Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
emilka9 napisał(a):
byłam dziś u lekarza rodzinnego no i mam zapalenie gardła :/ i dostałam antybiotyk 😞 lekarz powiedział że jest nieszkodliwy dla dziecka ale mam jakieś opory przed braniem jego :/



w sumie ci sie nie dziwie ja tez bym bala sie brac lepiej zostaw te tabletki i pojdz do apteki homeopatycznej i popros o jakies takblletkiod gardla one sa zupełnie nieszkodliwe w porównaniu do antybiotyku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
queen napisał(a):
cześć dziewczyny, od dwóch dni mam plamienia, czytałam gdzieś że to normalne, ale mam pewne obawy. Niby wstępują wtedy kiedy normalnie miałaby się pojawić miesiączka. Jak u was? Miałyście coś podobnego?



queen - ja miałam w pierwszej ciazy... z przepracowania- zmeczenia pojawilo mi sie plamienie i lekarz gin mi przepisal Duphaston. Plamienia maga wystapic w okresie kiedy przypada na twoja kolejna miesiaczke wiec sobie oblicz - wtedy nie ma sie co martwic pod warunkiem, ze nie czujesz boli menstruacyjnych jak np. kiedys przed okresem. Ale kazde plamienie najlepiej skonsultowac z lekarzem i zrobic kontrolne USG.... Ale nie wkrecaj sobie, ze cos zle, bo wiele kobiet plami w pierwszych miesiacach i rodzi zdrowe dzieci - ja jestem tego przykladem 😁 Radze skonsultowac sie z lekarzem i nie stresowac sie za bardzo, bo stres moze tez sie przyczyniac do plamien. Pamietam, ze jak dostalam tabletki to zaraz po nich przestalam plamic a jak mialam po tyg znow wizyte kontrolna u lekarza to tak sie stresowalam, ze zaczelam plamic na fotelu ginekologicznym (bo wczesniej nic ze mnie nie leciało) - badajac mnie stwierdził, ze nadal jest "czekolada" i przepisal mi tabletki na nastepny tydzien... Tak wiec bez stresu!!! Powodzenia i czekamy na wiesci.

emilka9 - ja w ciazy poprzedniej nie musialam brac antybiotyku na szczescie, ale jak tylko czulam stan podziebienia lub, ze mnie cos bierze, czy czulam bol gardla itp. to bralam lek homeopatyczny, ktory moga stosowac kobiety w ciazy i karmiace - Oscyllococinum - http://www.oscillococcinum.pl/oscillococcinum/ Mi pomagał wiec polecam - polecam tez inne naturalne sposoby wali z choroba. Na samym koncu sieglabym po antybiotyk ale to tylko moje zdanie. Znam lekarzy, ktorzy wszystko lecza antybiotykami, bo tak prosciej, ale nie uprzedzaja ile plynie z tego "niekorzysci" np. wyniszczanie calej flory bakteryjnej jelit, pochwy... z czego pozniej biora sie stany zapalne, ktore znow czyms trzeba leczyc. Dlatego radzilabym Ci posznupac w necie o naturalnych sposobach walki z przeziebieniami typu - syrop z cebuli, plukanie gardla woda z sola itp... Duzo babcinych sposobow dziala bez trucia sie chemia. Warto zapoznac sie z takimi sposobami teraz, bo w okresie karmienia tez zdarzaja sie przeziebienia a wszystko co zjemy znajdziemy pozniej w naszym mleku, ktore pija dzidziusie. - ale to tak na przyszlosc 😉
Dziewczyny, ktore dołaczyly do naszego grona prosze sie zglosic abym mogla was wpisac na nasza listopadowa liste 🙂

Ella1 - 03.11 - Majka lub Kacper
Mdg87 – 05.11
Fewka1 – 05.11
GosiaQ – 10.11
Emilka9 – 11.11 Klaudia lub Mateusz
Pupi19 – 11.11
Bejbi – 12.11
Magdalenka85 – 13.11
14A11 – 14.11
Coriana - 14.11
Karolina8587 – 15.11 - Zosia,Amelia,Oliwia lub Bartosz, Kuba
Sicha - 18.11
Kukunari - 19.11 - Coral, Amber lub Diego??
Queen - 21.11 - Jan Jakub
Lala89 – 23.11 - Maja albo Kubuś
Kerini – 25.11
Mia7 - 25.11
Monica – 28.11
Zuzanna35 - 29.11
Agnez141 - ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak to sie mowi " świeta świeta i po świetach"- zawsze tak szybko lecą.
Oj my pojedlismy pospalismy a dzis znow do pracy az sie nie chciało wstawać z wyrka 🙂.

Queen- moja kolezanka tez w ciazy miala tylko raz 3 dniowe plamienie i urodzila 3 tyg temu zdrowego synka 🙂. Ale powiem Ci ze na twoim miejscu poszlabym skonsultowac to z prowadzacym ginem 🙂.
Lepiej dmuchac na zimne 🙂
Lastunicorn- witaj na naszym forum kolejna "szczęściaro"
POzdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi tez się zaokrągla brzuszek Wydaje mi się, że codziennie jest większy a wieczorem jest ogromny. Zaczął mnie trochę pobolewać brzuch w święta i to mnie trochę martwi. Mam nadzieję że to z przejedzenia, a nie z jakiegoś innego powodu.Wczoraj to tak mnie zgięło, że się ruszać nie mogłam. Trwało to może z 1 minutkę, ale bolało bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj mój brzuszek też się powiększył ale to z tego obżarstwa 🙂 dobrze że już po świętach 🙂
dzisiaj byłam odebrać pierwsze w ciąży wyniki krwi, no i okazalo się że mam za mało glukozy, norma to 74-106 a ja mam 65,3, hmm? czy która z Was też miała niedobór glukozy? a poza tym wyniki OK 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emilka9 - ja też jestem za naturalnymi metodami leczenia przeziębienia i zapalenia gardła! mleko z miodem, wspomniany syrop z cebuli, herbata z cytryną i homeopaty. zawsze to lepsze niż zatruwać się antybiotykiem, który faktycznie wyjałowi florę bakteryjną 🙂
Po świętach powrót do pracy... z coraz większym brzuszkiem... ale może to tylko po świętach? za tydzień kończę I trymestr, więc może już czas na "wzrosty". Za 2 dni idę podejrzeć mojego szkraba na usg 🙂 3majcie kciuki, moje brzuszki, żeby wszystko było ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):

Dziewczyny, ktore dołaczyly do naszego grona prosze sie zglosic abym mogla was wpisac na nasza listopadowa liste 🙂

Zgłaszam się 🙂 terminy mam dwa 4.11 (według OM) i 09.11 (według 3 razy powtarzanego USG), więc chyba ta druga data będzie obowiązująca 😉 zatem 09.11. Co do imienia... Mówimy, że będzie Mirek, dla dziewczynki imienia jeszcze nie wybraliśmy. Jakoś przeczuwamy Mirka i już 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
queen - głowa do góry będzie dobrze ja też plamiłam kilka dni na brązowo - minęło samo wcale sie tym nie martwiłam bo nie odczuwałam nic niepokojącego tzn nie bolał mnie brzuszek 🙂 bardziej szkodzi stres jaki przeżywasz w związku z tym - pamiętaj niepokojące jest plamienie żywż krwią zwłaszcza kiedy czujesz ból - to juz nie żarty , plamienie typu czekoladka to norma w prawidłowej ciązy - trzymaj się i głowa do góry brzuszek do przodu 🙂 ja jutro mam badania ehh muszę wyjśc z domu rano bez śniadanka 😞 w ciaży to dla mnie koszmar ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ella1 - 03.11 - Majka lub Kacper
Mdg87 – 05.11
Fewka1 – 05.11
LastUnicorn - 04.11/09.11 Mirek lub ???
GosiaQ – 10.11
Emilka9 – 11.11 Klaudia lub Mateusz
Pupi19 – 11.11
Bejbi – 12.11
Magdalenka85 – 13.11
14A11 – 14.11
Coriana - 14.11
Karolina8587 – 15.11 - Zosia,Amelia,Oliwia lub Bartosz, Kuba
Sicha - 18.11
Kukunari - 19.11 - Coral, Amber lub Diego??
Queen - 21.11 - Jan Jakub
Lala89 – 23.11 - Maja albo Kubuś
Kerini – 25.11
Mia7 - 25.11
Monica – 28.11
Zuzanna35 - 29.11
Agnez141 - ???
Asyana - ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry wszystkim rannym ptaszkom i śpiochom 😆
Wyspane przyszłe mamusie? 😎 pewnie większość z Was w pracy... Ja jako szczęśliwa studentka mam jeszcze tydzień świątecznych ferii. Ale muszę w tym czasie dokończyć licencjata i w tym miejscu całe szczęście bycia studentką pryska 😠

Dzisiaj zaczynam 13 tydzień. I trymestr za mną, uff 🙃

Miłego dnia ciężarówki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

ale Ci dobrze że pierwszy trymestr za Tobą 🙂 mi zostało jeszcze 3 tyg , ale po wczorajszym usg jestem pozytywnie nastawiona. Naprawdę nie wiedziałam , że widok mojego dzieciątka może tak mnie nie tyle uspokoić co uszczęśliwić. Dzidziuś się wiercił podczas usg a to niesamowity widok!
Śmialiśmy się z mężem , że to przez to jak w nocy przytulił się do brzuszka i zaczął dyskutować z maluszkiem. 🙂

ja odpoczywam, jestem na l4 od 5tyg. w 5tyg dostałam plamień i to spowodowało odstawienie pracy na drugi plan. Martwiłam się troche bo umowe miałam na czas określony do początku lipca. Więc byłam pewna że przedłużą mi tylko do dnia porodu a tu w piątek dostałam pocztą polecony z umową na czas nieokreślony! więc taka niespodzianka na święta jeszcze 🙂 teraz jestem dużo spokojniejsza bo spokojnie mogę iść na mac. i wychow. Nie mam z kim maluszka w domku zostawic, dziadki pracują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kobietki 🙂 ja już po badaniach -już zajadam śniadanko 😜
lala89 masz szczęście że tak Cie potraktowali - cieszę się wraz z Tobą , ja mam umowę do końca 2013 więc też jest ok , nie martwię się o nic 🙂

poprawię się w tabelce

Ella1 - 03.11 - Majka lub Kacper
Mdg87 – 05.11
Fewka1 – 05.11
LastUnicorn - 04.11/09.11 Mirek lub ???
GosiaQ – 10.11
Emilka9 – 11.11 Klaudia lub Mateusz
Pupi19 – 11.11
Bejbi – 12.11
Magdalenka85 – 13.11
14A11 – 14.11
Coriana - 14.11
Karolina8587 – 15.11 - Zosia,Amelia,Oliwia lub Bartosz, Kuba
Sicha - 18.11
Kukunari - 19.11 - Coral, Amber lub Diego??
Queen - 21.11 - Jan Jakub
Lala89 – 23.11 - Maja albo Kubuś
Kerini – 25.11
Mia7 - 25.11
Monica – 28.11
Zuzanna35 - 29.11
Agnez141 - ???
Asyana - 26.11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się muszę trochę martwić o pracę bo miałam na czas określony i właśnie mi zapowiedziano, że przedłuży się tylko do dnia porodu. Myślałam, że jakoś inaczej się to wszystko ułoży, ale później z ZUS macierzyński a po nim szukanie pracy. Ale na razie bardziej się martwię tymi bólami brzucha. Ostre krótkie bóle czy wiecie może co to może być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 gdzie dokładnie odczuwasz te bóle ?? jeśli po bokach to jest wszystko ok 🙂 więzadła macicy sie rozciągaja ja mam tak i powiem że momentami aż łzy w oczach staja - takie uczucie jakby coś pękło 😞 a mi brzuszek szybko rosnie więc czuje to bardzo ... juz mi miejsca ustępują , w sklepie kasjerki krzyczą jak staje w kolejce a to dopiero 10 tyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11, ja miałam straszne bóle brzucha na samym początku ciąży, ale wiele moich znajomych miało też bóle brzucha później. Jak się tym martwisz bardzo to może zadzwoń do ginekologa? Ja chodzę prywatnie więc kazał do siebie dzwonić nawet w nocy gdyby tylko coś się działo. Załatwi mi skierowania na te wszystkie badania z przychodni więc nie będe musiała za nie płacic.

A jak poszłam do przychodni się zapisać to mi babeczka powiedziała że wolny termin jest na lipiec 😮 i dlatego chodzę prywatnie, tym bardziej że trafiłam do niego tylko po to żeby potwierdził mi ciążę ale już u niego zostałam 🙂 bo jest naprawdę fajny ale i konkretny, wszystko mi mówi co i jak 🙂 Moja mama też u niego prowadziła dwie ciąże z moimi siostrami. A jeszcze jednym plusem jest to, że jest na miejscu i nie muszę tracić czasu na dojazd. Bo wcześniej jeździłam do dąbrowy do gina, a tu mam na miejscu i o niebo lepszy.

Dziś czuję się dobrze, od dwóch dni mdłości ustępują.
Waga nic mi się nie zmieniła od ostatniej wizyty 3tyg temu. Dalej ważę 50.8 przy 165cm wzrostu. Przed ciążą jakieś 3 miesiące ważyłam 49. Więc nie wiem czy do 50 dobiłam przed czy w ciąży już.
Następna wizyta 17 maja, za 3tyg! i będę miała już nagranie na dvd. To będą ważne 3 tyg bo pierwszy trymestr się skończy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asyana, ja też mam brzuszek, nie jest on duży ale jest widoczny przynajmniej dla mnie bardzo, w pracy jak ostatnio byłam w odwiedzinach to powiedzieli że mam brzuch jakbym się najadła. Mój mężulek też widzi mój brzuszek , śmieje sie że mam taką kulcie. Ale najbardziej w szoku jest że piersi tak mi się powiększają i to z dnia na dzień. 🤔 powiem wam, że zawsze wydawało mi się , że duży biust jest fajny. Przed ciążą miałam takie średnie b a teraz to już c, i nie wiem czy chciałabym mieć takie , a one wciąż się powiększają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala89 duży biust nie jest fajny, wiem co mówię. Mam miseczkę F, a w niektórych biustonoszach G. A teraz biust zaczyna mi z nich wypadać... Boję się co będzie dalej, bo pewnie biust jeszcze się powiększy... Będę wyglądała jak mleczna krowa... 😞

Ale macie rację, że to cudowne uczucie zobaczyć jak maleństwo fika koziołki w czasie USG 😆 ja kolejne mam też w maju, jakoś 18. To będzie już... 7 w ciągu trwania ciąży.

Dzisiaj znowu mnie naszły ciążowe dolegliwości, a już było tak dobrze... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rozmiar mojego brzusia dziwi nawet ginekologa 😁 ale cóż widocznie tak musi być , eh obwód mam 106 cm i juz 8 kg przytyłam 😞 a cycochy tak bolą że budzę się w nocy przy zmianie pozycji
uciekam dziewczynki trzymajcie sie - lece do pracy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczymy! Ja dziś kończę 9 tydzień i cieszę się, że sa tutaj osoby, z którymi można pogadać 🙂 Ja póki co nic nie utyłam ani w talii mi nie przybyło. Po świetach nawet ubyło mi 2cm. Piersi przestały już boleć no i niewiele też urosły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asyana już tyle przybrałaś? Ile tych maluszków tam chowasz? 😉 Ja przed ciążą się nie ważyłam, przy moim BMI niechętnie się staje na wadze, więc sama nie wiem, czy już przybrałam, czy nie 😎 ale biorąc pod uwagę, że bardzo chorowałam na początku ciąży prawdopodobnie nawet trochę kilogramów straciłam... Ale wszystko jeszcze przede mną 😜
Marinel gratuluję tych dwóch centymetrów, tym bardziej w obliczu świąt 🙃 A mdłości Ci dokuczają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczyny za cenne uwagi, tylko że te plamienia na początku były jasno czerwone, teraz są brązowe, umówiłam się do gin - ale teraz te długie weekendy więc dopiero na 6 maja. Wczoraj bolał mnie brzuch, dzisiaj jest niby wszystko ok.

Ja też już przytyłam 5kg - jak tak dalej pójdzie to nie widzę się w 9m-cu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...