Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anitek tylko nie opij sie tam za bardzo !!!! 🤪 Tak co ci na jutro zostanie!!! 😉 Kurcze nie wiedzialam ze sa winka bezalkoholowe??? Spoko. Ja musze tez sie w cos zaopatrzyc bo z darma tak siedziec przy soku w sylwestra wiec cos bezalkoholowego by sie przydalo. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia no ja mam wszystko Aventa 🙂 jakos tak zaczelo sie od butelek pozniej sterilizator laktator podgrzewasz torba termiczna i mam nadzieje ze bede zadowolona 🙂 no i tak jak mowisz kazda Mama cos tam dla dziecka swojego wybierze. Pamietam tylko ze ktoras z Was pisala ze polozna odradzala oilatum bo to dla osob ktore maja problemy ze skora. To fakt ze parafine sie stosuje przy roznych alergiach skornych ale wlasnie ze wzgledu na swoja delikatnosc no i przedewszystkim nie jest perfumowana itd. jest bardzo dobra dla Dzidziusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia27 napisał:
Anitek tylko nie opij sie tam za bardzo !!!! 🤪 Tak co ci na jutro zostanie!!! 😉 Kurcze nie wiedzialam ze sa winka bezalkoholowe??? Spoko. Ja musze tez sie w cos zaopatrzyc bo z darma tak siedziec przy soku w sylwestra wiec cos bezalkoholowego by sie przydalo. 😉

Ja tez nie wiedzialam i nawet nie pytalam bo nie snilo mi sie o tym hehe 😉
zapytalam o szampana i to w sumie takiego dla dzieci a tu sie okazuje ze mam do wyboru biale czerwone i rose winko no i szok 😁
najwyzej jutro pojade po kolejna butelke 😁
choc mysle ze ta starczy bo ja tylko tak sobie kieliszek na smaczek zeby zatkac dziurke 😉 jejkus jak za mna wino chodzilo :P a oczywiscie alkoholowe w zyciu bym nie wypila bedac w ciazy!
jejkus dobrze ze sa jeszcze jakies koncerny ktore mysla o tych co nie moga lub nie chca pic alko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nigdy nie wspominalam o oilatum-nie slyszalam o tym predzej bo juz wiedzialam co kupie. Z Aventa sa bardzo fajne rzeczy tez jestem tego zdania a laktator na pewno z niego wezmE. Juz mam upatrzony reczny nowy za 20euro wiec sie oplaca. Lece narazie bo szafa przyszla i mezus tez ha ha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam reczny bo nie zamierzam karmic piersia zbyt dlugo moja siorka ma ten sam i jest bardzo zadowolona a karmi juz 8miesiecy.
no ale zalezy co kto lubi oczywiscie 🙂 ja dalam 43e ale tam jest zestaw kubeczkow jakies wkladki itd.
a elektryczny 140e wiec jest roznica. A sobie wczoraj czytalam w tej ksiazce o ciazy ktora mam o sciaganiu mleka bez zadnych laktatorow. Ale chyba bym sie na to nie zdecydowala :P jest pokazane krok po krok jak masowac piersi reka i gdzie i jak naciska ale mysle ze to za duzo zachodu:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!!!!!!
ale sobie dzisiaj pospałyśmy do 12 😁
trzeba było dwie noce odespać, mnie sie wydaję że laktator się przyda nawet jeśli sie nie ma zamiaru karmić piersią, dla takich mam zdecydowanie wystarczy ręczny 🙂
Sibi napisz jak wrócisz, trzymam kciuki i mam nadzieję że wszystko dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anitek85 napisał:
MyCloud
mam pytanko do Ciebie: bo Ty masz zalozony pessar nie? mialas go zakladanego w gabinecie u swojego lekarza czy musialam jechac do szpitala?


U lekarza w przychodni,ale innego niż mój prowadzący bo on tylko potrafił wysłać mnie do szpitala na leżenie.Niestety nie każdy lekarz potrafi zakładać pessar.Teraz normalnie funkcjonuję i ściągam go za 1,5tyg.Szpitale nie posiadają tych krążków,albo trzeba zamówić samemu z firmy Herbish z Zielonej Gory albo ma go lekarz ,który specjalizuje się w zakładaniu.Polecam ja go założyłam w 33tyg,inaczej już bym urodziła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze trafilas chociaz na normalnego lekarza bo tak jak mowisz niektorzy tylko na lezenie potrafia wyslac 😞 Wlasnie dlatego zapytalam bo w IRL w pierwszej ciazy nawet szyjki nie sprawdzaja i nie ma znaczenia czy zajedziesz z rozwarciem na 1 czy 2palce bo u nich w pierwszej ciazy i tak nic z tym nie robia...przez to sie zapytalam czy w razie czego mozna to zrobic w gabinecie. Wizyte mam 3ciego i mam nadzieje ze szyjka jest ok to tylko taka schiza przez ten bol kosci pochwy i te klucia w pochwie...Bolalo zakladanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie należało do przyjemnych ani nawet mało przyjemnych.W końcu to kółko małe nie jest.Leżałam na fotelu porodowym i lekarz każe głęboko oddychać i umieszcza na szyjce.Ale czego się nie wytrzyma...przynajmniej jestem spokojna a teraz już tymbardziej bo ciąża donoszona.;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak na szybko
dziewczyny ide do szpitala
moja mala jest za mala to raz a dwa to jest zagrozenie porodem, rodzic bede na 100% przez cc a mala musi wytrzymac jeszcze min 2 tyg nie wiem kiedy wroce ale mam nadzieje ze mi przyniosa kompa na kilka dni dzo szpitala to sie odezwe!!
to w takim razie wszystkiego dobrego w NOWYM ROKU!!!!!! i trzymajcie sie dzielnie kochane brzuszki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
ja dzis tylko na chwilke, liste obecnosci podpisac tutaj, bo pol dnia spacerowalismy, wyprzedzaly nas 90 letnie babunie i rodziny z dziecmi w chodzikach 🤔 :laugh: , ale jakby nie bylo... 😉 a teraz ja odpoczywam a T. gotuje, bo goscie jada na obiad, ponoc wioza sernik dla mnie! 🤪 tak wiec zycze milego i spokojnego popoludnia. 🙂 I ZADNEGO RODZENIA JESZCZE!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
mona124 napisał:
mar ja też mam dylemat co kupić niuńce do kąpieli na początek, ale podobno ze szpitala dostanę jekieś próbki na początek, więc kupię mydełko, a później może coś wybiorę.
Pranie robię w loveli, mam płyn i proszek do prania, ale później będę kupowała raczej płyn, bo proszek może się tak dokładnie nie wypłukać.


Mona jeśli mogę doradzić,położne doradzają jak najmniej chemi i warto kupić samą parafinkę pod nazwą Oilatum i maść do pupy Alantan maść.Do pierwszego miesiąca zycia podobno najlepsze rzeczy.Pozdrawiam.


właśnie słyszałam, że parafinka najlepsza, podobno super ciałko dzidzia ma, ona chyba jest bezzapachowa? dlatego nie chciałam wcześniej 😉 ale dla takiego maluszka, to chyba jednak będzie super. Ok w takim razie kupię tą parafinkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibi ja też trzymam kciuki, niech Mała podrośnie a wtedy już nie będziesz musiała nóg zaciskać 🙂 wierzę, że będzie oki. Ponieważ ja miałam zagrożoną ciążę to mój gin co wizytę mówił " 😜ani Marto teraz musimy wytrzymać do 28tc, potem powiedział, że do 32tc" a w 32 tc powiedział mi, że jeszcze ze 4 tygodnie mam się wstrzymać 🙂 ale jakbym zaczęła rodzić to są ogromne szanse, że Synuś urodzi się zdrowy i będzie się prawidłowo rozwijał 🙂
Nie wiedziałam, że są winka bezalkoholowe.
Anitek faktycznie, coś mi się znowu pomieszało z liczeniem i jutro zaczynam 34 t.c 🤪 Jejku poród zbliża się naprawdę wielkimi krokami.
A czy wiecie co się dzieje z CandyMonką i Darusią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja ma niespelna 2200 gr i jest wielkosci 30 tyg dziecka a u mnie juz prawie 36 😞 jak przetrwamy to pod koniec stycznia juz bedzie maluch ale mozna sie szykowac na polowe stycznia!! jezu a ja nie mam nic przygotowanego!!!!!!! nawet torby nie mam spakowanej 😞 no nic bede kierowac przez telefon

dobra uciekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibi nie ma się co na zapas zamartwiać. Ostatnio była u mnie koleżanka z córcią Marceliną. Marcela urodziła się w terminie i ważyła raptem 2300gram. I jest bardzo fajną pogodną dziewczynką 🙂
Uciekam do apteki po resztę drobiazgów dla Igorka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mona z wagą to różnie bywa,u nas przecież Basia urodziła Vanesske z wagą 2200 i wcale nie wyglada na malutką.Ja osobiście uważam,że waga dziecka Sibi wcale nie jest za mała,ale z lekarzami nie wygrasz.Natomiast waga twojego dziecka była malutka i to bardzo.Mam nadzieję jak ty ,że sporo urosła.Dla porównania ja tez miałam usg i pomiary właśnie w 33 tyg.i moja mała ważyła 2,5kg.Wcinaj więcej;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...