Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
asiak242 napisał(a):
Troszkę się martwię jestem w 17 tygodniu ciąży i nie czuje jeszcze nic w brzuszku!!!Czy to normalne???


normalne.... moja psiapsióła poczuła dopiero w 22 tygodniu więc spokojnie. Ja też nie wiem czy to mój bąbel ale chyba tak i jest mega aktywny dziś.... Moja doktorka powiedziała mi , że u mnie to możliwe bo mam bardzo (aż za bardzo rozwiniętą macice - w sensie wysoko ułożoną). Nad pępkiem aż co zdarza się rzadko na tym etapie ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
Cherry - niektore sobie kupuja...
asiak242 - sporo z nas tutaj na forum nie czuje jeszcze dzidzi, na kazda przyjdzie pora w swoim czasie. Przewaznie maluszka czuje sie kolo 20tc.


Może i tak... 😆 Ja dziś wybłagałam od teściowej stetoskop, ale dupa nic nie słychać.... hehehe bo to dopiero po 22 tc a nawet po 30 tc można... Ja myślałam że teraz też hehehe 🙃 Więc wpisałam w google - doktor google prawdę powie - a tam znalazłam takie linki hehehe do takich urządzeń 😁 😁 🙃


GORFY ROBIĘ 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ale lecicie z postami ledwo zdarzylam nadrobic 😉
Ja po pierwszych badaniach - krew, mocz, cisnienie, waga i sluchanie serducha 😁 Wyniki beda przy nastepnej wizycie czyli za 2 miesiace 😮 za miesiac mam isc do lekarza ogolnego na cisnienie i wage hmmmm no i tego 12 lipca USG. Oczywiscie na USG wybiore sie wczensiej przed wakacjami jeszcze prywatnie.
Tymczasem u nas znow gowniana pogoda - przepraszam z wyrazenie - gosiaq masz racje wieje zimnem z naszych stron 🤢 JA CHCE LATO!!!!!!!!!!
Na cialo w ciazy polecam balsam Nivea BABY - po pierwszej ciazy ani jednego rozstepu nie mam a tylko nim sie samrowalam. Pomyslcie tez aby uzywac cos na sutki sa masci przygotowujace sutki do laktacji.
14A11 - wracaj szybko do zdrowia brzuchatko!!! Dbaj o siebie!
Asiak242 - ja tez nic nie czuje a to moja druga ciaza wiec niby powinnam tym bardzije ze jestem chudzina!!! Ale slyszalam serducho i to mi starczy 😁
Jeszcze cos tam mialam napisac do kogos ale tyle stron napisalyscie, ze zapomnialam 😜 chyba nastepnym razem zaczne robic notatki 😉
Aha chialam jeszcze poinformowac, ze nasz temat Linki internetowe-wyprawkowe zostal za moja prosba przeniesiony przez Admina do naszego tematu glownego 2011 Listopad
Linki zakupowo-wyprawkowe-listopadowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zapomniałam Wam jeszcze napisać, że przytyłam przez 4 tygodnie 1,5 kg, a od początku ok. 3 kg łącznie. Chyba niedużo, co? A to już 19 tydzień się zaczął! Mój kopalek jest już coraz śmielszy i poczynia sobie nieźle w brzuszku. Nawet nawiązuje się jakaś "komunikacja": przykładam rękę - nic, ręka z boku - kopalek 😜 Uśmiecham się do tych kopniaczków, które są zdecydowanie silniejsze niż 2 tygodnie temu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq - fajnie masz z tymi kopniakami i ja na takie czekam z utesknieniem 🙂 choc wiem z doswiadczenia, ze jeszcze dadza mi popalic 😉
Ja dzis tez bylam wazona - waze 51kg czyli juz przytylam 4kg od poczatku 🙂 a w sumie to widac tylko na brzuchu - jak na razie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari ja również zastanawiałam się czy nie zacząć robić notatek co mam komu odpisać, bo jeśli cały dzień nie zaglądam na stronę to zbiera się około 10 stron czytania 😁 bardzo mnie to cieszy.
Asiak242 nie martw się ja też jestem w 17 tyg. i nie czuję jeszcze maleństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 - chudzina jestem zebyc wiedziala zwykle ciezko mi przytyc - najgorzej bylo w okresie karmienia Mia zjadala ze mnie "wszystko" Wiecie ile razy spotkalam sie zn ieprzyjemnymi komentarzami znajomych, ze wygladam jak "smierc", "oswiecim" itp... przykro mi bylo bo ja na prawde duzo jem tylko mam taka przemiane materii i latam kilka razy dziennie na "dwojke" Kiedys sie wkurzylam i tym troche przy kosci przygarnelam, ze oni z koleji mogliby zrzucic troche albo mi oddac 😉 I zaczelam temat, dlaczego chudzielcom mowi sie wprost, ze sa obrzydliwie chudzi ale grubasom to nikt tego w twarz nie powie 😜 Ale byla brzuliwa dyskusja 😜 Pisze to wam z tego wzgledu, zebyscie czasem spojrzaly z innej perspektywy, ze zarowno otylosc jak i bycie chudzielcem to jest problem. ale juz sie nie rozczulam nad soba - przeciez tyje 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A JA NAPISZĘ OD DRUGIEJ STRONY.... Może gruba nie jestem ale na pewno nabita. otyłość jest problemem szczególnie jak nie możesz schudnąć i to nie z powodu braku woli ale organizmu. Owszem ćwiczenia dają spektakularne efekty i sprawdziłam to po sobie. Ponad to irytuje mnie maksymalnie jak ktoś ważąc 50-60 kg narzeka, że tu i ówdzie ma za dużo 😠 bo to zakala o problemy z akceptacją samego siebie. Chociaż noszę rozmiar 44-46 to czuję się sexy mam wcięcie w talli, biodra, cyca czyli jednym słowem na czym usiąść i czym oddychać. Uważam to za bardzo kobiece. A jak już jestem z tych "większych " to nie wiem mam się położyć do łóżka bo ciąża przy masie to kłopot... ? Przepraszam ale się zbulwersowałam 😠

To było tak w skrócie...

Powinniśmy akceptować to, że jesteśmy różni ! Inaczej świat byłby nudny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polacy lubia ponarzekac, czasami trzeba.
To ja napisze inaczej : mamy czuc sie w swoim ciele dobrze- to jest najwazniejsze, wkoncu to nasze cialo a nie innych. Jedni maja klopot z przybraniem na wadze a inni z rzuceniem wagi.
Jedne sa szczuple a drugie pulchniejsze i dobrze. Ja tam zbytnio nie zwracam na to uwagi.
Kazda z nas jest inna i to pod wieloma wzgledami. Wszystkie jestesmy piekne!!!!!
A co najwazniejsze, ze i tak polki sa uwazane za najpiekniejsze kobiety na swiecie!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
Polacy lubia ponarzekac, czasami trzeba.
To ja napisze inaczej : mamy czuc sie w swoim ciele dobrze- to jest najwazniejsze, wkoncu to nasze cialo a nie innych. Jedni maja klopot z przybraniem na wadze a inni z rzuceniem wagi.
Jedne sa szczuple a drugie pulchniejsze i dobrze. Ja tam zbytnio nie zwracam na to uwagi.
Kazda z nas jest inna i to pod wieloma wzgledami. Wszystkie jestesmy piekne!!!!!
A co najwazniejsze, ze i tak polki sa uwazane za najpiekniejsze kobiety na swiecie!!!!


I otóż to o to chodzi moja droga... Brawko dla Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to dobrze jedne grub,e drugie chude a waszystkie piekne - temat zrzucania poruszymy po porodzie 😜 Teraz cieszmy sie ciazą w niej i tak jestesmy najpiekniejsze!!! dlatego zachecam do pokazywania brzuchow!!! baaaa nie tylko brzuchow ale i usmiechnietych buzi - przeciez nosimy w sobie nasze szczescia 😁

cherry - nie denerwuj sie nie po to tu jestemy... musimy sobie tutaj czasem ponarzekac na to i owo 😉
bravko dla ciebie na poprawienie humoru, za to ze cie wnerwilam postem 😜 (a tak na marginesie. - mam nadzije, ze tego kobiecego cialka o ktorym mowa troche mi po tej ciazy zostanie:cheer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...