Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Na pytania rodziców odpowiada nasza wieloletnia konsultantka Barbara Jaworska, położna środowiskowa, która od 18 lat wspiera młode mamy w pierwszych tygodniach macierzyństwa.

Słyszałam, że maleństwo nie powinno spać na brzuszku. W jakiej pozycji najlepiej układać je do snu?

Niemowlę najlepiej układać do snu na boku. Najkorzystniej jest położyć je na materacu bez poduszki, i podeprzeć plecki zwiniętym ręcznikiem lub specjalnym wałkiem. Pozycja ta jest bezpieczna w przypadku, gdyby niemowlę ulało pokarm (wówczas się nim nie zakrztusi). Należy pamiętać, aby układać maleństwo raz na jednym, raz na drugim boczku (kości czaszki są na tyle elastyczne, że stałe przebywanie w jednej pozycji może powodować spłaszczenie główki). Maluszek powinien leżeć na brzuszku, gdy nie śpi. Pozycja ta wspomaga pracę mięśni pleców i brzucha, więc wpływa korzystnie na rozwój dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
biedna Dodi , ale pewnie to nic groźnego, dobrze że jedzie do szpitala przynajmniej będzie spokojna 🙂
co wy piszecie, przecież dziecko kładzie się w każdej pozycji na wznak , na boczki i na brzusiu, dla tego na początku musi leżeć na sztywno w rożku ale jak będzie leżało tylko na wznak, to główka się spłaszczy z tyłu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja nie mowie ze absolutnie na boku lezec nie moze tylko na noc to na pleckach sie kladzie...
na boczek swoje tez bede kladla choc na pewno nie tak czesto jak na pleckach...Na brzusiu bedzie sobie lezec w dzien przy mnie...Bardzo dobre dla dziecka no ale trzeba pilnowac!!!
poradzimy sobie ze wszystkim i prosze ni myslccie o najgorszych rzeczach i p.s. moze wprowadzmy zakaz pisania o tych przykrych sprawach jak smierc lozeczkowa albo smierc przy porodzie???bo dopoki nie ma tego tematu to jakos tak sie czlowiek az tyle nie zastanawia a tak to znow Nam sie cos nawkreca 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i wlasnie poczytalam juz o tych pozycjach do spania i wcale madrzejsza nie jestem, kolejny temat, gdzie kazdy ma swoje zdanie i argumenty za i przeciw. 🤢 czyli, pewnie bede robic tak jak pisze iwiokej, bede kladla w kazdej pozycji po troche 🙂 mam nadzieje, ze ukladanie bedzie mialo sens, i ze bedzie spal jak susel a nie darl sie 24h/doba 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże biedna Dodi, żeby to nic poważnego nie było, jak słyszę teraz szpital to mi ciarki przechodzą...

Dziewczyny, zmiana tematu bo smutno się tu robi..
Macie fotelik do przewożenia dzidzi? na co zwrócić uwagę wybierając fotelik?
Ja szukam i sama nie wiem na co patrzeć, zależy mi też na tym, żeby nie był zbyt drogi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwiokej, co Ty taka ździwiona?:laugh:
Może głupie pytanie, ale to moje pierwsze dziecko i nie mam pojęcia jak je kłaść:P ale chyba masz rację, gdzieś coś kiedyś słyszałam, że dziecko trzeba przekładać, zeby główka nie była taka płaska 😉 nie wiedziałam, że tak można odrazu od urodzenia, ale i tak dla pewności spytam w szpitalu położnych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lekarz inna opinia tak to wlasnie wyglada...ech damy rade Kochane 🙂
Martus ja fotelik kupilam w zestawie z wozkiem i jest do 15kg wiec do jakis 15miesiecy zalezy od tego jak ten Nasz Olafik bedzie rosl 🙂 tu ze szpitala nie wypuszcza jak przyjedzie sie odebrac dziecko bez fotelika...taki jest wymog!ale to bardzo dobrze. Ja to sie tylko boje ze Moj nie bedzie mogl byc przy porodzie przez ta swinska grype 😞 bo jak narazie to jest zakaz na wizytach itd wszedzie sama musze wchodzic... [img size=315]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/G1416_V5F-4f3b94874a6ed7a14f70a763c981ff93.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam fotelik maxi cosi. Ale na co zwrócić uwagę przy kupnie fotelika to nie wiem, wybrałam ten ponieważ słyszałam, ze to dobra firma i będzie pasował do wózka który chcę kupić o ile kupie ten co chciałam 😉 Jutro jadę po wózio do Wrocławia i się okaże, bo może kupię zupełnie inny wózek, moze więc sie pośpieszyłam z kupnem fotelika, ale ten bardzo mi sie podobał z budką taki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fotelik samochodowy to , ważne jest czy będzie dopasowane mocowanie pasów do fotelika żeby nie było problemu i fotelik był dobrze zamocowany, a później na wygodę itp. jeszcze dokładnie nie wiem bo nie rozglądałam się za fotelikiem
nie zdziwiona , ale czasem zaskakujecie mnie stwierdzeniami, ale nie ważne wszystkiego się nauczymy, a poza tym będzie przez pierwszy tydzień przychodziła położna i nas instruowała 🙂
Jai_Ho na pewno będzie ładnie spał i nie obawiaj się że będzie wiecznie płakał 🙂
tak jak mój brat który wiecznie miał kolki a z drugiej strony był przyzwyczajony do huśtania na rękach i jak tylko chciano go włożyć do łóżeczka to wył, tak jak by ktoś go ze skóry obdzierał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek co to za firma wózka? Wcześniej nie chciałam z takimi małymi kołami z przodu, ale teraz zaczęły mi się podobać i kolorek taki jak ja chcę 😉 Ewentualnie jeszcze brąz, albo czarny, ale okaże sie z czym przyjadę jutro, bo u mnie to jak w kalejdoskopie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek to słodka dziewczyna Ciebie:laugh:

ja piję kawkę i zjadłam 2 pierniczki Toruńskie,mam czasem ochotę na czekoladkę ale kupuję raczej bezczekoladowe słodycze,wiecie herbatniki,biszkopty bo moja córa wszystko pochłonie a zęby lecą... 😞

co do fotelika to najlepiej kupić na poczatku wózek a fotelik dobrać wpinany do stelaża wózka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwiokej napisał:
a właśnie z tym wypisywaniem ze szpitala i obowiązek fotelika to trochę dziwne , a jak ktoś nie ma auta to po co mu ten fotelik, albo nie ma kasy i co wyda kasę bez sensu

O tym samym pomyślałam, to jakaś głupota. Ja praktycznie mieszkam koło szpitala i równie dobrze mogłabym przejść się piechotą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ma sens bo nawet jak sie dziecko odbiera taxa to trzeba miec fotelik...poza tym mozna od kogos pozyczyc na czas podrozy i jak dla mnie maja 100% racji a nie glupie baby odbieraja niemowle klada na rekach a pozniej dzieci gina w wypadkach!!!
A ja wlasnie odlozylam ferrero bo zaraz mi cofnie.
super wlasnie gadam z Moim i dzis sprzatamy i jutro jedziemy po choinke 🙂
co do wozka to xcursion jest 🙂 ale w PL beko czy cos takiego sie nazywa i jest bardzo podobny do Olafkowego. Zaraz Ci znajde linka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z fotelikiem to chyba najwazniejsze jest, aby byl mocny ( tzn. dobre tworzywa a nie styropian w srodku) pasy dobrze umiejscowione i aby posiadal wszystkie atesty. Ja tez kupilam wozek z fotelikiem odrazu. Akurat uwazam, ze to nie jest glupie, ze nie wypuszcza ze szpitala bez fotelika, bo raczej nie podejrzewam, zeby ktos wracal ze szpitala autobusem czy tramwajem, a w taksowce tez lepiej chyba wpiac malucha w foteliku. Taksowki tez ulegaja wypadkom! dalej juz nie musze chyba pisac...
Ja mam ten Boston system.
http://wozkielcar.nazwa.pl/ox-ford/duza2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj w IRL z zadnego szpitala nie wypuszcza bez fotelika. taki przepis i tyle ale ja popieram!!!co do urlopu to tutaj nie przysluguje zaden urlop. Chyba ze normalny urlop...tylko w przypadku smierci matki dziecka to wtedy przysluguje iles tam. no ale IRL ma inne przepisy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...