Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no wlaśnie sie tak zastanawialam ostatnio jak te skorcze bolą, bo mi sie chyba może raz albo dwa zdarzyło czuc taki dziwny ból na środku pepka taki jak by mi się mięśnie spieły... z kolei mama mowi ze ona odczuwala skurcze jak by miala okres dostac taki ból w podbrzuszu :/

sama nie wiem ...

Mi Malutki tez czasem uciska na płuca i ciężko się oddycha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale się dzisiaj uśmiałam !!
koleżanka z pracy mojego męża ( i moja koleżanka)urodziła parę dni temu i dzisiaj wychodzi ze szpitala - zadzwoniła do Mojego z prośbą czy jej nie odbierze bo jej mąż nie poradzi sobie z ich 3letnią córeczką i jeszcze odebraniem żony i dzieciaka 🤪
biedna babeczka takiego nieporadnego męża mieć !! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz przeszlo mi przez mysl ze to skurcze bo byly doslownie co 7-9min z zegarkiem w reku i tak bol ze az mnie zatykalo na chwile ale brzuch sie nie stawial ani nic tylko ten bol w krzyzu... no ale juz nie boli dzisiaj na szczescie...mysle ze to macica sobie cwiczy. Ja co prawda jestem na tej luteinie ale moze ona tylko po czesci niweluje te skurcze a natura robi swoje bo przeciez juz sie zbliza to wszystko wielkimi krokami...
Wizyte mam dopiero 3stycznia bo ginek jest na wakacjach wiec musze czekac cierpliwie.
Co do spania to zazwczyaj jakos to bylo tylko to przewracanie sie z boku na bok najgorsze przez ta bolaca kosc pochwy ale dalo rade jakos pospac a ostatniej nocy to jakas tragedia.
Ja to normalnie jak jakas emerytka stekam...wszystko boli prawie...wszystko dookola brzucha i podwozie bo reszte na szczescie jest ok 🙂
Co do treningu przedporodowego to przynajmniej mam porowananie jakiej skali jest ten bol haha :P ale i tak uwazam ze duzo zalezy od tego kto ma jaka wytrzymalosc. Ja na szczescie mam duza i juz nawet zaczynam sie zastanawiac czy brac znieczulenie...choc te wczorajsze jak mysle skurcze byly naprawde bolesne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki.

Anitku mam nadzieje ze minął juz ból przez kolkę, biedna jestes kochana, ale juz niedługo ,trzeba sie tym pocieszac 🙂

Ja natomiast jak narazie czuje sie w porzadku, jadę na luteinie , nospie i magnezie 🙂 wizyte mam we wtorek czyli za tydzien.

Ja tez troche myslalam o bólach porodowych i skurczach, ale zawsze sobie powtarzam ze tyle kobiet przezylo to i ja dam rade, najwyzej wezme znieczulenie zewnatrzoponowe jak nie bede wytrzymywac.

Dzis biore sie za pranko rzeczy Julci, a jutro przyjezdza łozeczko, z poscielą, baldachimem, materacykiem, przewijakiem, rożkiem i przescieradełkami 🙂 juz nie moge sie doczekac 🙂 🙂

a w niedziele moze po wózek ruszymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana no to rzeczywiscie jakas gapa z jej meza...
co do tego co opisujesz to to sa skurcze przepowiadajace na to wychodzi...u mnie znow spinania sie brzuszka nie ma ale za to byl ten bol...no ale co tam zyjemy dalej 🙂
kolka wlasnie puszcza wiec w koncu zaczne normalnie funkcjonowac...wieje wiatr pogoda jest beznadziejna 😞
a my chyba pojdziemy do kina sobie bo Moj na szczescie nie musi jechac do pracy dzisiaj wiec do 4tego mam luzy 🙂
Dodi nawet nie wiesz ile frajdy z tym praniem i prasowaniem mi w zasadzie wiekszosc Mama zrobila a ja dopralam tylko posciele kocyki i wyprasowalam ale i tak ile to radosci mi sprawilo 🙂
ja dzis pakuje torbe do szpitala. wierzcie mi lezac w nocy z tym bolem w krzyzu juz mi przeszlo przez mysl ze torba nie spakowana w razie czego :P
a wszystko juz mam wiec pakuje 🙂
pewnie jeszcze milion razy bede ja przepakowywac ale co tam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaana no przysluguje Ci polożna po porodzie. Wiem że trezba iść od przychodni do której Ty należysz i tam zglaszasz narodzny dziecka i po kilku dniach albo czasmi nawet w tym samym dniu przychodzi polożna i pomaga. Tzn pokazuje co i jak. Chyba sa 3 wizyty. Wprowadza Cie w to wszystko. Nie wiem czy jest to konieczne ale ja napewno skorzystam.

Dodi mi się właśnie juz wypralo 🙂 Muszę wyjąć i powiesić i pozniej masa prasowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek no tylko sie zastanawiam , bo troche tego jest, a ja sobie utrudnilam zadanie i rzeczy bede prała recznie w płatkach mydlanych, i pieluszki , w sumie te które bedą sie skykac ze skórą małej. Ale chyba koca grubego na wierzch czy kombinezonu prac nie bede , nie wiem sama 🙂
mam kilka rezczy na rozmiar 68 i chyba te tez sobie odpuszcze narazie, bo potem juz bede w pralce prac jak mala podrośnie.

Co do torby, to ja tez sie bede pakowac niebawem, niech stoi, w razie czego 🙂

Klaudia a Ty na kiedy masz termin ?? bo po po odliczeniach dni do porodu patrze ze mamy 7 dni róznicy 🙂
No ciekawe która pierwsza lutówka urodzi 🙂:P

Musze powoli spadac, kapac sie, isc do sklepu, bo gotuje dzis ogórkową ,pierwszy raz .
A potem biore sie za pranko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha dobre :P robic wrazenie ze cos sie w domku robi 😁 Moj siedzi przy kompie rowniez wiec sie nie oddzywa :P gra juz od 2godzin :P
Jak Olafek podrosnie cos czuje ze bede miala w domciu 2 a nie 1 Synusia :P Moj juz tutaj oglada jakies zabawki hehe 😁
Co do poloznej to tutaj jest i przychodzi 3razy 🙂 patrzy jak sobie radzisz z dzieckiem daje jakies tam dobre rady itd 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi ja pralam i kocyk i kombinezon rowniez bo gdzies tam zawsze sie to styka ze skorka a do tego jakos tak nie chce zeby pachnialo nowoscia...wole jednak przeplukac.
Ja wszystko piore w pralce zreszta i tak na poczatku ciuszki sie prasuje wiec wszystkie bakterie itd i tak sa w wiekszosci zabite.
Jejkus ja tak patrze ze ja dopiero 24luty 😞 niby z usg ostatnio juz bylo 20luty i zobaczymy co tam bedzie w niedziele...ale sam fakt ze jestem w koncowce lutego 😞 Wy juz bedziecie sie bawic z dzidziusiami a ja bede czekac na skurcze 😁
choc od 37tyg zaczynam akcje SEX 😁 zobaczymy co z tego bedzie 😁
w niedziele sie dowiem jak tam moja szyjka 😁 jesli sie nie skrocila troszke to ja chyba do marca w tej ciazy pochodze :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez nie mam problemow z oddychaniem jedynie od jakiegos tgyodnia w nocy czasem tak musze sie poprawic i lepiej sie oddycha ale zeby jakos zle z tym bylo to nie 🙂
ja tez mam nizej brzuch najbardziej wysuniety punkt to ja mam jakies 10cm ponizej pepka a nie w pepku 🙂
ale dno macicy juz jest jakies 10cm nad pepkiem i mysle ze juz tak zostanie. Choc teoretycznie moze sie podniesc do 36tyg zalezy gdzie sie czyta o tym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek miła bedzie ta akcja sex :P:P

ja tez pewnie troszke sie pokocham , ale zapytam gina od kiedy moge.Mi z usg wyszlo na 11 luty termin ostatnio ,wolała bym urodzic wczesnie nawet moge pod koniec stycznia, tak mi juz ciezko i marze o tym zeby wlozy normalne ciuchy.

U mnie polozna tez przychodzi z przychodni rodzinnej, tylko trezba dac znac ze sie urodzilo,czasem tez pediatra przychodzi, wiec na pewno i ja skorzystam 🙂
Ja kocyk wypiore ale ten cienki który wlasnie bedzie sie stykał bezpośrednio z małą, a kupilismy taki mega gruby i duzy i tego chyba prac narazie nie bede, po on bedzie tylko na wierzch.

Dobra bo soe rozgadałam a czas ucieka, lece kąpu kąpu i potem sklep, potem zajrze do Was dziewczynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Dodinka jak Mala nadrobila a sie martwilas.
No nie ma zastrzezen do sexu jesli nie plamisz i jesli wody sie nie sacza. Ja tam tez zapytam mojej lekarki w koncu 36tyg co mysli o sexie po 37tyg ale mysle ze nie bedzie z tym problemu...Choc ciekawe czy bedzie na to ochota :P
jak narazie ochota jest ale troszke strach no ale jeszcze 5tyg 😁
Boze kobiety Styczniowki sie juz sypia jeszcze chwilka i u Nas sie zacznie 🙂
mysle ze pierwszy porod u Nas moze czasem byc ok 20stego stycznia 😁 ale jaja :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha jak My tak wszystkie akcja SEX i SCHODY to w polowie lutego juz wszystkie beda rozpakowane 😁
uciekam od kompa polozyc sie na troszke...bo nocka byla ciezka wiec moze uda sie zasnac teraz 🙂
a pozniej chce torbe spakowac 😁
no to do spisanka pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też bym chciała wcześniej urodzić, może być już połowa stycznia nawet 😉 chociaż przez ostatnie dni to miałam już obawy czy lada moment rodzić nie zacznę, tak mnie jakoś brzuch bolał.
Ehhhh ale niestety niekiedy ani schody, ani sex nie pomoże, dzidziuś rządzi co jak ma być hi hi
Ale jeżeli będzie u mnie tak jak z moim okrsem, czyli taki regularny jak z zegerkiem w ręku, to urodzę co do dnia terminu porodu 😞
U nas też przychodzi położna z ośrodka do którego ja chodzę, ale ja nic nie muszę zgłaszać tylko podobno szpital zgłasza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamusie,
dopiero teraz do Was zaglądam, bo dziś wyjątkowo udało mi się przespać całą noc, wstałam dopiero po 10-tej 🙂potem śniadanko z mężulem, prysznic i tak zeszło, że mamy już 13-stą 🙂
Miałam się dziś wziąć za pranie kocyka, kołderek do łóżeczka, rożków, ale stwierdziłam, że jeszcze wstrzymam się do stycznia, bo nie mam za bardzo gdzie tego schować..
Anitek myślałam, że te ataki kolki masz już za sobą..
Dziewczyny musimy wytrzymać chociaż do 35t.c. bo do tego czasu dzidzia się rozwija, a potem to już tylko na wadze przybiera. Też z jednej strony chciałabym już urodzić ale z drugiej wiem że dla Synusia lepiej jak posiedzi w brzusiu jak najdłużej 🙂
Dobre - akcja seks - schody:P muszę swojego gina spytać czy po ściągnięciu szwu będę mogła w niej wziąć udział hehe:P nie ukrywam, że bardzo bym chciała:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...