Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Może dla porównania idź do innego ginekologa 🙂

Haniu boski brzuchol 😜

CandyMonka cały musi stwardnieć,ja też na początku myliłam ruchy z twardnieniem,dopiero mi wytłumaczyła położna że przy ruchach nie robi się cały twardy,tylko się napina tak mocno,a jak coś się dzieje to twardnieje cały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
CandyMonka ja też tak myślałam ale ginka z wawy jak byłam u niej po małym "wypadku" na kontroli powiedziałą że to twardnienie to skórcz mięśni gładkich czyli macicy i grozi poronieniem - zaposałą no-spa i leżenie
natomiast moja prowadząca ginka stwierdziła że nospa jest zła i mam brać luteinę

twardnienie nie boli tylko w jednej chwili brzuch z (w miarę) miękkiego, normalnego robi się twrdy jak piłka hm.. do kosza tam gdzie jest macica czyli pod pępkiem i mam taką twardą kulkę to nie boli ale nie jest przyjemne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm skoro duphaston i luteina maja to samo dzialanie to nie wiem czy Ci to pomoze
CandyMonka brzuch nie powinien twardniec bo to sa objawy skurczy...Tak jak pisalam ja dostalam magnez + nospe...duphaston tez biore ale jeszcze tydzien...
Poza tym magnez nie szkodzi a pomoze Wam rowniez na skurcze lydek...
Aaana ja tez nie mam problemow z szyjka dluga zamknieta wszystko super a jednak skurcze mialam...
moze powinnas zasiegnac porady innego lekarza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To chyba normalne że brzuch twardnieje-brzuch się stawia i na kilka sekund robi sie twardy ale nie ejst to groźne jeśli nie przekracza to pewnych norm-nie chce wam namieszać ale zawsze wszytskie wątpliwości anlepiej skonsultować z lekarzem albo położną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac Gosi polozna mowila inaczej... No tak zalezy jakie to twardnienie jest...to co opisuje Aaana wyglada na skurcz...ja wlasnie mialam to samo macica robila sie twarda jak kamien...Ale juz jest lepiej po nospie i magnezie 🙂
CandyMonka a Ty jak masz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wytłumaczenie brzuchatki 😘 No o poobserwuję swój brzuchol czy też tak mam, na razie nie będę sobie wkręcać na zapas..może mi się wydaje 😉

aaana jak masz co raz mniej zaufania do swojej gin to zmień ją lepiej 🙂 Psychicznie będziesz się mniej martwić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczynki - jutro poszukam jakiegoś innego ginka bo nie wiem co robić a do mojej już raczej nie pójdę bo za dużo wpadek miała i jej nie ufam

Sliczne brzusie!! wstawiłabym mój ale nie wiem gdzie mam kabel:/ bo jestem w trakcie przeprowadzki a mąż który zazwyczaj panuje nad bałaganem "technicznym" wyjechał sobie :\
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heh dodi-miałam niemal 100% przeczucie że chłopczyk ale lekarz zapewnił mnie na 99,99% ż eto dziewczynka 🙂 nigdy nie wierzyłam w przesądy ale ostatnio tak mnie wysypało na twarzy i szyi że chyba coś w tym jest że crka odbiera urodę:P

gosia ty tez masz świetny i okraglutki brzuch 🙂 wszytskie brzuchy sa śłiczne bo maja piekne niepsodizanki dla nas w środku 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak jak Anitek napisała,mi się też wydaje że przy skurczach lepsza jest NO-SPA i magnez,ja miałam silne skurcze łydek to zamiast magnezu w tabletkach,mój gin kazał mi jeść banany,no oczywiście z umiarem 😉 ale pomogło.

A zarówno Luteina jak i Duphaston są to tabletki wspomagające produkcję progesteronu,a nie wydaje mi się żeby zapobiegały skurczom.No ale to tylko moja opinia,lepiej wybierz się do innego lekarza i zasięgnij opini,będziesz spokojniejsza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze powinnas zmienic lekarza. Druga sprawa to taka ze my jestesmy ok 20stego tygodnia wiec chyba nie jest normalne to ze zaczynaja sie skurcze tyle razy na dzien...Podobno pozniej to mozna czuc kilka skurczy bo macica przygotowuje sie do porodu. Ciezko stwierdzic my tutaj lekarzami nie jestesmy ale z tego co ja czulam to to samo co czuje Aaaana no i lekarz mi mowil ze to niebezpieczne w tym okresie ciazy wiec wole sie go sluchac...
Gosia u Ciebie brzusio wiekszy hmmm to takie smieszne nie? co Mama to inny brzus 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do twardnienia brzucholka to ja myślałam o późniejszym czasie,a wtedy i macica jest wyżej i dzieciaczek większy to inaczej się czuje 🙂 ale nie powiem że te angielskie rady i tłumaczenia są prawidłowe,bo odbiegają trochę od Polskich norm :laugh:

Anitek ja to byłam większa przed ciążą :laugh: może dlatego taki brzucholek,co do przytycia to niby nie jest źle bo na chwilę obecną 16kg,mieszczę się w normie :laugh:

CandyMonka dziękuje 🙂 i na pewno zajrzymy do Was za dwa miesiące :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzuchatki z 30stego beda juz mialy Dzidzie :P a my tutaj bedziemy prosic o porody hehehe :P podobno od 35tego tygodnia juz jest ciezko 😉
Aaana ja zmienilam lekarza bo moj poprzedni z plamieniami i bolacym brzuchem kazal do pracy chodzic i zwolnienia nie chcial dac 🤨
zmienilam lekarza i do tej pory do pracy nie chodze i juz raczej nie pojde bo teraz jest sprawa lozyska ktore mam nisko 😞 radze zmienic lekarza nie zaszkodzi Ci sprawdzic co powie inny a i Ty bedziesz spokojniesza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie pamiętam jak to było gdy ja byłam w 20 tygodniu-więc za dużo nie moge powiezieć bo nie chcę was mylić

CandyMonka oby te 2 miesiące szybko minęły 🙂 dziękujemy za zaproszenie napewno wpadniemy 🙂 wy pewnie zaczełyście sie niedawno ciezyć pierwszymi kopniakami pamietam ten czas kiedy moja nadia zaczeła mnie kopac tak delikatnie teraz to czasem jak kopmnie to podskakuje na kanapie ale to takie piekne ze czujemy nasze dizeciaczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha napisał:
heh dodi-miałam niemal 100% przeczucie że chłopczyk ale lekarz zapewnił mnie na 99,99% ż eto dziewczynka 🙂 nigdy nie wierzyłam w przesądy ale ostatnio tak mnie wysypało na twarzy i szyi że chyba coś w tym jest że crka odbiera urodę:P

gosia ty tez masz świetny i okraglutki brzuch 🙂 wszytskie brzuchy sa śłiczne bo maja piekne niepsodizanki dla nas w środku 🤪



to jednak nie ma reguły , ze mały i zgrabny to na chlopca 🙂
ja tez bede miala dziewczynke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem pod opieka polskich lekarzy na szczescie 🙂 w szpitalu irlandzkich i wierzcie mi gdybym sluchala irlandzkich nie wiem jakby sie to skonczylo 😞
Aaana ja nospe biore wtedy jak mnie boli...Moj lekarz mowil nie przekraczac 3 na dzien ale tak naprawde ja biore jedna czasem 2. Ostatnie 2dni z rzedu bralam 2nospy bo brzusio niestety bolal...
Takze jak Cie nie boli ani nie masz skurczy to moze lepiej nie bierz? Mi lekarz tez mowil ze jak nie boli i nic sie nie dzieje to nie musze brac 🙂
Dodi no nie wiem co Ty tam czujesz...Kiedy masz wizyte?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no prosze to graytuluje córeczki dodi 🙂

wiecie co ja gorzej się czułam na początku ciąży-teraz nawet czasem jak się rano budze to sprawdzam czy napewno jestem w ciąży bo czuje sie tak dobrze 🙂jedyne co to czuje się "ciężka" i troche trudniej mi wykonywac pewne czynności ale nie ejst źle 🙂 a o poród narazie nie błagam bo chce żbey moja kruszynka się urodziła zdrowa wiec do 37 tygodnia chce żeby zostałą w moim brzuchu potem moż ejuż wyjść 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja córeczka jescze się nie chce obrócić główka do dołu więc cierpliwie czekam 🙂 ja niestety mam wade macicy i jelsi sie nie obróci mój skarb czeka mnie cc, a jęlsi się obróci to bedę rodzic siłami natury choc boję sie tego strasznie że nie dam rady z moją wadą 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maiha:
a o poród narazie nie błagam bo chce żbey moja kruszynka się urodziła zdrowa wiec do 37 tygodnia chce żeby zostałą w moim brzuchu potem moż ejuż wyjść


heh pewnie niech siedzi sobie jak jej dobrze 🙂

Spadam spaćku brzuchatki 😘 dobranocki miłej nocki




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz troszke tam sie martwie ale bym musiala miec pecha zeby sie znalezc w tym 1% lozysk przodujacych 🤢
On tez mi mowi ze spokojnie sie podniesie tyle ze mam lezec wiecej nie szalec z odkurzaczem po domu nie dzwigac oczywiscie i sie oszczedzac 🙂 ja sobie leze w domciu tyle co tam obiadek zrobie i zmywanie wstawie reszta zajmuje sie Moj 🙂 Dobrze ze to rozumie...Choc czasem mam ochote cos zrobic wole nie ryzykowac...
No u mnie na 75% jest Synus wiec czekamy do 17stego pazdziernika na polowkowe i wtedy sie okaze czy siusiak nie odpadl 🤪
Ech cos mnie brzus boli a do wc chodze co 30min ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...