Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ella1 napisał(a):
dziewczyny ja slyszalam,ze to normalne jak sie traci pare kg na poczatku ciazy np mdłości moga byc przyczyna.
Dziewczyny ja juz dawno smigam w spodniach ciazowych- wszytskie inne juz sie nie dopinaly w pasie przytylam 4,5kg od poczatku ciazy 🙂
U mnie jeszcze 2 dni i zaczynam 4 meisiac 🙂 🙂 Ale ten czas leci 🙂
Juz bym chciala wiedziec kto to bedzie?!!!!!!!!!

zaczynasz czwarty miesiąc? z tego, co wiem, to od 14 tygodnia jest już drugi trymestr i czwarty miesiąc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
ella1 napisał(a):
dziewczyny ja slyszalam,ze to normalne jak sie traci pare kg na poczatku ciazy np mdłości moga byc przyczyna.
Dziewczyny ja juz dawno smigam w spodniach ciazowych- wszytskie inne juz sie nie dopinaly w pasie przytylam 4,5kg od poczatku ciazy 🙂
U mnie jeszcze 2 dni i zaczynam 4 meisiac 🙂 🙂 Ale ten czas leci 🙂
Juz bym chciala wiedziec kto to bedzie?!!!!!!!!!

zaczynasz czwarty miesiąc? z tego, co wiem, to od 14 tygodnia jest już drugi trymestr i czwarty
miesiąc 🙂


ja nawet o tym nie wiedzialam zawszze liczylam sobie tygodniami i myslalm ze jak 16 tyg to 4 miesiac 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 napisał(a):
gosiaq napisał(a):
ella1 napisał(a):
dziewczyny ja slyszalam,ze to normalne jak sie traci pare kg na poczatku ciazy np mdłości moga byc przyczyna.
Dziewczyny ja juz dawno smigam w spodniach ciazowych- wszytskie inne juz sie nie dopinaly w pasie przytylam 4,5kg od poczatku ciazy 🙂
U mnie jeszcze 2 dni i zaczynam 4 meisiac 🙂 🙂 Ale ten czas leci 🙂
Juz bym chciala wiedziec kto to bedzie?!!!!!!!!!

zaczynasz czwarty miesiąc? z tego, co wiem, to od 14 tygodnia jest już drugi trymestr i czwarty
miesiąc 🙂


ja nawet o tym nie wiedzialam zawszze liczylam sobie tygodniami i myslalm ze jak 16 tyg to 4 miesiac 😮

pewnie dlatego się zdziwiłam 🙂 bo ja do pełnego 13 tygodnia liczę pierwszy trymestr, a potem drugi i juz w nim jestem 🙂 zresztą 16 tygodni to juz bliżej końca czwartego miesiąca 🙂 zdaje sie , że od 19 tygodnia to piąty miesiąc czy jakoś tak 🙂 czujesz już jakieś ruchy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
ella1 napisał(a):
gosiaq napisał(a):
ella1 napisał(a):
dziewczyny ja slyszalam,ze to normalne jak sie traci pare kg na poczatku ciazy np mdłości moga byc przyczyna.
Dziewczyny ja juz dawno smigam w spodniach ciazowych- wszytskie inne juz sie nie dopinaly w pasie przytylam 4,5kg od poczatku ciazy 🙂
U mnie jeszcze 2 dni i zaczynam 4 meisiac 🙂 🙂 Ale ten czas leci 🙂
Juz bym chciala wiedziec kto to bedzie?!!!!!!!!!


Eeee to swietnie to juz 4,5 miesiaca 🙂 🙂
Powiem Ci, ze dzisiaj poczulam takie leciutkie gilgotanie od srodka ale sama nie wiem czy to dzidzius bo od paru dni jem i jem i jem i moze to jelita-bo osttanio maja co robic heheehheehe 😁
zaczynasz czwarty miesiąc? z tego, co wiem, to od 14 tygodnia jest już drugi trymestr i czwarty
miesiąc 🙂


ja nawet o tym nie wiedzialam zawszze liczylam sobie tygodniami i myslalm ze jak 16 tyg to 4 miesiac 😮

pewnie dlatego się zdziwiłam 🙂 bo ja do pełnego 13 tygodnia liczę pierwszy trymestr, a potem drugi i juz w nim jestem 🙂 zresztą 16 tygodni to juz bliżej końca czwartego miesiąca 🙂 zdaje sie , że od 19 tygodnia to piąty miesiąc czy jakoś tak 🙂 czujesz już jakieś ruchy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale dodałam ja to normalnie haker jestem 😁 😁 😁
Gosiaq powiem Ci ,ze czasem poczuje takie delikatne laskotanie w brzuchu ale sama nie wiem czy to dzidzia bo ostatnio tylko jem jem i jem i moze to jelita bo maja co robic 🙂 🙂 🙂
Leze wieczorami i przygladam sie ale wydaje mi sie ze to chyba jeszcze nie to 🙂
Z pierwszej ciazy nie pamietam jak to bylo na poczatku pamietam tylko juz pozniejsze porzadne kopniaczki i wyginajacy sie brzuch 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 napisał(a):
Ale dodałam ja to normalnie haker jestem 😁 😁 😁
Gosiaq powiem Ci ,ze czasem poczuje takie delikatne laskotanie w brzuchu ale sama nie wiem czy to dzidzia bo ostatnio tylko jem jem i jem i moze to jelita bo maja co robic 🙂 🙂 🙂
Leze wieczorami i przygladam sie ale wydaje mi sie ze to chyba jeszcze nie to 🙂
Z pierwszej ciazy nie pamietam jak to bylo na poczatku pamietam tylko juz pozniejsze porzadne kopniaczki i wyginajacy sie brzuch 😁 😁 😁 😁

no ja też mam takie łaskotki 🙂 w pierwszej ciąży miałam ruchy w 17 tygodniu 🙂 teraz mam takie muśnięcia, ale takie znienacka, więc "nasłuchuję", ale oczywiście powtórki nie ma... czekam z niecierpliwością na właściwe łaskotki. Potem tradycyjnie: piętą w wątrobę o 4 nad ranem 🙂 A wyginający się brzuch to super sprawa! jakby w środku siedział "Obcy" 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami dotykam brzuszka i nic nie czuję, ale to zdecydowanie za wcześnie.
Dziewczyny macie takie poduszki dla kobiet w ciąży typu Rogal? Co o nich myslicie? Zastanawiam się na ile to ułatwia spanie żeby nie przygniatac brzuszka, bo nawet jak śpię na boku to nogę wysuwam do przodu i laduję bardziej na brzuchu niż na boku 🙂 Myślicie że taka poduszka ułatwia spanko z brzuszkiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry napisał(a):
Poczekajcie bo ja już nic nie rozumiem.... Teraz mam 12t3d więc jestem w 13 tygodniu tak...? Czyli za 4 dni rozpocznie się 14 tydzień.... - 2 trymestr ???


Czemu przy zdjeciu masz 12 tydz? Ja na przykład jestem w 11 tyg 3 dniu to mi się wyświetla 12 tydz i chyba wszystkie tak mamy. Masz ustaloną późniejszą datę porodu niż wynika z OM?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny znalazlam takie cos w internecie

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

Gosiaq dokładnie jakby byl "OBCY" 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg "W oczekiwaniu na dziecko":
1-4 tydz.-I miesiąc
5-8 tydz.-II
9-13 tydz.-III
14-17 tydz.-IV
18-22 tydz.-V
23-27 tydz.-VI
28-31 tydz.-VII
32-35 tydz.-VIII
36-40 tydz.-IX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel wiesz, ze ja nigdy nie slyszalam o takiej poduszce, ale mysle ze mogla by sie okazac przydatnaa 🙂
A wiecie jak ja tesknie za spaniem na brzuszku- pamietam jak po pierwszym porodzie przez dluuuuuugi czas spalam tylko i wylacznie na brzuchhu hehehehe 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Cherry napisał(a):
Poczekajcie bo ja już nic nie rozumiem.... Teraz mam 12t3d więc jestem w 13 tygodniu tak...? Czyli za 4 dni rozpocznie się 14 tydzień.... - 2 trymestr ???


Czemu przy zdjeciu masz 12 tydz? Ja na przykład jestem w 11 tyg 3 dniu to mi się wyświetla 12 tydz i chyba wszystkie tak mamy. Masz ustaloną późniejszą datę porodu niż wynika z OM?


Wiesz też właśnie się zastanawiałam. Przewidywalny termin mam na 24.11.2011. Może to jakiś błąd na stronie? A może ja coś naplątałam ze swoimi zdolnościami komputerowymi... 😆 Ale nawet w zeszłym tygodniu byłam u lekarza ze wszystkimi badaniami krwi i ona nawet mówiła, że jestem w 12 tygodniu ciąży....

A poza tematem co ile w ciąży są robione badania krwi? Pytam bo oprócz skierowania na toksoplazmoza dostałam skierowanie na badania kontrolne? Czy to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałaś skieroanie na toksoplazmoze? Ja musiałam juz 2 razy za nia płacić po 70 zł.
Badanie krwi i moczu wykonuje się co miesiąc, chyba że lekarz zaleci rzadziej jeśli nie ma zastrzeżeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 napisał(a):
Marinel wiesz, ze ja nigdy nie slyszalam o takiej poduszce, ale mysle ze mogla by sie okazac przydatnaa 🙂
A wiecie jak ja tesknie za spaniem na brzuszku- pamietam jak po pierwszym porodzie przez dluuuuuugi czas spalam tylko i wylacznie na brzuchhu hehehehe 🙃

a ja dalej śpię na brzuchu 🙂 tylko teraz podkulam jedną nogą i robię miejsce na brzuszek (coraz juz większy i większy). Co do tych tygodni i miesięcy, to tak mniej więcej Wasze tabelki sie pokrywają, a nasze profile też dziwnie pokazują, bo ja jestem w 15 tygodniu (co widać na suwaczku), ale w profil wskoczy mi to dopiero jutro, jak będę miała 14 tc i 4 dni. Zresztą liczmy wg rozpoczętych tygodni: ja jestem teraz "15" ot co!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ella1 napisał(a):
Marinel wiesz, ze ja nigdy nie slyszalam o takiej poduszce, ale mysle ze mogla by sie okazac przydatnaa 🙂
A wiecie jak ja tesknie za spaniem na brzuszku- pamietam jak po pierwszym porodzie przez dluuuuuugi czas spalam tylko i wylacznie na brzuchhu hehehehe 🙃


ja uwielbiam spać na brzuchu, iaczej nie mogę usnąć. Nawet teraz spię tak prawie na brzuszku dlatego pomyślalam o tej poduszce. Widziałam ją kiedyś w jakimś filmie i znalazłam na Allegro. Pójdę też zobaczyć w sklepie w Krakowie jak one wyglądają w rzeczywistości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosiaq napisał(a):

a ja dalej śpię na brzuchu 🙂 tylko teraz podkulam jedną nogą i robię miejsce na brzuszek (coraz juz większy i większy). Co do tych tygodni i miesięcy, to tak mniej więcej Wasze tabelki sie pokrywają, a nasze profile też dziwnie pokazują, bo ja jestem w 15 tygodniu (co widać na suwaczku), ale w profil wskoczy mi to dopiero jutro, jak będę miała 14 tc i 4 dni. Zresztą liczmy wg rozpoczętych tygodni: ja jestem teraz "15" ot co!


popieram! ja jestem w 12 a jak 🙂 nie mogę się juz doczekać końca I trymestru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Marinel napisał(a):
Cherry napisał(a):
Poczekajcie bo ja już nic nie rozumiem.... Teraz mam 12t3d więc jestem w 13 tygodniu tak...? Czyli za 4 dni rozpocznie się 14 tydzień.... - 2 trymestr ???


Czemu przy zdjeciu masz 12 tydz? Ja na przykład jestem w 11 tyg 3 dniu to mi się wyświetla 12 tydz i chyba wszystkie tak mamy. Masz ustaloną późniejszą datę porodu niż wynika z OM?


Wiesz też właśnie się zastanawiałam. Przewidywalny termin mam na 24.11.2011. Może to jakiś błąd na stronie? A może ja coś naplątałam ze swoimi zdolnościami komputerowymi... 😆 Ale nawet w zeszłym tygodniu byłam u lekarza ze wszystkimi badaniami krwi i ona nawet mówiła, że jestem w 12 tygodniu ciąży....

A poza tematem co ile w ciąży są robione badania krwi? Pytam bo oprócz skierowania na toksoplazmoza dostałam skierowanie na badania kontrolne? Czy to normalne?

cherry teraz jesteś w 13 tygodniu ciąży 🙂 na 100% 🙂 🙂 🙂 odnośnie badań, ja też miałam skierowanie na toksoplazmozę, ale to badanie ponadstandardowe, więc płatne-u nas 61 zł. Robiłam na początku ciąży i tydzień temu. Wg lekarza nie ma takiej potrzeby, ale kocinka w domu i jakoś tak czuję się lepiej jak wiem, że wszystko ok. Krew i mocz mam raz na trymestr (zdrowa jak koń?), ale TSH robiłam za to 2 razy, bo na początku miałam obniżony poziom. Następna moja wizyta będzie 8 czerwca czyli w pełnych 18 tygodniach i na pewno krew i mocz do badania, bo już pytałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
ella1 napisał(a):
Marinel wiesz, ze ja nigdy nie slyszalam o takiej poduszce, ale mysle ze mogla by sie okazac przydatnaa 🙂
A wiecie jak ja tesknie za spaniem na brzuszku- pamietam jak po pierwszym porodzie przez dluuuuuugi czas spalam tylko i wylacznie na brzuchhu hehehehe 🙃

a ja dalej śpię na brzuchu 🙂 tylko teraz podkulam jedną nogą i robię miejsce na brzuszek (coraz juz większy i większy). Co do tych tygodni i miesięcy, to tak mniej więcej Wasze tabelki sie pokrywają, a nasze profile też dziwnie pokazują, bo ja jestem w 15 tygodniu (co widać na suwaczku), ale w profil wskoczy mi to dopiero jutro, jak będę miała 14 tc i 4 dni. Zresztą liczmy wg rozpoczętych tygodni: ja jestem teraz "15" ot co!


A mi brzucho juz przeszkadza a zreszta nawet sie boje bo wydaje mi sie ze zgniote "malego oseska" hehheheehehehhe 😁 😁 😁
Dobra dziewczyny lece na X FACTOR!!!!!!!!!!!!!!!!Jutro maaaaaaaaaaaaaaaaaam wooooolne wiec ŚPIĘ do 12tej a co!!!!!!!!!!!
Do uslyszonka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe ja też mam następną wizytę 8 czerwca 😁 Wiesz jutro z ciekawości zadzwonię do szpitala gdzie mam skierowanie i zapytam ile to kosztuje ... Dobrze, że wspomniałaś o tym bo gorzej by było gdybym bardzo się zdziwiła przy okienku....

Ja też śpię na brzuszku... ale może dlatego, że mamy niewygodne łóżko.... Moim zdaniem za małe jak na dwie dorosłe osoby. A na brzuszku szybciej zasnę... Cóż uroki tymczasowego mieszkania u teściów... Pocieszam się, że jak dobrze pójdzie to za 1,5 tygodnia będziemy u siebie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Ja tez jeszcze spie na brzuszku. Mam pytanie do dziewczyn, ktore juz po raz kolejny sa w ciazy- w ktorym tygodniu ciazy poznalyscie plec dziecka? Wizyte mam 26 maja - wypada mi na 16t2d i zastanawiam sie czy juz moznaby bylo rozpoznac plec na usg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
Hej. Ja tez jeszcze spie na brzuszku. Mam pytanie do dziewczyn, ktore juz po raz kolejny sa w ciazy- w ktorym tygodniu ciazy poznalyscie plec dziecka? Wizyte mam 26 maja - wypada mi na 16t2d i zastanawiam sie czy juz moznaby bylo rozpoznac plec na usg.

pierwsze poszukiwania płci miałam w połowie 5.miesiąca - wyszło, że raczej dziewusia, ale nie było dokładnie widać. Kolejne usg miałam chyba 1,5 miesiąca później, czyli gdzieś na koniec 2 trymestru i zobaczyliśmy siusiaka 😁 Teraz miałam usg w ostatnim dniu 12 tygodnia i jakby cień siusiaka widziałam, ale czy to się sprawdzi? Poszukamy na kolejnym, połówkowym, gdzieś na przełomie czerwca i lipca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a Ja śpie na plecach 🙂 dzisiaj byłam na zakupach w H&M no i troche się rozczarowałam, po pierwsze ubrania ciążowe strasznie drogie a po drugie nic ciekawego 😞 chyba pozostaje mi allego i lumpeks w którym niedawno kupiłam super spodnie ciążowe za 16zł,, lubie sobie pogrzebać w ciuszkach tylko że ubrań ciążowych w lumpeksach jest mało i trzeba mieć naprawde szczęście, żeby coś kupić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...