matki karmiącej piersią
W okresie karmienia piersią odpowiednia dieta matki odgrywa znaczącą rolę zarówno dla niej samej, jak i dla dziecka. Organizm kobiety adaptuje się do karmienia naturalnego, zmieniając metabolizm na bardziej oszczędny i efektywny. W praktyce oznacza to, że kobiety otyłe nie potrzebują dodatkowej ilości pożywienia w okresie laktacji, zachowując jedynie zasady racjonalnego żywienia. Dla kobiet szczupłych (z prawidłową lub niską masą ciała) oznacza to potrzebę wprowadzenia dodatkowo jednego lub dwóch niewielkich posiłków dziennie.

Należy z całą stanowczością podkreślić, że matki karmiące nie muszą „jeść za dwoje”, z drugiej zaś strony nie powinny również odchudzać się. Szybka utrata masy ciała może przyczynić się do niedostatecznej produkcji pokarmu.

Podstawowe zasady diety matki karmiącej piersią to:
1.Lekkostrawność - powinny przeważać potrawy gotowane i pieczone z niewielką zawartością tłuszczu.
2.Urozmaiconość obfitująca w witaminy i składniki mineralne - zaleca się spożywanie różnorodnych produktów, będących źródłem białka, węglowodanów, tłuszczów, soli mineralnych i witamin.
3.Racjonalność - składająca się z trzech głównych posiłków, z których każdy powinien zawierać co najmniej jeden z produktów z poniższych grup:
a. grupa I - produkty zbożowe (kasze, ryż, makarony, pieczywo, w tym razowe);
b. grupa II - jarzyny, owoce;
c. grupa III - produkty białkowe roślinne i zwierzęce(mięso, ryby, jaja, mleko i jego przetwory, rośliny s
trączkowe);
d. grupa IV - tłuszcze roślinne i zwierzęce, węglowodany.
Ilościowo należy stosować najwięcej składników z grupy I i II, zaś najmniej - z IV.
4.Pełnowartościowość - zaleca się żywność świeżą, wysokiej jakości.
5.Zwiększona podaż płynów. Ilość wypijanych płynów należy dostosować do pragnienia, a nie do ściśle określonych norm objętościowych. Niedobór płynów może mieć niekorzystny wpływ na wytwarzanie pokarmu.

Dieta powinna być zawsze dostosowana do indywidualnych potrzeb matki i dziecka. Jeżeli zarówno matka, jak i karmione przez nią dziecko dobrze tolerują każdy rodzaj pokarmu, to nie ma żadnego uzasadnienia do ograniczania diety matki.
W przypadku wystąpienia objawów nietolerancji lub alergii pokarmowej, jak np. zmiany skórne, biegunka, intensywna kolka jelitowa i inne należy spróbować ocenić, jaki lub jakie produkty w diecie matki mogą przyczyniać się do wywoływania w/w objawów i wykluczyć te pokarmy z jej planu żywienia. NIE NALEŻY JEDNAK ODSTAWIAĆ DZIECKA OD PIERSI!

W okresie laktacji należy uważać na następujące produkty:
-ciężkostrawne i tłuste: mięso, wędliny i sery, ciasta, potrawy smażone;
-wzdymające: cebula, groch, fasola, kapusta, cebula, czosnek, kalafior;
-konserwowane: produkty z puszek, sztucznie barwione, aromatyzowane, koncentraty zup;

Dobrze jest wprowadzić ograniczenia co do spożywania:
-nadmiernych ilości nabiału;
-mocnej kawy i herbaty;
-ostrych przypraw;
-nadmiaru soli i cukru;
-owoców cytrusowych.

Nie jest wskazane stosowanie napojów alkoholowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zwolnienia no ja nic nie zalatwialam poprostu musialam je dostac ze wzgledu na stan zdrowia ale mysle ze gdybys znalazla jakiegos fajnego lekarza to by Ci wypisal 🙂 co do zasilku to tutaj trzeba miec oplace 106skladek PRSI czyli ubezpieczenia ktora Ci odprowadza pracodawca czyli jakies 2lata pracy 🙂 i pozniej musisz do ubezpieczalni taki papierek zanosic od swojego lekarza najpierw co tydzien przez ok 6tygodni a pozniej raz w miesciacu i kase przelewaja na konto ale jest to 200e tygodniowo a nie wyplata jaka masz w firmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do siary to ja wiem ze jest to pozywne jedzenie ale jest go mało a do tego mleko jest podobno bardz wodniste i zawiera tylko ta siare... Naprawde mleko zaczyna byc tresciwe dopiero po okolo 6ciu dobach. Wszedzie o tym mowia...W szpiatlu mojej siory dziecko tez dokarmiali butla...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi i wlasnie widzisz ta cudowna diete dla karmiacych? zalecenie : rosliny straczkowe 😲 jakis zart chyba!!! po tym dziecko Ci bedzie plakac tak ze sobie rady nie dasz. Wlasnie moja siora stosowala te rozne dietki z ksiazek zjadla fasolke szparagowa dziecko sie tak zanosilo od placzu ze myslala ze na pogotowie z nia pojedzie 😞 to jest jakies nieporozumienie niektore z tych produktow. Wiesz gdyby nie siora tez bym probowala ale ona sama mi mowila ze z tego polowy rzeczy nie wolno jesc. I jechala na gotowanej rybie bo po smazonej dziecko kolki mialo, chleb tylko z serem, zero pomidora czy salaty nic takiego no i piersi gotowane, a teraz chodzi jak zombie! Kupila w kocnu malej zupki bo juz ma 5miechow wiec spoko, ale w nocy srednio co godzine sie budzi na cycka bo jest glodna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki 🙂
Idę jeść 🙂
Dam znać co udało mi się załatwić.

A i co do mleka to dziecko po porodzie wypija około łyżeczki mleka i to mu wystarcza nie trzeba go dokarmiać butelką..

Miłego wieczorku brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwiokej napisał:
jak to przecież przez 3 dni po porodzie to siara leci ponoć najpożywniejsze mleko i najzdrowsze, a co do warzyw strączowych to i w ciąży powinno się ich unikać i owoców pestkowych takich jak śliwki gruszki ... tak mi mój ginekolog powiedział bo wtedy my mamy wzdęcia i zaparcia


A mój powiedział ,żeby jak najbardziej jeść warzywa strączkowe zwłaszcza jeśli mocno spada w ciąży hemoglobina.A po śliwkach i gruszkach to mnie właśnie szybciej przeczyszcza.

Co do karmienia piersią warto być przygotowaną na każdą ewentualność dlatego ja chcę karmić piersią w tym celu kupuję laktator gdybym musiała ściągam mleko w przypadku nawału ,ale też dobrze się zaopatrzyć w mleko gotowe jeden pojemnik.Nie sądzę iż da się karmić dziecko pół na pół bo albo przyzwyczai się do mleka z piersi albo mleka gotowego i butelki.To zasadnicza różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak, tylko,każde dziecko moze miec inaczej, jednego uczuli coś tam a drugiego nie, była dzis u mnie Kasia z córką, mała ma 10 mcy, karmi ją piersią i daje juz zupki i deserki, i mówiła ze wcale sie nie katowała bardzo, jadła mieso gotowane (jakis sosik kluseczki) ziemniaki ,banany, jabłka ,ryz, kasze, sałate pomidory od samego poczatku i małej nic nie było, spala po nocach, wogole grzeczna była i przesypiała, teraz karmi i wcina wszystko, pizze, lody, orzeszki jakies, ciastka wogole juz je normalnie , i mała cały zas na cycu, i raz dziennie deserek czy zupka i nie miala zadnych kolek, czy wzdec.
Moja mama 4 dzieci na cycku, i tez nie stosowała jakiejs diety szczegolnej, wiec co kobieta to inaczej , kazde dziecko inaczej reaguje.Ja sie dostosuje , w koncu miliony matek karmi i jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MyCloud To jedz warzywa straczkowe podczas karmienia...skoro juz wychowalas jakies dziecko to pewnie wiesz jak to jest!Co do karmienia pol na pol mozna tak bo nie wiem czy wiesz ale dziecko do 6stego tygodnia potrafi nauczyc sie wielu rzeczy dlatego wazne jest to aby sie trzymac z gory ustalonych zasad i czasu. Moja kolezanka tak karmi i wiem ze tak mozna 🙂 zreszta gdyby tak nie szlo to raczej nikt by mi nie polecal tego w szpitalu...
Poza tym wypadaloby sie przywitac z Nami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi_W napisał:
tak, tylko,każde dziecko moze miec inaczej, jednego uczuli coś tam a drugiego nie, była dzis u mnie Kasia z córką, mała ma 10 mcy, karmi ją piersią i daje juz zupki i deserki, i mówiła ze wcale sie nie katowała bardzo, jadła mieso gotowane (jakis sosik kluseczki) ziemniaki ,banany, jabłka ,ryz, kasze, sałate pomidory od samego poczatku i małej nic nie było, spala po nocach, wogole grzeczna była i przesypiała, teraz karmi i wcina wszystko, pizze, lody, orzeszki jakies, ciastka wogole juz je normalnie , i mała cały zas na cycu, i raz dziennie deserek czy zupka i nie miala zadnych kolek, czy wzdec.
Moja mama 4 dzieci na cycku, i tez nie stosowała jakiejs diety szczegolnej, wiec co kobieta to inaczej , kazde dziecko inaczej reaguje.Ja sie dostosuje , w koncu miliony matek karmi i jest dobrze.


Zdecydowanie się pod tym podpisuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anitek85 napisał:
To jedz warzywa straczkowe podczas karmienia...skoro juz wychowalas jakies dziecko to pewnie wiesz jak to jest!Co do karmienia pol na pol mozna tak bo nie wiem czy wiesz ale dziecko do 6stego tygodnia potrafi nauczyc sie wielu rzeczy dlatego wazne jest to aby sie trzymac z gory ustalonych zasad i czasu. Moja kolezanka tak karmi i wiem ze tak mozna 🙂 zreszta gdyby tak nie szlo to raczej nikt by mi nie polecal tego w szpitalu...
Poza tym wypadaloby sie przywitac z Nami...


Nie musisz być niegrzeczna.Ja jestem ze styczniówek.Bywam tu przy okazji,zresztą można wchodzić na każdy wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wlasnie przeczytaj o czym piszemy. O diecie podczas karmienia!!! a nie o diecie dla ciezarnych. Ja jestem niegrzeczna? nie pierwszy raz wyskakujesz jak filip z konopi negujesz zdanie innych i nawet sie nie przywitasz... Wiec to chyba Ty powinnas sie zastanowic kto tu jest niegrzeczny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anitek85 napisał:
Dodi i wlasnie widzisz ta cudowna diete dla karmiacych? zalecenie : rosliny straczkowe 😲 jakis zart chyba!!! po tym dziecko Ci bedzie plakac tak ze sobie rady nie dasz. Wlasnie moja siora stosowala te rozne dietki z ksiazek zjadla fasolke szparagowa dziecko sie tak zanosilo od placzu ze myslala ze na pogotowie z nia pojedzie 😞 to jest jakies nieporozumienie niektore z tych produktow. Wiesz gdyby nie siora tez bym probowala ale ona sama mi mowila ze z tego polowy rzeczy nie wolno jesc. I jechala na gotowanej rybie bo po smazonej dziecko kolki mialo, chleb tylko z serem, zero pomidora czy salaty nic takiego no i piersi gotowane, a teraz chodzi jak zombie! Kupila w kocnu malej zupki bo juz ma 5miechow wiec spoko, ale w nocy srednio co godzine sie budzi na cycka bo jest glodna...

Tutaj masz dowod o czym pisalysmy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...