Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A dziękuję już jest o niebo lepiej i przeziębienie minęło 🙂 Jeszcze mam malutki katar ale nie przeszkodzi mi to w dzielnym porodzie, bo sił już nabrałam.

Ja nie mam żadnych objawów, może dotrwam do jutra do godziny 13. Wtedy mam wizytę u mojej ginekolog i dowiem się co i jak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Część Kochane 🙂 🙂 🙂

Ale dziś pospaliśmy hoho 😲 😲 😲 😲 o dziwo całą noc przespałam!!! Pomimo wieczornej drzemki!

Teraz juz jestem na stanowisku 🙂 🙂 🙂 wykapana itd....

ANIU TRZYMAM BARDZO KCIUKI ZA CIEBIE !!!

CHOCIAŻ JUŻ PEWNIE TULISZ POLĘ 🙂 🙂 🙂

Nie dziwę się też Twojej bezsenności - takie przeżycie na pewno wiąże się z ogromnymi emocjami 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A właśnie mam takie pytanie, czy wasi mężowie będą brać zasiłek opiekuńczy, tzw. opiekę nad żoną po porodzie?
Bo ten zasiłek przysługuje każdemu, tylko chciałabym żeby mąż wykorzystał jak najwięcej dni czyli 14, a w szpitalu mogą wypisać tylko np. 2 dni. Koleżanka radziła mi żeby załatwiać to u lekarza prowadzącego ciążę. Wniosek o taki zasiłek zanosi mąż do kadr w pracy i Zus wypłaca mu 80% za dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Kochana - samopoczucie bardzo dobre i nastrój też 🙂 🙂 🙂

hehehe zapomniałam Wam wczoraj opowiedzieć u mojej wizycie u prawnika!!!

Z takim prawnikiem jeszcze się w życiu nie s\potkałam!!! Były to z EFS bezpłatne porady prawne a pojechałam w celu dowiedzenia się czy mogę zrobić cokolwiek ze swoim byłym pracodawcą....

Myślałam, że taki prawnik chociaż wybiera na pewno swoja specjalizację chociaż odrobinę orientuje się w prawie pracy.... a tu kurczaki guzik 😁 😁 😁

To jako osoba która kiedyś pracowała w kadrach byłam bardziej zorientowana niż on.... w zasadzie to spisał pytania ode mnie (na które sama sobie odpowiedziałam) i powiedział, ze poszuka odpowiedzi 😮 😮 😮

a juz zupełnie rozwaliło mnie pytanie: a używa Pani e-mail? 😮 😮 😮

p.s dodam że facet był po 30 - młody....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie - mój mąż będzie brał tylko te dwa dni z kodeksu i potem tacierzyński w nowym roku.... Opieki nad żoną nie bierze bo rozbiega się o te 80 % (gdybym pracowała na pewno byśmy skorzystali). Jednak w naszej sytuacji mniejsze wynagrodzenie zmienia postać rzeczy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uhuhu - no to faktycznie! doradziłaś się 😁 nieźle!

Zaniu - mój mąż ma nową pracę, więc nie będzie brał żadnego wolnego oprócz 2 dniowego urlopu okolicznościowego, a tacierzyński, który w przyszłym roku jest dłuższy weźmie sobie później 😉 a taki opiekuńczy - to chyba w ogóle sobie odpuścimy 😉 bo zakładam, że nie będę się fatalnie czuła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mąz nie bierze nic bo oficialnie nie ma zatrudnienia - prowadzi firmę która jest na mnie - więc, żeby wykorzystać to teraz mam zwolnienie lekarskie, później macierzyński, a może w przyszłym roku (od stycznia) mąż będzię miał zatrudnienie to wtedy pomyślimy o tacierzyńskim - jeśli się opłaci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
apropos! ostatnio czytałam w którejś z gazet dla brzuchatych, że te które udzielały się na jakimś forum dyskusyjnym w czasie ciąży, potem w dużo mniejszym stopniu zagraża im depresja poporodowa 😉
fajnie, co? 😁

całkiem możliwe, bo możesz "się wygadać" przed kimś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Na wstępie gratulacje dla Madzi i czekam na wieści od Ani 🙂 Ciekawa jestem jak przebiegło c.c. w tym dziwnym kraju- oby wszystko po myśli Ani 🙂
Ja dziś wyjątkowo mam komputer w domku w ciągu dnia (mąż nie poszedł do pracy....boli go ząb....był wczoraj u dentysty, który włożył mu trutkę i powiedział, że przez kilka dni będzie cholernie boleć.....faktycznie.....mąż całą noc nie spał....bujał się jak dziecko z chorobą sierocą.....tabletki nie pomagały więc przykładał lód do policzka.....noc była ciekawa.....śmiałam się, iż teraz to tylko brakuje abym zaczęła rodzić 😉 Dziś jest już lepiej ale teraz odsypia nockę....
Zania widzę, że ty już też jesteś użytkownikiem 🙂 No to jest nas trójka 🙂 ciekawe, która pęknie pierwsza? 🙂 aaaa właśnie....nie mam do żadnej z Was nr telefonu....czy jest ktoś chętny do podania mi swojego nr telefonu w razie "W" ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...