Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień Dobry w ten piękny poranek 🙂
Znowu nie było mnie kilka dni i musiałam nadrobić wszystkie Wasze wpisy ale robie to z przyjemnością 😁
Nie wiem jak w waszych stronach ale w Poznaniu wśród naszych znajomych panuje pogrom przeziębienia.....moja koleżanka, która także jest w 33 t.c. musi przyjmować antybiotyk bo tak się zaprawiła. Mój mąż wczoraj wyemigrował do rodziców chorować bo też nieźle się zaprawił.....wieczorem wysłał mi sms, że czuje się fatalnie a na dodatek prawie stracił głos. Tak więc zostałam na weekend sama w domu i nie wiem co ze sobą począć 😞 Jeśli chodzi o moje samopoczucie to mam lekki katar i troszkę boli mnie gardło....oby nic więcej się nie rozwinęło.....od wczoraj wcinam chleb z czosnkiem i cebulą więc mój oddech powala 😁 😁
Podawałyście wymiary brzuszków....również z ciekawości się zmierzyłam i mam 95 cm w najszerszym miejscu a co do wagi to + 11,5 kg.
W piątek byłam u lekarza......wyniki w miarę dobre, tzn. mocz ok., cukier również, morfologia prawie ok.- żelazo nieco niższe niż ostatnio ale nie wymaga to jeszcze ingerencji farmakologicznej. Dominik waży ok. 2250 gr. więc przytył przez 2 tygodnie 350 gr więc nieco mniej niż poprzednio (wcześniej 400 gr). Lekarz powiedział, że raczej nie mam spodziewać się dziecka ponad 4 kg co mnie bardzo ucieszyło.....(jestem dość drobnej budowy tzn byłam przed ciążą.....mam wąskie biodra) bo może będzie łatwiej urodzić naturalnie dziecko 3-3,3 kg. Lekarz prognozuje, że waga max 3300 gr ale zobaczymy może jeszcze przytyje więcej......
mdg87 łóżeczko turystyczne super- my też coś takiego planujemy zakupić z podobnych powodów co Wy ale jako dodatkowe i dopiero wiosną jak będzie potrzebne....pościel też bardzo ładna......
Jeśli chodzi o pościel to my jeszcze nie mamy i po rozmowie z koleżankami- doświadczonymi mamami chyba na razie pominiemy ten punkt w zakupach..... dziewczyny mówiły mi, że na początku używały rożka + ewentualnie kocyka a potem śpiworka i kocyka....kołdrę zaczęły używać jak dzieci miały ponad 6 miesięcy a poduszkę jak miały ok 12 miesięcy. Mamy małe mieszkanie więc stwierdziłam, że szkoda miejsca i pieniędzy na rzecz, której na razie nie będziemy używać (a wydatków mamy jeszcze sporo).
Cherry bardzo dziękuje za lekcje- właśnie czytam 5 🙂 i chciałam dodać, że bardzo ładnie wyglądasz na tym najnowszym zdjęciu- lala89 ty również 🙂
Agnez 141 uważam, że dziewczynkom pasuje zarówno różowy jak i niebieski....my spodziewamy się chłopca ale różowych ciuszków nie kupuję- dla chłopców róż to chyba nie koniecznie....choć dostałam kilka ubranek od znajomych w kolorze różowym- pajacyków- i w domu mam zamiar je wykorzystać 🙂
Nie mam konta na fc ale mam na nk.
Wow !! niezłe wypracowanie napisałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey Kochane,


Ja też wstałam. Nadal zakatarzona i lewa. Kiepsko też spałam bo nos zapchany a przez usta ciężko się oddycha.

Zaraz jadę z mężem odebrać sobie szlafrok, bo zamówiłam sobie w sklepie z katalogu.

Cherry podaruj sobie to jeżdżenie samochodem już. Dla mnie to jest środek transportu, ale od początku 8 miesiąca jeżdżę jako pasażer, chyba, że masz te specjalne pasy to rozumiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Zaraz jadę z mężem odebrać sobie szlafrok, bo zamówiłam sobie w sklepie z katalogu.

Madzia a cienki czy gruby szlafrok kupiłaś? pytam bo ja kupiłam sobie gruby- w domu mam już taki stary zniszczony ale teraz zastanawiam się czy do szpitala nie wystarczy cienki? na oddziale pewnie będzie gorąco a i dużo miejsca zajmuje taki z puszku.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Kochane,

Zacznę od tego Madzia_m3 meble przyszły? Zżera mnie ciekawość od rana... Są już ?

Możesz podesłać linka z tym szlafrokiem bo jestem ciekawa co to za cudo....

Noc pomimo wstawania bardzo przespana z małą niespodzianką.... Ogromnym wyciekiem z piersi... chyba muszę zmienić pościel... Koszulka wygląda wstrętnie więc idę się myć zaraz .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnez141 napisał(a):
Witam dziewczyny no niestety jeszcze do środy zostajemy na oddziale,wczoraj miałam ktg i znów pojawiły się skurcze ,leżenie ale co się nie robi dla maluszka.


Agnez a o jakich skurczach mówisz skoro zalecono leżenie? Czy to juz skurcze przepowiadające? Czy te B-H które nie są groźne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczynki 🙂
Witam w kolejny - u mnie jakiś taki pochmurny - dzień 🙂
Mój małżonek pojechał był konserwować moje autko, więc kolejny dzień będę tylko z moim słodkim Dewastatorem Pępka Mego, no i leniwym kotem 🙂
Ella1 ---> dokładną datę wypędzania poznam pewnie w poniedziałek i wtedy okaże się, czy 2 tyg..... 🙂 Czy może ...brrr....

A co do kolorków dla malucha - ja dla mojego mam urządzony pokój w dość uniwersalnych barwach - morelowe ściany, sosnowe meble + naklejki i border (naklejki sprawiają wrażenie namalowanych 🙂 Zresztą motywem przewodnim jest dżungla 🙂
Naklejki kupowałam na stronie sklepu KidsTown, no i do tego zasłonki z dekorii 🙂

Zmierzyłam brzuchol - co żeby nie było 🙂 i ma... 116 cm - aaaaa....!!!!! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też się melduję 🙂
moje dane do nk kasia nowak mysłowice 22l.

Ja posprzątałam mieszkanko, teraz kończe śniadanie i chyba zafarbuje sobie włosy (kolor ciemna czekolada palette 341) farbe kupiłam juz w czwartek, ale jakos ne miałam czasu.

Moja Maja budzi się 3 razy w nocy, już od tygodnia są to stałe pory po 23.00 koło 3.00 i o 6.00 więc budzę się razem z nią bo może tak jej to zostanie po porodzie 😉

Dzis jedziemy na urodzinki do kumpla
(który będzie chrzestnym naszej dzidzi) więc pewnie odezwe się póóźno. Muszę się jakoś ogarnąć, te włosy, paznokcie , brwi - normalnie odowa biologiczna 🙃 I tak się zastanawiam w co ja mam sie ubrać 🙂 jakoś pomysłu nie mam.

AAA i miałam się pochwalić, wczoraj nareszcie kupiłam puder do dupci z nivei - nigdzie go nie było a polowałam już 2 tyg na niego, bo tylko to nam brakowało do serii nivei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Wam...u mnie kolejna średnio przespana noc...było tak gorąco, ze spałam cała odkryta, a nadal się męczyłam...na dodatek mały buszował w brzuchu jak wariat! Dziś znowu gorąco, więc wybieram się po po obiadku na miasto , kupić sobie pozostałe rzeczy do szpitala, typu klapki pod prysznic i podkłady poporodowe...i już zdążyłam posprzeczać się z moim Kochanym , bo zamiast oszczędzać pieniądze na powrót do Polski, to on ciągle wyciąga kasę na fajki...niestety pali nałogowo, a jedna paczka kosztuje ponad 6 f czyli 30 zł...nawet nie chce liczyć ile pieniędzy na to traci miesięcznie! Po urodzeniu małego, będzie miał absolutny zakaz palenia w domu, choć i tak pali przy oknie i jak będzie musiał schodzić przed dom i parę razy mu tyłek zmarznie, to może nie będzie tyle palił!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...