Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Maiha nie martw sie 🙂 jak sie obroci to dobrze i na pewno dasz rade 🙂 🙂 🙂
a jak nie to CC i moze nastepnym razem sie uda 🙂
Ja chce rodzic naturalnie i mam nadzieje ze sie uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CAndyMonka ja mam dwie osobne macice, i w jednej jest moje maleństwo a druga jest pusta-i jescze mam przegrode w pochwie-z lekarzem jescze nie rozmawiałm o porodzie bo to zalezy od tego czy mała sie obróci czy nie, jak sie obróci to bede próbowac rodzić naturlanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi spokojnie 🙂 jedna nospa Ci nie zaszkodzi 🙂 mi lekarz tlumaczyl ze najwaznijeszy jest pierwszy trymestr bo to wtedy wszystko sie rozwija a pozniej mozna juz stosowac wiecej lekow. Ja nie bralam nospy do konca 13stego tygodnia bo nie chcialam...ale naprawde przynosi ulge 🙂
Dobranoc CandyMonka ja jeszcze ogladam mecz i jak sie skonczy tez ide nynac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek trzymam kciuki aby wszystko było wporządku 🙂 Też sporo przeszłam, moja ciąża pierwsza zakończyła się poronieniem 🤨 było to 09.2008 Teraz też zaczęło się nie ciekawie krwawienie w 8 tyg. Na szczęście szybka reakcja, zwolnienie i leki i dzisiaj jest wszytsko wporządku mój Synuś rozwija się bardzo dobrze, jest wszystko O.K! Także rozumiem Twoje obawy. Dobranoc Brzuchatki pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiha szczerze powiedziawszy to dziwie sie ze oni wogole Ci jeszcze taka opcje dali porodu naturalnego. Gdyby to byla sama macica to jeszcze a przegroda w pochwie??? a co jak sie dziecko zaklinuje w srodku??? jakies dziwne to dla mnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elwira dziekuje za mile slowa i wsparcie 🙂 Przykro mi z powodu poronienia 😞 a teraz tak mysle ze najgorsze juz mamy za soba 🙂 🙂 🙂po 14stym tygodniu ryzyko poronienia spada o 65% wiec na pewno jestesmy bezpieczniejsze ze swoimi brzuszkami 🙂fajnie Mamusie u Nas takie sa kochane 🙂 🙂 🙂 kazda wspiera i to takie mile 🙂 Aby mi tu Skorki brakuje hehe Grudniowki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek ta przegrode w czasie porodu siłami natury mi natna 🤨 co tez mnei przeraża-ja do tego panikara jestem straszna wiec sie boje tego wszystkiego niesamowicie a najgorsza jest ta niepewność nie wiem na co sie mam orzygotowac czy na cc czy na poród siłąmi natury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maiha napisał:
anitek ta przegrode w czasie porodu siłami natury mi natna 🤨 co tez mnei przeraża-ja do tego panikara jestem straszna wiec sie boje tego wszystkiego niesamowicie a najgorsza jest ta niepewność nie wiem na co sie mam orzygotowac czy na cc czy na poród siłąmi natury
Maiha strach nie jestem dobry doradzcą przy porodzie 😞 moze powinnas porozmawiac z lekarzem na ten temat. Skoro tak bardzo boisz sie porodu naturalnego i w Twoim przypadku rozumiem Cie to moze lepiej zdecyduj sie na CC?
Aaana spokojnej i milej nocki 🙂
Reszcie Mamusiek rowniez niech spi spokojnie ze swoimi brzusiami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂

Trochę mnie nie było - leniłam się u mamy. A teraz leżę od wczoraj w łóżku - chora 😞 dopadł mnie jakiś wirus, gardło potwornie boli.
Dzisiaj pomyślałam, ze wyleczę się mlekiem z masłem, miodem i czosnkiem i właśnie już wypiłam kubeczek, ale z kolei znalazłam info, że czosnek w ciąży nie jest za bardzo wskazany :/ i co ja mam zrobić? Chciałam się poleczyć naturalnie. Jutro chyba zadzwonię do gina, co mam zrobić.

No nic mnie tak nie wkurza podczas choroby jak bolące gardło 😞
Zmykam do wyrka, muszę się migusiem wyleczyć.

Buziole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek gdybym mogła wybrac to wybrałabym cc ale mój lekarz uparty i chce bym spróbowała naturlanie rodzić, nawet miałam myśłi żeby mu koperte dać:P ale jakoś nie umiem -nie wiem jakby zareagował jeszcze mnie wyrzuci ☺️ czytałam już tyle na necie o mojej wadzie i malutki % matek z taką wada rodzi naturalnie bo nawet jak zaczynja to i tak konczy sie to cc przez wzgląd na dobro dziecka-ach zobaczymy jak to będzie-zapytam lekarza czy jest możłiwość cc ale on juz mówił że bedziemy próbowac siłami natury 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwokej w Twoim przypadku nie ma co ryzykowac...Co do cesraki to ma pewnie swoje plusy i minusy moja siostra miala cesarke "na zyczenie" i mowi ze tez sie meczyla jakies 2miesiace 😞 no wiesz to jest jednak operacja...ale najwazniejsze ze jest takie wyjscie dla Mamusi z problemami zdrowotnymi.
Malalena nareszcie sie odezwalas bo tutaj juz alarm byl podniesiony co sie dzieje z Toba 😞
Przykro mi z powodu gardelka...No tak babcine metody najlepsze na gardlo co do czosnku to w mojej ksiaze o ciazy jest wzmianka na ten temat ze glownie chodzi o to ze Dzidzia nasza czuje ten czosnek bardziej i dluzej niz my...Mnie czosnek meczy strasznie nie wiem jak Ciebie, wiec i staram sie go nie jesc zbyt duzo...a moze sprobuj cebule zamiast czosnku?
Moj Dziadzio zawsze taki syrop robil jak bylam mala.
Cebule w kostke drobna zasypac 2lyzeczkami cukru i zagniesc zostawic na noc no i na drugi dzien brac 3lyzki dziennie tego syropu samego z tego co pamietam nie byl mega smaczny ale pomagal, a na bol gardla nie mozesz brac zadnych tabletek niestety ja jak mialam czeste anginy to laryngolog polecil mi płukanie ust woda utleniona lub woda z sola lub szalwia...oczywiscie trzeba uwazac zeby nie polknac (zwlaszcza wody utlenionej) sprobuj 🙂 i wracaj szybciutko do zdrowka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiha powiedz ze chce Cc no chyba nie moze Cie zmusic do naturalnego porodu. Moja siora nic nie placila wiec jak widac co lekarz to inaczej. a moze idz do innego lekarza? tak tylko na konsultacje?
Hmmm...
Ja uciekam Mamusie bo Moja Ryba juz wola do kapania hehe no i poznawo sie robi :P
Spijcie spokojnie 🙂
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień doberek brzuchatki!
Małalena - lepiej uważaj na lekarza i sprawdzaj co ci przepisuje - ja na ból gardła dostałam antybiotyk (bioparox) oczywiście go nie wzięłam i leczę się naturalnie

dziewczynki dzieki za wczorajsze porady - już znalazłam innego lekarza z którym będę też chyba rodziłą więc jestem spokojniejsza i.... od wczoraj nie spina się brzuch! 🙂 i to bez nospy - może to po prostu stres tak na dzidzię wpływał??? + dzisiaj mam tak na prawdę pierwszy spokojny dzień (przeprowadzka, remonty, wyjazdy itd) od ok 1,5 miesiąca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc brzuchatki,
aaana a jak okreslic twardosc brzucha?? bo ja wczoraj po tych postach sie wystraszylam i zaczelam macac swój po czym stwierdziłam ze tez jest twardy i wzielam nospe na noc.
Ale moj luby na mnie nakrzyczał i stwierdził ze wmawiam sobie i ze brzuch jest normalny i mieciutki jak zwykle..wiec dzis juz jestem spokojna.
Na gardło tantum werde jest podobno dozwolone, ja ssałam po wyrwaniu zeba i mi znieczulil o miejsce troche i wszystko było ok po tym leku,ale nie wiem co jeszcze moze pomoc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Ciekawa jestem czy mnie jeszcze pamiętacie...

Małalena kuruj się kochana. Pójdź do lekarza, może dostaniesz jakieś leki.

aaana bioparox jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. To jest miejscowy antybiotyk i Maleństwu nic nie grozi. Ja bym na Twoim miejscu go brała, bo przedłużające się choroby i zapalenia nie są bezpieczne dla Dzidzi.
Na spinający się brzuch powinnaś dostać magnez - ja biorę 1500 mg dziennie i jest o niebo lepiej.

Życzę Wam miłego dnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał:
...rada mam karmiacych zeby od samego poczatku zakladac silikonowe nakladki na sutki... (...)ja juz wlasnie sobie znalazlam takie w mothercare ale mysle ze w kazdej aptece mozna je kupic. Kolezanka ich uzywala przez pierwsze 2tygodnie i sutki super nic sie nie dzialo ani nie bolalo.


Anitek jak sie nazywaja takie nakladki i ile kosztuja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...