Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
piasłyście o $$ i życiu w PL - nuszę przyznać że ostatnio coraz częściej myślę o tym co będzie jak skończy mi się macierzyński... do tej pory harowałam jak wół ale za to zarabiałam b. dobrze jak na pl warunki i ale co z tego jak nie mam waściwie możliwości powrotu do pracy bo wiąże się to z przeprowadzką do wawy - nie zostawię męża i dzieciaka samych w Gdyni i też nie wezmę do wawy bo nie chcę tam dziecka wychowywać.. i tak od lipca będziemy biedę klepać bo mąż zarabia tyle że ledwo na opłaty wystarczy.. jakoś sobie tego nie wyobrażam - już nie mówię o tym że standard życia nam spadnie ale będzie ciężko związać koniec z końcem 😞 no i ziści się mój koszmar - będę zależna finansowo od faceta 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
.... zastanawim się czy nie spakować siebie męża psa i dzieciaka i nie wyjechać do USA...tam pracując jako zwykli kelnerzy żyliśmy na wyższym poziomie niż w PL za SS męża który ma stanowisko specjalisty z kilkuletnim doświadczeniem.... i jak tu żyć??
no dobra dosyć biadolenia - widze że monolog i mnie dopadł... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam popoludniowo 🙂
Troche poleniuchowalam, pobawilismy sie z synem, teraz wszyscy spia a ja z ciasteczkiem czekoladowym dalej odpoczywam 🙂) Od wczoraj jestem na diecie heheheeh 😉)
anitek dk wysokość zasiłku obliczana jest proporcjonalnie do zarobków dla osób samozatrudnionych, a godzinowo dla pozostałych osób, ja jako, ze jestem w tej pierwszej grupie teraz dostaje 2600 koron/tyg.
A co do rozwodnikow, mozna tez dobrze trafic 😉 mi sie udal calkiem sensowny facet z odzysku 🙂) My sie caly czas smiejemy, ze kobieta po przejsciach i facet z przeszloscia jestesmy 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaana Ty się czujesz stara i gruba ja jeszcze starsza (32) i tak samo gruba(12kg na plusie)
Co do wyjazdu do USA nigdy, ale przeszło mi przez myśl aby się spakować i do Norwegii uciec, dosłownie uciec zwłaszcza ostatnio. Tylko co tutaj, młody zaczyna nową szkołę, mamy dwa psy i kota, dom na utrzymaniu. Kto by się tym zajął ?? ehhh

Dziś była taka piękna pogoda , że my się tarasowałyśmy prawie w negliżu, po raz pierwszy mała miał samego bodziaka i spodenki bez żadnych wkładek. Najgorzej było z czapką, wiem że muszę jej zakładać ale we wszystkich jej za gorąco. Masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella u nas z czapka tez wiecznie problem, ale dlatego, ze mlody nienawidzi i z tych nerwow sie chyba w nich tak pocil, do tego zawsze byla wszedzie tylko nie na glowie 😉 tak wiec jak minela zima to juz bez czapki, tylko jak jest zimno albo mocno wieje to bluze z kapturem, a tak to juz z gola glowa jest, cala zime mial tylko raz rekawiczki i byl taki zal, ze musialam zdjac, skaRPETY tez musze zakladac ,,sposobem" bo bedzie tak dlugo wierzagal az mu sie zsuna, a co dziwne, bo on taki raczej piecuch jest 🙂)))) Na szczescie jest coraz cieplej! 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jai Ho to na polko bierzesz go bez czapki??
Ile ty wiosenek liczysz że jesteś dinozaur??
Ja się cieszę że są tu dziewczyny w moim wieku bo w sumie to stara się czułam, na Krakowie jestem najstarsza, na marcówkach jest Ola ale jesteśmy z innych planet, tak więc dla mnie to wielka radość 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Anitek miałaś rację przynajmniej było co nadrobić 😜
Olafik śliczny chłopak, i co n Niego spojrzę to mam wrazenie, że to brat bliźniak mojego Igora 😜 tacy podobni 🙂
CandyMonka czy mogę Twoje śliczności zarezerwować jako kandydatkę na żonę dla Igora? obiecuję, że będę dobrą teściową w przeciwieństwie do Anitka hehe 😜
Aaana - Domi ma prześliczne oczęta 🙂

A tak poważnie, to od wczoraj mam niby to okres, niby jakieś plamienie, w sumie nie wiem co to? Jak wyglądały Wasze pierwsze miesiączki po porodzie? podejrzewam, że to okres ale pewności nie mam..

Heh.. co do warunków, to u Nas też za chwilę będzie średnio fajnie, bo macierzyński mam do połowy lipca.. Wychowawczego nie dostanę. Do pracy mogę wrócić, ale nie wrócę bo nie mam z kim Małego zostawić.. Zresztą u mnie to trochę skomplikowane i chore, bo jestem zatrudniona u ojca w firmie i tam faktycznie pracowałam ale nie wiem co dalej zrobić, przecież nie będę jeździła z Igorem do biura..

To się rozpisałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella, tak jak nie pizga fest wiatrem to juz z gola glowa, a jak powiewa to kaptur a jak bardzo powiewa to kaptur z bluzy i ew. kaptur z kurtki... ale to jak wyciagam go z wozka, w wozku z gola glowa. No Wiking przeciez to jest 🙂)
cruella ja jestem "76 rocznik, tak wiec... 🙂) z tym, ze ja lubie swoj wiek 🙂) ( zmarszczek nie lubie tylko i siwych wlosow calej masy tez nie! 🙂) 😠 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dopiero wieczorowo 🙂
Jai Ho to nasze chłopaki mogą sobie rękę podać jeśli chodzi o stosunek do czapek, z tym ze ja nie odważyłam się Mu jej ściągać 🤨

mam pytanie do kobitek karmiących butlą , ile wasze maluchy wypijają na raz mleka i co ile piją ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
..napisałam się i mi wszystko wcięło 😠 więc w skrócie:
1. czapek też nie nosimy jak jest ciepło - jak wieje to kaptur na głowę
2. 1wszy okres mega obfity więc raczej rozpoznasz 😉
3. Domi dziękuje za komplementy 😁
4. pisałam że Młoda pije na 1 posiedzeniu ok 100 5-6xdziennie ale właśnie wypiła 20 😞 i śpi jak zabita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bob Twojego Miska to sama czuprynka ogrzeje 🙂))
Victor juz wyglada jak Gargamel, bo jakos juz nie chce spac na boczkach, tylko plecki i ew. brzuszek i tak mu sie z tylu tylko wytarly wlosy takie kolko doslownie, dziwnie to wyglada 😉 juz sie zastanawialam, zcy mu nie obciac reszty wlosow, bo dookola ma takie latajace dlugie piora a z tylu lyse 🙂)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tylko dokarmiam butla, albo jak pozwole sobie na wiecej niz lampke wina to wtedy jedziemy na butli, i Victor rozne ma zapedy,srednio tak 120ml ale potrafi na raz wypic 180ml, a wczoraj nie bedac bardzo glodnym, nie kwekal zbytnio i byl godzine po karmieniu wypil 210! ja nie wiem gdzie mu sie to miesci. 🥴 ale on chyba lubi jak mu to leci, bo nieraz juz widze, ze jest opchany i juz nie moze, ale dalej ciagnie 🙂) a pozniej wyglada jakby polknal pilke 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!
no ja jestem szybka jak widać, wcześnie do was zaglądam 😁
anitek codo cery to też policzki mam bardzo suche i aż skóra schodzi, aleja smaruje je balsamem nivea małej i jest lepiej ale musze to robić co dziennie bo inaczej wszystko wraca
co do kasy to fakt mogło by być wiecej, ale za to służba zdrowia moim zdaniem jest lepsza niz za granica, bo nie musimy płacić za wizytę jak nie chcemy i zadbają w miarę, a szczepienia, może z czasem i dorośniemy do ich refundowania
ja też już starowinka bo 29 latek i dopiero pierwsze dziecko 😉
oki popiszemy jutro bo ja jutro na 10:15 na pierwszy przeglad po porodzie, zobaczymy jak będzie 😁
śpijcie spokojnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Doberek 🙂

Ale Was zaniedabałam przez weekend 😞 Ale juz nadrabiam 🙂
Otóż w sobotę jak juz pisałam kuzyn był u Nas ( chrzestny Filipa) no i był do wczoraj. W Sobote pojechalismy sobie na grillka nad jeziorko z Małym bo taka śliczna pogoda była że szok 😁 Wygrzaliśmy dupkę i pod wieczór wróciliśmy 🙂
No a w niedziele czyli wczoraj Moj Syniu miał swój pierwszy wielki dzień - CHRZEST 🙂
Wiec przez całą mszę spał no i ocknął się na chwilę jak mu ksiądz wodę lał po głowie 🙂 he he przy pierwszym polaniu się ocknął, przy drugim podniósł oko prawe a przy trzecim podniósł lewe 😁 i się śmiał 😁 Ogólnie był bardzo grzeczny i kochany. Nawet w restauracji tylko się obudził na butle wypił 200ml i kimał aż do 17 🙂 Bardzo dzielny był 🙂
Tu kilka foci z tego pięknego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monka i Anitka - Nadinka i Olafek są śliczni 🙂 Ah Ah jakie Kochane Bobaski 🙂

Monka co do tych alimentów to też bym gnojka cisnęła. Jak mówi Anita po co ma łazić piwo kupować jak może dawać na własne dziecko. Apropo nie zazdroszczę mu jak już jego żona się dowie :P hy hy hy

Bob ja podaje swoje mleczko ale w butli i Filip wypija tak koło 150-180ml ale czasami wypije też 250ml na raz 🙂 Pije średnio co 2-3 godzinki 🙂

Jai_Ho ja też już wczoraj miałam Filipa bez czapki na dworze bo w wózku miał taki piec ze jeszcze czapka na głowie to już by była masakra 🙂

U Nas dziś ma być 21 stopni więc ruszam na spacer do parku i się opalam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haalloo ;-)
U nas również zapowiada się piękny dzionek ;-))))) może w końcu zacznie robić się ciepło!
Klaudia super fotki ze chrztu! Naprawdę bardzo ładnie wyglądasz! Śliczna dziewczyna z Ciebie!! ;-)))
Mam pytanko ile płaciłaś za restaurację na chrzest? Za ile osób itp. ;-)))
aaana: ".... zastanawim się czy nie spakować siebie męża psa i dzieciaka i nie wyjechać do USA...tam pracując jako zwykli kelnerzy żyliśmy na wyższym poziomie niż w PL za SS męża który ma stanowisko specjalisty z kilkuletnim doświadczeniem.... i jak tu żyć??"
no właśnie, ja pracowałam w UK w zwykłej fabryce i stać mnie było na chatę z opłatami, jedzenie bez ograniczen plus jakiś bonusik w postaci ciuszka. Tu harujesz jak wół i nic się z tego nie ma. Szkoda tylko, że nigdzie nie jest tak ładnie jak u nas w Gdyni hehe, w UK strasznie tęskniłam za naszym miastem ;-(
Martuś:"CandyMonka czy mogę Twoje śliczności zarezerwować jako kandydatkę na żonę dla Igora? obiecuję, że będę dobrą teściową w przeciwieństwie do Anitka hehe 😜"
hehehe dobry argument...wezmę to pod uwagę hehe ;-)
a co do Dady to właśnie dziś otworzyłam nową pakę i wywąchałam ją na wszystkie strony i nic..tzn. śmierdzi ale śmierdzi normalnie tak jak każde inne pampersy nic tu z chińszczyzny ;-))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
he he Monka to ja też zgłaszam Filipa na zięcia dla Ciebie a męża dla Nadii 🙂 Moje argumenty ? Hm Bede lepszą teściową niż Anitka i Marta razem wzięte 😁 😁 :P
Co do chrztu ja płaciłam 52zł za osobę dorosłą a za dziecko 50% mniej. Miałam dokładnie 17 osob dorosłych i 2 dzieci. Całośc mnie wyniosła jakieś 1100zł bo jeszcze tort od nich zamawiałam. W tym miałam 1,5 kawałka miesa na osobę do tego frytki i ziemniaki. Zestaw surówek 3 rodzaje. Soki 0,5 l na osobę. 1,5 kawałka ciasta na osobę , kawa lub herbata. No i ten tort taki biiiiiiig 😁 I zostało mi z teho 2 schabowe i 1 devolay. 1/4 tortu i 10 kawałków ciasta.
Jak dla mnie to super rozwiązanie bo ja na nie zbyt dużym pokoju nie pomieściłabym tylu osob dwa ze roboty co nie miara a tam idziesz na gotowe i już. A finansowo wyjdzie nawet chyba taniej niż bym sama robiła. I ile czasu zaoszczędzone 🙂

Teraz też używam Dadę i nie śmierdzi. Ale wracam do pampersów 😁 Moj Syn coś w tej Dadzie się nie czuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Klaudia cała rodzinka wyglądała pięknie, a Fifi oczywiście NAJ 🙂
Monka,Aaana dziewczyny prześliczne trzeba będzie je pilnować przed chłopakami 😉
Anitek z Olafka kawał chłopa, ale przystojniak z niego 🙂
Moja Milenka też rośnie jak na drożdżach i już ledwo mieści się w kołysce i w wózku z budą. Chyba niedługo przerzucę ją już do spacerówki, będzie mogła podziwiać widoki 🙂
Kupiłam karuzelę, o taką
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=999262075
a niuńka kompletnie nia nie zainteresowana, a nawet jakby się jej bała, albo denerwowała ją 😲. Chyba nie odpowiadają jejn te melodyjki,albo światełka 🤨
Milenka strasznie się ostanio ślini i wiecznie mam poobśliniane rękawy 😁 i strasznie upodobała sobie gryzienie mojej ręki 😜
A oto moja niunia
[IMG]http://www.fotoszok.pl/upload/d267edba.jpg[/IMG]

U nas dzisiaj piękna pogoda. Zaraz chyba polecimy na spacerek. Tylko poczekamy na listonosza, bo kremik ze złotą nicią zamawiałam na allegro 😜
Ja jeszcze boję się i zakładam czapeczkę, ale moja niuńka nie jest upocona. Zakupiłam sporo czapeczek wiec jest w czym wybierać, mamy z różnymi prześwitami,dziurkami i wycięciami 🙂najważniejsze, żeby uszka były zakryte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...