Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Podobno w biedronce jest teraz sporo rzeczy dla maluszków jakieś słoiczki itp. Byłyscie może widziałyście, czy jest coś ciekawego? bo ja narazie wybrać się nie mogę, bo czekam na paczkę z allegro i wyjść do paszportowego też nie mogę, chyba wyślę P jak wróci z pracy niech paszport małej załatwia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzien dobry ja na chwile 😉
jedna reka pisze...
kolezanka mi wlasnie masc przyniosla i panthenol bo z bolu plecow nie moge...
w aptece kupilam cos ale takie gowno ze nic nie pomaga 😞
a pogoda piekna a ja wyjsc nie moge 😞
Olaf spal od 21-30 do 6-50 wiec sie wyspalam, 🙂
pozniej dokimal do 9-30 🙂 a ja z nim 🙂
Aaana WSZYSTKIEGO NAJ 🙂 DLA DOMI 🙂
Sibi wszystko ok z Marcla 🙂 Olaf wazy 8,5kg i jest cacy 🙂 wyciagnal sie teraz i 2tyg temu mial 69cm i nikt nie mowil ze cos nie tak....w porownaniu do czasu sprzed miesiaca.
Nasze Dzidzie sa zdrowe 🙂
super focie Marceli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprawdzilam na centylach i jest super 🙂
bo pamietam jak Olaf byl ponad skale z waga a teraz jest na 90centylu 🙂
Ech Kochane jaka pogoda zaraz sie rozplacze 😞
uciekam sprzatac bo kumpel wpada ok 12stej na kawke a tu tornado przeszlo w salonie i kuchni 😉
zreszta sypialania nie lepiej wyglada 🤪
ech... przez to poparzenie chodze jak flak jakis 😜
Olaf lezy w samym bodziaku i skareptki jak zwykle sie smykaja ale on to uwielbia gole gierki hehe 🙂
za tydzien lecimy do PL 😁
zajrze do Was pozniej 🙂
Buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jai_Ho w sumie to na pogodnę nawet zabardzo nie liczę, ale fajnie by było gdyby była 😉
Bardziej mi chodzi o odsapnięcie tak jak piszesz przed ślubem 🙂
Zapisałam się jednak do dentysty dzisiaj na 19, bo marudzi i marudzi ten ząb, wiec nie ma co się męczyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej, my po szczepieniu, i wczorajszym usg, wiec facet od usg stwierdzil ze przez badadnie usg nie da sie stwierdzic refluksu, i ze trzeba z dzieckiem do gastrologa , a potem do szpitala na 1 dniowe badanie sondą, wkladaja do gardła sondę z kamerką i to obserwuje czy to refluks czy nie, chyba sie zaplacze 😞

A wogole dzis pediatra kazała mi dawac jakis nutriton czy cos do zageszczania jak dziecko ulewa, kupilam to oczywiscie , ale niby jak mam to podawac ??

Tak samo przepisała mi nowy probiotyk i ku....a w saszetkach jest, , pierdzielenia ze hej, a opócz tego dawaj dziecku jeszcze DEBRIDAT , witaminy i cholera co jeszcze...jestem mega zła, bo caly dzien bede latac z łyzeczką czy saszeta czy strzykawka bo ja innyh zajec nie mam i mam czas kurde latac z tymi wszystkimi substancjami, jakas wsciekła jestem 😞

Julka szczepienia zniosła super, patrzyła sie jak pani wbija jej igłę i nawet nie zajękneła, dzielne dziecko, gorzej płakała przy zdejmowaniu i zakładaniu ciuszków.
A wogole tak sie wycfaniła ze jak tylko lezy to placze a wrecz sie drze, tylko sie ją weźmie na raczki to spokój i zadowolona. Wogole musze ją non stop nosic, nawet na spacerze ostatnio na rekach szła bo sie darła wnieboglosy.
Zastanawiam sie dlaczego mam takie dziecko, niegrzeczne, i jeszcze w fefluksem i napieciem miesniowym 😞 😞 SMUTNO MI

a WOGOLE Julka dostała wczoraj paczkę pieluszek huggies od kolezanki , przyniosła zamiast jakiejs zabawki, bo mói ze pieluchy idą jak woda, jeszcze nie uzywałam ale jakies dziwne są , takie szywne, któras próbowała?? to to w sumie tyle, troche sie wyzaliłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodinko z tego co wiem to na usg widac czy dziecko ma refluks...
i nie mecz Julci!!!!
Olaf ulewal strasznie a pozniej tak z dnia na dzien ucichlo.
Co do nutritonu no to moze podac z mlekiem swoim. Ja tez to mam bo pamietam jak Olaf ulewal to kazali podawac.
Zaraz przeczytam opakowanie to Ci napisze co i jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nutriton
Po rozpuszczeniu w niewielkiej ilości ostudzonej, świeżo przegotowanej wody nadaje się do podania łyżeczką bezpośrednio przed lub w trakcie karmienia piersia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi ja też wiem że refluks widać an usg, idź jeszcze do innego lekarza.
Co do nutritonu jak karmisz piersią podawaj rozrobiony na łyżeczce przed karmieniem, moja też miała i teraz jest ok, dostaje do każdej butli i nie ulewa albo duuuuużo mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sie nie stresuj bo z Julcia wszystko jest w porzadku 🙂 mozesz poczytac sobie np ze jak dziecko czesto ulewa to zeby przystawiac do piersi czesto ale tak zeby dziecko nie opilo sie na maxa z racji tego ze ulewa wlasnie.
Olafowi debridat na ulewanie nie pomogl wogole...
Po nutritonie ani kropla nie wyleciala z niego 🙂
jest to bezpieczne bo to nie zaden lek tylko naturalny zageszczacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodinko czasem dzieci nie chca wypic rozrobionego z woda wiec sciagnij troszke mleczka i podaj Julci...
No i tak jak pisze na usg widac refluks wiec lekarza troche ponioslo z tym wkladaniem sondy itd. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
wczoraj nie dałam rady już Was odwiedzić, teraz też tylko na chwilę, Mały kima a ja ogarniam mieszkanko, gotuję obiad 🙂
Po szczepieniu ok, Igor nawet temp nie miał podwyższonej. Waży 6910gram, długość 68cm. Myślałam, że jest cięższy 😉 🙂 miałam mnóstwo pytań do pani doktor ale ta oczywiście załatwiła Nas w dwie minuty 😠 😠 zdążyłam tylko spytać co z pokarmami stałymi, to odburknęła że od 4 miesiąca. O czyszczenie uszu zapytałam, to powiedziała że się nie czyści. Ehh głupia baba! czekam jeszcze 2 miesiące i się przepisuję do innego lekarza i tyle!

Dziewczyny wczoraj byłam zobaczyć jak Warta zalała Park Nadwarciański. Normalnie masakra!!! Szok!! ile wody, wszystko zalane!

Dziś dotarła do mnie przesyłka ze spacerówką. Trochę jest zniszczona (kupiłam używaną), ale prowadzi się świetnie (testowałam "na pusto" 🙂 😉). Więc mam dwie spacerówki 😜 teraz wypróbuję, w której Igorowi wygodniej i tą zostawię 🙂

Miłego dnia dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi nie mecz dziecka!!!!!!!!!! dobrze Anita napisala. ogarnij sie i nie szukaj na sile chorob u dzieciaka. KAZDE DZIECKO ULEWA!!! I NIE MYSL O NIEJ, ZE JEST NIEGRZECZNA, PRZECIEZ TAKA SIE NIE URODZILA, TWOJ NIEPOTRZEBNY STRES PRZENOSISZ NA DZIECKO I ROBI SIE BLEDNE KOLO. A co do tego, ktore z zajec jest wazniejsze czy obiad dla faceta czy leki dla malej to chyba nie ma zadnych pytan, tylko potraktuj swoje dziecko normalnie a nie jak jakies chore fizycznie i umyslowo, bo z tego co piszesz to jest zdrowa dziewczynka czekajaca na masaz i przytulanie a nie idiotyczna sonde do brzucha!!

a teraz sie mozesz na mnie pogniewac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do placzu Julci jak lezy no to wlasnie moze to byc przez refluks.
Jak lezy to cofa sie jedzonko do gardelka a ze jest ono juz z kwasem zoladkowym to piecze...to zwyczajna zgaga i dlatego jak jest na raczkach to jej lepiej bo wtedy tresc zoladka nie wraca do gardla i przelyku.
A ma Julcia podwyzszone lozeczko?
bo Olaf ma na 12cm. i kolyske rowniez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka i sa napisane rowniez metody stwierdzenia refluksu i wcale nie musi to byc sonda...
http://zdrowie.flink.pl/zgaga.php
ja bym na to dziecko nie puscila w zyciu!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus i Dodi dolaczam sie do JaiHo 🙂
dzielne Maluchy!!!!!!!!!!!


JaiHo mialam sie pytac ostatnio 😜
czy Twoja nick na brzuszku ma cos wspolnego z piosenka Pussycat dolls?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
na reszcie o normalnej porze 🙂
przez ostatnie dni wstaję ok 12 bo jakoś nie wyspana jestem, mieliśmy gości w sobotę i wypiłam 3 piwa i już nigdy więcej starzeje się człowiek, nie dość ze wymiotowałam zaraz po wypiciu to jeszcze do południa dnia następnego bolała mnie głowa 😞 ja nigdy nie miałam kaca 😞 za to mój mąż zawsze miał nawet po 1 piwie, a ty pół litra wypił i nic mu ie było nawet nie był pijany 😞 ale mam nauczkę i wiem że juz nie piję
mona w jacuzzi jest najwięcej bakterii bo tam jest właśnie b. ciepła woda czytałam niedawno o tym i nie powinno się chodzić tam z naszymi maleństwami
Sibi Marcelinka super 🙂 też chcę z małą na basen ale u nas ozonowanego nie ma albo Gdynia albo Poznań, najbliżej
Dodinko współczuje tylu zmartwień, ale myślę że ten lekarz to konował i możesz go zmienić, a wtedy Julcia będzie cudem uzdrowiona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej hej 🙂
Nadrobilam posty i teraz sie wypowiem 😁
U Nas nocka w miarę pobódka o 1.30 i póżniej o 7 i jestem wyspana 🙂 MAły teraz tnie komara wiec mam chwilę ale ogólnie mam mega syf w domku i muszę to ogarnąć ale mi sie mega nie chce 🙂
Wieje u Nas strasznie ale jeden spacer mamy zaliczony 🙂

Sibi MArcelka śliczna 🙂 i piękne focie 🙂
Ja sie trochę boje iść z takim Maluszkiem na basem - poczekam jeszcze 🙂

Dodinka - potwierrdzam słowa Anity i Jai_Ho 🙂 Wyluzuj ciutek bo nie potrzebnie męczysz siebie i Małą. Każde dziecko ma prawo ulewać i płakać jak leży 🙂 Moze poprostu jest przyzwyczajona do noszenia i koniec 🙂 Głowa do góry MAmusko ! 🙂

co do wagi to Fifi też poza granicą tych centyli we wzroście i na granicy we wadze 🙂 ale teraz lekaka mówiła ze jest ciutek za gruby 😁 ale sie tym nie przejmuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi
Nie rób tego badania! Ja je miałam robione, jest okropne, nigdy w życiu nie chcę tego drugi raz przezywać, ja dorosła kobieta po wyjściu z gabinetu się popłakałam a co dopiero takie małe dzieciątko męczyć nie potrzebnie! Jeżeli lekarz na podstawie USG nie potwierdził refluksu to Julcia go nie ma a że ulewa to normalne przy karmieniu piersią, moją Nadię też przebieram co chwilę, też ulewa jej się mocno. Wiadomo, że mleko z piersi nie jest tak gęste jak te sztuczne, do tego nie wykształcony dobrze układ pokarmowy i ulewanie murowane. Kup więcej śliniaczków, podkładaj jej pieluszki i problem z głowy.
Dodinka żadne dziecko nie rodzi się niegrzeczne! Twoja Julcia tez taka nie jest, płacze nie dlatego aby Ci zrobić na złość ale dlatego że potrzebuje miłości, gdy bierzesz ją na ręce i się złościsz ona to wyczuwa. Przyzwyczaiła się do rączek przez kolki, moja też chce być ciagle noszona. Ale kiedy mamy je nosić jak nie teraz?! Zobaczysz jak zacznie siadać a potem chodzić wcale nie będzie chciała na rączki ;-)))
Dodi więcej wiary we własne dziecko i optymizmu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie ta piosenke hehe 😜
i tak ostatnio sluchalam i se spiewam a tu JaiHo 😜
mam Cie hehe 😜
Iwiokej kac po 3piwach 😲 no to ladnie 😜
choc moja siora ma to samo do dzisiaj 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodinko jak Cie martwi cos idz do innego lekarza sprawdz ponownie ten refluks bo moze przez to placze jak lezy albo wlasnie placze tak jak CandyMonka napisala bo jest nauczona na raczkach 🙂
Olaf nie byl uczony a wlasnie lezy w kolysce i wyzywa bo chce na raczki 😜
a ja niestety nie moge go nosic bo jestem poparzona i boli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...