Skocz do zawartości

Popękane naczynka i żylaki | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata. Jestem dopiero w 17 tyg (przytyłam 4 kg) i już na nogach rysują mi sie żylaki tzn takie wypukłe żyły, a na dekoldzie pojawiło sie mnóstwo czerwonych popękanych czerwonych żyłek. Nie wiem co robić i jak zapobiegać powstawaniu nowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam,że można sie ich pozbyć tylko zapomocą lasera lub jakiegoś innego urządzenia przy czym jest to bardzo drogi zabieg ok 50zł za usunięcie jednego naczynka 😲 Dlatego chciałabym już teraz zapobiec powstawaniu nowych. A z obecnymi to póżniej powalcze... Czy któraś wie co robić??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Ja też mam popękane naczynka. A jesli chodzi o zabiegi laser itp mozna robić ale po ciąży. Poszukaj dobrze bo teraz nie jest to aż takie drogie. W niektórych klinikach robią 50zł ale nie za jedno naczynko tylko za jeden tak jakby seans. I tyle ile się da za jednym razem to się wtedy robi.

A żeby zapobiegać hmmm... ciężko. Na pewno trzeba zwracać uwagę na wagę w ciąży. Nogi często do góry no i nie używac wosku do depilacji. Ale ciężko jest zapobiegać. Na wizycie u gin trzeba to zgłosić lekarzowi lub położnej u mnie zawsze co wizyte o to pytali więc może oakurat coś doradzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maria, ja mam strasznie popękane żyłki stosuje lioton 1000 który można w ciąży i lekarz przepisał mi tabletki na wzmocnienie żył tylko że ja mam nogę jak siniak. nie mam wystających zaznaczonych żył ale popękane naczynka na łydce które wyglądają jak wielku siniak. tabletki które mam są bez recepty cyclo3forte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kaisaa4 To dziś biegne do apteki po lioton 1000.
Jednak jeśli chodzi o tabletki to sie wstrzymam zapytam na kolejnej wizycie u gina.
Myśle też,że negatywny wpływ ma moja siedząca praca przy kompie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oczywiście, nie można długo siedzieć, jak rónież stać. ... zostaje nam chodzenie lub leżenie tak że nie jest też najgorzej i nogi do góry jak odpoczywasz by poprawiło się krążenie krwi u nóg. ja mam właśnie przez lekarza tabletki wypisane. lepiej doraźnych środków nie stosować ale ja muszę bo lepsze to niż zakrzep w nodze :/ ..... po ciąży muszę coś zrobić z tą nogą (pojawiło mi się to w drugiej ciąży, w tej już czuje ból itp a mam dopiero czy aż :PP 27 lat co będzie jak będę mieć 50 ?? :/ lepiej dbać o siebie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...