Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gosiaq gratuluję synka 🙂
Shelby ja też byłam z mężem na autkach 3D i za okularki musieliśmy zapłacić nie 2 ale 3 złote! Normalne zdzierstwo 😠
Byliśmy dziś w wypożyczalni i 3 filmiki czekają aż je oglądniemy. Mój mąż od razu wybrał dla mnie film " Prawo ciążenia"- o lasce która aby nie stracić pracy, udaje że jest w ciąży 🙂
A oglądała któraś z Was film "7 dusz"? Ja już oglądałam kilka razy i za każdym razem ryczę jak bóbr.. Dziś w wypożyczalni taka kobieta poprosiła mnie o radę co warto obejrzeć, a mój mąż od razu podał jej ten film. Tak go zachwalałam, że nie miała wyjścia i go wypożyczyła hehe
Wam też go polecam brzusie kochane!!

Chyba zostałam tu sama...a więc dobranoc wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq, no takich jajeczek i fifolka to trudno nie zauważyć 🙂 pokaźne ma te klejnotki 😁 Gratulacje!
Moja Maja buszuje cały dzień, a teraz tak fajnie się rozciąga, przeciąga.. nie kopie tylko zmienia pozycje co 2 sekundy 🙂 świetne uczucie jak przykładam ręke bo czuję jej ciałko jak sie porusza.. takie słodkie mizianie 🙂

tak się dzisiaj zastanawiam jak duże będzie nasze dzieciąto jak sie urodzi.. moja mama mojego brata urodziła 2 600, młodszą siostre 2 700 a najmłodszą 2 900 , ja byłam po bracie i miałam niecałe 2 000 przy wzroście 40cm bo wcześniaczkiem jestem..

Dziś jak byliśmy u moich rodziców na kawie, a mała buszowała to mama przyłożyła ręke.. łoo jaka zadowolona była tak się fajnie uśmiechała. Powiedziała, że kiedy ja byłam mała ( 6l ) i jak była w ciąży z moją siostrą to ja wciąż przytulałam się do brzuszka i macałam go cały dzień przy czym mówiłam ''mamuś nie ruszaj sie'' 🙂 za to teraz moje siostry 16 i 15l też się kleją do mojego brzusia 🙂 i godzinami mogą obserwować jak faluje i puka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby to ja miałam bardziej przyjemną noc 🙂
Moja bratowa wczoraj się rozchorowała, a ma 2 tyg synka tu gorączka 39,8 stopni 😞
Na dodatek mój brat ma nogę w szynie bo ma zwichnięty staw skokowy i nadciągnięte więzadła;/ mówię jak już się sypie to wszystko od razu. Więc Najukochańsza Ciocia (tak mi wczoraj na uszko powiedział Szymuś) bawiła Maleństwo 🙂 o 19:30 jak zwykle kąpiel, potem dostał sztuczne mleko bo niestety bratowa nie mogła Szymka nakarmić, to jak zasnął Cioci o 20:13 tak sapł do 2:33 🙂 Potem Ciocia dupkę umyła zmieniła pampersa (przy okazji wycalowała tą śliczną dupcioszkę i jajcoszka 🙂) dała mleczka i ulelała:* spał do 3:40 pomarudził troszkę to była ponowna zmiana pieluchy i mleko i juz zasnął do godz 6:52 🙂 Tylko, że wtedy to Ciocia musiała zbierać się do pracy ale to nic bo jeszcze umyła dupeczkę wysmarowała kremem i czyste ciuszki założyła i wtedy wkroczyła do akcji Babunia i została z Szymusiem, a ja niestety musiałam do pracy;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paula_jot cudowna z Ciebie ciocia! No i widze że świetnie sobie radzisz! Ja bym chyba nie wiedziala co i jak.

Zrobiłam sobie dzis wagary bo pogoda okropna. Buty mi przemokną, spodnie też więc po co wychodzic z domu? Zeby sie przeziębić?
Szybką decyzję podjęłam i zostałam. Szkoda tylko że juz pozbierałam pościel bo mogłam jeszcze poleżeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paula_jot chciałam Cię zapytać o to usg 3d na którym byłaś z mężem. Czy wtedy lekarz oceniał wszystkie narządy wewnętrzne i mówił o nich? Dostałaś jakiś wydruk co zostało sprawdzone/zmierzone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel jeszcze nie mam męża:P Ale to nic;* kiedys nim będzie 🙂

Tak Pani gin zmierzyła najpierw wszystko z zewnątrz, następnie dostała się do wewnątrz główki i mierzyła i sprawdzała wszystkie części mózgu ona do mnie mówi tu ma pani coś tam coś nazwała po fachowemu a ja kiwam głową, że widzę tylko ni chu chu nie wiedziałam o co chodzi. Najważniejsze, że wszystko ok. Potem przeszła do serduszka też mierzyła sprawdzała wszystkie komory zastawki, aortę z serduchem miała wielki problem bo Maleństwo się strasznie wierciło 🙂 Na koniec brzuszek i tam mi wszystko pokazywała. Później jeszcze trochę oglądaliśmy Maluszka z zewnątrz liczyła paluszki itp. Na koniec dostaliśmy taka jakby tabelkę z pomiarami z wagą tętnem itp. Oraz około 30 zdjęć maluszka na płycie i filmik. AH i jedno zdjęcie nam wydrukowała, które sobie wybraliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paula. Ja się jeszcze zastanawiam czy męczyć Maluszka kolejnym usg. Podejmiemy decyzję w weekend. Chciałabym mieć pewność że wszystko zostało sprawdzone, chociaż wierzę że dzidzia zdrowiutka bo inaczej byc nie może.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula widzę, że nabierasz wprawy. Ja niestety nie mam na kim, a chętnie bym komuś pomogła.

Marinel ja też dostałam trzy strony po usg, na pierwszym opis, na drugim tabelki z zaszyfrowanymi nazwami i liczbami, a na trzeciej stronie wykresy, w jakim momencie się mój mały znajduje i jest zaznaczony taki pasek na każdym ze średnią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 3d byłam w 12 tyg i Pani sprawdzała ale mówila ze jak na usg przez powłoki brzuszne to dosc wczesnie i slabo widac, poza tym dzidzia maleńka.
Madzia_m3 a to bylo usg w 3d czy to zwykle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkie parametry były sprawdzane na zwykłym ( bo jak poczytasz jest dokładniejsze), potem Pan Doktór przełączył na 3D, żeby oglądnąć twarzyczkę i tak ogólnie, podejrzewam, że tylko dla mnie i dla mojego wydruku. Wziął po prostu inną końcówkę.

Uważam, że to 3D to jest tylko dla Naszej satysfakcji.

Ok ja idę na śniadanko, bo po tabletkach na tarczycę, zawsze muszę 30 min czekać.
Jeszcze 2 dni tylko brania antybiotyku na tą okropną grzybicę i zdecydowanie jest poprawa bo nie mam upławów wodnistych i nie chodzę do kibelka co 1,5 h jak było wcześniej.

W przyszłym tygodniu mam tą okropną glukozę !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to dobrze ze u Ciebie juz lepiej. Nie martw sie glukozą. Na pewno to nic strasznego tylko tak brzmi 🙂
Z tą moją anemią to lekarz powiedział że nie jest źle bo w tym czasie jest jeszcze tendencja spadkowa a u mnie nawet wzrosło wiec nie ma co panikować.
Teraz sie zastanawiam czy ten mój lekarz mógl tak po macoszemu potraktowac ocene tych struktur wewnętrznych a potem podpisac sie pod zdaniem "Nie wykryto patologii w tym badaniu". Z drugiej strony nie wiem czy nie zakrótko to trwało bo w 12 min cięzko chyba to wszystko ocenic skoro 3d trwa 30 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem Madziu. Wiem że na początku się to wykonuje a potem to już musisz zapytac lekarza. Moja siostra miala taki konflikt ale nie dopytywałam bo ja mam Rh+ więc byłam spokojna. Przypomnij na kolejnej wizycie swojemu lekarzowi to na pewno Ci powie co dalej z tym robic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...