Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Shelby, porządek, bo świeżo ułożone 🙂 ale u dzieciaków mam tak zawsze, za to w mojej szafce ulalala, jakby saper bombę zdetonował 🙂
A dinozaury wybierał Maciek, więc mam pościel, rożek i osłonki 😁
Mdg87, nie przejmuj się, w doskonałej większości to ciuszki po moim Maćku lub bratanicy, niewiele dokupiłam, najwyżej kilkanaście sztuk. A zakupy dla dziecka są takie przyjemne... i wszystko takie milutkie i słodziutkie aż się człowiek rozpływa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia ale piekne to wszystko i takie kolorowe. U mnie szafie dla Emilki są póki co misie w liczbie ponad 50, i jedna reklamówka ciuszków. Pokaże mężowi jak to u Ciebie pięknie wygląda może dotrze do niego że to już najwyższy czas skompletowac wyprawkę.

Moja Emilka nareszcie się poruszyła. Po 7 godzinach!!!! Zwariowac można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Czuję dzisiaj straszny ucisk w dole brzucha. Nie wiem czy dzidzia się tam usadowiła ale mam nadzieje ze nie szykuje się jeszcze do wyjścia. Miałyście takie uczucie?


Ja mam tak raz na jakiś czas ale potem przechodzi.... nie wiem co to.... w poniedziałek idę na kontrolę więc sie zapytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolcia 100, ja akurat nie mam, więc nic nie podpowiem.
Marinel, kompletujcie, kompletujcie 🙂 najfajniej się takie maluchowe prasuje 🙂
Ucisk w dole brzucha? hmmmm przyczyn pewnie może być co najmniej kilka: zbyt długie stanie/chodzenie, przemęczenie, nacisk dziecka, skracanie się szyjki? cholera! trzeba by lekarza podpytać. I przydałaby się kukunari z podpowiedzią...
A! jeszcze proszek do prania: z Maćkiem używałam Jelp 2,4 kg, ale z każdym praniem dosypywałam coraz więcej normalnego, naszego proszku do prania i po tej paczce uczuleń/podrażnień nie było, więc mieliśmy spokój. Teraz poprałam w Dzidziusiu i zobaczymy jak będzie ze skórą Filipa. Jeśli będzie dobrze znosił moje dosypywanie, to też zrobię jak z Maćkiem. Płyn do płukania Lenor żółty i tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry napisał(a):
Marinel napisał(a):
Czuję dzisiaj straszny ucisk w dole brzucha. Nie wiem czy dzidzia się tam usadowiła ale mam nadzieje ze nie szykuje się jeszcze do wyjścia. Miałyście takie uczucie?


Ja mam tak raz na jakiś czas ale potem przechodzi.... nie wiem co to.... w poniedziałek idę na kontrolę więc sie zapytam.


Zapytaj koniecznie bo ja mam wizytę dopiero 21 września a usg dopiero 3 listopada. No i Emilka malutko sie rusza, nie kopie tylko się wierci i wypycha mi brzuch raz z prawej raz z lewej strony pępka ale bardzo delikatnie więc może się obróciła do wewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.martello.pl/pl,kocyk,1.html

Na targach moja teściowa dostała taka próbkę własnego kocyka...

.... z imieniem, data urodzenia... wydawało mi się że świetna sprawa i szczerze mówiąc chciałam potem zamówić.... no ale cena mnie zszokowała... 😮 😮 😮

wklejam linka bo może któraś z Was będzie chciała z tego skorzystać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosiaq napisał(a):
Marinel, w razie czego założą Ci szew lub krążek i tyle... nie martw się na zapas 😘


Gosia póki co się nie martwię bo mam nadzieję że to tylko dzisiaj tak jest ze względu na ułożenie Maluszka a jutro już będzie tak jak było wcześniej. Szczerze mówiąc to nawet chodzić nie mogę bo mnie całe podbusze uciska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
gosiaq napisał(a):
Marinel, w razie czego założą Ci szew lub krążek i tyle... nie martw się na zapas 😘


Gosia póki co się nie martwię bo mam nadzieję że to tylko dzisiaj tak jest ze względu na ułożenie Maluszka a jutro już będzie tak jak było wcześniej. Szczerze mówiąc to nawet chodzić nie mogę bo mnie całe podbusze uciska.

oj, to leż, kochana, leż... może to faktycznie Emilka tak Cię gniecie, a może rozrastasz się w macicy 🙂

Cherry, kocyk śliczny, ale cena fiu fiu! widziałam chyba na allegro w tym stylu ręczniki chyba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel jeśli moge coś zasugerować to ODPOCZYNEK!

ten ucisk ja mam od dłuższego czasu - pisałam o tym wcześniej. Na poprzedniej wizycie powiedziałąm o tym swojej doktorce a ta mi powiedziała że szyjka jest w porządku i powiedziała, że może być tak na skutek ucisku dziecka. Powiedziała również że jak takie coś się dzieje to mam odpoczywać i absolutnie nie chodzić.

Więć kochana Ty tez tak spróbuj. Mam nadzieję, że pomoże 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje dziewczyny za wsparcie. Chyba Was posłucham i skończe pisanie na dzisiaj i zostawie to na piatek. Jutro od rana mam duzo załatwień praktycznie do wieczora więc najwyższy czas odpocząc. Jak się położyłam na chwileczkę to Emilka zaczęła szalec więc może siedząc tak cały dzień przez komputerem przyciskałam ją za bardzo i bidulka zagnieździła się na samym dole. Praca mgr nie jest taka ważna jak moja Emilcia. Najwyżej nie zdobędę uznania pani promotor (a na kij mi to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Dziekuje dziewczyny za wsparcie. Chyba Was posłucham i skończe pisanie na dzisiaj i zostawie to na piatek. Jutro od rana mam duzo załatwień praktycznie do wieczora więc najwyższy czas odpocząc. Jak się położyłam na chwileczkę to Emilka zaczęła szalec więc może siedząc tak cały dzień przez komputerem przyciskałam ją za bardzo i bidulka zagnieździła się na samym dole. Praca mgr nie jest taka ważna jak moja Emilcia. Najwyżej nie zdobędę uznania pani promotor (a na kij mi to 🙂



Bardzo mozliwe że się tak stało 🙂 🙂 🙂 Powiem niegrzecznie: MARSZ ODPOCZĄĆ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,

Ja też znowu się kiepsko czuję, byliśmy w realu i tak mnie zaczęło podbrzusze kłuć dziwnie.

Ja niestety swojego Kubusia jak pisałam ostatnio słabo czuję, w ogóle bardziej czuję ruchy chyba niż kopniaki. Jednak mam nadzieję, że moje usg jutrzejsze mnie uspokoi.
Niestety teraz przed chwilą odebraliśmy ( laboratorium do 20) też ranne wyniki hormonów tarczycowych, które miałam robione po wizycie i są znowu gorsze, niż te które analizował lekarz rano. W sumie Kubuś jest pewnie większy i więcej mamie zabiera, no nic więc dawka dwa razy większa niż teraz uzasadniona. Lecę się wykąpać i coś zjeść.

Ktoś pisał o szyjce ja miałam problemy od 22-28 tygodnia, szyjka była bardzo miękka, jak podczas porodu. Teraz jest lepiej podobno, ale na ile to nie wiem, nie mam założonego żadnego szwa. Na wizytę idę 19.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to kolacja dla Mężunia zrobiona........... Sama bym cos takiego zjadła.... ale nacieszę sie zapachem....

Dziś na kolacje ma klasyczne zapiekanki na chlebku z pieczarkami, szyneczka, oregano i serkiem żółtym.... mniami.......

moja kolacyja będzie troszku później....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was...
Ja chodzę zmęczona całymi dniami... Od wczoraj jestem strasznie śpiąca... 😞 Mam pytanie Bo dosyć często mam tak jakby kolkę tylko trwa ona dosyć sługo i nawet mi nie daje chodzić i ciężko się oddycha... 😞 Czy to normalne?? Też tak macie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia734 napisał(a):
Witam was...
Ja chodzę zmęczona całymi dniami... Od wczoraj jestem strasznie śpiąca... 😞 Mam pytanie Bo dosyć często mam tak jakby kolkę tylko trwa ona dosyć sługo i nawet mi nie daje chodzić i ciężko się oddycha... 😞 Czy to normalne?? Też tak macie??


Gosiu mi się zdarzało ale zaraz przechodziło.... może dzidzia nogę wpycha gdzie nie potrzeba a kolka jest tego efektem....?

Mam nadzieję, że jakoś dajesz radę. Jak ogólna atmosfera - w klasie, w szkole?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...