Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzien doberek
ManaLoa pytalam bo wlasnie ja tez ma te probki i pisza ze mozna je stosowac od pierwszego dnia zycia, i zastanawiam sie czy po prostu nie zainwestowac w te kosmetyki, bo niwea baby jest od pierwszego miesiaca zycia.

echh ale zimno dzisiaj ma byc jedynie 17 stopni, w kazdym razie przyszlam sie przywitac i lece do laboratorium po wyniki badan.

narazie brzucholki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry spota kolekcja. Ja nie mam ani jednego ciucha poniżej 62 cm. No, ale prognozowana waga mówi, że chyba nie będą potrzebne.

Mam pytanko czy pościele, prześcieradła, ręczniki trzeba też wyprać w proszku dla dzieci.


Kochana wszystkie ubranka które kupowałam to min 62. Te mniejsze po prostu dostałam. Nawet nie wiecie jaki szok był jak zobaczyłam body w rozmiarze 50 🙂 🙂 🙂

Skoro dawali to brałam. Ja nie chciałam mniejszych ponieważ na połówkowym lekarz sugerował że mały będzie ważył +4000. Teraz nie wiem jak jest. Dopiero za tydzień mam usg więc ciężko określić. Zobaczymy.....

Miałam dziś jechac do tego lekarza od cukrzycy. Pojadę jednak w poniedziałek ponieważ miał mnie tam zawieźć mój Tatko ale napisał że chory jest.... Dzwonie do niego a on tak strasznie brzmi... więc dobrze, że nie pojechaliśmy. Po co nam teraz jakieś choróbsko.


Brzuchatki moje kochane życze Wam miłego dnia 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Dziewczyny co myślicie o tych koszach na pieluchy, na allegro można fajne cny upolować ?


Hej, ja zakupiłam sobie taki kosz z Tomme Tippe, ale używany i dodatkowo wkłady do niego 🙂
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Dla wielu może być zbędnym gadżetem, ale mi się akurat przyda, bo widzę w jakim tempie zapełniamy kosz na śmieci we dwójkę, a co dopiero we trójkę...no i nie będzie tak czuć tych nieprzyjemnych zapaszków. Cena w Polsce jest wysoka, ja kupiłam go za aż całego funta i wkłady za 3 funty, a nowe tu w UK tez są o wiele tańsze niż Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja także powielam pytanie, czy nową pościel i ochraniacze należny wyprać w proszku dla dzieci?

A co do baraszkowania to muszę przyznać, ze ostatnio mieliśmy dość długa przerwę, ze względu na to, ze brałam globulki...no ale ostatnio to aż śmiać mi się chciało...bo zrobiło mi się żal mojego ukochanego i to ja zaczęłam go zaczepiać, ale w międzyczasie nasz maluszek zaczął szaleć brzuszku i mój narzeczony wręcz odskoczył jak poparzony i tylko skomentował, że jak on ma się tam pchać , jak tam jego synek się rusza i że wytrzyma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wiec wrocilam z laboratorium iii
leukocyty 12,4 a norma od 4,0 do 10,0
erytrocyty 3,82 norma od 4,2 do 5,4
hemoglobina 11,5 norma od 12,0 do 16,0
hematokryt 34,8 norma od 37,0 do 47,0

i co tu robic ?

ja wypralam posciel tzn kolderke i poduszke oraz ochraniacz wlasnie w tym proszku dla maluszka a jak kupie posciel to rowniez ja wypiore w proszku zastanawiam sie nad kupnem jakiegos zelu albo koncentratu podobno sa wydajniejsze

jesli chodzi o baraszkowanie no wlasnie tak jak yenefer mialam dluzsza przerwe z mezem i jakos tak mi smutno ze go przetrzymalam, poki co lekarz nie zabronil wiec obiecalam sobie w duchu ze nadrobimy!
i przypomnial mi sie kawal moze ktos juz go slyszal
mloda para dziewczyna juz w zaawansowanej ciazy, facet mial straszna chcice i namawia swa mloda malzonke ona jednak sie nie zgadza bojac sie o dziecko po dluzszych namowach wkoncu ulega po jakims czasie dziecko sie rodzi rosnie, biegnie do ojca i palcem "kluje" go w ramie mowiac dobrze ci tak?! no dobrze?!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
ja także powielam pytanie, czy nową pościel i ochraniacze należny wyprać w proszku dla dzieci?

A co do baraszkowania to muszę przyznać, ze ostatnio mieliśmy dość długa przerwę, ze względu na to, ze brałam globulki...no ale ostatnio to aż śmiać mi się chciało...bo zrobiło mi się żal mojego ukochanego i to ja zaczęłam go zaczepiać, ale w międzyczasie nasz maluszek zaczął szaleć brzuszku i mój narzeczony wręcz odskoczył jak poparzony i tylko skomentował, że jak on ma się tam pchać , jak tam jego synek się rusza i że wytrzyma 🙂



😁 😁 😁 😁 😁 dobre 😁 😁 😁 😁 😁

odnośnie nasienia to nie wiem.... moje koleżanki próbowały tej metody.... niby na przyspieszenie porodu.... Najczęściej były to babeczki już tydzień po terminie..... Parę razy dziennie ćwiczyły wygibasy a tu nic nie pomogło. Niektóre z nich nawet wypróbowały ekstremalny sex w szpitalnej toalecie..... Nadal nic.... Niezawodną okazała się jednak być OKSOTYCYNA..... 🙂 🙂 🙂

Ja podziękuję za takie ekstrema... Delikatne igraszki nie powinny zaszkodzić a mogą poprawić przez dobry wpływ na nasz nastrój 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
yenefer07 napisał(a):
ja także powielam pytanie, czy nową pościel i ochraniacze należny wyprać w proszku dla dzieci?

A co do baraszkowania to muszę przyznać, ze ostatnio mieliśmy dość długa przerwę, ze względu na to, ze brałam globulki...no ale ostatnio to aż śmiać mi się chciało...bo zrobiło mi się żal mojego ukochanego i to ja zaczęłam go zaczepiać, ale w międzyczasie nasz maluszek zaczął szaleć brzuszku i mój narzeczony wręcz odskoczył jak poparzony i tylko skomentował, że jak on ma się tam pchać , jak tam jego synek się rusza i że wytrzyma 🙂



😁 😁 😁 😁 😁 dobre 😁 😁 😁 😁 😁

odnośnie nasienia to nie wiem.... moje koleżanki próbowały tej metody.... niby na przyspieszenie porodu.... Najczęściej były to babeczki już tydzień po terminie..... Parę razy dziennie ćwiczyły wygibasy a tu nic nie pomogło. Niektóre z nich nawet wypróbowały ekstremalny sex w szpitalnej toalecie..... Nadal nic.... Niezawodną okazała się jednak być OKSOTYCYNA..... 🙂 🙂 🙂

Ja podziękuję za takie ekstrema... Delikatne igraszki nie powinny zaszkodzić a mogą poprawić przez dobry wpływ na nasz nastrój 🙂 🙂 🙂

hej tak sobie Was podczytuje i u mnie sex podziałał ale wzieło mnie dopiero po 12 godzinach wiec po terminie moze warto spróbowac 😉powodzenia i dobrego samopoczucia na końcóweczce ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):
a wiec wrocilam z laboratorium iii
leukocyty 12,4 a norma od 4,0 do 10,0
erytrocyty 3,82 norma od 4,2 do 5,4
hemoglobina 11,5 norma od 12,0 do 16,0
hematokryt 34,8 norma od 37,0 do 47,0

i co tu robic ?



erytrocyty, hematokryt w normie jak na ciążę. Hemoglobina za niska ale nie jest źle - dadzą Ci żelazo. Masz za wysokie leukocyty... skonsultuj to z lekarzem. Nie jest to jednak powód do zmartwień bo dopiero na poziomie kliku tyś wskazują na infekcję wewnątrz maciczną. Także wrzuć na luzzzzzzzzzzz bo jest dobrze 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):
cherry dziekuje!! az mi lzej tym bardziej ze moj gin bedzie dopiero 27 wrzesnia, i bym chyba zwariowala do tego czasu!
a tak to chyba moge isc do apteki i kupic sobie zelazo ? czy musi byc jakies specjalne ?


Wiesz co kup takie normalne. Ja mam co prawda na receptę ale hemoglobinę miała dużo niższą niź Ty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do pojemnikow to rowniez sie nad takim zastanawiam bo moj kosz jest maly i wydaje mi sie ze jak dojda pieluszki to bede wyrzucac smieci dwa razy dziennie a tak to znalazlam jedna licytacje i jedna kup teraz
http://allegro.pl/sangenic-pojemnik-na-zuzyte-pieluszki-wklad-i1817015052.html
tutaj narazie jest za 20 zl i cos groszy
http://allegro.pl/kosz-na-zuzyte-pieluszki-tomme-teppee-i1817637802.html
a ten za 35 zl wiec moze warto zainwestowac ? tym bardziej jesli mam uniknac w moim malym mieszkanku "zapachow"

cherry jeszcze raz dzieuje i bravko ci daje za pomoc! dobrze miec was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
- Krwinki białe (leukocyty, WBC) 4,0-10,8 x 109/l (G/l) - w ciąży wzrost o 3,5 G/l

- Hematokryt (HCT) 37-47 %, w ciąży spadek o 4-7%, osiąga minimum w 30-34 tygodniu ciąży

- Hemoglobina (HGB, Hb) 11,5-16,0 mg/dl (7,2-10,0 mmol/l) - w ciąży spadek o 1,5-2 mg/dl, osiąga minimum w 30-34 tygodniu

Więc się nie martw 🙂 🙂 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojj tego to nie wiem ale moze poczekaj do poniedzialku.. mysle ze maksymalnie w poniedzialek powinny byc na twoim koncie.. i dlatego tez lubie swoje nowe konto, bo jak ktos mi robi przelew badz jak ja komus robie przelew to pieniazki mam na koncie maxymalnie do 24 godzin a zazwyczaj jest tak ze mam pieniazki juz po 20 minutach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wróciłąm, pobrali mi rew z palca.. powiem wam, że wskoczyłam jeszcze do piekarni.. teraz ledwo śniadanie jem - jest mi strasznie duszno i kręci mi się w głowie. Nie wiem co robić, chyba się położe bo strasznie chce mi się spać. Do tego mroczki przed oczami.. a w planach miałam generalne porządki. eh, to pewnie po tej glukozie. Bede pozniej buziaczki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
czekam i czekam na tą kasę z zusu. Dziś wyszła ale kiedy do mnie trafi? Kochane mniej więcej o której dostajecie przelewem kasę z zusu?

Cherry! Uwaga wypowiadam się ja, specjalistka w takich sprawach, bo pracuję w banku i wiem, jak te przelewy chodzą 🙂 mogę być ja? Jeśli ZUS puścił kaskę dzisiaj, to ważna jest godzina wprowadzenia przelewu oraz sesje (takie wielkie paczki z przelewami), które wysyła NBP (bo ZUS musi mieć w NBP konto). W praktyce i skrócie: jeśli puszczą do 12, to powinnaś mieć dzisiaj ok. 15-17. Ważne jest też to, w jakich godzinach Twój bank ściąga te przelewy (sesje), bo to akurat każdy bank ma ustalone indywidualnie. Pomogłam coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):
a co do pojemnikow to rowniez sie nad takim zastanawiam bo moj kosz jest maly i wydaje mi sie ze jak dojda pieluszki to bede wyrzucac smieci dwa razy dziennie a tak to znalazlam jedna licytacje i jedna kup teraz
http://allegro.pl/sangenic-pojemnik-na-zuzyte-pieluszki-wklad-i1817015052.html
tutaj narazie jest za 20 zl i cos groszy
http://allegro.pl/kosz-na-zuzyte-pieluszki-tomme-teppee-i1817637802.html
a ten za 35 zl wiec moze warto zainwestowac ? tym bardziej jesli mam uniknac w moim malym mieszkanku "zapachow"

ja mam taki sam jak ten za 35, to nie jest wysoka cena, tylko sprawdź czy znajdziesz wkłady do niego i po ile są,i są jeszcze dwa rozmiary tych wkładów 0-6 miesięcy i 6+, czasem mogą być droższe niż sam kosz, więc zanim się zdecydujesz to najpierw ich poszukaj.

cherry jeszcze raz dzieuje i bravko ci daje za pomoc! dobrze miec was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj coś mi sie źle wkleiło 🙂
ja mam taki sam jak ten za 35, to nie jest wysoka cena, tylko sprawdź czy znajdziesz wkłady do niego i po ile są,i są jeszcze dwa rozmiary tych wkładów 0-6 miesięcy i 6+, czasem mogą być droższe niż sam kosz, więc zanim się zdecydujesz to najpierw ich poszukaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala to normalne

Ja siedziałam z głową pomiędzy nogami po tej glukozie, strasznie słabo. Dlatego tak mnie dziwiło, że pozwolili Ci to wypić w domu

Kochane z ciekawości pytam czy wybieracie się na poród z mężem. My postanowiliśmy, że będę rodzić z mamą, ale chciałabym potem być z mężem, wiem, że mało w którym szpitalu pozwalają na obecność drugiej osoby w sali, bo panie wietrzą krocze itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu! ja na zużyte pieluszki kupiłam woreczki aromatyzowane w środku 🙂 o takie: http://allegro.pl/woreczki-na-zuzyte-pieluszki-typu-pampers-y-100szt-i1789464888.html. Jak kupowałam, były po 2 zł, więc taniocha, a wiem, jak potrafią te "paszteciki" pachnieć 🙂 Z Maćkiem miałam swoje worki na śmieci, które stawiałam przy normalnym śmietniku (tez masz pod zlewem?), więc normalne śmieci nie wzrosły jakoś specjalnie, po prostu był ten dodatkowy worek i tyle.
A te woreczki naprawdę super pachną! Ciekawe czy się sprawdzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
Cherry napisał(a):
czekam i czekam na tą kasę z zusu. Dziś wyszła ale kiedy do mnie trafi? Kochane mniej więcej o której dostajecie przelewem kasę z zusu?

Cherry! Uwaga wypowiadam się ja, specjalistka w takich sprawach, bo pracuję w banku i wiem, jak te przelewy chodzą 🙂 mogę być ja? Jeśli ZUS puścił kaskę dzisiaj, to ważna jest godzina wprowadzenia przelewu oraz sesje (takie wielkie paczki z przelewami), które wysyła NBP (bo ZUS musi mieć w NBP konto). W praktyce i skrócie: jeśli puszczą do 12, to powinnaś mieć dzisiaj ok. 15-17. Ważne jest też to, w jakich godzinach Twój bank ściąga te przelewy (sesje), bo to akurat każdy bank ma ustalone indywidualnie. Pomogłam coś?



Kochana i to bardzo 🙂 🙂 🙂 więc czekamy.
Brawko dla Ciebie.
Zwykle dostawałam przelew do 11.00 lub po południu. Więc jesli po południu nic nie będzie musimy poczekać do poniedziałku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...