Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Wszystkim, ja tak późno dziś bo mam ranne zmiany, potem zakupy , obiad i w końcu Nasze forum 🙂 Tak mi go brakowało przez weekend, że nie miałam co zrobić ze sobą 😞 A wczoraj na dodatek mój maluszek strachu mi napędził...przez ostatni tydzień był ruchliwy jak wariat, a wczoraj cały dzień nic...w nocy spać nie mogłam, czekałam na jakiś ruch i nic...dopiero dziś nad ranem jak wstałam do pracy to dostałam serie kopniaczków...nawet nie wiecie jak mi ulżyło!!! A brzusio pobolewa od rana i mam wrażenie , że urósł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie brzuszki,
ja już wróciłam o odsprzatałam mieszkanie po remoncie. Pokoik dla Emilki powoli mogę szykować 🙂
Byłam na badaniach krwi i moczu. Hemoglobina nadal za niska, nawet branie zelaza nie pomaga. Glukoza na czczo poniżej normy, chociaż z palca pani pobierała to było 4,5 a z próbiki wyszło niby tylko 3,76. Po 2h glukoza wyszła 5,46 przy normie 7,8. Jakiś inny przelicznik ale znalazłam że 7,8 to owe 140 o ktorym pisałyście, nie wiem ile to 5,46 według tego innego przelicznika. Pani w laboratorium nie pozwoliła mi dodac cytryny ale i tak mi to nawet smakowało i dobrze ze się po tym czułam 🙂 Przesiedziałam tam całe dwie godziny 🙂
Jutro doczytam o czym pisałyście bo padam po tych porządkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala89 napisał(a):
gosiaq napisał(a):
Na mole niestety nie pomogę, bo nie miałam tych niechcianych gości w domu.
Kupiłam za to już dzisiaj "wyprawkę" do szpitala. Dla zainteresowanych cenami: podkłady bella mamma 5,90 zł za 10 szt (kupiłam dwie paki), majtki jednorazowe 7 szt - 9,99 zł, wkładki laktacyjne profilowane i z możliwością przyklejenia do stanika - 60 szt. za 23 zł. Kupiłam też sudocrem 60 g na przyszłą malusieńką dupinkę!
No i Maćkowi usunęliśmy dwa mleczaki, bo stałe zaczęły rosnąć z tyłu 🙂 więc dzisiaj królują LODY!



gosiaq a gdzie takie zakupy zrobiłaś?


takie zakupki były w aptece 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Ja w szkole rodzenia dostałam bon do rosmanna 20 % na wszystkie produkty dla dzieci 😁

zazdroszczę Wam tych wszystkich próbek, bonów itp. bo u nas niestety na wizytach w przychodni nie ma takich rzeczy 😞
ale za to Filip fika jak wariat od paru dni aż zdarza mi się podskoczyć 🙂 A jak postawiłam sobie na brzuchu szklankę z zimnym mlekiem to kopał w denko 🙂 przestawiłam w inne miejsce, a tu znowu kopniaczki w denko! spryciarz mały 🙂

Cherry! jako "słodka" babka nie wariuj! koniecznie podpytaj w poradni, dlaczego masz takie skoki cukrowe. Jak po wynikach tych pierwszych miałaś 177, a potem w domu normę, to pomyślałam, że wyniki Ci pomylili w laboratorium, ale teraz to już zgłupiałam! A może faktycznie te góry niekoniecznie dobrze Ci robią? Naczytałam się, że w trzecim trymestrze to niekorzystny klimat, więc nie siedź tam za długo, bo się będę martwić 🙂

A coś kukunari dawno nie było?

A! kupiłam wyprawkę do szpitala dla Filipka: kaftanik, półśpiochy, czapeczka, rękawiczki i materacyk na przewijak. Przewijak mam "wolnostojący" i na górnej półce potrzebowałam takiego materaca, bo miałam pompowany z ikei, ale kot mi przedziurawił 😞 Kupiłam z miarką z boku, więc będę na bieżąco podglądać jak Filip rośnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiaq, ceny bardzo fajne jak na aptekowe zakupy.. Ja właśnie kupilam ten przewijak pompowany z ikei, jeszcze chce zdobyc zielony pokrowiec na to, żeby paswał do pościeli, bo w ikei to jest tylko biały z czerwonym i niebieskim wzorkiem. Ja padam.. jutro wizyta u lekarza - nareszcie.
Mam pomyte wszystkie okna, pozmieniane wszystkie firanki więc mam spokój poki co. Dzisiaj walczyłam z oknem z kuchni 🥴 Planuje pomyc okienka jeszcze koncem 8 miesiaca, ale wtedy firanki to już mąż powiesi. U nas w mieszkaniu wysokość to 270 wiec sięgam do karniszy z drabiny.. a nie chce się juz tak bardzo naciągać..
Rozbolała mnie głowa,mam wrazenie jakbym miała gorączke - a jej nie mam.. 🤔 ide już śpiochać. Dobranoc dziewczynki, kolorowych snów i delikatnych nocnych kopniaczków:*

Zaniu, kociaki słodziutkie! aż mi się zachciało tak powyszywać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane,

Ja wróciłam niedawno do domku i powiem, że średnie były te dzisiejsze zajęcia. Niewiele się nowego dowiedziałam. Pneumokoki powinniśmy według pani doktór zrobić koniecznie, rota wirusy już nie. Ogólnie motto tej Pani Doktór jest takie, że wszystkie podstawowe plus te dodatkowe, które powodują w przypadku wystąpienia śmierć dziecka. Jednak zachwalała szczepionki z rtecią, jak wam pisałam u mojej koleżanki synka po tej szczepionce wystąpiły b. poważne skutki uboczne i zostało dziecko niedawno oficjalnie zakwalifikowane do grupy właśnie takich dzieci u których szczepionka powoduje problemy z rozwojem.
Mam mętlik nadal.

Ja mam ostatnio sporo na głowie i jakoś niestety specjalnie nie wsłuchiwałam się w ruchy Kubusia, dużo chodziłam, ale czasem daje znać Mamie

Teraz się dopiero zacznie, już mam tysiące maili od studentów, ech sesja... ale tylko do 25 września, potem odpuszczam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Dziewczynki
nie gniewajcie się na mnie że wam przeszkadzam
ale zrobiłam porządek w szafie i mam po mojej córce wiele ubranek do sprzedania
są to ubranka w większości formowe COOL CLUB, ZARA, DISNEY, H&M noszone jedynie przez moją córkę
są w śród nich śliczne kombinezony zimowe r. 56-62-68
oraz dwie maty edukacyjne
wszystkie ceny nie zawierają cen minimalnych
za ile wylicytujesz za tyle kupisz a przy zakupie większej ilości ubranek dorzucam gratis dodatkowe ciuszki
zachęcam do oglądania aukcji i brania udziału w licytacjach
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=6008355
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Helo, helo Mamunie 🙂
Dziewczynki a nie wiecie co dzieje się z Cygnee? Dawno jej nie widziałam.
Mam jeszcze pytanie, jak często w Polsce ginekolodzy zlecają Wam badanie krwi i moczu w ciąży? Czy na każdej wizycie? Mi zrobiono jak na razie jeden raz... Z ciekawostek (?) albo raczej - absurdów - dowiedziałam się, że badania na fotelu mieć tu nie będę, czyli lekarz nie sprawdzi jaka jest długość szyjki macicy itp... Ma to oczywiście związek z religią i obyczajowością muzułmańską... Jakby coś się działo - odpukać - to od razu na porodówkę, bo zaglądać "tam" kobicie nie chcą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Doberek 🙂

Lenymamo u mnie pobieraja mocz co wizyte krew mialam juz 3 razy pobrana. ostatnie badanie krwi bylo dodatkowe- sprawdzali grupe krwi no i mam AB Rh+ i odrazu moj mezulek zrobil sobie i ma A Rh+ 🙂. A co do badania ginekologicznego to niestety u mnie tez tego nie robia- i sama tez nie wiem jak tam moja szyjka wyglada.... 😞 a o co miesiecznym badaniu USG juz nie wspomne 😞

Gosia piekne zdjecie 🙂
u mnie dzis zegar ciazowy wybil 31 tydzien wiec trzeba jakas fotke wrzucic 🙂 Ale to jak wrocie z pracy:
Milego dnia brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny! To by znaczyło, że mniej więcej tu z badaniem krwi jest podobnie.
Dzisiaj jest święto Eid - 5 dni wolnego! Koniec Ramadanu 🙂 zaraz wyruszamy w drogę szlakami pustyni. Zeby choć trochę zainteresować dzisiejszą podróżą nasze dziecko, powiedzieliśmy Jej, że jedziemy zwiedzać zamek wichrów 🙂) Kto nie zna polecam : "Świnka Peppa"
Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Świnka Peppa to frajda dla niejednego maluszka 🙂. U nas nasza mała dwuletnia sąsiadka ostatnio siedziała przy komputerze i to oglądała jak zaczarowana. Kazała sobie puszczać bajeczkę po kilka razy żeby zrozumieć o co chodzi 🙂.

Jeszcze napiszę Wam jedną rzecz. W szkole na szkole rodzenia pediatra zwrócił uwagę, żeby kobiety w 35 tygodniu domagały się od swoich ginekologów wymazu z pochwy w kierunku paciorkowca z grupy B. Dziecko podczas porodu może się tym zarazić od mamy i w tym przypadku prawdopodobieństwo zgonu u dzieci bez podania antybiotyku jest 50 %.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby już koniec z takimi tematami!

Chciałam Wam tylko napisać, ja pierwszy raz o tym usłyszałam. Każdy powinien być świadomy, tego co mu przysługuję, ale lekarze bywają różni i pomijają niektóre badania.

A Shelby zdecydowałam się zamówię nowy fotelik z allegro, jest taki kolor jak chce, a w sklepach nie ma już nic tylko jakieś dziwne kolory, czekają wszędzie na nową kolekcję. Ja nie chcę przepłacać, bo to pewnie jak z wózkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shelby ja nie czytałam ale aż boję się o tym mysleć.
Madzia_m3 czytałam że ten wymaz z pochwy jest konieczny przed porodem i wynik pokazujesz na porodówce jak się zgłaszasz.
Lenymamo ja krew i mocz miałam robione na razie 4 razy, lekarz zleca co drugą wizytę czyli co 6 tygodni. Chodzi o czujność czy w moczu nie pojawi się białko lub cukier bo to może świadczyć o zatruciu ciążowym, które chyba rzadko się zdarza, chociaż moja kuzynka miała i musieli jej zrobić cesarkę w 7 miesiącu, żeby uratować maluszka.
Zaniu piękne te tygryski ale pracy na pewno bardzo dużo. Gratuluję wytrwałości!!!
Dziewczyny Wy juz zaczynacie 8 miesiąc a ja ledwo 7 zaczęłam. Miałyście juz usg 30tygodnia? Mój lekarz go nie robi i nie wiem czy to powszechne.
A dziś na śniadanko budyń tofii z biszkoptami w ramach uczczenia niskiego poziomu glukozy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...