Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej lasencje!
dziękujemy za wszystkie życzenia 🙂
/powiem wam szczerze że faktycznie może życie zaczyna się po 30tce - jesteś już nieco mądrzejsza o doświadczenia ale nadal cieszysz się pełnią życia, no i nie wiem jak u was JaiHo i Cruella ale ja zauważyłam że od jakiegoś juz czasu pozbyłam się kompleksów tj przestałam się nimi przejmować 😜 i życie jest piękne!! 😜/
CMonka dzień z mężem super ale oboje tęsknikiśmy za młodą i wieczorem była wręcz walka kto przy niej będzie robił 🤪 hehehehhee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej dziewczyny u nas nocka super
kąpiel jak zwykle o 19 potem jedzonko i lulu aż do 6.10 🙂

U nas wspaniałe wieści, widzę że przez chmurki przedziera się SŁONKO 🙂 🤪 🤪 🤪 🤪, mam nadzieję że najgorsze już za nami, cho jeszcze wczoraj ewakuowali moich znajomych bo wały przeciekają.

Dodi mam nadzieję że Wy też macie już najgorsze za sobą 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaana no z kompleksami sie zgadzam, ale przyzna nieskromnie ze ich nie miałam 😁 😁 😁 😁
teraz trochę źle się czuje z moja waga po ciąży ale jestem na diecie i ćwiczę ( brzuszki bo kolano mam chore) i mam jeszcze 10 kg a nie 12,5 kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek jak widzę u młodej miód w uszku to wyciągam jej palcem - myślę że to bezpieczne bo w tak małym uszku palec się nie mieści głęboko i tylko na wierzchu smyram 😜
ach... zazdroszczę posiadaczkom domów - mimo uciążliwości związanych z utrzymaniem - to moje marzenie! ale spokojnie... chciałabym chociaż jeden rok przeżyć w 1dnym miejscu.. 😁 na razie minęło pół.. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehe Cruella ja głupia miałam kompleksy tylko nie wiem teraz dlaczego... hehhehehehehe
młoda śpi z tatką ja przy kawce ale powoli się zwijam bo jedziemy na działkę na weekend.. pierwsz wyjazd z młodą - ciekawe jak będzie - trochę stresik mnie ogarnia no ale 3ba się przemóc bo inaczej wychowam córcięmamusi która boi się gdzieś jeżdzić, coś robić ciekawego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

Aaana milego week na działce.
CMonka , Cruella wał wytrzymał jak patrze przez okno wody nie ma, pozniej pojde na spacer do lukne jeszcze czy wysoko woda jest. Ale najgorsze za nami, chociaz miałam koszmary ze nas zalewa.

Mała drzemie, ja juz na nogach od 8 rano, mamy dzis gosci , kumpel z pracy M, wpada z żoną w ciazy, musze coszrobic jakies przystawki szybkie i dobre, Cruella moze cos podpowiesz mało skomplikowanego :P 🙂

mamy dzis tez na 18.30 usg główki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och przedrzemałam się 15min i teraz łeb mi pęka, oby kawka pomogła!
Brzuch nadal boli a okresu nie ma 😠

Dodi ciesze się, że wał dał radę ;-) Powodzenia na USG;-)
aaana przy twoich przeprowadzkach Domi na pewno nie będzie zahukaną dziewczynką ;-)))

kurde lać zaczęło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monka Moze jeszcze nie dostaniesz, karmisz cycochem więc moze jeszcze nie czas, u mnie jakos na okres sie nie zapowiada,a jak tam pomysł z przestawianiem Nadii na butelkę ??
Bo ja mysle ze jakos niedlugo chcialabym jakos powoli Julce próbowac dawac butelkę, juz troche mam dosc tej diety, a Ty pewnie mnie rozumiesz hhe

z WAŁA to porządny WAŁ jest hi hi 🙂 wytrzymał dzielny chłopak :P:P
Kurde musze sie ogarnąc, przede mną dzis, wysprzatanie calej chaty +lazienka, pojscie na zakupy i upichcenie czegos, jeszcze w mieszy czasie ćwiczenia z Julką, ogarniecie wlosów i makijazu i jakiegos łacha na dupę na wieczór, eeeee jak o tym mysle to mi sie niechce, jeszcze wyskoczyl mi mega pryszcz na policzku 😞 do dupy z tym wszystkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* 5 jajek
* 20 dag wędzonej szynki
* majonez
* sól

jajka ugotuj na twardo, obierz, przetnij na połowy, wyjmij żółtka i wyłóż do miseczki. szynke pokrój w drobna kostkę i wymieszaj z żółtkami, dodaj do smaku sól i na koniec majonez. nakładaj pastę z powrotem do białek. podawaj na listkach salaty lub z pieczonymi pieczarkami



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roladki z kurczaka, szybko i tanio
* 1 pojedyncza pierś kurczaka
* 10 suszonych śliwek bez pestek
* 1 łyżeczka SmakoMyku lub soli
* 1 łyżeczka białego mielonego pieprzu
* 5 łyżek oleju do smażenia
* 5 wykałaczek

Pierś kroimy ukośnie w plastry. Dłuższe plastry przekrawamy w poprzek na pół. Każdy plaster delikatnie rozbijamy tłuczkiem i posypujemy z obu stron solą (SmakoMykiem, wegetą ) i pieprzem. Śliwkę suszoną owijamy mięsem i nabijamy na wykałaczkę po 2 roladki.

Smażymy na rozgrzanym oleju po 3 minuty z każdej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciasteczka drożdżowe
* ciasto;
* 2,5 szkl mąki
* 1 jajko
* 0,5 szkl mleka
* 3 łyżeczki cukru
* 4 dkg drożdży
* 3 łyżki oleju
* szczypta soli
* -
* nadzienie;
* 15 dkg pieczarek
* 1 cebula
* 2 łyżki oleju
* sól, pieprz
* łyżka bułki tartej
* 1 jajko



przygotować nadzienie;
Pieczarki przysmażyć z cebulką na oleju
Przyprawić do smaku , wystudzić...
Dodać jajko i tartą bułkę , wymieszać..

ciasto;
Drożdże rozpuścić w ciepłym mleku z cukrem,
Wszystkie składniki zgnieść w jednolite plastyczne ciasto ...
podzielić na 9 równych części rozpłaszczyć w rękach każdy kawałek nadziewać grzybkami i sklejac jak pierogi.. ponacinać dekoracyjnie nożem sklejenie.

W szerokim garnku rozgrzać olej ok 5 cm od dna ..
Kłaść pierogi w rozgrzany olej i kilkakrotnie obracając usmażyć na rumiany pączkowy kolor...

Podawać z pikantnym barszczykiem lub same.
Farsz oczywiście można zrobić ze wszystkiego co masz w domu 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roladki z indyka
* Ziarenka Smaku, wegeta (do smaku)
* Sos chrzanowy lub ulubiony dip
* filet z indyka (1 kg)
* 250 g pieczarek
* 1 cebula
* 1 łyżka masła
* 1 ogórek konserwowy
* 3 łyżki oleju
* pieprz, zioła prowansalskie

Mięso rozkroić w poprzek, lekko rozbić tłuczkiem, oprószyć Ziarenkami Smaku i pieprzem.
Pieczarki i cebulę oczyścić. Cebulę posiekać, pieczarki zetrzeć na tace o grubych oczkach. Cebulę zeszklić na maśle i dodać pieczarki. Dusić razem do odparowania płynu. Doprawić Ziarenkami Smaku i pieprzem, ostudzić. Ogórka zetrzeć na tarce o grubych oczkach i dodać do farszu. Na płacie mięsa rozłożyć farsz i zwinąć w roladę. Dokładnie obwiązać nicią, oprószyć Ziarenkami Smaku,wegetą , pieprzem i ziołami prowansalskimi. Skropić olejem i pozostawić na około 60 minut.
Następnie wstawić do piekarnika nagrzanego do 200°C piec 20 minut, zmniejszyć ogień do 180°C i piec kolejne 50-60 minut. Ostudzić i kroić w ukośne plastry.
Podawać z Sosem chrzanowym lub innym ulubiony dipem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błyskawiczna fritata
* 1/2 opakowania makaronu spaghetti
* 5-6 jajek
* 10 dag startego żółtego sera
* sól
* pieprz
* olej do smażenia lub margaryna

1. Makaron gotujemy w osolonej wodzie
na półtwardo, następnie odcedzamy.

2. Jajka roztrzepujemy trzepaczką i dodajemy ser.
Doprawiamy solą i pieprzem.

3. Masę jajeczną wlewamy do makronu, mieszamy.
Na patelni rozgrzewamy olej.

4. Na patelnie wykładamy makaron i smażymy z obu stron,
aż jajka się zetną.

Ja używam dwóch patelni podczas gdy makaron piecze się na jednej rozgrzewam odrobinę tłuszczu na drugiej żeby się zapiekanka nie połamała przerzucam z jednej patelni na tą drugą i piękę dalej z drugiej strony 🙂
Można dorzucić wg własnego uznania np wędzoną szynkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂)
Ja dzis nawet super wyspana, maly od 5 rozgadany, ale zamknelam mu buziaka cycem i pozniej udawalam, ze spie i jak zerkalam to on tylko patrzyl czy oczy otworze 🙂) twarda bylam i w koncu mu sie znudzilo i zasnal 🙂) pozniej powtorzylismy akcje i tym sposobem spalam 7,5h w sumie 🤪

aaana zycze Ci tego abys tak samo lubiala swoj wiek jak ja lubie 🙂) Masz racje, czlowiek jest madrzejszy, odwazniejszy, jak sie nie obijal do tego czasu to zawodowo tez juz jakos ustawiony, a do tego jeszcze jest sie pelnym mlodzienczej sily i pomyslow 🙂) A i tak wedlug mnie wtedy to dopiero pelna kobiecosc z nas wychodzi! 🙂)) 😉

moj lekarz: absolutnie nie wyciagac tej woskowiny z ucha dzieciaczka!!!! tylko to co juz wyplynie do malzowiny oczyscic. To jest naturalna ochrona i zabezpieczenie, ktore organizm wie po co wytwarza, no chyba, ze chce pani biegac do mnie z zapaleniem ucha u dziecka. Tak wiec mimo, ze mnie to tez irytuje, malemu tylko ´wacikiem przejade po kapieli malzowine i juz. Jak podrosnie to sobie bedzie grzebal w uszach sam. 🙂)

anitek jak sie zastanawiasz miedzy audi a bmw to proponuje audi, bmw ma naped na tyl, zima masakra! ja sie wlasnie pozbylam, gdzie tutaj nie ma zim jako takich, to wystarczy lekka gololedz i dupa lata.

CMonka kup cos Nadusi na te dziasla, przeciez ja to boli napewno 😞 na kazdym rogu jest 5 aptek to napewno nie masz jakos ,,niepodrodze".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jai Ho [/b]dzisiaj imieniny Victora , zatem jeśli dziś obchodzicie to wszystkiego najlepszego od cioci Agi i Amelki 🙂

A i podpisuje się obiema rękami pod całym Twoim postem 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry 🙂
U Nas nocka super gdyby nie pomysl (moj) zeby odlozyc Malego do lozeczka po karmieniu o 5tej...
bo zawsze spal juz obok mnie w lozku...
no i Maly sie rozgadal rozesmiach doszly i krzyki 😁
Maz sie obudzi hehe 😜
wzielam Malego na klate i uparcie lulalam az w koncu odjechal po 30min ale bylo wyzywania ho ho ho 😁 Maly cwaniak 😉
i wstalismy o 8smej 🙂
pije wlasnie kawke a Maly krzyczy do zabawek 😜
Sie smieje wogole ze chyba bedzie z niego model bo wklada raczki do buzi tak gleboko ze sie dlawi... jakas bulimia czy co 😉
Cruella no i z rana poszla meeegggggggggga kupa 😁 kolor zolty wszystko cacy i pieknie 🙂 zadnych boli brzusia itd. 🙂
Gosiu dziekuje za linka 🙂 no i racja wole zeby dziecko jadlo zdrowe warzywka niz deserki 🙂
Dodi ciesze sie ze Was nie zalalo!!! Powodzonka na dzisiaj zycze z usg no i z tym planem dnia calym 🙂Daj znac po usg!!!
JaiHo no wlasnie dlatego bmw na ostatniej pozycji 😁
bo tutaj zimy coraz gorsze i widzialam co sie dzialo w zeszlym roku na drogach z bmw 😁
chyba jednak kupimy ta honde im dluzej czytamy o niej i ogladamy tym bardziej Nam sie podoba 😁
Choc to taki w sumie vanowaty jest ale to ma byc wygodne i dobre to najwazniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...