Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
poszlam gotowac wzystko ok Marcelina spi w pokoju ale sie obudzila wiec zeby nie siedziala sam wzielam ja w lezaczku do kuchni.....
zaczelam robic sobie sniadanie.... wzielam butelke soku malinowego zeby dolac do herbaty..... mala sie buja i gada..... dagle wielki huk..... odwracam sie a tu zawor bezpieczenstwa w mojej pokrywie szybkowarowej wystrzelil i z wielik cisnieniem zaczal "rzygac" goraca para z tluszczem z nog wieprzowych!!!!!! 🤪 🤪 🤪 panika uwierzcie ze nie wiedzialam co robic!!!!!!!pierwsze popatrzylam na mala stala 10 cm od lini pary!!!!!!!!!!!!!!! zlapalam ja i wynioslam z kuchni a garnkowi pozwolilam skonczyc!!!!! cala kuchnia zalana!!!sciana do malowania!!!!!!!! a sral to pies po pierwse dobrze ze Marcelka stala dalej a po drugie ten garnek wybuchnal kilka sekund po tym jak ja wlasnie wzielam sok i od niego odeszlam!! 🤪 obie moglysmy byc poparzone!!!!!!!!!!!!!! jak zdalam sobie sprawe z tego co sie stalo to az mi zly z oczu polecialy!!!! miejsce ktore "dostalo" najbardziej jest ulubionym miejscem mojego dziecka!!!!!!!!!! i wiem jedno jak bedzie w kuchni pracowac ta cholerna pokrywa nigdy juz Marcelina tam ze mna nie bedzie 🤔 moglam z dziecka zrobic kaleke!!!!!!!!!!!!
boze...................
chyba jednak cos nad nami czuwa!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzien Dobry 😜
u Nas nocka oki 🙂 Maly poszedl spac o 21 wstal o 4tej a pozniej o 7dmej i tak oto nie spi do teraz 😜
Cruella zapytam sie o to szczepienie bo znalazlam info o rota ale juz wklejam co bylo napisane
Jaki jest schemat szczepienia przeciwko rotawirusom?

W Polsce dostępne są 2 szczepionki przeciwko rotawirusom. Pierwsza z nich jest szczepionką dwudawkową, tzn. że cały cykl szczepienia składa się z 2 dawek. Pierwszą dawkę można podać już od 6. tygodnia życia maluszka. Całe szczepienie należy zakończyć przed upływem 24. tygodnia życia.2 Schemat szczepienia drugą z dostępnych w Polsce szczepionek składa się z 3 dawek. Pierwszą dawkę można podać od 6. tygodnia życia. Całe szczepienie trzeba zakończyć przed 26 tygodniem życia dziecka.
I wlasnie nie wiem czy ta pierwsza dawka po 6tyg ale do wlasnie 12stego czy jak 😞 zapytam w poniedzialek bede wiedziec 🙂
Dzis rano zwazylam Olafka i pokazalo 8,1kg wiec mysle ze mniej wiecej tyle wazy bo bylo juz 8kg bylo tez 8,3kg wiec pewnie jest ok 🙂
wczoraj w windzie pani zapytala ile ma a ja ze 3miechy i myslalam ze jej oczy wyskocza taka mine zrobila 🤨 twierdzac " aaaaaaaaaaaaleee duzzzzy" przeciez nie wszystkie dzieci musze rowne nie? 🙂
Dodi to ten lekarz chyba mial wodoglowie 😠 😠 😠 😠 😠 co za idiota 😠 😠 😠 😠 😠
Olaf tez niedawno zaczal glowke podnosic ale to przez to ze kladlam go non stop na brzuszku i pomagalam mu skladajac raczki i podnoszac glowke lekko i tak cwiczylismy 🙂
co do raczek to moze wkladaj jej kawalki materialow w piastki 🙂
to tez dziala bo pamietam jak kolezanka tak robila swojemu bratu malemu zeby wlasnie otwieral piastki 🙂 i wszystko bedzie dobrze 🙂
Julka jest zdrowa 🙂 a co do krwi w kupce to nie czekalabym do wtorku. Tu jest tak ze jak dzwonie i mowie pilne bo to i to to lekarz przyjmuje. A mowilam ze ma krew w kupce?
a jak nie chce Cie przyjac to jedz na pogotowie z Julka!!!
Tak mysle bo nigdy nie wiadomo od czego to jest!
i nie wkrecaj sobie ze jestes zla Matka!!! bo tak nie jest!!! kazdej nerwy puszcza kiedys niestety 😞
Sibi to moze ja tez wlece na kolacje 🤪 mmmm ale pysznosci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sibi no to mialyscie duuuuuzo szyczescia ze nic wam sie nie stalo!!!!
Moglyscie sie niezle sparzyc. Moja mam kiedys cos takiego przeszla. Tez jej tak wywalila pokrywka w szybkowarze i prawie wszystkie golabki ktore byly w tym garnku wyladowaly na scianach kuchni. Wywalilo strasznie i niestety na moja mamte tez. Troche ja poparzylo ale na szczescie nic nie wyladowalo na jej twarzy. 🥴
Bozia nad wami czuwa 🙂 Ja tez tak stawiam malego w kuchni jak gotuje . Jejku czasem sie dzieja rzeczy o ktorych nie pomyslaloby sie wcale 🥴 Byle nic wam sie nie stalo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Martuś, pożartować nie można 😉
Sibi no to faktycznie szczęście w nieszczęściu 🤨
no właśnie Dodi a ten lekarz pokazał ci chociaż jak kłaść Julkę żeby podnosiła tą główkę, nie wystarczy położyć na brzuszku, trzeba rączki złożyć razem i wcisnąć pod klatkę piersiowa( bardziej pod szyjkę) ja do tego na początku nad główka trzymałam pozytywkę a potem raz z jednej strony raz z drugiej żeby obracał główkę i tak kilka razy dziennie a jak płakał to nawet lepiej mu to wychodziło( wiem że to trochę sadystycznie zabrzmiało ) ale pomogło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob pewnie, że można i nie odebrałam tego źle ani złośliwie 🙂 swoją drogą jak by je naciągnąć to by pępka sięgnęły 😁 ale eksperymentować nie będę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
az mi sie odechcialo tej cholernej galarety!!!!!!!!!!! cala sciana obryzgana!!!!!!!!! a Marcelina chybe ze strachu nagle kupe zrobila!!!!!!!! ale nic jej nie jest pojadla i sie smieje na szczescie!!!! chyba duch mojej zmarlej babci ktora tu mieszkala czuwa nad nami!!!!!!!

ja dawalam Marcelinie szczepionke Rotarix ta w 2 dawkach i mamy juz to za soba bardzo jej nie smakowala!!!!!!!!!koszt wyzszy jednej dawki jak w Rotateq'u ale calosc wychodzi podobnie a dziecko mnie tego przyjmuje i pediatra powiedziala mi stanowczo ze ta pierwsza jest zdecydowanie lepsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek No juz dzis kupka bez krwii, czytałam o tym w necie, podobno to alergia pokarmowa, poobserwuję ją dzis jeszcze, jak bedzie ok, to poczekam do wtorku, a jak nie to pojedziemy jak M. wróci z pracy.

Ide sie wykapać, moze zdąże , mala kima własnie.

Jai_Ho wczoraj pisałam o pamperach 4, dzis sąsiadka z rańca z przeciwka wpadła rano zostawic klucze u mnie dla męża i zostawiła mi jedną 4 rkę i zalozyła Julce, ale jest za duza, wiec się chyba myliłam i jeszcze bedziemy chodzic w 3 jkach 🙂 mimo ze są do 7 kg , a Julka pewnie ma juz ponad 6 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku Sibi jak dobrze że nic Wam się nie stało!!!!! jak to trzeba uważać na każdym kroku..

Ja zakładam Małemu 4-ki (w dodatku maxi, bo się zagapiłam w sklepie i takie wzięłam), ale są deko za duże. Pomiędzy tymi 4kami zakładam Dadę 3, która mi tak śmierdziała 😁 stwierdziłam, że już tą jedną paczkę wykorzystam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę wcześniejsze pytanie - czy Wasze dzieciaczki też mało nocą sikają??? bo zauważyłam, że Igor nie ma prawie wcale zasikanej pieluszki po nocy, a i łóżeczko też suche dla jasności 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibi dobrze ze nic Wam nie jest!!!!!!!!!!!!
Jejkus 😞
Martus "4" to chyba wszystkie sa maxi a "3" midi 🙂
czy jakos tak chyba nawet nie ma opcji "4" midi 🙂
Dodi wiesz co ja jeszcze robie z OLafkiem? klade sie na lozku Malego na swojej klatce asekuruje go z bokow zeby sie nie smyknal i on wtedy sie siluje ladnie glowke podnosi a dzis to juz rewelka glowka na maxa w gorze i sie smial w nieboglosy 🙂
i ja tak codziennie kilka razy robie 🙂
bo Olaf tez nie podnosil glowki jak sie go kladlo na brzuchu i sie wkurzal na maxa!!!
A tak poza tym co mial na mysli oceniajac ja na 3+? co za dekiel!!! albo jest w porzadku albo nie i trzeba cos robic a nie jakies oceny na 3+!!! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus Olaf po kapaniu ma pieluche ok 19-30 i spi np do 4tej to wtedy go przebieram bo przeciez nie obudze go na przebieranie zreszta nie ma takiej potrzeby bo pielucha jest ok.
Wiadomo nalane ale nie zeby wyciekalo czy cos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi a Julcia prezy sie w tylu przy tym wywracaniu oczu?

A tak wogole to zrobilam sobie parzona kawke glowe mnie cos boli...wstalam juz z bolem glowy wiec nie wiem :>
Maly sie cos kreci bo zasnal na rekach i go odlozylam oczywiscie :>
Moglby dac sie napic kawki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pediatra badający moją siedemnastomiesięczną córkę stwierdził u niej "objaw zachodzącego słońca" i skierował nas do neurologa. Po dwóch kolejnych wizytach u specjalisty okazało się, że Ula rozwija się prawidłowo, a badania neurologiczne nie wykazały niczego nieprawidłowego. Skąd więc u niej objaw? Co może być jego przyczyną, jaki bywają skutki? Czy powinnam przeprowadzić dalsze badania?
Objaw zachodzącego słońca" to objaw neurologiczny polegający na tym, że gdy dziecko patrzy na wprost ma źrenice częściowo przesłonięte przez dolną powiekę, a nad źrenicą widoczny jest rąbek białkówki nieprzykryty górną powieką. Jeśli nie towarzyszą temu inne niepokojące objawy neurologiczne, takie jak wzmożone lub obniżone napięcie mięśniowe, bardzo nasilone i nieustępujące odruchy noworodkowe, niepokój lub apatia, asymetryczne układanie się, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, a USG przezciemiączkowe wykluczyło wodogłowie, nie powinna się Pani martwić.

Prawdopodobnie córeczka ma taką urodę, jak inni skośne oczy czy wystający nos. Proszę się więc tym zbyt nie przejmować, na ogół objaw ten z wiekiem znika. Myślę też, że nie ma potrzeby męczyć dziecka dalszymi badaniami. Proszę uważnie obserwować małą i jeśli wstąpi u niej któryś z dodatkowych objawów, to powinna Pani zgłosić się z nią do specjalisty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodinko i sie nie martw 🙂
ale chyba nawet kiedys pisalysmy tutaj a przewracaniu galkami ocznymi itd. u dzieci to trwa kilka miesiecy zanim koordynacja ruchowa galek ocznych sie ustabilizuje.
Julcia przeciez nie ma jeszcze 3miesiecy a to moze trwac nawet do pol roku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się pokręciło, są 4 maxi i 4 maxi plus z activ baby. Nie wiem czemu mi się wydawało, że widziałam zwykłe 4 nie maxi ani maxi plus ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf mnie rozwala oczywiscie juz nie spi i przewrocilam go na plecki i patrzy no i obsliniony na maxa i wycieram buzie a on w smiech robi tak za kazdym razem jak tylko dotkne buzki....musi miec laskotki hehe 🙂

a tak wogole mialam sie Was pytac:
Ma ktores z Waszych dzieci naczyniaka?
bo Olaf ma na raczce i wlasnie urosl tak dosyc mocno lekarka mowi ze do 2lat schodzi ale jak bedzie rosl to trzeba bedzie usunac. Powinien sie wchlaniac no ale wczoraj zauwazylam ze znow sie powiekszyl 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂

Martus, z tym sikaniem to u nas jest roznie, ale faktycznie w nocy jakby mniej sie moczyl, a kiedys przez ponad 5godz. ( zagladalam co chwila) pielucha byla zupelnie sucha, ale tego sie troche wystraszylam wtedy 😉.
Dodi, wiem, ze sie martwisz, jak kazda matka lepiej, ze tak a nie ignorujesz. To tylko swiadczy o Twojej trosce i milosci do Julki. Ale... nie wolno polegac na opini jednego lekarza w takich przypadkach! Wszyscy wiemy, nie bedac lekarzami, ze dzieciaczki rozwijaja sie w roznym tempie, co nie znaczy, ze jezeli robi cos pozniej to jest jakas niedorozwinieta!!!! Victor tez nie trzyma glowy, tez sie nie kreci itd. a po wszystkich badaniach lekarze stwierdzaja, ze jest pieknie rozwijajacym sie chlopcem. jako przyklad podam Ci mojego T., bardzo dlugo nie podnosil glowy, nie raczkowal, bardzo pozno zaczal mowic a do tego na tyle niewyraznie, ze nawet sam siebie przedstawial jako Ole, bo Thomas bylo mu za trudno 🙂 ( pierwszy zignorowany przejaw inteligencji! ) lekarz stwierdzil, ze jest lekko opozniony, matka uwierzyla, w szkole(!) sadzali go w pierwszej lawce itd. aby bylo mu latwiej i tak wszyscy uwierzyli, ze cos z nim nie tak, ze nie zauwazyli, ze dziecko jest przeinteligentne, super sprawne fizycznie, tylko szlo to u niego innym rytmem niz w ksiazkach. w tej chwili jest jednym z najlepszych prawnikow w dk. i dalej bardzo sprawny fizycznie 😉 🙂)
A WOZKIEM TELEPAC NIE WOLNO!! NAWET JAK MASZ NERWA! bo jak bedziesz stara i na wozku i bedziesz wolala o pomoc to Julka przyjdzie i bedzie wtedy Toba telepala!!! No! 🙂

a propos jedzenia, to moj dunczyk wtrynia polskie jedzenie az mu sie uszy trzesa, jedne z pierwszych slow jakie sie nauczyl to byl: zurek, bigos, flaki i grochowa 🙂) nie ogarnial ogorkowej jako zupy ze skislych ogorkow 🙂) (,, u was to musiala byc bieda, ze takie rzeczy wymysliliscie!" ) 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Anitku nic na ten temat więc nie pomogę.

Kurde Igor znowu dziś bardzo niespokojny, zasnąć nie może 😞 pogoda chyba tak na Niego działa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha Jaiho texty gniota 😜
ooooo no tak T. jest prawnikiem hehe wlasnie dzwonilam do sadu i mam sie poradzic prawnika 😜
wogole mnie wkurzyli na maxa Polska to jakis chory kraj jesli chodzi o niektore przepisy 😠
Sad wysyla do notariusza a notariusz mowi ze to zalezy od sedziego i co ja mam robic? skad mam wiedziec??? dekle jedne 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pogoda u mnie jak w paskudnym pazdzierniku, mlodego polozylam na brzuszku wlasnie, poskladalam mu raczki, bo on jak zwykle odciaga je sobie do tylu i wyglada jak pingwinek, zachecilam go do cwiczen i w czasie jak pisalam poprzedniego posta oczywiscie zasnal nieprzytomnie 🙂)

anitek, niestety nie wiem nic o naczyniakach. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martus napisał(a):
Powtórzę wcześniejsze pytanie - czy Wasze dzieciaczki też mało nocą sikają??? bo zauważyłam, że Igor nie ma prawie wcale zasikanej pieluszki po nocy, a i łóżeczko też suche dla jasności 🙂


Julka czasem ma jednego sika przez noc , a czasem pampers ciezki jak bomba atomowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo Olaf tez tak lubi spac albo rece wyciagniete jak samolot albo wlasnie wzdluz ciala jak pingwin hehe 🙂
Victor zasypia ot tak? u Olafa to nie przejdzie jego trzeba polelac polulac poglaskac i wtedy spi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wlasnie maltretuje pieluche tetrowa i sie wkurzac zaczyna 😉
skopane cale przescieradlo w kolysce i kocyk 😜
Moze dzis w koncu uda sie na spacer isc bo mam dosyc samochodu...
pogoda srednia ale nie pada choc chmury sa na przemian ze sloncem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...