Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Uważam że to dziwne że jedne przyszłe mamuśki atakują drugie... Przecież jesteśmy w takiej samej sytuacji i po to jest to forum żeby się wspierać wzajemnie, wymieniać doświadczenia a nie żreć jak wściekłe psy. Forum ma to do siebie że każdy ma prawo napisać swoje zdanie, i nie każdy musi je popierać!

Mój dzionek mija dosyć spokojnie, nawet przestało mnie mdlić w końcu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja właśnie zjadłam dwa ciastka francuskie i popijam herbatkę 🙂 Obiadek tak pewnie za godzinkę zrobię bo się zapchałam troszkę.
Też zabieram się za porządki w szafie bo akurat w czwartek u mnie zbierają ciuszki dla ubogich. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CandyMonka napisał:
Elwira gratuluję 🙂

anitek pomysł z maskotkami bardzo fajny 🙂 napisz mi swój adres to też Ci podeśle 🙂

U mnie nudy. Z pracy nie dzwonią..robią tak by mniejszy macierzyński mi dać cholery jasne! Pogoda też jakaś taka ponura 😞 ogólnie deprecha

Dodałam fotki brzuszka i malutkiej z USG.

Tu moja kruszynka w 17 tygodniu, USG 3D:
http://www.brzuszek.net/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=33&page=inline&id=1998
A tu mój brzuszek z dzisiaj rano hehe:
http://www.brzuszek.net/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=33&page=inline&id=1997



CandyMonka a to nie jestes na stalym kontrakcie? poza tym jesli jestes zatrudniona no nawet jak nie ma tymczasowo co robic w firmie to pracodawca oplaca Tobie ubezpieczenie a to tez ma wplyw na wysokosc macierzynskiego. Zadzwon do pracy i dowiedz sie o co chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elwira ja to rozumiem Ty to rozumiesz a niektore osoby nie... poza tym jesli ktos na to ze jestem w ciazy zagrozonej odpisuje "i co z tego ze masz ciaze zagrozona,nie jestes sama w takiej sytuacji" to jak dla mnie jest to kompletny brak kultury i lepiej zeby taka osoba wogole sie nie wtracala...Poza tym nie rozumiem tego podzialu na Mamy w 25tym tygodniu lub mamy w 20stym tyg. w koncu wszystkie jestesmy w ciazy!Ale pamietajcie jedno "nie zrozumie syty głodnego" wiec ten kto ma udana ciaze nie wie jak to jest gdy sie czlowiek martwi kazdego dnia...a nie uwazam ze siedzenie na forum pogarsza moj stan bo ja sie nie denerwuje ani troszke...Zawsze bylam bardzo opanowana osoba i szczerze to w moim zyciu trafilo sie tylko kilka osob ktore podniosly mi cisnienie...Nawet Moj sie smieje ze mam anielska cierpliwosc, a to ze ja komentuje watki nie oznacza ze sie denerwuje no bo chyba po to tutaj jestesmy aby pisac i pytac 🙂
Wiec Elwirko olewamy sprawe i cieszmy sie tym co mamy 🙂
Ja dziekuje za kazdy dzien 🙂 niewazne czy czuje sie dobrze czy zle wazne ze Dzidzia rozwija sie prawidlowo a ja kazdy bol zniose dla Synusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CandyMonka widze ze Ty tez pakujesz ciuszki do charity 🙂 no ja zawioze w sobote bo szczerze powiedziawszy to nie wiem kiedy u Nas na osiedlu odbieraja takie paczki 🙂 poza tym czekam az Moj zrobi porzadek w swojej szafie bo tez ma duzo rzeczy ktorych nie nosi a wtedy zawieziemy razem 🙂
za 3tyg mam do odbioru moja sukienke slubna 🙂 hihi ciekawa jestem 🙂 no a poprawki typu wszycia itd beda robione 2tyg przed slubem 🙂Popatrzcie Moj brzusio 🙂 chyba troszke rosnie 🙂
w koncu bo tu dzisiaj 19sty tydzien a brzusiu maly :P [img size=156]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/brzuch_29.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CandyMonka napisał:
Ja właśnie zjadłam dwa ciastka francuskie i popijam herbatkę 🙂 Obiadek tak pewnie za godzinkę zrobię bo się zapchałam troszkę.
Też zabieram się za porządki w szafie bo akurat w czwartek u mnie zbierają ciuszki dla ubogich. 🙂

Zjadlabym sobie ciastko francuskie takie pyszne mmmm :P
Moj Synus wlasnie kopniaki daje 🙂 kawki sie napilam pierwszy raz od poczatki ciazy moze tam Go pobudzilo troszke 😉 ale taka slabiutka a do tego cukier i duzo mleka 🙂Musze zapas Grzeskow kupic bo mi sie skonczyly a uwielbiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek:
a to nie jestes na stalym kontrakcie? poza tym jesli jestes zatrudniona no nawet jak nie ma tymczasowo co robic w firmie to pracodawca oplaca Tobie ubezpieczenie a to tez ma wpływ na wysokość macierzyńskiego. Zadzwon do pracy i dowiedz się o co chodzi?


Nie mam niestety co dzwonić do pracy bo tam debile są którzy i tak udzielą mi błędnych informacji. Macierzyński dostanę gdy przepracuję w danej firmie 26tyg z 66 tygodni przed datą porodu mojego dziecka. Wysokość macierzyńskiego to ok. 113 funtów. Chyba, że zarabiam mniej niż ta kwota to dostaję 90% moich zarobków, odkąd jestem w ciąży zdarza się i tak że nie wyciągam 90na tydzień;/ ledwo co starcza mi na opłaty! Ratunkiem byłaby zmiana pracy ale niestety tu jest ciężko z zatrudnieniem 😞




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no fakt nieciekawie...Wiem ze ciezko z praca...Tutaj jest to samo ja mialam na tyle szczescie ze jak sie przenosilam do Mojego bo ja mieszkalam w Dublinie 250km od Cork to moj manager zalatwil mi transfer do tej samej firmy 🙂
Ja tak nawet myslalam zeby sie przeniesc do Cambridge na 3lata bo tam studiuje, no ale pozniej stwierdzilismy ze Moj Mariusz tam nie dostanie tak dobrej pracy no i chcielismy Dzidzie 🙂 wiec ja sobie wzielam rok wolnego od szkoly 🙂a za rok po urlopie dziekanskim wroce na studia tyle ze bede latac sobie bo loty i tak sa bardzo tanie a bede ich miala 7rocznie przy dobrych wiatrach jak zdam egzaminy a jak nie no to 10 (z poprawkami):P i tak dotychczas latam wiec nie bylo tak zle... 🙂Mam ochote na cos slodkiego :P a mam tylko nutelle w szafie bo zjadlam wszystko slodkie ktore mialam w domciu :P znow dzis trzeba bedzie jechac na zakupy hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet gdybys miala dostac maly macierzynski to w Polsce dasz rade 🙂
Trzymam kciuki zeby udalo Ci sie wszystko zalatwic!!! przykre jest to jak traktuja niektorych ludzi...zauwazylam ze w UK wogole jest mniej toleranji jesli chodzi o polakow...Tutaj jest w miare spokojnie tylko na zachodzie pewnie zaczna sie zamieszki bo przenosza fabryke do Lodzi wiec 2000osob straci prace 😞 a np. gdybys zapytala w pracy zeby Ci dali wiecej godzin? a wogole nie rozumiem tego bo przeciez masz ubezpieczenie itd no nie? wiec lepiej idz na zwolnienie bo wtedy masz placone z ubezpieczalni. Ile juz masz przepracowanych lat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przepraszam czy ja wprowadzam jakas atmosfere na waszym watku??? nie zauwazylam zeby cos tam pisala od wczoraj wiec to Ty wyluzuj...I wcale nie musisz tu wchodzic i czytac tego co pisze jesli az tak Cie to denerwuje i Twoje kolezanki 🙂 nie wiem po co sie nakrecacie hehe :P same czytaja a pozniej maja pretensje do mnie ze ja je denerwuje co za dziecinada...M.C.Ty rowniez nie mozesz skonczyc tego tematu jak widac bo piszesz o mnie non stop :Pi pisz sobie co chcesz w granicach zdrowego rozsadku i z zachowanie minmum kultury... Juz mialyscie chyba raz napisane po co jest forum...i mam prawo pisac to co chce....a ja nikogo nie obrazam jak widac...i nikogo od pojeb...nie wyzwalam w przeciwienstwie do Ciebie Madziulka wiec daj juz sobie spokoj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie!! widzę że wszystkie pouciekały na obiadek, no tak apetyt rośnie 😆 a to dopiero zaczynamy tyć 🙂 ciekawe ile przytyjemy i jak to będzie po porodzie, mam znajomą , że po porodzie miała taką deprechę , że nie chciała dziecka widzieć. Ale na szczęście jej przeszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej moja kumpela miala to samo 😞 mowi ze wogole nic ja nie cieszylo wrecz wszystko denerwowalo a na dziecko nawet patrzec nie chciala 😞 ale minelo jej po 2tygodniach...i teraz biedna nie raz mi placze w rekaw ze taka straszna mama z niej byla ze jak mogla tak myslec,no ale na to nie ma skutecznej metody niestety 😞 ja wierze ze wszystko bedzie dobrze 🙂 ja juz tak bardzo nie moge sie doczekac Synusia 🙂 aby takie sny czasem dziwne mam ale Mamusie tak niestety niekore maja...
Ja wlasnie wstawilam udka z kurczaka i zrobilam mizerie 🙂 ziemniaczki sie gotuja na parze 🙂
Mmmm glodni jestesmy z Synusiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Prosze nie denerwować naszego Anitka!!! 🥴
Anitek jest w porządku 😆
Jeśli wchodzimy na forum to po to żeby się zrelaksować,wspólnie się wspierać i to czego teraz potrzebuje nasz Anitek to SPOKOJU!
CZY TO JASNE?
Z góry dziękuję 🙂

Anitek jak patrzę na Twój brzuszek to tak jakbym widziała siebie 🙂 masz taki sam brzuszek i te same problemy co ja.Nie martw się kochana jeszcze może tydzień pomęczysz się i będzie już lepiej.Ja już teraz czuję się dobrze,mam dzidziusia bardzo nisko,kopie mnie w pęcherz:P ,ale myślę że zagrożenie już minęło i teraz może być tylko dobrze 🙃
Jeśli wiara czyni cuda to napewno nam się uda! 🙃
Pocieszę Cię-jeśli jest nisko to ma krótszą drogę do pokonania 😉 ,a poza tym nie mamy jeszcze problemów ze zgagą,bo nasz żołądek ma dużo miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatka a kto mnie denerwuje??? ech ja nie wiem o czym Ty mowisz 🤪 🤪 🤪 🤪 hmmm nie pamietam :P


No moj brzusio nie taki duzy ale juz czuje sie lepiej 🙂 nie boli tak jak kiedys 🙂 ja tylko czekam az lozysko sie podniesie bo jak narazie to jest przy samej szyjce...i stad czasem te plamienia...Choc lekarz mi mowil ze po wymazie tez moglam dostac bo to wszystko strasznie ukrwione jest...ale narazie od ponad tygodnia spokoj 🙂 no a co do lozyska to 1% z tych nisko osadzonych przeradza sie w lozysko przodujace no to chyba musialabym miec mega pecha zeby sie w tym 1% znalezc...
Ale mam sobie lezec odpoczywac a lozysko na pewno sie podniesie 🙂 zreszta mam czas do 23-25tygodnia ciazy wiec nie ma co panikowac narazie 🙂
Ciesze sie Renatko ze mnie rozumiesz 🙂No Moj Synus po pecherzu daje hehe :P chociaz dzisiaj rano na srodku brzuszka tez poczulam kilka kopniaczkow wiec pewnie sobie tam fikal 🙂
Tak Kocham ta dzieciatko ze brak slow 🙂
Iwokej postaramy sie zeby nie bylo 🙂 co do radzenia sobie jestem pewna ze damy rade wszystkie 🙂 poza tym instynkt macierzynski zrobi swoje 🙂co do zgagi nigdy w zyciu jej nie mialam i szczerze powiedziawszy nie wiem jak to jest :P mam nadzieje ze sie nie dowiem 🙂
Ja mam obiadek za 30min juz sie doczekac nie moge 🙂 a pozniej jedziemy na zakupy bo Moj wszystkie siatki nosi wiec to co na obiad zaplanowane jest dzien wczensiej 🙂
Skorka z grudniowek dala mi pomysl na leczo wiec jutro bedzie leczo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech nie musicie sie martwic o moje oklaski bo i tak mi je ktos zabierze hehehe :P ale dziekuje bardzo 🙂 🙂 🙂
Iwokej co tam popsulas z tym swoim suwaczkiem co??? :P 🤪
ja uciekam papusiac obiadek 🙂 Moja Ryba Senior wlasnie wrocil z pracy 🙂 zajrze po obiadku Mamusie 🙂
Buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz po obiadku najadlam sie w granicach rozsadku bo wczoraj to przesadzilam i lezalam pozniej jak slonik :P Wejdz na www.bezpieczenstwo.onet.pl tam jest darmowy skaner i zobacz co tam siedzi w tym kompie 🙂
Ja czekam az Moj oddychnie i jedziemy do sklepu 🙂 Musze jeszcze jakis pyszne lody kupic i owocki wiecie powiem ze mam na nie ochote a tak naprawde to bedzie deser po kolacji jutrzejszej 🙂 On oczywiscie nie pamieta o dniu chlopca a ja milcze wiec jutro bedzie mial niespodzianke 🙂 prezent schowalam gleboko wiec nie ma szans zeby znalazl przed czasem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, szalejecie na forum, że trudno za wami nadążyć 🙂 🙂 ja zaczęłam czytać super ksiażki,strasznie nie wciagnęły więc jak wracam z pracy to obiadek i leżę z książką do wieczora, nie wiem czy czytałyście ksiazki Kalicińskiej, jak nie to polecam poryczałam sie już kilka razy 🙂 🙂 super są.

u mnie dzis okropna pogoda od rana leje a ja od wczoraj chodzę jak struta, bo ciśnienie niskie, ale neszczęście już mi przechodzi i nawet udało mi się kolację upitrasić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski

dzisiaj byłam na badaniu z ta glukoza mam pokute dwie ręce i na dodatek pokrwawioną bluzke (i tak musiałam pojechać do pracy) strasznie pielęgniarka powiedziała ze mam słabe żyły
a ta glukoza to starsznie niedobra dobrze ze wziełam z domu cytrynę to mi troszke wcisneły ale pózniej cały czas czułam ten smak ze az wymiotowac mi sie chciało
jestem ciekawa jutro wynik

a tak wogóle za Wasza rada zapisłam sie na te usg połówkowe troszke wczesniej niz gni mi powiedziała mam wizyte 6 października juz nie moge sie doczekać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też mam robić ten test z glukozą, ale sama nie wiem kiedy bo na ostatniej wizycie lekarz nic nie mówił kikos czy ta cytryna pomaga?? b moja koleżanka to strasznie wymiotowała po tej glikozie i powtarzała test 3 razy 😞

ciąglepiszecie o tym USG połówkowym ja na ostatniej wizycie USG miałam krótkie ale sprawdził czy nerki działaja prawidłowo i czy inne narządy "są na miejscu" a o takim dokładniejszym USG też mi nic nie mówił, zaczyna mnie juz drażnić ten lekarz bo jakoś tak więcej żartuje ze mną niż udziela informacji, ale na zmianę to już chyba trchę zapóźno no i niechce mi sie innego lekarza szukać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...