Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Gosia734 napisał(a):
Właśnie zastanawiam się czy nie pojechać ale jak zwykle problem (mama) ale może akurat mnie zawiezie... Tyko kiedy... ;/


Gosia! Nie kiedy ! Przepraszam, że tak napiszę ale w tej chwili nic nie jest ważniejsze od Ciebie i Twojego dziecka! Ani niedzielny obiad, ani wizyta w kościele ani niedzielna kawa etc... ! Powinnaś jechać i już!

Wiem ale moja mama niestety sądzi że mi przejdzie... 😞 Do kościoła nie poszłam zostałam sama w domu... Aż się dziwnie czuje tak sama siedzieć... 😞 Eh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gosia734 napisał(a):
Cherry napisał(a):
Gosia734 napisał(a):
Właśnie zastanawiam się czy nie pojechać ale jak zwykle problem (mama) ale może akurat mnie zawiezie... Tyko kiedy... ;/


Gosia! Nie kiedy ! Przepraszam, że tak napiszę ale w tej chwili nic nie jest ważniejsze od Ciebie i Twojego dziecka! Ani niedzielny obiad, ani wizyta w kościele ani niedzielna kawa etc... ! Powinnaś jechać i już!

Wiem ale moja mama niestety sądzi że mi przejdzie... 😞 Do kościoła nie poszłam zostałam sama w domu... Aż się dziwnie czuje tak sama siedzieć... 😞 Eh...


Niunia głowa do góry! Jeszcze tylko troszkę a będziesz wszędzie chodzić! Z wózkiem na spacer iw ogóle aby tylko dotrwać do szczęśliwego rozwiązania. Tak mało juz nam brakuje a z drugiej strony szkoda by dzieciątko za wcześnie opuszczało brzuszek... Pomyśli wtedy co by było.... Mała leżałaby przez jakiś czas jeszcze w szpitalu a TY bys jak do niej codziennie dojeżdżała? Chociażby dlatego pomyśl o konsekwencjach niestawienia się w szpitalu... Kurcze jakbym mieszkała gdzieś blisko to bym podjechała po Ciebie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziewczynki 🙂
Miałam fatalną noc - połowę przechodziłam, a potem śniło mi się, że jakaś położna interpretowała moje wyniki - całe stosy papieru - i czegoś było za mało. Powiedziała, że mam zgłosić się do urzędu miasta, żeby wydano uchwałę, że dzieci, które mają deficyt tego związku mogą podlegać adopcji ...yyy... chyba zaczyna mi odbijać 😮 Pewnie dlatego, że już jutro mam wizyty u doktorków...
No i moje cudna zgaga......... wypiłam w nocy litr mleka 😁
A dziś znowu mega kłucie w pęcherzu - macie może też tak??? Jakby ktoś szpile wbijał....

Lenymama ----> w zasadzie faktycznie będzie to już początek 38 tygodnia, więc może tak będzie lepiej 🙂)

Gosia734 ---> Może rzeczywiście powinnas jechać do szpitala - pewnie wszystko będzie OK, ale czasem lepiej sprawdzić 🙂
A na gardełko - herbata z miodem (lipowym najlepiej) i cytryną .... i przewietrzyć pomieszczenie, co żeby "nasączyć" nieco powietrze 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane,

Ja już wcześniej pisałam posta, ale widzę, że znikł.

Ja też źle spałam, ale przez przeziębienie. Na szczęście temperatura tylko 36 stopni. Zatoki to taki nieznośny problem, co nie pozwala normalnie funkcjonować.

Gosiu nie można sobie lekceważyć żadnych sygnałów w takiej sytuacji. Moje zdanie takie same jak Wisienki, więc nie będę powtarzać się. U ciebie zaczął się 36 tydzień, więc za tydzień spokojnie można rodzić i wcale nie jest powiedziane, że malec będzie musiał zostać w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Kochane,

Ja już wcześniej pisałam posta, ale widzę, że znikł.

Ja też źle spałam, ale przez przeziębienie. Na szczęście temperatura tylko 36 stopni. Zatoki to taki nieznośny problem, co nie pozwala normalnie funkcjonować.

Gosiu nie można sobie lekceważyć żadnych sygnałów w takiej sytuacji. Moje zdanie takie same jak Wisienki, więc nie będę powtarzać się. U ciebie zaczął się 36 tydzień, więc za tydzień spokojnie można rodzić i wcale nie jest powiedziane, że malec będzie musiał zostać w szpitalu.


Z tym pozostaniem w szpitalu to masz zupełnie rację. Z przerażenia całą sytuacją nie zerknełam który u Gosi jest tydzień....

Madzia_m3 obyś jak najszybciej wyzdrowiała.

Ja skanuje encyklopedię a w tygodniu będę wysyłać. Z tego co widzę to reszta jest odnośnie pielęgnacj dzieka - mam nadzieję, że też Wam się przyda. 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak czułam się nie najlepiej w 32 tygdniu, na ktg były skurcze. Pani doktór zaleciła mi przez 3 dni w tygodniu po 3x2 tabletki nodpy dziennie oraz magnez forte ( zostałam już przy nim). Zaczęłąm wiecej siedzieć, leżeć niż chodzić, teraz czuję sie b. dobrze. Nie mówię o bolącym kręgosłupie, jakiś kłóciach bo to normalne.
Wtedy też usłyszałam, Pani Magdo musimy wtrzymać do 36 tygodnia i to jest taka bariera stawiana przez lekarzy. Ten początek 9 .

Lala udało ci się kupić kosmetyki Penatenu ? Kiepsko w Gdańsku z tym 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszulki moje :*
Ja po sniadanku. Wczoraj z urodzin wróciliśmy grupo po 23.00 😮 ale już miałam dość, oczywiście solenizant chciał żebyśmy zostali u nich na noc.. ale w omu czekał na nas nasz pies. Więc to było wymówką, bo szczerze to mimo że było baaardzo fajnie to chciałam wrócic do swojego wyrka 😉

Mieliśmy odwiedzić wczoraj tą kuzynke co urodziła, ale odwiedzimy dzisiaj bo wczoraj pewnie miała nawał gości 🙂 Szwagierka zdała relacje , że mały ur. 2700 i 52cm Sebastian. No i termin miała za 3 tyg.

Cherry wlejam zdjęcia tych kombinezonów:
to te 2 które dostałam, pierwszy ocieplony welurkowy rozm 62, a drugi polarowy też 62 (ale pewnie się nie przyda bo jest cieniutki a to jednak będzie listopad)


tutaj jest kombinezon który kupiłam w lumpku za 5 zł, i to jest typowo na wyjście ze szpitala bo rozmiar 56 więc malusi ale milusi i cieplusi


tu, pierwszy to kombinezon(z lumpka za 3zł) z h&m polarowy lekko ocieplany rozmiar niby 56 - ale obok jest kombinezon w rozmiarze 68, a nie ma wielkiej różnicy dodam że ten 2 będzie na całą zime bo jest cieplutki bardzo no i większy (20 zł made in lumpek)


a no i ten polarowy z h&mu ma rozpinany dół tak , że można zroić z niego kombinezonik z nogawkami i bez jak becik.

także mam w czym wybierać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnez141 napisał(a):
http://www.swiatwozkow.pl/tako-jumper-x-gleboko-spacerowy-fotelik-kolor-sttf-03-1szt-p-4382.html


Dzień Dobry 🙂
U mnie nocka całkiem dobra- tylko raz wstawałam siusiu 🙂 Dominik chyba rozumie, że zostaliśmy sami na weekend i ma nie dokuczać mamie 😉 dlatego w nocy jest grzeczny i nie próbował obrócić brzuszka o 180 st. 😉
Agnez 141 jeśli zastanawiasz się nad tym wózkiem to ma go maja znajoma i jest z niego zadowolona....tzn na razie korzystała tylko z gondoli bo mała Małgosia urodziła się 1.04.11 ale chyba powoli przesiadają się do spacerówki. Patrząc na wagę jest to dość ciężki wózek, jednak w ich przypadku nie ma to znaczenia ponieważ mają wózkarnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala89 super masz te kombinezony 🙂 ja się zastanawiam czy nie kupić jeszcze dodatkowo mniejszego (wcześniej kupiliśmy 68). Z USG wynika, że Dominik do wielkoludów nie będzie należał- przynajmniej na początku i zaczynam się obawiać czy w tym 68 mi się nie utopi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matko czytam i czytam tą ezd i jestem przerażona...

Najbardziej rozśmieszyły mnie powody płaczu dziecka oraz szczegółowo opisane kolory kupki i co oznaczają. Teraz jesteśmy na skanowaniu leczenia wysypki pieluszkowej 😮 chce zeskanować przed wyjściem najwięcej jak się da.

Lala kombinezony sliczne - rzeczywiście będziesz miała w czym wybierać 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej zacyzna sie robic pogoda to dobrze mam nadzieje ze wyjdziemy na jakis ostati spacer bo ja juz ni mam sily na nic... a chodza za mna lodyy wiec.. chyba sobie nie odmowie:]

dzis kiepsko sie czuje tak jakbym nie spala ze 3 noce niewiem i strasznie mi stopy popuchly i palce u rak

a ktoras mwil a ze ma klocia w pecherzu ja tez tak mam doslownie jak by ktos igle wbijal ale chwilowe zraaz rzechodza
i zaczynam 36 tydzien w koncu juz tak bliskooooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm sprawdzę w superpharm, ale do Matarni to mi się jechać nie chce niestety

Kursyna ty jesteś Gdańska, teraz zaskoczyłam... Gdzie chcesz rodzić?

Zauważyłyście, że w 8 miesiącu chyba ktoś zabiera część inteligencji ? Ja mam jakieś nieobliczane zachowania, bezmyślne... Ja mam takie dwa kombinezony 68 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia_m3 napisał(a):
Hmm sprawdzę w superpharm, ale do Matarni to mi się jechać nie chce niestety

Kursyna ty jesteś Gdańska, teraz zaskoczyłam... Gdzie chcesz rodzić?

Zauważyłyście, że w 8 miesiącu chyba ktoś zabiera część inteligencji ? Ja mam jakieś nieobliczane zachowania, bezmyślne... Ja mam takie dwa kombinezony 68 cm


Ja też z Gdańska 🙂 Najpierw wymyśliłam sobie Kliniczną, ale tam ponoć patologia ciąży jest w remoncie, a ja prawdopodobnie o ten oddział zahaczę, więc pozostaje Zaspa 🙂
Vis a vis szpitala jest KFC, to przynajmniej jak zabawa się przeciągnie, to się małżonek pożywi 🙂
Zresztą jak robiłam szpitalny wywiad wśród znajomych ciężarówek i lekarzy, to zgodnie mówili, że Kliniczna i Zaspa - tak, Wojewódzki - przenigdy !
Grunt to pozytywne myślenie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i kupiliśmy wczoraj ten Tako Jumper X i udało się za 120 f, więc jak dla nas okazja, choć i tak trzeba będzie około 50 f wydać na paliwko, bo to około 2 godz drogi od nas...ale o wieeele bliżej niż tamten facet od białego wózka co kiedyś chciałam kupić. Ale jeszcze trochę i mój facet wyjdzie z siebie i w ogóle po ten wózek nie pojedzie, bo nam pasuje odebrać go tylko w weekend,a najbardziej dzisiaj ...a babka na razie nie podała informacjo o adresie i czy jej dzisiaj pasuje...tak więc wózek kupiłam, ale nie wiadomo czy go odbierzemy.... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZEŚĆ BRZUSZKI 🙂 🙂 🙂 Witamy w niedzielę.... 🙂 🙂
Mój mężulek z synkiem pojechali na basen a ja zostałam w domku ostatnio po basenie cos mnie brzuch pobolewał wiec juz sobie odpuszczę, a z reszta jak bylam ostani raz to wyjscie z basenu po prostu masakra!!!!!!!!!!!!!!!! 😮 😮 😮 Jak bym z 200 kg ważyła 🤪 🤪 🤪.
A tak przynajmniej obiadek przygotuje dla moich "Pływaków 😉" Dziś mielone zmieniaczki i ogórek kiszony!!!!

U mnie nocka taka sobie spanie na prawym albo na lewym boku juz mi wychodzi bokiem 😁 😁 do tego chyba przez godzinę nie moglam spac- normlanie maskara ale za to napiłam się i zjadłam kinder bueno 😉 😉 i juz o mały włos a odpaliłabym kompa ale dałam sobie spokój!!!!! U mnie koncentracja coraz gorsza 🤢 🤢 🤢 🤢!!!!!
Yenefer piękna mamuska z Ciebie!!!!!!!!!!!!!
Gosia734- uwazam podobnie jak Cherry i Madzia- najbezpieczniejsza bedzie konsultacja z lekarzem!!! Kochana jeszcze troszkę.....!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dziewczyny a u mnie dzisiaj dokładnie miesiąc do porodu
😲 😁 😲 😁 😲 😁 😲 Juz prawie zaczął mi się 36 tydzień czyli 9 miesiąc!!!!!!!!!!aaaaaa........ matko coraz to bliżej, ależ się cieszę!!!!!!!!!!!!!
A jakie u Was plany na niedzielę!!!!
Ach ta nasza Shelby jak nie praca to przeprowadzka- Kochana kiedy ty znajdujesz czas na odpoczynek!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ella1 to prawda, że czas szybko mija....ja wczoraj zachwycałam się moim 34 t.c. a ty już prawie 36!! W sumie za 2 tygodnie możesz być już szczęśliwą mamusią z donoszoną ciążą 😁.
Moje plany na dzień to wyjazd do teściowej w ramach spaceru (spacer będzie na przystanek autobusowy 😉 a potem pójdziemy gdzieś na obiadek. Mężuś wyemigrował chorować poza dom to musimy sobie z Dominikiem jakoś urozmaicać dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie też dziś mielone 🙂 I na dodatek nie muszę ich robić sama, bo akurat mistrzem w robieniu mielonych kotletów jest mój Kochany, więc ja dziś tylko leżę i czekam na podanie 🙂
I tylko 4 tygodnie dzieli Cię od porodu...jejku jak ten czas szybko leci! Do mnie wciąż nie dociera, że tak mało czasu zostało... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):

I tylko 4 tygodnie dzieli Cię od porodu...jejku jak ten czas szybko leci! Do mnie wciąż nie dociera, że tak mało czasu zostało... 😉


Yenefer ja mam to samo- juz tak do ciąży sie przyzwyczaiłam, ze czasem wydaje mi sie ze juz tak zostanie a tu koniec zbliża sie wielkimi krokami.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dobra lecę brać się za ten obiad do pózniej..... PA 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...