Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dodi tym razem wygralas z tymi nalesnikami!!!:laugh: Jutro sie za nie zabieram 🤪 Wystarczy ze tylko wspomnisz a mi juz slinka leci!!!! Mniam.. Cos smakow nabieram ostatnio ☺️ Mam dzisiaj troche smieszny dzien bo skacze mi powieka jak szalona i nic nie przechodzi:laugh: Cos czuje ze brakuje mi magnezu w organizmie.Byle do jutra przeszlo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Andzia27 na pewno będą pyszne 🙂 mi tak bardzo smakują 🙂 ale staram sie juz oraniczac slodkosci bo troche za bardzo tyję.

Co do skakania,to nerw sie umiejscawia chyba w róznych czesciach ciała, ja tez tak mam, czasem naprawde śmiesznie coś skacze.Moze jakies witaminki bierz na uzupelnienie magnezu.
zycze miłej nocki i smacznego na jutrzejsze nalesniczki. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi witaminy biore od poczatku ciazy ale widocznie magnezu jest za malo jak na moj organizm. Ale faktycznie czasem dziwnie cos tez mi skoczy czasem w rece czasem w nodze. Troszke dziwnie ale da sie z tym zyc 🙃 Ja tez ostatnio troszke przesadzam z jedzeniem tak jak np.dzisiaj ☺️ a pozniej straszna zgaga mnie palila. Ale co zrobic. Ja rowniez zycze wszystkim mamuskom spokojnej nocki. Do jutra... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Lutówki!
Dawno nie zaglądałam, ciekawe rzeczy się działy... Ale powiem Wam że byłam na USG i będziemy mieli SYNKA:laugh: Tak jak czułam. Co do tematu jedzenia to jem wszystko narazie i slwiki i straczki nie mam wzdęć, każdy organizm inny i każda z Nas sama musi sobie dobrać dietę 😉

POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam lutowe mamusie! Mam nadzieje że mnie nie wygonicie po wczorajszej wymianie zdań ze stycznówkami. Ale obiecuję że ja tylko na chwilkę 🙂 Mam pytanie do Anitek 85 która też jest z Cork 🙂 Z tego co przeczytałam masz ciąże zagrożoną. Bardzo mi przykro z tego powodu ale jestem pewna że wszystko będzie dobrze i juz teraz trzymam kciuki. A pytanie dotyczy opieki ciąży zagrożonej. Jest jakaś dodatkowa czy normalnie chodzisz do Gp i szpitala?? A może robili Ci dodatkowe badania?? Będę wdzięczna za odpowiedz. Pozdrowienia i ciepłe uściski dla wszystkich lutowych maleństw i ich mamuś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
elwira2811 napisał:
Hej Lutówki!
Dawno nie zaglądałam, ciekawe rzeczy się działy... Ale powiem Wam że byłam na USG i będziemy mieli SYNKA:laugh: Tak jak czułam. Co do tematu jedzenia to jem wszystko narazie i slwiki i straczki nie mam wzdęć, każdy organizm inny i każda z Nas sama musi sobie dobrać dietę 😉

POZDRAWIAM


GRATULUJE synusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justyna_malutka napisał:
Witam lutowe mamusie! Mam nadzieje że mnie nie wygonicie po wczorajszej wymianie zdań ze stycznówkami. Ale obiecuję że ja tylko na chwilkę 🙂 Mam pytanie do Anitek 85 która też jest z Cork 🙂 Z tego co przeczytałam masz ciąże zagrożoną. Bardzo mi przykro z tego powodu ale jestem pewna że wszystko będzie dobrze i juz teraz trzymam kciuki. A pytanie dotyczy opieki ciąży zagrożonej. Jest jakaś dodatkowa czy normalnie chodzisz do Gp i szpitala?? A może robili Ci dodatkowe badania?? Będę wdzięczna za odpowiedz. Pozdrowienia i ciepłe uściski dla wszystkich lutowych maleństw i ich mamuś 🙂

Witamy 🙂 kazdy jest u Nas mile widziany (procz malych wyjatkow ktore twierdza ze atmosfera tutaj jest beznadziejna)
Jestem pod opieka GP, szpitala ale place tez za prywatne wizyty u ginekologa. Niestety w Irlandii jest nieco inne podejscie do ciazy zagrozonej : wygrywa silniejszy. nie ma tutaj lekow na podtrzymanie (mi w szpitalu nie kazali brac duphastonu,nospy na skurcze)ale oczywiscie ja je bralam zalecenie polskiego lekarza. Mialam na tyle szczescie w tym nieszczesciu ze pierwszego plamienia dostalam w Polsce na wakacjach wiec szybko zajal sie mna swietny ginekolog. No i tak oto juz jestem w 19stym tygodniu 🙂 kazdy dzien dla mnie to wielkie szczescie wierz mi 🙂 Szpital no coz jesli bylabym irladnka stwierdzilabym ze opieka jest na wysokim poziomie. Bylam na pogotowiu 3razy i spotkalam sie z bardzo milym personelem tylko gorzej z pomoca 😞 mialam dwa razy taki bol brzucha ze nie moglam chodzic...w szpitalu dali mi lek na zapalenie nerek pomimo iz wyniki byly rewelacyjne nawet usg nerek mi nie zrobili (a choruje na nerki i wiem ze to jest inny bol)zapisali antybiotyk ktorego nie wzielam oczywiscie,poszlam do mojego ginekologa i oczywiscie nie kazal brac takich lekow bo nie nadawaly sie one dla kobiet ciezarnych, zrobil usg nerek i wszystko bylo ok.Okazalo sie ze to wiazadla no i tak niestety moze sie dziac. Wiec jak widac nie mozna im tak do konca ufac...ale oczywiscie chca dobrze 🙂 ja jestem pod opieka Cork University Maternity Hospital na Wilton podejrzewam ze Ty rowniez tam prawda?
klinika ma 3latka ma bardzo dobra renome i opieka podczas porodu i zaraz po jest podobno super 🙂 moje 3kolezanki tam rodzily w tym roku i mowia ze porod byl mily 🙃 czyli chyba nie jest tak zle 🙂 jak masz jezcze jakies pytanka chetnie odpowiem 🙂
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie 🙂 Elwira GRATULACJE 🙂 Dodi miala racje z ta przewaga plci meskiej 😁 ale to dobrze bo gdybym tak dalej poszlo moglybysmy skonczyl jak w "seksmisji" hehe :P
ja mialam spokojna nocke tyle ze meczylam sie zeby zasnac ale to chyba przez to ze wczoraj za dlugo spalam 🙂
Zimno strasznie sie zrobilo brrrrrr 🥴 wole ciepelko 🙂 chociaz tesknie za taka prawdziwa zima jak jest w Polsce 🙂 bialo,snieg skrzypi,cieplutkie kozuszki,rekawiczki mmmm fajnie tak 🙂 ostatni kulig to chyba mialam w 2004 🙂 ech marzy mi sie taka wyprawa do zakopanego w zimie gdzies do jakiegos fajnego domku z kominkiem 🙂 no ale w tym roku nie da rady moze na nastepny 🙂 w tym zajmuje sie Dzidzia i Moim( na etapie swietecznym) Mezem 🙂 oj Babeczki zostalo tylko 2miesiace do slubu 🙂 🤪 fajnie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uciekam robic porzadki w szafie 🙂 postanowilam ze moje rzeczy zapakuje i pojade do jakiegos sklepu charytatywnego i oddam 🙂 bo po co maja lezec u mnie w szafie a sa jeszcze w dobrym stanie wiec przynajmniej dla biednych bedzie 🙂
Ech szkoda ze takie to zycie jest jedni maja wszystko inni nic 😞
a wiecie co? na Nasz Slub (teraz mamy cywilny) ale za 2latka koscielny poprosze gosci zeby zamiast kwiatkow kupili maskotke 🙂 i tak sie uzbiera tych maskotek troszke i zawieziemy je pozniej do Domu Dziecka 🙂 pomyslcie jak wiele radosci wniesie takie cos w zycie tych dzieciaczkow 🙂a kwiatki no coz ladnie wygladaja ale co mi po nich? szybko zwiedna..Wiec juz jest postanowione 🙂 nie moge wspomoc finansowo ale chociaz dobry uczynek wywola usmiech na tych twarzyczkach no a ja zyskam lepsze sampoczucie 🙂 Mamusie pomyslcie o tym zwlaszcza o rzeczach jak macie jakies niepotrzebne zapakujcie i zawiezcie do PCK 🙂 wiele osob bedzie mialo z tego radosc i po czesci ratunek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elwira gratuluję 🙂

anitek pomysł z maskotkami bardzo fajny 🙂 napisz mi swój adres to też Ci podeśle 🙂

U mnie nudy. Z pracy nie dzwonią..robią tak by mniejszy macierzyński mi dać cholery jasne! Pogoda też jakaś taka ponura 😞 ogólnie deprecha

Dodałam fotki brzuszka i malutkiej z USG.

Tu moja kruszynka w 17 tygodniu, USG 3D:
http://www.brzuszek.net/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=33&page=inline&id=1998
A tu mój brzuszek z dzisiaj rano hehe:
http://www.brzuszek.net/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=33&page=inline&id=1997


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał:

Witamy 🙂 kazdy jest u Nas mile widziany (procz malych wyjatkow ktore twierdza ze atmosfera tutaj jest beznadziejna)
Jestem pod opieka GP, szpitala ale place tez za prywatne wizyty u ginekologa. Niestety w Irlandii jest nieco inne podejscie do ciazy zagrozonej : wygrywa silniejszy. nie ma tutaj lekow na podtrzymanie (mi w szpitalu nie kazali brac duphastonu,nospy na skurcze)ale oczywiscie ja je bralam zalecenie polskiego lekarza. Mialam na tyle szczescie w tym nieszczesciu ze pierwszego plamienia dostalam w Polsce na wakacjach wiec szybko zajal sie mna swietny ginekolog. No i tak oto juz jestem w 19stym tygodniu 🙂 kazdy dzien dla mnie to wielkie szczescie wierz mi 🙂 Szpital no coz jesli bylabym irladnka stwierdzilabym ze opieka jest na wysokim poziomie. Bylam na pogotowiu 3razy i spotkalam sie z bardzo milym personelem tylko gorzej z pomoca 😞 mialam dwa razy taki bol brzucha ze nie moglam chodzic...w szpitalu dali mi lek na zapalenie nerek pomimo iz wyniki byly rewelacyjne nawet usg nerek mi nie zrobili (a choruje na nerki i wiem ze to jest inny bol)zapisali antybiotyk ktorego nie wzielam oczywiscie,poszlam do mojego ginekologa i oczywiscie nie kazal brac takich lekow bo nie nadawaly sie one dla kobiet ciezarnych, zrobil usg nerek i wszystko bylo ok.Okazalo sie ze to wiazadla no i tak niestety moze sie dziac. Wiec jak widac nie mozna im tak do konca ufac...ale oczywiscie chca dobrze 🙂 ja jestem pod opieka Cork University Maternity Hospital na Wilton podejrzewam ze Ty rowniez tam prawda?
klinika ma 3latka ma bardzo dobra renome i opieka podczas porodu i zaraz po jest podobno super 🙂 moje 3kolezanki tam rodzily w tym roku i mowia ze porod byl mily 🙃 czyli chyba nie jest tak zle 🙂 jak masz jezcze jakies pytanka chetnie odpowiem 🙂
Pozdrawiam


Dzieki za odpowiedź 🙂 W sumie pytań nie mam żadnych bo też mam koleżanki które rodziły na Wiltonie więc wiem wszystko. Ciekawiło mnie tylko jak to sie ma do ciąży zagrożonej, bo na nasze nieszczęście z opieką jest tam fatalnie. Dobrze że chociaż polscy lekarze tam są bo nie wiem co by było. Życzę dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał:

Witamy 🙂 kazdy jest u Nas mile widziany (procz malych wyjatkow ktore twierdza ze atmosfera tutaj jest beznadziejna)
Jestem pod opieka GP, szpitala ale place tez za prywatne wizyty u ginekologa. Niestety w Irlandii jest nieco inne podejscie do ciazy zagrozonej : wygrywa silniejszy. nie ma tutaj lekow na podtrzymanie (mi w szpitalu nie kazali brac duphastonu,nospy na skurcze)ale oczywiscie ja je bralam zalecenie polskiego lekarza. Mialam na tyle szczescie w tym nieszczesciu ze pierwszego plamienia dostalam w Polsce na wakacjach wiec szybko zajal sie mna swietny ginekolog. No i tak oto juz jestem w 19stym tygodniu 🙂 kazdy dzien dla mnie to wielkie szczescie wierz mi 🙂 Szpital no coz jesli bylabym irladnka stwierdzilabym ze opieka jest na wysokim poziomie. Bylam na pogotowiu 3razy i spotkalam sie z bardzo milym personelem tylko gorzej z pomoca 😞 mialam dwa razy taki bol brzucha ze nie moglam chodzic...w szpitalu dali mi lek na zapalenie nerek pomimo iz wyniki byly rewelacyjne nawet usg nerek mi nie zrobili (a choruje na nerki i wiem ze to jest inny bol)zapisali antybiotyk ktorego nie wzielam oczywiscie,poszlam do mojego ginekologa i oczywiscie nie kazal brac takich lekow bo nie nadawaly sie one dla kobiet ciezarnych, zrobil usg nerek i wszystko bylo ok.Okazalo sie ze to wiazadla no i tak niestety moze sie dziac. Wiec jak widac nie mozna im tak do konca ufac...ale oczywiscie chca dobrze 🙂 ja jestem pod opieka Cork University Maternity Hospital na Wilton podejrzewam ze Ty rowniez tam prawda?
klinika ma 3latka ma bardzo dobra renome i opieka podczas porodu i zaraz po jest podobno super 🙂 moje 3kolezanki tam rodzily w tym roku i mowia ze porod byl mily 🙃 czyli chyba nie jest tak zle 🙂 jak masz jezcze jakies pytanka chetnie odpowiem 🙂
Pozdrawiam


Dzieki za odpowiedź 🙂 W sumie pytań nie mam żadnych bo też mam koleżanki które rodziły na Wiltonie więc wiem wszystko. Ciekawiło mnie tylko jak to sie ma do ciąży zagrożonej, bo na nasze nieszczęście z opieką jest tam fatalnie. Dobrze że chociaż polscy lekarze tam są bo nie wiem co by było. Życzę dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
16 października, ale teraz tracę nadzieję bo okazało się że ten mój lekarz to jakiś nie zabardzo(znajoma podpowiedziała)
i nawet ostatnio jak mi robił usg to zapytałam czy jak będzie widać to powie i dodał: ale raczej nie bo za malutkie jeszcze , a to 18 tydzień już się zaczął więc nie takie za malutkie.
Wydaje mi się że ma jakiś kiepski ten sprzęt, albo nie chciało mu się szukać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam usg 15 pażdziernika i juz sie nie moge doczekać ....ostatnio lekarz powiedział że jeszcze nic nie widać, więc mam nadzieje ze po upływie miesiąca zkoncu cos wypatrzy ten mój profesorek 🙂
ja jeszcze nie czuje ruchów dziecka (tak mi się wydaje), mam tylko wrażenie że chyba coś puka ale sama juz nie wiem czy to to 🙂
pozdrawiam mamuśli uciekam na obiadek pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No opieke mamy jaka mamy trzeba fortuje wydawac na prywatnego gina ale oplaca sie 🙂 dla Dzidzi 🙂
No mi w sumie chcial powiedziec a bylam w 18tym+3dni ale Synus sie dupka odwrocil :P
Ale sie zasmialam i dalo rade podejrzec bo sie Malenstwo ruszylo po smianiu 🙂
ale tez na 75% usg polowkowe mam 17stego wiec tez bede wiedziec wszystko 🙂
a 3d4d robie pod koniec listopada bo tutaj jest strasznie drogie wiec poczekam az Synus urosnie 🙂
No to juz raczej bob jak sprzet kiepski to tez ciezej znalezc albo tak jak mowisz lekarzowi sie nie chcialo szukac...No tak czasem bywa 😞
Ale glowa do gory jeszcze troszke 🙂
Wracam do porzadkowania szafy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zakonczylam porzadki w szafie i wiecie co? polowe rzeczy zapakowalam do worow 🤪 ale tego bylo az sama jest w szoku no to trzeba bedzie po ciazy wybrac sie na konkretne zakupy hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialyscie jak admin zalatwil ladnie sprawe na styczniowkach2010??? wyjasnil delikatnie od czego jest forum i cisza hehehe a teraz na zlosc zabraly mi i Dodi oklaski :P ja nie moge ale dzieci pekne ze smiechu zaraz 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 Nam przynajmniej admin nie musi tlumaczyc na watku po co jest forum 🙂 🙂 🙂 Madre dziewczynki z Nas 🙂 🙂 🙂
I pisza ze ja jestem w zagoroznej ciazy a na necie siedze i sie denerwuje hehehe slyszalyscie o czyms takim ze w ciazy zagrozonej nie wolno lezec przy kompie i komentowac na forum bo sie nie mozna denerwowac??? tez mi nowosc 🤪 no dobra koniec tematu bo juz mi sie nie chce wracac do tej dziecinady 🙂
Jak Wam mija popoludnie? ja zaraz zabieram sie za obiadek dla Mojego Slonca 🙂 jutro dzien chlopca prezent juz zapakowalam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...